Bolha.com, pasji preprodajci in kupci

Lissa · 18708

Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
: 13 December 2009, 12:18:53
Tole temo sem odprla ker sem šla po dolgem času pogledat kakšno je stanje na bolhi in sem postala prav slabe volje >:(
Uvedli so namreč rubriko oglasov pasemski psi brez rodovnika. Pa lepo vas prosim, kaj jim res še ni postalo jasno da so to sami PREPRODAJALCI.
Trenutno pišem mejle preprodajalcem - kot kupec (seveda da ne kupujem psa, samo če se predstaviš kot ozaveščeni kupec, ki na koncu noče kupiti mladiča se morda vsaj malo zamislijo) z vprašanji o poreklu in zdravju psa in zahtevam ogled dokumentov. Mogoče ni tako slaba ideja, zato vas pozivam da še vi pišete preprodajalcem. Pomoje res največ dosežeš če se predstaviš kot kupec in jih seznaniš z dejstvi, ter jim postaviš par vprašanj, ki jih spravijo v zadrego. Več kot bojo imeli pisem "kupcev", ki so se premislili, bolj bojo začeli dvomiti v svoj posel.

In napadanje oseb, ki kupujejo takšne pse ne vodi nikamor, saj se ti kupci potem že iz samega upora odločijo, da bojo vseeno kupili te pse. Mislim, da več dosežemo s prijaznim pristopom, ne pa z totalnim bombardiranjem teh oseb. Ker bodo že zaradi našega odnosa raje verjeli pocukranim besedam preprodajalcem. Treba je razložiti ZAKAJ raje dati 1000 evrov za rodovniškega (v prijaznem tonu), ZAKAJ ne kupovati teh psov, prestaviti življenskem pogoje pri prodajalcih in velik uspeh dosežemo če osebo lepo prepričamo, da se začne zanimati pri pravih vzrediteljih.

Kot drugo... mislim pisati še bolhi, da delajo veliko neumnost. Bolha daje preprodajalcem odlične možnosti za njihov posel in mislim, da jih bi bilo treba opozoriti, da imajo opravek z "črnim" trgom in podpirajo nezakonito preprodajo živali. Pozvati jih je treba, da izbiršejo vse oglase, kjer se oglašujejo čistokrvni brez rodovnika, mogoče malce grožnje ne škodi, pa vendar vse v mirnem tonu.

Tako, da ja...  če vam je kaj mar pišite bolhi, pišite preprodajalcem in ne napadajte kupcev, ampak jim razložite.
Obsujmo jih z mejli, mogoče pa kaj zaleže  ;)

Hvala vsem, ki vam je mar za njih, ki umirajo v lastnih iztrebkih. Hvala vsem, ki vam je mar za obstoj pasem (:
Ne pustimo, da preprodajalci uničijo pasme

Lep pozdrav,
Ana&Chilly


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 December 2009, 13:19:09
Jaz sem jih pa kar poklicala...sploh za AB. Odgovori so bili tako butasti, da.....Hmmmm...kaj pa če bi bolha naredila tako, da bi se dalo pod vsakim oglasom napisati kakšen komentar, da bi si ljudje lahko kaj prebrali.



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 December 2009, 13:32:21
To bi blo dost uredu, ampak spet bi bli na drugi strani tisti, ki zagovarjajo "čistokrvne brez rodovnika" ...
Jaz sem preprodajalce obsula z mejli pa zdej nevem. Čakam na odgovore, pričakujem eno bedarijo bedarij, ko nevejo kaj bi si še zmisll   ::)


LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #3 : 13 December 2009, 17:01:42
Jst sem pisala najbolj nemogočim ljudem, za mešanca (oz. pasemskega brez rodovnika ::) ) bi morali kupci odšteti norih 500€ in več!
To ni več normalno, do kam bodo še nabijali cene, do 1000€ ?
brez besed sem ostala ko sem pregledala bolho.
Verjetno pa je, da se Matoša seli iz bolhe na salomon, ali pa vsakih drugače napiše in poslika psa (včasih je mel za vsakega enako ::) ) in se vsakič (no, vsakega nisem "pregledala") vpiše z novim imenom.
"Pregledujem" pa tako, da tam kjer piše: Vsi oglasi tega prodajalca kliknem in se pokaže.
Nekaj časa nazaj je imel nekdo (verjetno matoša) za celo stran oglasov! :(

