rodovniški/nerodovniški

Yo · 712848

m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #2220 : 06 November 2012, 23:16:51
m-tejch: ne vem če bi ti bili všeč, ker bi iskala field trial linijo.

ja to bo pa žal držalo  :-[, dobim alergijo, ko slišim za field trial linijo, ker pravim, da labradorec je pač labradorec in field trial žal zame ni labrador v pravem pomenu besede...
Kakšnih priporočil po 'navadnih' labradorcih potem ne bo (razen seveda velvetlines, soulpatcher) :-\?
Imam pa tudi jaz kar nekaj jasnih kriterijev kaj želim v bodoče, verjetno bo bolje, da nadaljujem o tem v temi, ki poteka o nakupu labradorca, mar ne  ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2221 : 06 November 2012, 23:26:03
Diva, zelo lep članek. Res. Mogoče sem naiven, ampak jaz ti RESNIČNO verjamem, da imaš najboljše kokre v Sloveniji. Nenazadnje sem jih enkrat celo skušal nekoliko oglaševati. ;)
Glede na moje številne cinizme verjamem, da je težko presoditi kdaj mislim resno, ampak ko sem te zadnjič omenil, sem imel v mislih res in zgolj pozitivno mnenje o tebi in tvojih psih.
Žal pa za marsikoga od tvojih somišljenikov na forumu tega ne morem trditi.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2222 : 06 November 2012, 23:45:33

HUDMA, ne vem, kaj naj porečem. Mi je kar malo "nerodno"... Iskrena hvala za prijazne besede.

Priznam pa, da mi je bilo nadvse prijetno prebrati tvoj post. Taki pravi balzam za dušo je.. Dobesedno "poboža"...

Smo čisto navadni ljudje, ki smo neizmerno zaljubjeni v pse... Saj si tudi sam skusil to "pasjo" ljubezen.. Priznaj.

Večkrat sem že  povedala naslednje: "Kdor se enkrat zajubi v pasjo dušo,  ta ostane zaljubljen celo življenje".

Predvsem pa pri nas ne želimo nič spremeniti, nič "izboljšati". Preprosto, pasmo želimo ohraniti takšno, kot smo jo podedovali..  Tradicionalisti smo.


LP in lahko noč.



 



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #2223 : 07 November 2012, 00:02:05
Ja, Diva, rada te berem....in včasih mi je kar malo žal, da koker ni moja priljubljena pasma  :-[, bi šla z veseljem na kosilo z vami  :).
Fajn se mi zdi predvsem to, da vidim, da so tudi pri nas, naših vzrediteljih "svetle lučke"  :-*....ko bi se vsaj še kdo "okužil" s tem.
...srečno!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2224 : 07 November 2012, 07:41:50
Joe cool,brez skrbi.Še vsak naš mladiček je od doma odšel s svojo culico "s trebuhom za kruhom".Ampak 15 kg žaklja hrane pa ne dajem zraven ;) .
Diva1,imaš prav.Ni bogatsvo samo v denarju.Še večje bogatsvo je v odnosih in prijateljstvu.Tisto neprecenljivo.Ko postaneš član "družine". Pa ko vidiš,kako se novim lastnikom tvojih mladičev začnejo oči svetiti od ponosa tako kot se tebi.



joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #2225 : 07 November 2012, 07:48:24
diva, res si lepo napisala. :) pa še koker je moja priljubljena (prejšnja) pasma  :)
Jaz bom pa dodala še moje mnenje kupca-lastnika rodovniškega psa: tudi mi, ki kupimo pse od takih "oderuških" vzrediteljev, kljub "strahotnemu strošku" pridobimo. Vzreditelja, na katerega se lahko vedno obrnemo po nasvet in ki mu ni vseeno, kam gre in kako uspeva njegov mladiček. Nova poznanstva in druženja. Pa obiske in pričakovanje, ko pridejo na svet novi malčki :D In še bi lahko naštevala...
lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2226 : 07 November 2012, 09:22:06
Vsi, ki ste proti rodovniški vzreji  ste pomoje že v osnovi zgrešili, saj se na tem forumu ne zbiramo vzreditelji masovne proizvodnje, ki jim je cilj zaslužek ampak se zbiramo ljudje, ki smo v prvi vrsti ljubitelji psov, ki se z njimi tako ali drugače aktivno ukvarjamo in ki nam je druženje s podobno mislečimi v veselje (isti tiči v kup letijo)  ;)
In vsi ti vzreditelji, ki so na tem forumu in so aktivni v tej in podobnih debatah imajo morda 1 leglo na dve leti, ali pa še manj, Lanabela recimo tule sodeluje že nekaj let, ne vem če ne kar prav od samega začetka in se ne spomnim, da bi kdaj oglaševala kakšno leglo. In vsi ti so/smo težko zaslužkarji. In vsi te vzreditelji če pogledate v teme ali jih vprašate tudi opravijo vsa predpisana testiranja, preglede + še kakšnega dodatnega samo zato, da bi bili prepričani, da je vse ok in bodo vzredili zdrave mladiče. Saj tem ni cilj samo prodat mladičev ampak nekomu, s tem psom polepšat življnjenje, da bo dober sopotnik na sprehodih, pohodih, pri delu, ali samo dober in zdrav družinski član.
Problem pa je v psarnah kjer je 5, 10 in več psic, kjer ima vzreditelj legla eno za drugim ali več legel hkrati, občasno pri kakšnih vidim, da istočasno skrbijo za 20 mladičev :o in takrat se tudi jaz osebno konkretno zamislim nad takim vzrediteljem  :(. Naše zadnje leglo je štelo 9 mladičev in lahko povem, da je če hočeš za vseh 9 maksimalno poskrbet se z njimi ukvarjat, jih nosit lulat ven na travo, vse navajat na ovratnico, povodec, itd.  full time job! In ne, ne predstavljam si kako to poteka pri 20+ mladičih. In ponavadi so ti vzreditelji problem. Ti, ki imajo masovno proizvodnjo, ti ki opravijo le preglede, ki so osnova za pridobitev vzrejnega dovoljenja, ti ki imajo mladiče zaprte 24ur/dan v kleti v kotilnici ali pesjaku in jim dvakrat na dan vržejo brikete, še vedno pa so to rodovniški vzreditelji. In zato prosim, da začnete ločevat zrnje od plevela in nehate metat vse v isti koš.

Tisti, ki mladičem kuhamo, kupujemo najboljše meso in brikete, tisti, ki mladičke navajamo lulanja zunaj, tisti, ki smo 24ur/dan na voljo bodočim lastnikom, ki se jim pojavi 1000 in 1 vprašanje, tisti ki nas zvija v želodcu ko mladički odhajajo in nam ni prva misel, da naj se hitro spokajo, da bomo prešteli zaslužek sigurno nismo/niso problem.  ::)

In za psico, ki sem jo jaz kupila skoraj 6 let nazaj v tujini sem dala 1000€, in če me kdo danes vpraša ali bi še enkrat dala toliko denarja? Ja, bi definitivno! Tudi več, ker sem z nakupom te psice dobila tudi odlično prijateljstvo, ker sem s tem tudi jaz postala bogata, kot bi rekla diva. Ker se je med nami za 1000€ spletlo čudovito prijateljstvo, ki bo sem sigurna, trajalo tudi ko te psice ne bo več med nami. In čeprav nas loči več kot 1000km, vsako leto vsaj nekaj dni preživimo skupaj. In saj veste kaj pravijo "prijatelja ne moreš kupiti". In res ga ne moreš, lahko pa ob odločitvi za psa in pravega vzreditelja, dobimo veliko več kot smo pričakovali.  ;)






HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2227 : 07 November 2012, 10:31:20
Nihče ni proti rodovniški vzreji, pač pa proti posploševanju, ki je zelo prosotno tudi v vašem zadnjem vpisu. Torej www.rodovniski-pesjanar.si?


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2228 : 07 November 2012, 10:59:41
Kdo zdaj bolj posplošuje? Tisti, ki kritizirajo rodovniško vzrejo ali tisti, ki kritizirajo nerodovniško rejo? To je zdaj vprašanje...  ::)
Zame je stvar sicer jasna. Edini argument v prid nerodovniški reji je nizka cena, v prid rodovniški vzreji jih je pa kar nekaj več (vsi so že 100x napisani v tej temi).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2229 : 07 November 2012, 11:08:36
Nihče ni proti rodovniški vzreji, pač pa proti posploševanju, ki je zelo prosotno tudi v vašem zadnjem vpisu. Torej www.rodovniski-pesjanar.si?

