rodovniški/nerodovniški

Yo · 704006

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1980 : 22 Julij 2012, 09:19:25
Ha, če se hlače strgajo.....sicer pa, človek se mora znati tudi kdaj s pepelom posuti za kakšno napako in potrpeti, da se zabavajo na njegov račun. Saj bodo več ali manj vsi vsaj enkrat prišli na vrsto. sicer pa...niti ne bi bili slabi križanci, hybrid vigor pa to...mogoče celo zametek nove pasme... Če bi mi ležale lovske pasme bi prec vzela eno tako za ruševine in agility.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1981 : 22 Julij 2012, 09:54:53
Kaj pa če bi bili podobni rodovniškim brez rodovnika.................mis lim procentualno vizualno  :o .................pa še genetika ni fifti fifti, tako, da z nakupom (če bi bili pod 100EUR  ;D ;D ;D ) ne bi bilo najraje nič  ;) ;D ;D ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1982 : 22 Julij 2012, 09:57:27
Nič ne bi bili podobni.....al pa...kaj pa če bi bili podobni gladkodlakim prinašalcem....če bi slučajno črni ali rjavi ven padli....al pa hovijem, če bi bli z ožigi....tam pri dveh mescih sploh....potem bi se pa kupci po forumu kregali, al pa bili silno užaljeni, ker bi jim ob vpisu v šolo napisali mešanec namesto gladkodlaki prinašalec ....


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1983 : 22 Julij 2012, 10:30:53
Ne me strašit.. mu bom naslednji gonitis dvojne na rit nataknila :o  Ni  več  niti štrukla rosno mlada za prvo leglo...

Enkrat smo debatirali kakšno bi to bilo... čudno če mene vprašaš ::)... Pol pa karakter.. če bi zunanjost po setru potegnil pa  karakter po žimavcu pol bi to  bilo ( prfect dog  :o nedvomno se zgarbajo zanje  :o sploh če bi bili zastonj... sam po pravic povedano zastonj jaz nobenega psa ne bi dala... dam ga  za simbolično- pokritje stroškov cepljenja in čipiranja- pa mogoče bi določenim še celo zagnojila da je pogoj sterilizacija/kastracija če sem čist poštena  :-[ )... ampak pomoje lih ne bi to ven prišlo ...  vse nekej napol v postavo in dlako... kakšno ostrino po žimavcu pa nagon... svojeglavost pa po gordonu... boh se usmili unega vodnika...  :'(  :D
Pa  to te pasme nimajo samo enega ali pa dva ...  jih tam 8+ ven spravi...
Potem dam pa oglas... psički mešančki ata ta in ta mama ta in ta.. bodo luštni in lepi... vzgojeni z ljubeznijo :o
Ko bi pa to v puberteto prišlo, in jih začelo metat... to bi pomoje vseh 8+ komadov nazaj dobila :o :D :D

Ko sva z Dino hodili na priprave na jesensko je imel tam un vodnik enega iz italije mešano... angleški seter in žimavec( sicer po barvi usklajeno črno-belo)
oblika glava žimavc, ušesa nisko nasajena kot seter, postava seter, dlaka bolj žimasta srednje dolga
tak suhljat razpotegnen... karakterno-plah -nežen... tak mal bogi zmeden je deloval .Mislim , da karakterno se lih ne poklapata te dve pasme .... sploh gordon mešanc pa zmeden in plah lih ne bi bil  :-9... ampak zdivjan pa svojeglav... Black& tan pa pomoje lahko kar pozabmo...

Duple gate  :o


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1984 : 22 Julij 2012, 10:36:37
Če bi blo kaj čudno  šekastga, bi lahko še za blu merl poturila kakšnemu ljubitelju plesnivih psov. Pa bi bil kakšen coonhound. Saj če bi po puberteti kaj pri karakterju ven butnilo bi bila itak permisivna vzgoja kriva. Kakršen lastnik, tak pes.
ps: daj spomni se naslov od une bukle, se mi jo prav lušta prebrat...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1985 : 22 Julij 2012, 10:58:45
veš da sem že   desca morila naj se spomne naslov, pa prav  da se ne more... pa googlala sem vse živo da bi  najdla...
 angleška je bila prav na temo poizkusov ki so jih nacisti izvajali... pa pošteno povedano da vsega nisem brala  ker  so bili tud drugi poizkusi.. na ženskah( mal tko  bljak)+ una reprodukcija otrok
Se je pa prav ta  experiment imenoval Wooffan SS . Mogoče  kaj več bi  prav na to temo najdla v knjigi Amazing Dogs(Jan Bondeson) je avtor...Te še nisem brala...jo pa bom ob prvi priliki  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1986 : 22 Julij 2012, 16:44:35
Saj v bistvu so bili tile naciji prav fascinantni - tista njihova obsedenost z okulnim.....take ful groteskne zadeve.


