rodovniški/nerodovniški

Yo · 710764

Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 21 Marec 2012, 17:18:48
Če bi bila v tako debato vključena dotična pisateljica, bi Davorja, pidoga in hudmo znabiti poimenovala Slovenceljni  ;D in čeprav mi je izraz sila zabaven in primeren, se mi vseeno zdi, da si ne zaslužijo tako izvirnega nadimka, ker že sami po sebi niso nič izvirnega, zgolj pogrevajo že prevečkrat predebatirane teme in lajnajo ene in iste izgovore o superiornosti nerodovniških in popolni ničvrednosti rodovniških psov...
Če pa pod vsem potegnemo črto, pa lahko izpeljemo zaključek, da dokler bodo na svetu taki, ki z veseljem za nekaj evrov (na bolhi so bili "čistokrvni" labiji tudi že samo 150 evrov) vzamejo nerodovniškega a čistokrvnega od domnevno rodovniških staršev, vse do tedaj se v rodovniški vzreji ne bo nekaj drastično spremenilo, ker po tem očitno ni potrebe  ;)  Zakaj bi hotel kdo vzrejati resno in po vseh reglcih, če so potrošniki tako ali tako zadovoljni z najosnovnejšim samo da je poceni  ;) :P

Tisti tapravi vzreditelji, ki res vzrejajo top pse, so pri pravem potencialnem lastniku njihovega mladička pripravljeni narediti prenekatero izjemo le da gre pes v dobre roke  :o Eni gredo v solastništvo, eni za ceno res osnovnih stroškov (par sto evrov), nekateri so celo podarjeni...

In tisti ki vzreja le za profit ni zame noben resen vzreditelj ampak zaslužkar  8) pravi vzreditelj vzreja s najboljšimi svojimi psi zato, ker hoče obdržati vsaj enega mladička za nadaljno vzrejo in najboljši v leglu potem tudi ostane doma ali vsaj pod okriljem matične psarne, to je prava vzreja, najprej zase, potem za tiste prave ljubitelje ali druge vzreditelje, šele čito na koncu morda če res ni druge se proda kaj med popolno kinološko "rajo".

Jaz pravim, da bi tudi vzreditelji psov morali posvojiti princip felinologov, kar ne gre mladičev v resne roke gre takoj v sterilizacijo/kastracijo, potem pa ker od takih psov res ne bo imel koristi nihče drug kot pravi ljubitelji pasme, bi se stvari res izredno spremenile. In pri meni če bom kdajkoli vzrejala, bo princip ravno tak!!! In kupoprodajna pogodba bo prav tako "zagamana" kar se da, ker iz mojega truda ne bo nihče delal nerodovniških mladičev in potem še potomcev teh in polnil zavetišča...

1200 evrov za res dobrega psa katerekoli pasme pa je oprostite ampak res malo! Še vsak dober bicikel ali otroški voziček stane pribljižno toliko ali več! Če ne zmoreš dati toliko za mladička si nikar ne kupuj psa, ker če se pojavi pri psu le malo resnejši zdravstveni problem, si v enem dnevu ob vsaj pol toliko! In to niti ni treba da je pasemsko ali dedno pogojeno, že eno resnejše šivanje rane, zlom, infekcija,... Tako da če že v principu ni budgeta za nakup, ga tudi za zdravljenje ni in potem gre prenekateri pes rodovniški/čistokrvni/mešanec v evtanazijo...  :'(  Tako da bolje da vam je takoj jasno malo denarja/malo muzikein ne računat na to, da vam se pa kaj takega že ne more zgoditi, ker zelooo pazite na psa... Vsem se lahko zgodi, tako je življenje, tako da me prav zanima če bi bil ti hudma pripravljen plačati 1000 in več evrov za svojega labija če bi le ta dobil torzijo želodca ali imel tujek v črevesju... Kje bi bila tedaj tvoja ljubezen do psov... Bi izpraznil svoj proračun ali bi šel po poti mnogih in se odločil za cenejši izhod... :-\