lp


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 December 2009, 17:23:14
Tudi jaz tako gledam, da kliknem vsi oglasi tega prodajalci, vendar mislim, da večina pobriše stare oglase ali pa ima ogromno uporabniških imen.
Mi bi skoraj nasedli preprodajalcu, ko smo kupovali kavalirja, vendar ko sem ga vprašala vsa vprašanja o rodovniku, prednikih, zdravju, pregledih, potrdilih, cepilnih knižicah itd. (dobesedno sem ga zasula z vprašanj) mi na maile ni več odgovarjal. No, saj če nam bi bil sumljiv, tako ali tako nebi kupili. Potem sem prebrala še ogromno člankov o nakupu psa in smo ga kupili pri dobri vzrediteljici  :)


anakondaa

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 December 2009, 22:27:15
te cene so res nekaj čudne
zasledil sem za nemški ovčarki z rodovnikom 230 eurov (nenormalno)



delfinčika

  • Gost
Odgovori #6 : 28 December 2009, 22:44:18
Ja kakšne majo te ljudje.
In kaj piše.

Božični popust.

Božični popust na leglo Rotvajlerjev >:( >:(

BOŽIČNI POPUST

Pa kaj jim je? Kot v merkatorju na kruh. Rotvajlerji (in ostali psi) niso igrače oz. kruh. >:( >:( >:( >:( >:( >:(

http://www.bolha.com/oglas383606822/bozicno-novoletni-popust-rottweiler-leglo-sampionskih-starsev-mozen-ogled-
:sicer je res :šampionski starši, rodovnik.

Ampak kako lako da božični popust NA PSE??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 28 December 2009, 23:05:33
Jaz sem jim nekaj časa nazaj že pisala, da čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo, in da je bolj pravilno, če bi imeli samo rodovniške in mešance. So napisali, da bodo razmislili o tem.

Če jim še kdo drug piše, bi pomoje malo bolj resno vzeli.

Meni se zdi taka delitev slaba, ker bo večina ljudi itak takoj pogledala nerodovniške oglase.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #8 : 28 December 2009, 23:20:18
te cene so res nekaj čudne
zasledil sem za nemški ovčarki z rodovnikom 230 eurov (nenormalno)
Niti ni tako nenormalno. Rodovniškega nemca 'komot' dobiš za 300 eur! Brez heca.



delfinčika

  • Gost
Odgovori #9 : 30 December 2009, 18:29:16
Jaz sem jim nekaj časa nazaj že pisala, da čistokrvni brez rodovnika ne obstajajo, in da je bolj pravilno, če bi imeli samo rodovniške in mešance. So napisali, da bodo razmislili o tem.

Če jim še kdo drug piše, bi pomoje malo bolj resno vzeli.

Meni se zdi taka delitev slaba, ker bo večina ljudi itak takoj pogledala nerodovniške oglase.

Jaz sem jim tut pisala



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 30 December 2009, 18:33:53
Tistim, ja. Naslov je spodaj na strani - klikneš pišite nam.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


delfinčika

  • Gost
Odgovori #11 : 30 December 2009, 18:41:21
Sem se zmotila. Sem jim pisala ja.
Bom citirala:
Spoštovana Bolha! Rada bi vam sporočila nekaj v zvezi z rubriko \'čistokrvni in nerodovniški\'. Čistokrvni in nerodovniški psi oz. mačke ne obstajajo. To je samo črni trg. Preprodajalci psov. Obstajajo samo čistokrvni in rodovniški. Ljubitelji živali se že nekaj časa borimo proti črnemu trgu z živalmi. \'Čistokrvne in nerodovniške\' pse lahko vzgajajo v neprimernih pogojih. Ni nujno, da so čistokrvni. Le rodovnik lahko pove ali je pes čistokrven. Lepo bi prosila, da to rubriko umaknete. Lahko bi imeli dve rubriki: Rodovniški in pa rubriko Mešanci. Doma imam rodovniškega psa, poznam pa prijateljico, ki je kupila \'čistokrvnega in nerodovniškega\' in ugotovili so, da je psiček bolan. Za zdravljenje so zapravili več denarja, kot bi ga za nakup rodovniškega psa. Zato vsi ljubitelji živali (če hočemo imet čistokrvnega psa) odštejemo več za psa, ker lahko zdravljenje pride še dražje. Če bi se to zgodilo kakšnemu vašemu kupcu, bi bil gotovo zelo jezen. Zato vas še enkrat prosim, da odmaknete to rubriko. Premislite o mojem sporočilu. Lep pozdrav, Manca


Dobro vem dolgo ampak sem jim nekaj napisala



dog friend

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 December 2009, 18:47:37
Preberite si to >:(

Čistokrvni bernski planšarski pes na voljo za paritev!
Bernski planšar je čistokrven z rodovnikom. Primeren je za parjenje z nerodovniškimi samicami, ker nimam vzrejnega dovoljenja. Star je 6 let,...
 ??? >:( :-X