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1987 : 22 Julij 2012, 20:26:20
Damayanti, daj nalimaj gor kako fotko od tvojega v kopalkah, ko bo možno  :o  Tole mora bit za crknit lušno  ;D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1988 : 23 Julij 2012, 16:17:24
Kontracepcija pri nasi macki (leta nazaj) ni obrodila zeljenih sadov (kljub tabletkam je imela 2 mladica). Morda je sedaj tudi pri mackah to kaj napredovalo, samo se tega pri nas vec ne gremo, ker ne mislimo imeti ob tej poplavi macjih mladicev se sopek nasih nezelenih...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1989 : 04 Avgust 2012, 10:11:27
Ne sej ni treba še enga kroga v tej debati ampak me je pa zjutraj ''zbudila'' ena ''lušna'' izjava.
Še vsa zalimana grem na sprehod pa se srečam z eno tetico s ši-cujom. Pa me upraša zaka se pa moji črni pesi tak svetijo, kaj jim futram? Ji povem pa ona men nazaj: ''Ja sej mi tud za tega (šica) kupujemo uno hrano ko je prav za njih (RC Shih-tzu), ko ma rodovnik pa more dobit tak futer. Za unga doma (kao NO) pa kr ene pocen brikete.''
 :o ma nemoj. Mali ma rodovnik (pa ga ma res) ga vozijo na sprehod pa mu kupujejo vsaj super premium hrano. Tavlek pa je sicer čistokrvn NO ampak zanjga je pa dober pesjak pa pomije. Da ne omenjam da že na daleč zgleda nepočesan.
Pa lep dan še naprej.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1990 : 04 Avgust 2012, 10:44:53
No, fajn.  ??? Vidiš, če bi jaz srečal nekoga, ki bi mi takole odgovoril, bi mu pa mirno povedal, da nima vseh piškotov v škatli. Pa nočem nikomur vsiljevati svojega mnenja.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1991 : 04 Avgust 2012, 10:51:20
Oh ja saj sva se midve tudi lepo zmenle da je to ena bučka. Sm ji razložla da obstaja hrana tud za nemce pa bo pol mogoče njihov pes zgledu bolj podoben nemcu kot mu je  >:D ampak na tak lep način, da se je še prijazno zahvalila. Sam me je pa res na to temo spomnal, ko je pribila tole razliko.  :-\

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1992 : 04 Avgust 2012, 10:55:05
Citiraj
Mali ma rodovnik (pa ga ma res) ga vozijo na sprehod pa mu kupujejo vsaj super premium hrano. Tavlek pa je sicer čistokrvn NO ampak zanjga je pa dober pesjak pa pomije. Da ne omenjam da že na daleč zgleda nepočesan.

glede na to, kako tle poudarjajo da je nakup nerodovniškega psa neodgovoren in da je njegov lastnik slab, rodovnik pa izraz ljubezni do pasem, se temu čudiš ?

what goes around comes around

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1993 : 04 Avgust 2012, 11:03:52
Nenene...ta gospa (in njena familija) razmišlja točno tako...če je zastonj (ali poceni) ni treba posebej skrbet zanjga. Za onega smo pa plačali (ti boga velik!)...no je pa treba poskrbet zanjga. Ekonomija pa to  :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1994 : 04 Avgust 2012, 12:00:41
Nenene...ta gospa (in njena familija) razmišlja točno tako...če je zastonj (ali poceni) ni treba posebej skrbet zanjga. Za onega smo pa plačali (ti boga velik!)...no je pa treba poskrbet zanjga. Ekonomija pa to  :D
To ni ekonomija, pač pa neumnost ljudi, ki niso odraščali z živalmi in hočejo na silo imeti žival, ker je to moderno. In tako kot trdi Davor, ste jih na tak način naučili razumevati rodovnik.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1995 : 04 Avgust 2012, 13:01:28
Midva sva res iz drugega planeta  :D ta familija ima nerodovniške NO že od ...uf...skozi. Pa prav nimajo pojma kaj in zakaj pa kako rodovnik. Niti niso prišli do forumov. Pač takrat ko so si iz knjige zamislili šica so naleteli na rodovniškega (pes ima že vsaj ene8-10let). Da ne omenjam da nemce menjajo na ene slabih 8let. Tako da ta dva psa sta prišla bolj ali manj eden za drugim in mislim da je nemc celo malo mlajši. Pač jemljejo po trenutenm navdihu ampak končni rezultat pa pogojujejo s ceno nakupa.