Tu na točno tej točki se nazadnje le loči seme od plevela... Banalno vem, ampk zelo kruto resnično  ;)




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1171 : 21 Marec 2012, 17:35:19
Citiraj
Če pa pod vsem potegnemo črto, pa lahko izpeljemo zaključek, da dokler bodo na svetu taki, ki z veseljem za nekaj evrov (na bolhi so bili "čistokrvni" labiji tudi že samo 150 evrov) vzamejo nerodovniškega a čistokrvnega od domnevno rodovniških staršev, vse do tedaj se v rodovniški vzreji ne bo nekaj drastično spremenilo, ker po tem očitno ni potrebe

kakšna banalna logika pa je to: nerodovniški vzrejci so krivi da se v rodovniški vzreji dogajajo svinjarije, saj se nobenemo ne ljubi odgovorno vzrejat , ker ne morejo služiti?
Sem nemara mislil da je odgovornim vzrediteljem primarni interes ljubezen do pasma in njen kvaliteten obstoj ter ne kaj razni šteparji počnejo

Izvirnih nadimkom se ponadi lotijo ljudje, ki jim zmanjkuje smselnih argumentov in se v debato vlačijo zgolj zaradi čustvenega pripadništva in tko patetično poskuša nasprotno  mnenje razvrednotiti z posmehom. Nekaj kar sem sam počel v vrtcu

Sam sem svoje stališče predstavil na podlagi dejanskih virov, dobil pa da  saj se je tudo ogromno naredilo odgovor, ma ja, razvidno na marsikateri pasmi. Tudi tista avtorica sprejema probleme v nos ji le gre kot vsakemu vzreditelju da odločitve o pasmah ne bodo več sprejemali sami, torej ljudje ki vzrejajo. Kar glede kaj so uspeli storiti do sedaj je bilo le skrajni čas

Citiraj
in iste izgovore o superiornosti nerodovniških in popolni ničvrednosti rodovniških psov...

ne laži
tega nikjer nisem izjavil, tudi sam imam psa z rodovnikom nikjer nisem izpostavljal nobene strani kot ničvredne, kar nekateri želimo takšnim sektašem kot si ti dopovedati je da rodovnik ni to kar bi moral biti in se v njegovem imenu delajo svinjarije in da nerodovniški psi  in mešanci niso zgolj puppy milli in na pol mrtvi psi kot to prodajaš.
Ter zakaj je razumljivo da ljudje še vedno večinoma poizvedujejo po nerodovniških psih

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1172 : 21 Marec 2012, 17:38:25
1200 eur za enega laptop cefizlja, ki mu ni treba nič drugega kot samo da je pije in spi  excusez-moi   raje se burek z malo začetnico pišem. :-X
napram enemu ptičarju ki mora lastnik delat vsaj 3 preizkušnje po tamalem  +vzrejna +slikanja kolkov +zdravstvene, da ne omenjam vsega šolanja+ verjetno še kakšna rastava  in že same socializacije in vspodbujanja dednih zasnov pri mladičih in končna cena je 500 eur

a unih mladičev je  cca 8 pa malo več pojejo mal več cepiva gre  ...

Potem pa pogledaš samo vzrejo... ena vzrediteljica ima  po 7 laptop psic-  legel na leto po enih 5 vsakič cca 4 mladiče
drug vzreditelj ima na 5 let eno leglo ali pa v vsej življenski dobi psice ene 3
 a una jadi in skovika kolk ni zaslužka...pa kolk so rastave drage
 A uni drugi pogoltne vsako sranje in dodateno preizkušnjo ki se mu jo zmisli tam ena vzrejna komisija

Zdej pa črto potegnit pa se vprašat... ali je eno napihnjeno ali drugo podcenjeno.
Ceno pa trg oblikuje...in  katerih se pa nerodovniških več proda in zakaj - je pa potem tud jasna stvar

Tist ki ptičarja kupuje ga brez rodovnika ne kupi  ;)

p.s Veterinarji so pa itak da oderuhi  :P...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1173 : 21 Marec 2012, 17:59:08
Tisti tapravi vzreditelji, ki res vzrejajo top pse, so pri pravem potencialnem lastniku njihovega mladička pripravljeni narediti prenekatero izjemo le da gre pes v dobre roke  :o Eni gredo v solastništvo, eni za ceno res osnovnih stroškov (par sto evrov), nekateri so celo podarjeni...