Kopirano iz bolhe.com-pod rubriko pasemski psi z rodovnikom



delfinčika

  • Gost
Odgovori #13 : 30 December 2009, 21:36:56
Groza.............. >:( >:( >:( :-X :-X :-X :-X :-X



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 01 Januar 2010, 13:36:07
Ja res groza da se je uvedlo te ''pasemske'' pes brez rodovnika.Sploh ne vem kako jim je lahko kaj takega prišlo na pamet.
Saj za pasemske z rodovnikom,mečance,pse iz zavetišča je vse  OK,ampak teli ''pasemski'' brez rodovnika je pa re ena velika groza  :-X :-X :-X
delfinčika  ja res ne razumem popust na pse >:( >:( To je prav tako kot bi rekel da bi bil človek na popust (če se bi jih prodajalo).Pa dobro kaj jim je,saj pes ni neka obleka...ampak živo bitje!!!

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


delfinčika

  • Gost
Odgovori #15 : 01 Januar 2010, 20:01:23
Groza ane..... Zelo sem jezna.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( :-X



LittLe_sTaR*

  • *
    • Prispevkov: 1.055
    • Točke: 0
  • Quido <3
Odgovori #16 : 20 Januar 2010, 20:43:52
iz bolhe so odstranili temo: pasemski brez rodovnika :o
končnooooo 8)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 20 Januar 2010, 21:30:30
Tttttttooooooooo :o :o
Končno so prišli k pameti (ne morem drugači reči).

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 20 Januar 2010, 21:48:13
no ja... k pameti bi prišli, če bi brisali vse oglase, kjer se ponujajo pasemski brez rodovnika... tako bo pa na žalost vse po starem, kot je bilo pred uvedbo dodatnih kategorij


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 20 Januar 2010, 22:15:48
Ja res da bi bilo najbolje da bi izbrisali vse oglase ki so ''čistokrvni'' brez rodovnika,ampak je to skoraj nemogoče.Zakaj? Ker bi bilo veliko ljudi ''užaljenih'' in tudi s tem ko ljudje dajajo oglase na spletno stran tudi spletna stran npr. Bolha sigurno ima nekaj od tega (predvidevam da denar).
Morem reči da mi je prev malo čudno,ampak veeno lepo ko pogledaš npr. ''labradorce'' brez rodovnika.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 28 Januar 2010, 13:10:06
Če ima kdo čas in voljo, naj vsake toliko pregleda oglase za rodovniške pse in urejevalce strani obvesti na nepravilnosti. Zadnjič sem jim posredovala dva oglasa za nerodovniške pse, ki sta bila objavljena med rodovniškimi in so ju prestavili :D
Napisala sem, da gre v oglasu za nerodovniške pse, se pravi mešance, in da z objavo oglasa v napačni rubriki zavajajo kupce.

Zaenkrat se to lahko naredi pri oglasih, kjer piše da so nerodovniški. Ne bi se pa pomoje smelo prijaviti oglase, kjer ni podatka o tem ali mladiči imajo rodovnik ali ne, saj se ne ve točno in ne bi bilo fajn, da se prestavi oglas rodovniških mladičev. Mogoče bi se bolha lahko povezala s KZS, da bi preverjali kateri oglasi res ponujajo rodovniške pse. Pojavil bi se edino problem pasem, ki imajo svoje organizacije in rodovnike, ki niso nujno pod KZS.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #21 : 09 Februar 2010, 20:27:18
Prejšni teden sem se aktivno začela ukvarjati z preprodajalci in jim pisala meile, pri katerih se lahko zamislijo. Od gospe frances sem dobila mail, naj je ne nadlegujem ( oglas coton ) in da je njen pes čistokrven brez rodovnika. Ko sem ji vse obrazložila, je rekla, da sem primitivne pameti in da nimam pojma o psih.. Nad takimi pa nimam komentarjev. Mislim, kako ???? KATASTROFAAAAAAAAA. Neka gospa me je celo želela tožiti ker sem ji napisala da je njen pes "čistokrven" brez rodovnika navaden mešanec in da karkoli reče ne bo spremenilo dejstva, da "čistokrvni " brez rodovnika ne obstajajo, po tem, ko me je nahrulila da sem navaden idiot človeški in da je njen pes čiste krvi čeprav nima rodovnika. Dodala je še, da bi lahko rodovnik kupila zraven psa a se ji takrat to ni zdelo pomembno...  Za take ljudi mi je res žal, saj nimajo kančka možganov in s tem tudi zdrave pameti ni.
Nuša A. in Dexi