In ne vem od kot ti ideja da je kdo koga učil da je to razumevanje rodovnika, ko pa prav vsi tukaj povdarjamo da je za VSAKEGA psa potrebna kvalitetna oskrba. Če misliš da na cesti komu dajem tak vtis (da so rodovniški več vredni) pak ne bo držalo glede na to da šetam same čistokrvne cestarje  :P zarad katerih me take tetice ustavljajo pa sprašujejo zaka lepš zgledajo ko njihov NO....

...o jej ...res delam antireklamo rodovniškim  >:D ker moji mixi lepi zgledajo...sam pol ko jim začnem pa razlagat kolk smo že pri vetu zapravli...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1996 : 04 Avgust 2012, 13:11:04
Bi rekla, da tu niti ne gre toliko za to, da en pes ima rodovnik drugi pa en, ampak bolj za to, da si NO mixe omislijo za čuvaje in jih temu primerno obravnavajo, tamau je pa hišni pes in ima kot tak drugačen tretma.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1997 : 04 Avgust 2012, 13:13:32
Vem, vem, Lunette, imate dober namen, ampak vas marsikdo narobe razume, saj vidiš - jaz sem tipičen primer!  :P

...o jej ...res delam antireklamo rodovniškim  >:D ker moji mixi lepi zgledajo...sam pol ko jim začnem pa razlagat kolk smo že pri vetu zapravli...
Ime mi je Jovo. Jovo Nanovo.  :D


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1998 : 04 Avgust 2012, 13:33:36
Ne da se nas narobe razume...obrača se naše besede  ;)

Dugač pa ni bil moj namen še enga kroga. Samo me je res kr zbudil zjutri ko mi je teta prav povdarla za tega to ker je tak za onega pa ono dost ker ni bil drag. Pa sem mogla napisat.
Hudma ti pa razumi kak češ  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1999 : 06 Avgust 2012, 22:28:40
Ne da se nas narobe razume...obrača se naše besede  ;)
Ja seveda, kako da ne. Če se razume tako kot piše, če se povzame, tako kot piše, je pa to obračanje besed? Bere se kot se bere, s kakšnimi nameni pišete se pa ne vidi. Torej ostane kar je videt.

To ni ekonomija, pač pa neumnost ljudi, ki niso odraščali z živalmi in hočejo na silo imeti žival, ker je to moderno. In tako kot trdi Davor, ste jih na tak način naučili razumevati rodovnik.


Bi rekla, da tu niti ne gre toliko za to, da en pes ima rodovnik drugi pa en, ampak bolj za to, da si NO mixe omislijo za čuvaje in jih temu primerno obravnavajo, tamau je pa hišni pes in ima kot tak drugačen tretma.
Na žalost bi jaz tudi tako rekla...

In bi rekla tudi, da to izvira iz zgrešenega odnosa do psov in da tak pogled na poceni "alarmni sistem" nima z rodovnikom/nerodovnikom nobene zveze. Sej bi tudi šicuja lahko kupili ceneje in brez rodovnika, pa so se v tem primeru po vaše odločili za odgovoren nakup. Isti lastniki. Bi rekla tudi, da taki primeri sodijo med tiste, ki vaše teorije o odgovornih rodovniških nakupih sesujejo "u tren oka" in da mogoče pa ve obračate besede tistih, ki rodovnika ne enačimo z odgovornostjo.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Brunette

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2000 : 10 Avgust 2012, 17:24:09
moje mnenje o rodovniku je, da je brezvezen... je samo neko potrdilo, "kako lepi oz. kako dobre dosežke so dosegali predniki".  Raje vzamem psa za katerega vem, da bo zdrav, vendar ne bo mel rodovnika, ker je eden od staršev imel pikico beline preveč ipd.
neumno se mi zdi, da vzrejna dovoljenja dobivajo psi, ki ustrezajo strandardu, pa čeprav so bolani in polni genetskih bolezni. Npr. raje imam normalnega zdravega nemškega ovčarja, katerega starši niso imeli vzrejnega, ker zgledajo kot pes, ne kot neka žaba, ki ustreza neki kvazim standardo, ki so se jih izmislili ljudje.
se strinjam, da imajo rodovniki neke pozitivne strani.. vendar dokler bodo vzrejna dovoljenja dobivali, bolani psi ter se bodo parili sorodniki, me nihče ne prepriča, da je rodovnik pomemben.
Naj vse zdravstvene poglede vključijo pod pogoj za rodovnik!!