V grobem se strinjam s tabo, ampak tega zgoraj pa upam, da nikoli ne bo, ker vsiljevanja zdravju škodljivega in totalno nepotrebnega posega  nikakor ne vodi v dobrobit psov, katerih razmnoževalni ciklus se kar konkretno razlikuje od mačk.  :-\

Zakaj se je treba vedno zgledovati po norcih preko Atlantika. Raje gledam na sever Evrope... Se da na manj invaziven in živalim prijazen način dosešt boljše rezultate.  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1174 : 21 Marec 2012, 17:59:35
Citiraj
Jaz pravim, da bi tudi vzreditelji psov morali posvojiti princip felinologov, kar ne gre mladičev v resne roke gre takoj v sterilizacijo/kastracijo, potem pa ker od takih psov res ne bo imel koristi nihče drug kot pravi ljubitelji pasme, bi se stvari res izredno spremenile. 

Sklepam da bi v tej fantaziji ljudje kot si ti določali kdo je resen lastnik in kdo ne? in sploh ker se tko pohabi žival da ste potem potešene?

Moram pa priznat, skoraj tri leta debat tle gori pa se še vedno najde kakšna kjer res ne vem več če se  heca ali mislil resno, :-\

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1175 : 21 Marec 2012, 18:02:39
kakšna banalna logika pa je to: nerodovniški vzrejci so krivi da se v rodovniški vzreji dogajajo svinjarije, saj se nobenemo ne ljubi odgovorno vzrejat , ker ne morejo služiti?
Sem nemara mislil da je odgovornim vzrediteljem primarni interes ljubezen do pasma in njen kvaliteten obstoj ter ne kaj razni šteparji počnejo

Se čisto strinjam...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1176 : 21 Marec 2012, 18:11:04
1200 evrov za res dobrega psa katerekoli pasme pa je oprostite ampak res malo! Še vsak dober bicikel ali otroški voziček stane pribljižno toliko ali več! Če ne zmoreš dati toliko za mladička si nikar ne kupuj psa, ker če se pojavi pri psu le malo resnejši zdravstveni problem, si v enem dnevu ob vsaj pol toliko!

He, he ... tu se pa strinjam s tabo. In veš kakšno babo dobiš v Amsterdamu samo za 50 EUR? Marsikatera deklica s tega foruma bi dala vse, da bi imela takšne mere, kot jih imajo tiste punce!  :P
Svetlana Makarovič s Slovenceljni pa itaq roxxxx!  :D
Kriza (zelo poznih) srednjih let je težka zadeva.  :D


nata

  • Gost
Odgovori #1177 : 21 Marec 2012, 19:14:36
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1178 : 21 Marec 2012, 19:32:49
No, sedaj pa res točno vem kje smo...

Dokler bo za nekatere sterilizacija/kastracija označena kot pohabljanje živali in nepotreben poseg v dobrobit živali, potem vidim, da res nima smisla se karkoli več meniti z vami o čemerkoli...