Nuša


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 09 Februar 2010, 21:13:27
Če te ni že to dovolj razžalostilo si preberi še vse modre komentarje na fb strani Pes-moj prijatelj. Predvsem tam kjer so slike tistih, ki iščejo oz. so se izgubili... Jaz sem že obupala nad ljudmi...  :-\



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 09 Februar 2010, 21:34:44
Če si obupala nad preprodajalci, lahko še vedno vplivaš na njih. Pojdi pog oglase za rodovniške psa na bolhi in administratorjem portala posreduj linke do oglasov, ki so v napačnih rubrikah - oglasi za nerodovniške pse v rubriki rodovniški psi. Tako lahko vsaj malo vplivaš na preprodajalce, saj bodo njihovi oglasi premeščeni tja kamor sodijo - med mešance :)

Za vsak slučaj bi se jst osredotočila samo na oglase v katerih piše, da so psi brez rodovnika. Ni fajn, da bi ponesreči premeščali oglase rodovniških psov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 09 Februar 2010, 21:42:37
Bom res...

Sem tudi na že omenjeni strani napisala mnogo komentarjev z vso vljudnostjo, ki jo pri takih ostudnežih primorem... v zameno pa dobila en kup neodobravanja  :-\ Planiram opozorit na problematiko tiste, ki stran urejajo, saj pod njenim opisaom piše, da je cilj osveščanje ipd. Mogoče, bi se kdo z dolgoletnimi izkušnjami tudi lahko olasil in podal mnenje...
Me pa še bolj kot 'vzreditelji' razjezijo vsi samooklicani vsevedi, ki si niso pripravljeni priznat napake, ki so jo storili s svojim nakupom...
Res je žalostno vse skupaj :'(

Jaz pa se čudim od kod se jemljejo vsi psi po ketnah in sami v pesjakih :'(



delfinčika

  • Gost
Odgovori #25 : 12 Februar 2010, 18:47:31
Če bo treba bom jaz začela afero ČISTOKRVNI IN BREZ RODOVNIKA-NE OBSTAJAJO!!!!

Že razmišljam da bi začela tiskat letake.

in že spet sem ga našla:

Borderski ovčar - mladiči

Cena: 50,00 EUR
Datum objave: 11.02.2010 15:39


Ugodno prodam mladiče pasme Borderski ovčar, čistokrvne, brez rodovnika. Cena po dogovoru, na tel št. ***



billy

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 02 Marec 2010, 20:10:09
Saj je vse lepo in prav kar pišete in se z določenimi tudi strinjam, vendar je treba pogledati tudi drugo stran.
Namreč vse kar se v zadnjem času dogaja v slovenski kinologiji se je treba malo zamisliti in vprašati zakaj se nekateri odločajo za to kar se.
Če samo malo pogledaš kdo vodi slovensko kinologijo, kako je vse to prepleteno z vezami in navezami te vse mine in marsikateri krene po svoji -drugi za njega bolj ugodnejši poti.
Ko sem se pred časom tudi sam odločal in se podal po poti ki bi me pripeljala do uspehov, predvsem pa do veselja do dobrih legel sem se kmalu ,,prebudil,,. Že na prvi razstavi sem takoj opazil, da kljub kvalitetnemu in zelo perspektivnemu psu ne moreš prilesti na kakšno dobro mesto ker si enostavno premajhen in prepošten da bi delal take zvijače in medsebojne dogovore kot jih delajo nekateri rejci in sodniki. Ko na koncu vidiš rezultate kdo je kje ti je vse jasno kam si prišel. In kako boš imel motivacijo za uspešno in pošteno delo? Meni je žal tega poguma zmanjkalo. :(



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 02 Marec 2010, 20:27:25
Nekateri kupci kupujejo pse takoimenovane čistokrvne brez rodovnika zaradi neznanja o pasmi in vzreji nasploh, zaradi površnosti in seveda, da bi čimprej dobili čim ceneje, ne pa zaradi tega kar se dogaja v kinologiji.

Kar se tiče raznih "kuhinj", kje pa niso? In če je določen pes dober predstavnik pasme se bo za njega vedelo. Mislim, da je bilo že kar nekaj napisanega na to temo. 

Defenitivno pa ni to merilo oz. opravičilo, da je bolje kupovati pse pri šteparjih zaradi razočaranja na razstavah in določenih ljudi v KZS, s katerimi imaš konflikte.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 02 Marec 2010, 20:58:41
Povedano drugače: nekdo, ki pari netipične predstavnike, brez vseh pregledov, z minimalno oskrbo samice in legla, dela to zaradi denarja in ne zaradi problemov v slovenski kinologiji.

Preberi si še od TibiQ post malo nižje.

Je pa res, da tudi pri rodovniški vzreji naletiš na takšne in drugačne ljudi.