1-dnevni post

teycha · 4898

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
: 11 December 2009, 17:23:20
Ok. Nisem našla podobne teme pa me sedaj nekaj zanima. Doma so mi predlagali da bi psa 1krat tedensko postila (fotr pravi da so tako delali ko je imel on psa). Meni se to ne zdi neka pametna ideja. Zdaj me pa zanima- ali kdo tukaj sploh še posti psa, kako pogosto, zakaj? Kaj priporočajo veterinarji? Moj sedaj je dvakrat na dan (zjutraj 1/3 in popoldne 2/3). Star pa bo dve leti. Ali naj ga začnem redno postiti ali ne.


LP



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 11 December 2009, 20:11:15
Da bi namenoma postila psa ne vidim smisla, ampak če pes kak dan ne je pa tudi ni panike  ;)  Sploh poleti kakemu psu ne paše jesti in če je to samo en dan ni panike, pod pogojem, da pije dovolj vode se razume. Je oče pojasnil, zakaj bi psa postila (razen, da prišparaš na hrani hehehe  :D   :D  ) in kako bi psu to koristilo?

Moja je ena neješnica in si sama naredi post ene 10 dni v celem letu. Zato je pa tako šlank  :D  Ko bi vsaj tud meni ratalo  ::)  :D   :P 

Kristinca & Florinca


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 11 December 2009, 20:29:58
Jaz svojo postim za en dan, ko ima napade tiste svoje hude driske, zato, da se 'spuca'. Na začetku sem jo normalno hranila, pa se ni pomirilo, s postom in počasnim privajanjem nazaj na brikete (vmes dobi še mehko hrano) pa se je stanje zelo izboljšalo.
Jo pa postim tudi cca. 1x na 14dni (če v tem času ni driske) in je neverjetno, da veliko pokaka kljub temu, da ne je nič cel dan. Se mi zdi, da je dobro za njen prebavni trakt.

Če ne bi imela teh drisk je ne bi postila, tako pa sem opazila zelo velik napredek in se driska zdaj pojavlja manjkrat.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3 : 11 December 2009, 20:40:41
Gre za popolnoma zdravega psa, ki nima nikakršnih prebavnih problemov. Je vsak dan prostovoljno - brikete z dodatki, post pa bi bil določen (torej da mu nič ne damo, ne da mu damo pa pusti) recimo vsak petek nič ne jest. Fotr je reku da zato da se spuca in da bo potem rajši jedel (kdaj se namreč malo zmišljuje da to pa on nebi oz. mu ne diši in recimo polovico porcije pusti).

Parkrat na leto pa itak kakšne par dni ne je ali pa zelo malo, samo to so hormoni, ko se kje kakšna goni (ni kastriran), in takrat ga pač pustim.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #4 : 11 December 2009, 20:58:03
mja.. moj Timi večkrat sam naredi post (hehe mi2 sva res narjena drug za drucga..) ker mu nepaše jest, ni lačn.. kaj pa vem.. jz nč ne usiljujem hrane, ker ga popolnoma razumem saj sm tud sama bl neješča pa učas nejem tud več kt samo en dan pa mi zaenkrat še nč ni blo.. Samo jz nisem pes, ampak pomoje je to koristno na daljše časovne razdalje. Ker pri človeku je vodni-postni dan enkrat na mesec (tud če ga večkrat delaš ni panike-preverjeno žec velikrat)  nevem sicer zakaj ampak pomoje zato ker telo rabi čas da se spet ''stabilizira' al pa kaj podobnega. No moje mnenje je da pes sam neje če mu ne paše (kadar ima Tmi drisko neje tudi cel teden, pa je še čisto pri močeh, teče, skače.. vse te pasje zelo pomembne  stvari :D)

PS: Zakaj bi pa rada da poje vse brikete? sej lahko pustiš za nasleden dan ane.. jz res nerazumem ljudi ki vstrajajo pri bedariji ''pojej vse kar je na krožniku''.. mislm da bitje (vzemimo primer majhnih otrok) točno vedo koliko jim paše.. potem se ti najde pa par takih učitljc ki jih pretirano skrbijo družinske finance, pa siljo da ubogi otroci pojedo vse, in potem se otrok navadi pa se v najstniških letih začne basat s čipsom in ostalo nagravžno svinjarijo, pa še doma poje vse.. pa mamo kup otrok ki so kasneje čisto zafrustrirani, ker so okrogli...(h sm šla na OT..sam dns sm slišala lih par takih pametnih bab, in sm res  besna) pust žvalco nej je mal če se ji tko zdi (čeprav ponavad so psi še prepožrešni) pa tud prihranila boš.. (mi mamo npr kilogramsko vrečo za dva meseca in s tem minimalne stroške, čeprav moja mami nikakor ne gleda na to kar zapravi, da nebi kdo reku da ga stradamo ker želimo šparat :D ) No določ se kakor se ti zdi..