Tale Žverca se od tele teme dokončno poslavlja...
Pa vso srečo z vašimi kosmatinci vam želim  ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1179 : 21 Marec 2012, 20:02:50
Križana gora, Nata!!!!!! A moraš uničiti vsako zabavo???  :P
Ne vem zakaj si užaljena, če pa veš, da vsi ne delajo tako kot ti? Vem, da je nakup psa najcenejši, saj sem zapravil zanj že več, kot bi stalo rodovniško dete (pa ne za veterinarja).  :)
Če tudi ti dvomiš o "moji bejbi" te vabim, da jo prideš pogledat. No, v vsakem primeru te vabim na kavo in prijeten klepet!  :)
Se pa pridružujem dobrim željam in tudi jaz upam, da bo zdrava. Če pa ne bo, se pa lahko zaneseš, da bom plačal veterinarja.  :)




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1180 : 21 Marec 2012, 20:39:43
Jaz pa Zverco cisto razumem. Namrec, nekje je en dober vzreditelj prodal psa dobremu lastniku, ki je lahko tudi se vzrejal po predpisih, a je naletel na slabega kupca, ki je drzal fige zadaj... da to preprecis, je morda res edina resitev, sterilizacija/kastracija tistih, ki ne bodo sli v vzrejo. Tisti, ki pa bodo sli, pa jih obdrzis doma, das v solastnistvo preverjenim ljudem oz. drzis roke cez... Pri pasmah, ki jih pri nas se ni nastepanih, je morda to kar resitev (nikoli ne bo nic drugega mozno kupiti, kot pa rodovniskega, ali pa iti v tujino - nikogar pa ne poznam, da bi si sel po nerodovniskega v tujino, saj jim je skoda denarja ze za odgovoren nakup). Boljse resitve ne vidim, ker drzava ne gre naproti oz. se dolgo pri nas ne bo Svedska, kjer se nerodovniski lahko le podarjajo (procent mesancev je tam posledicno majhen). Ce ima kdo boljso resitev, kako prepreciti steparijo s strani vzrediteljev (ker drzavi dol visi), kar na plano z idejami. Jaz je nimam.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1181 : 21 Marec 2012, 20:51:06
No, sedaj pa res točno vem kje smo...

Dokler bo za nekatere sterilizacija/kastracija označena kot pohabljanje živali in nepotreben poseg v dobrobit živali, potem vidim, da res nima smisla se karkoli več meniti z vami o čemerkoli...

Tale Žverca se od tele teme dokončno poslavlja...
Pa vso srečo z vašimi kosmatinci vam želim  ;)

a joj no žverca moja  :D... ne bit tolk občutljiva  :-*... samo debatiramo ;)... JBG tapasji smo ...lajamo kot cucki kaj češ.
Ne smeš bit takoj užaljena :)

Pač tvoje mnenje je tako od Hudme drugačno, tam od enega tretjega spet drugačno zato pa je debata... in zato se nakljoca v debato v dveh dneh 4 strani.  a ni fajn? pa  zanimivo... imamo vsaj nekaj za debatirat  8).
Sej imamo vsi radi vse pse...itak da ja..  pa vsi hočemo le najboljše  vsem psom...
 debata je pa debata  ;)
Le še kaj napiš no... če ne bo dolgčas  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1182 : 21 Marec 2012, 20:59:08
Aha... torej bi ti raje prepričala državo za dodatne sankcije in prepovedi kot nekaj kar daje preverjeno rezultate? Lepo. pa probaj.

Odgovornih lastnikov ni potrebno sankcionirat. Tisti, ki bodo držali figo v žepu se bodo že potrudili, da bodo lahko prodajali mladiče dokler jih bodo lahko...

V razmislek vsem, ki jim določeni pasji organi predstavljajo trn v peti: hormoni niso za okras. In zaradi nekaj kretenov ne mislim izpostavljat pasjega dojenčka nepotrebnim posegom, ki za samo žival ne predstavljajo prav nobenega plusa, če ni povezano z raznimi motnjami... Če že raje kot odraslo po tehtnem premisleku za vsako situacijo posebej. Kastracija pasjega mladiča pa je zame nesprejemljiva in nihče mi je ne bo vsilil. V življenju nismo pri nas imeli nobenega upsa, pa imamo/smo imeli tako samce kot samice posamično in skupaj. Zakaj bi morale plačevati za pse v neprimernih razmerah moje živali?