Drugače pa vsem, ki so za rodovniki in proti njemu svetujem, da si ogledajo tale BBC-jev dokumentarc o rodovnikh in kako z njimi mučijo in uničujejo pse.

Documentary - BBC - Pedigree Dogs Exposed
(http://www.myspace.com/video/vid/44215931)



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2001 : 10 Avgust 2012, 17:34:03
moje mnenje o rodovniku je, da je brezvezen... je samo neko potrdilo, "kako lepi oz. kako dobre dosežke so dosegali predniki". 
(http://www.myspace.com/video/vid/44215931)

Mislim, da ti mora nekdo razložit kaj je rodovnik, tvoja definicija je namreč napačna.

 
Raje vzamem psa za katerega vem, da bo zdrav, vendar ne bo mel rodovnika, ker je eden od staršev imel pikico beline preveč ipd.
(http://www.myspace.com/video/vid/44215931)


Za nobenega psa ne moreš vedeti, da bo zdrav.

Ostalo se mi ne da komentirat.

Bulldogs... And nothing else...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2002 : 10 Avgust 2012, 17:41:20
Saj res ni vredno. samo pomislek: pri nekaterih pasmah lahko "za pikico preveč bele" (pes ne dobi vzrejne prepovedi za pikico ampak za precej preveč bele) pomeni za par pikic preveč bele pri mladičih in posledično gluhost.


Brunette

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2003 : 10 Avgust 2012, 17:47:07
zakaj pa so potem imeli take velike probleme z belimi nemci?
čisto zdravi psi, samo napačne barve!
pa poglej si dokumentarec pa boste videli, kako top vzreditelji ubijajo mladičke, ker so bolj zdravi od drugih le da nimajo lepotne grbe (nevem kako se reče v slovenščini), ki povzroča psom te pasme težave.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2004 : 10 Avgust 2012, 17:51:39
Ta psicka nima rodovnika pa vseeno ni zdrava. Zanimivo.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=4098.msg506854#msg506854

Nic ni samo crno ali samo belo.

battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2005 : 10 Avgust 2012, 18:22:21
Brez skrbi, ta dokumentarec smo že videli... Še unega "Pedigree dogs exposed - three years on" poišči ;) Je gotovo tudi nekje na tem forumu link...



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2006 : 10 Avgust 2012, 19:01:51
Komentar s posploševanjem res ni za komentirat, ampak film je pa dober, ga je vredno pogledat.
Kje je pa link na tisti film tri leta kasneje?

lp ž & l & h


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2007 : 10 Avgust 2012, 19:13:51

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2008 : 10 Avgust 2012, 21:06:05
Citiraj
zakaj pa so potem imeli take velike probleme z belimi nemci?
čisto zdravi psi, samo napačne barve!

Z belimi nemci ni nobenih drugih problemov, kot to, da barva ni priznana (rodovnik vseeno dobi, samo za vzrejo ni) z belimi bokserji pa kar so problemi. In z nekaterimi belo lisastimi psi tudi (niso vse bele barve genetsko enake)

Film je sicer vreden ogleda, a ga je treba jemati z nekaj malega rezerve. Namreč...tam, kjer so edino merilo za vzrejno vrednost dosežki iz razstav, bo nujno prišlo do težav. Poleg tega je v Angliji dodaten zelo velik problem, da je bila država do nedavnega praktično zaprta za uvoz psov (karantena zaradi stekline) in imajo pri vseh pasmah bistveno bolj zaprt genetski pool kot v ostali Evropi.


idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #2009 : 10 Avgust 2012, 23:28:25
No, tudi tisti 3 leta kasneje je super, in očitno počasi se nekaj spreminja, počasi  ::), tudi tam, kjer ima kar nekaj standardov domovinsko pravico :)
Odsvetovanje nakupa najbolj nezdravo spremenjenih pasem vštric s problematiko nerodovniške in masovne proizvodnje = vzreje, ki to ni.

lp ž & l & h