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #5 : 11 December 2009, 21:07:11
PS: Zakaj bi pa rada da poje vse brikete? sej lahko pustiš za nasleden dan ane.. jz res nerazumem ljudi ki vstrajajo pri bedariji ''pojej vse kar je na krožniku''.....pust žvalco nej je mal če se ji tko zdi (čeprav ponavad so psi še prepožrešni) pa tud prihranila boš.. (mi mamo npr kilogramsko vrečo za dva meseca in s tem minimalne stroške
Kje pa sem napisala da bi rada da pes poje vse brikete??? In kje sem napisala da ga silim da je in da mora vse kar je na krožniku pojest??? Kje sem napisala da želim/rabim prišparat in da mi hrana predstavlja prevelike stroške???

Na to temo me zanimajo bolj utemeljene in strokovne točke. Je ali ni dobro, da psa namenoma en dan v tednu postiš: plusi in minusi. Zanima me če kdo to prakticira - zakaj in kako.




irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 13 December 2009, 00:20:09
Mnenje veterinarke s katero sem govorila na to temo je, da imajo psi zelo močno kislino, in da priporoča, da se da psom z jest 2 krat dnevno, če že mora jesti 1 krat na dan, pa naj bo to zjutraj. postenja zdravega psa brez težav ne priporoča, prav zaradi močne kisline, druga stvar pa je, če ima težave (bruhanje, driska ipd..)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 14 December 2009, 09:39:43
Ja, ravno to sem hotela napisat. Moja ima že itak težave z želodčno kislino in kadar ima obdobja, ko noče jesti (po gonitvi ipd.) imamo vedno težave tudi z bruhanjem, ravno zato, ker ima razdražen prazen želodec. Tako da jaz sem srečna če mi psica hoče redno jest in mi na kraj pameti ne pade da bi jo postila.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 14 December 2009, 09:59:14
Pes,ki mu ne paše jesti si bo že sam določil postni dan.Drugače pa ni nobene potrebe,da bi ga postili.Pri nas punce pojejo nekoliko manj ali pa se celo postijo v fazi gonitve,samec pa posledično zaradi gonitev psic.Tako da posta sploh ne prakticiramo.
LP Tjaša





roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 December 2009, 09:59:58
Meni je vzreditelj našega Roya povedal,da je navada v Nemčiji,da wemije en dan v tednu postijo (ponavadi v nedeljo).
On sicer tega ni prakticiral, ker je rekel,da se mu psi zelo smilijo, ker so požeruhi in bi non stop kaj jedli, mi je pa vseeno omenil, če bi mogoče sama (pri odraslem psu) želela to prakticirat.

Meni se ne zdi tako neumno (bi bilo dobro tudi zame en dan posta  :)), je pa moj Roy tak jedec,da bi bilo kar hudo tisti dan, verjetno bi cvilil in prosjačil ves dan.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 14 December 2009, 12:08:06
Ok. Nisem našla podobne teme pa me sedaj nekaj zanima. Doma so mi predlagali da bi psa 1krat tedensko postila (fotr pravi da so tako delali ko je imel on psa). Meni se to ne zdi neka pametna ideja. Zdaj me pa zanima- ali kdo tukaj sploh še posti psa, kako pogosto, zakaj? Kaj priporočajo veterinarji? Moj sedaj je dvakrat na dan (zjutraj 1/3 in popoldne 2/3). Star pa bo dve leti. Ali naj ga začnem redno postiti ali ne.


LP

Pravijo, da je post lahko koristen. Seveda velja to tudi za ljudi  ;). Ampak potem nekako izveš ,da si dandanes medicina zamišlja post tako, da piješ zeliščne čaje, po mnogih scenarijih še zelnjavne juhice in sadne sokove. Nektari trdijo, da je post treba izvajati več dni s postopnim ukinjanjem hrane in postopnjim prehodom nazaj na normalno hrano,da je sploh kakšen učinek, kar se mi zdi zelo verjetno. Vsekakor je potrebno tudi na ta dan zagotovoti da pes dovolj (več kot ponavadi) poipje, ker pa ni vedno enostavno je pa nujno, če naj ne bi s postom delali škode.
Vsekakor dvomim da bi bili psi bilj zdravi, če en dan v tednu ne bi jedli. Nasprotno, nekateri moji so tako požrešni, da ne vem če jih ne bi kap , ko nekega dne kar ne bi bilo obroka  :D Vsekakor bi jim razrvani živci požrli več zdravja, ko bi ga post fizično prinesel  ::). Zato postov za pse kar tako na pmet ne mislim delat.
Drugo je "post" zaradi zdravstvenih razlogov, ki se zgodijo občasno. Npr pes ima težave s prebavo, je pojedel preveč prejšnji dan, je pojedel kaj neprimernega. Še v tem primeru se mi zdi primerjenje post nadomestiti s kakšnim lažjim obrokom- npr razkuhan riž ali riž z  zelnjavo. Pa vsekakor ni treba zagnati panike in prelivat hrane z dobrotami, če pes sam od sebe kakšen dan ali teden ne je toliko kot lastniki mislijo, da naj bi  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!