Represija ne reši nič. Izjemni primer - ZDA.  A mi ker smo kakih 30 let za njimi in nismo dovolj pametni, da bi se učili iz tujih napak, moramo delati svoje. Itak...  ::)
NEumnost.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1184 : 21 Marec 2012, 21:15:46
Represija ne reši nič. Izjemni primer - ZDA.  A mi ker smo kakih 30 let za njimi in nismo dovolj pametni, da bi se učili iz tujih napak, moramo delati svoje. Itak...  ::)
NEumnost.

Hvala bogu da jih ne... ker oni imajo pa res kaj za pokazat :D... prazno zaplankano napumpano butico-prekomerno težo pa diabetes tip 1 ali 2
 mene lih ne fascionirajo .. pa angleži tud ne( jim dobro sledijo)
 še enga spodobnga futra ne premorejo ::) ..pol se bodo šli pa kinologijo...pha.. :-9


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1185 : 21 Marec 2012, 21:40:52
ne ne... treba je slediti toku in se vživeti v novodobni stil življenja  :o >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nata

  • Gost
Odgovori #1186 : 21 Marec 2012, 21:45:53
Izbrisano na zahtevo uporabnika



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 21 Marec 2012, 22:08:03
jaz ne dvomim, da boš plačeval veterinarja ... samo ne bi ti ga bilo treba, če bi poslušal in kaj vprašal koga pred nakupom.
Sej sem se pozanimal. ZELO. Več o tem ni za forum, ti povem v živo. Za pivo pa seveda velja.  :)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1188 : 21 Marec 2012, 22:45:23
Citiraj
.pol se bodo šli pa kinologijo...pha..

civilna iniciativa je v Angliji konkretno boljša kor pri nas oziroma je raja konkretno bolj občutljiva, kar razloži vse pozitivne spremembe ki jih je KC bil deležen ko je prišel ves gnoj ven glede razstav in  angleži zmorejo skup stopit in zadeve spremeniti, kar so tekom celotno svojo zgodovino, mi nikakor, se ponavdi takrat koljemo med sabo tako ali drugače ; ne bi ravno vzel Slovence za vzor še manj  pa naše kinologije

Citiraj
Pa povej ti boljso resitev, jaz je nimam.

Porihta se naj vzrejne komisije in nadzor, vzreditelje naj sreča pamet (očitno je že v tej temi nekateri nimajo), subvencionira dobre vzreditelje im uvede davek pa nikogar ne boste rabile kastrirati; ampak dokler se boste izgovarjal na nerodovniške pse in imele razne prebliske kot zgoraj vas raja pak ne bo jemala resno

Citiraj
in nepotreben poseg v dobrobit živali

dobrobit živali? kašna dobrobid je da se fizično posega b mladiče in se odstrani zdrave organe (potencialno povzroči tud druge zdrav. probleme in spremembo karakterja...) ker mi lastniki ne želimo ali smo nesposobni poreprečiti nam nezaćeljen naraščaj 
Psi se kastrirajo / steriliozirajo zaradi našela lagodja in ne njihove koristi vse ostalo je navadno sprenavedanje, in da moja psica je sterilizirana bi jo tudi ponovno si pa ne lažem samemu sebi komu je bilo to v korist

In potem takšni še repenčijo ko vidijo kupirane pse

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1189 : 22 Marec 2012, 07:06:09
Če bi bila v tako debato vključena dotična pisateljica, bi Davorja, pidoga in hudmo znabiti poimenovala Slovenceljni  ;D in čeprav mi je izraz sila zabaven in primeren, se mi vseeno zdi, da si ne zaslužijo tako izvirnega nadimka, ker že sami po sebi niso nič izvirnega, zgolj pogrevajo že prevečkrat predebatirane teme in lajnajo ene in iste izgovore o superiornosti nerodovniških in popolni ničvrednosti rodovniških psov...

Brez laži prosim ;)
Lahko se tudi ozreš vase in premisliš kako bi tebe označila dotična pisateljica :o

Glede podarjanj, skoraj nič plačila, solastništvo................. .....zaradi ljubezni :-\ . Ma kje pa ti živiš :o ......................ne, da se to kje ne zgodi občasno iz etično moralnih razlogov. So pa to dejanja, ki spominjajo na kapljico v morju ;)


Mogoče še ena kost za glodanje...................ko t je že Damayanti rekla: Zakaj so pa ptičarji po 500,600 EUR ?
Ponudba/povpraševanje? Da, ampak potem je pasjereja biznis ;) in lahko končamo mlatit meglo!
Zakaj jih skoraj ne srečaš brez rodovnika?
Zakaj so se skozi stoletje malo spremenili, ne pokvarili?
itd......

In to psi katerih "klub" in ljudje okoli njega je nosilec-ci slovenske kinologije!!

Da pa ta debata potencira nerodovniške ;D .......................bodite boljši! Za začetek vzemite kinologijo kot hobi. In vsak hobi stane!

Nakup psa je nakup mačka v žaklju. Sledljivost potomcev, do neke mere lahko stvar omili, ampak tudi papir je zelooo daleč od stvarnosti. Nemogoče je "proizvajati" samo mladiče brez napak in to vsak dober vzreditelj ve. Ampak napak, takšnih in drugačnih (tudi cena marsikdaj ;) ) je kdaj preveč. Kdo je poklican, da jih rešuje se ve. In bolj ko bo "enigma" ;D ;D razrešena, manj bodo "moderni" šteparji, na obeh straneh. Križanci so bili in bodo, meni niti ne predstavljajo neki trn v peti. Trgovina z živim blagom pa je potrebno na vse načine zatirati. Eni so poklicani k tisti brez papirjev, drugi k tisti s papirji  ;D .
Meni je to čisto OK.



nata

  • Gost
Odgovori #1190 : 22 Marec 2012, 07:11:13
Izbrisano na zahtevo uporabnika




pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1191 : 22 Marec 2012, 07:16:24
Pa še nekaj za "rodovniške".

V oglasi mnogokrat: cena po dogovoru ;D
Tržnica, branjevke, čim več iztržiti :o....... ali se ukvarjate s kakšno psiho analizo. Mogoče kakšen tečaj le te v kakšnem KD v prihodnosti :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1192 : 22 Marec 2012, 08:31:50
Citiraj
hmmm zakaj ga že ni??? 

razlogov je kar nekaj, med tem predvsem ta, da se je prvo smatralo da gre za neprofitno dejavnost in se pač ni pričakovalo da boste nekateri obračali zaslužke z prodajo živali in se potem šponal po raznih forumih kakšna super legla imate  ;)
Pač vsaka stvar se očitno pri nas slej ko prej izzigra za osebno korist

Citiraj
in še dalj vem, da nimaš pojma in da pišeš zato, da pišeš ..

Bi bilo osebam ki se preberejo v moji pisarijah občutno bolj dolgčas na tem forumu  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1193 : 22 Marec 2012, 08:55:17
Samo za razmislek - bi bilo dobro iti vsaj do prve veterinarske klinike na ekskurzijo. Tko z zvezkom pa kulijem. Malo štet promet. Pa seveda realno ocenit zakaj in kakšen pes je prišel tja (rodovniški/ nerodovniški/čisti mix  ter resen poseg/preventiva/''celjenje vzrejinih'' napak).


Recimo da bi vas ekskurzija stala en dan (za bojšo predstavo kak dan več), zvezek in kuli.  ;)
Bi se hitro videlo katerega obiska je največ (po mojih izkušnjah in še dodatnih info - nerodovniških). Na mojih nekdaj ''inventar pohodih'' po veterinah sem redko redko kdaj srečala rodovniškega psa (razen za rutino - cepljenje, kak vzrejni papir, ampule...ali pridobljene poškodbe).

Seveda, če kdo od zagovornikov ''gnile'' rodovniške reje in nakupa le-takih (če bi ozaveščeni kupci pri dotičnih pasmah zahtevali dodatne preglede bi se to hitro popravilo - tako pa še vedno kupci oblikujejo trg  ;) ne glede na izvor vzreje) našel bojši podatek se ga seveda veselim.

Se pa strinjam z izjavo, da je veterinar najboljši prijatelj kupcev nerodovniških psov (se vedno spomnem, ko je lokalni veterinar v CRP želel napisat pasmo mojega mešanca - češ da se bo nam fajn zdel, da imamo eno novo pasmo  ::) ) Pa una bučka od VURS-a mi je bla tud ''ušeč'' da je največ ugrizov v Sloveniji prav od zlatih prinašalcev - številka pa je če se ne motim nekoliko večja kot je registriranih zlatkotov  ::)
Tako, da neke jake veterinarske podpore (znanja in želje) pri zagotavljanju realnih podatkov o njihovih pacientih ni za pričakovat (% obolelosti za kakšno boleznijo je pri nerodovniških/rodovniških) glede na to, da niti v CRP ni realno vpisanih podatkov kaj je pasma in kaj je približek pasmi.

Pa seveda da omenim...une tetice, ki jih srečujem na sprehodih...psi alergični na ni da ni...hodijo po treh tacah...težave s tem pa onim...in pol cele vesele oznanijo naša Fifika je pa breja. Jžš, a res.  ::) A mladički bojo tud tak ''zdravi'' ko je mamica? In ''najbolš'' od vsega mi je to da večina teh mladičev pristane v bližnji okolici (valjda kdo se bo pa daleč po psa furu  ::)). In vsi majo iste težave ko mama  :P
Tok so mi pol ''dobri'' uni novi lastniki, ko razlagajo, da pač ta težava je pa pasemska (kaj češ  ::) ). Da sej tta pasma je alergijska (znana po tem).  ::) ...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


nata

  • Gost
Odgovori #1194 : 22 Marec 2012, 10:00:27
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1195 : 22 Marec 2012, 10:12:09
Prodajalci lahko že zdaj v pogodbo vključijo obvezno kastracijo ali prodajajo že pohabljene maldiče, če hočejo in če je kdo pripravljen to plačati. Jaz takega še zastonj ne bi več vzela. Pri mačkah je malo drugače, pa še tam je škoda  kastrirat pred spolno zrelostjo, če žival nima prostega izhoda.
Cena po dogovoru lahko pomeni več stvari: da vzreditelj noče povedati cene v oglasu, da ima za različne mladiče različne cene, da ima tudi kakšne solastniške variante  ali pa da je pripravljen prilagoditi ceno kupcu. Nič posebnega in nič spornega.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 22 Marec 2012, 11:51:34
A ni svet bolan? Tako veselo kupujejo "čistokrvne" za višjo ceno kot se dobi rodovniškega...tako kot Lanabela reče,
ni vedno fiksna cena. Hotela sem celo podarit, da mogoče tako prej pridem do res dobrega lastnika in potem so se javljali primerki taki, ko me je prav strah postalo za mladiča.  :-\ 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1197 : 22 Marec 2012, 12:46:22
In je ni hujše užaljenosti od užaljenosti kupca, ki pride z denarjem, pa mladiča ne dobi. Čeprav se mu zelo taktno in  nadvse prijazno pojasni, zakaj ta in ta pes zanj ne bi bil primeren in s katerim mladičem (ali katero pasmo) bi pa verjetno mu šlo.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1198 : 22 Marec 2012, 13:29:30
In je ni hujše užaljenosti od užaljenosti kupca, ki pride z denarjem, pa mladiča ne dobi. Čeprav se mu zelo taktno in  nadvse prijazno pojasni, zakaj ta in ta pes zanj ne bi bil primeren in s katerim mladičem (ali katero pasmo) bi pa verjetno mu šlo.
A lahko tole malce bolj obrazložiš?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1199 : 22 Marec 2012, 13:35:19
Kaj pa je tu treba razlagat? Mar ni povsem jasno? Vsak pes ni za vsakogar.