Hudma jaz posplošujem? Ali mogoče ti, ki hočeš prikazat, da vsi vzreditelji rodovniških psov z leglom zaslužimo bajne denarje ?  ::)

Drugače pa : http://www.domovanje.com/ že za 8€ registriraš kar ti paše in pišeš kar ti paše  ;) Ni problema.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2230 : 07 November 2012, 11:17:26
Biksaš ga. Skušam si izboriti pravico do drugačnega mnenja. Vseeno mi je koliko zaslužite, zares.
Sem tudi jaz tebe narobe razumel? Občutek imam namreč, da mi svetuješ, naj ne sodelujem na forumu, če ne morem sprejeti vse svete resnice o rodovniški vzreji?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2231 : 07 November 2012, 11:25:06
Koliko pa je pri nas teh "masovnih" vzrediteljev, ki imajo ne bom rekla 5 psic, ker toliko se ti jih nabere zelo hitro, če tastarih ne oddaš kamor že ampak jih vzdržuješ, ampak recimo teh, ki imajo po več legel hkrati? In na voljo mladiče več ali manj neprestano? Mislim na rodovniško vzrejo? Nekaj jih je, pa ne vem če bi jih bilo za prste na obeh rokah. Takih, ki se obdržijo "na trgu" dlje časa še manj.  Masovno sem dala v narekovaje zato, ker v tujini rejci s 5 - 10 psicami tvorijo ravno tisto najkvalitetnejšo  vzrejo. Še vedno so to hobby vzreditelji, a resni in najboljši  poznavalci svoje pasme. Brez teh bi šle pasme počasi k vragu. V ameriki jo je ravno ta skupina najhuje skupila od takih in drugačnih od AR vsiljenih predpisov in omejitev. Oni taveliki, oni so biznis in biznis je zaščiten.

Pa v bistvu niti ni pomembno, kako veliko vzrejo ima kdo (več kot 10 psov  - registriranih seveda - si pri nas vzreditelj skorajda ne more privoščiti, ker mora imeti za te pse enake pogoje kot zavetišča). Lahko imaš samo eno vzrejno psico, pa so mladiči brez navajanja na čistočo, brez socializacije, zaprti po cele dneve v pesjak. Lahko imaš tudi dve legli hkrati, pa vse lepo sfolgaš, ker imaš dovolj pridnih "sodelavcev", ki se z veseljem ukvarjajo s pasjo mladino. (kar se ponavadi bere kot tete, strici, starejši otroci, dedki in babice).

In kakorkoli že obrneš, tudi oni "tagrdi" rejci rodovniških se morajo držati vsaj minimalnih zahtevanih pogojev. Nad  rejci nerodovniških ni nobenega nadzora, počnejo lahko kar se jim zahoče, kar tudi s pridom izkoriščajo (in točno zato ne gredo v rodovniško vzrejo). So tudi med rejci nerodovniških svetle izjeme, a gre za ljudi, ki si zaželijo eno leglo od svoje psičke....in tega ne ponovijo nikoli več, ker pridelajo preveliko izgubo. Med tistimi, ki se gredo rejo nerodovniških dlje časa pa dobrega ne najdeš. Enkrat sem se za nekoga celo potegnila, ker je imel res dobre pse.....čez dve leti je pa že prodajal pettedenske mladiče, necepljene, driskaste in tako polne glist, da so komaj preživeli.

Diva, imaš prav, seveda, najpomembnejše je itak tisto nemerljivo in v ekonomskem smislu nepomembno. Zaradi česar se pravzaprav večina sploh gre vzrejo, čeprav je bistveno ceneje (ko potegneš skupaj vse stroške) in enostavneje primernega mladiča kupiti (ceneje celo, če ga uvoziš iz tujine po cenah, ki so precej višje od naših).
In točno zaradi tega se bojim, da nekateri od tu sodelujočih mladiča od solidnega vzreditelja niti dobili ne bi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2232 : 07 November 2012, 11:45:27
Biksaš ga. Skušam si izboriti pravico do drugačnega mnenja. Vseeno mi je koliko zaslužite, zares.
Sem tudi jaz tebe narobe razumel? Občutek imam namreč, da mi svetuješ, naj ne sodelujem na forumu, če ne morem sprejeti vse svete resnice o rodovniški vzreji?

Saj imaš pravico do drugačnega mnenja in veliko svobode do izražanja le-tega. Marsikje bi se tvoje pisanje že zdavnaj ustavilo  ;)
Razumeš pa tako kot hočeš, prav tako kot to zakaj je dobro/ni dobro, da ima pes rodovnik, po svoje ::)

Lanabela masovnih ni veliko, saj je tudi slo. majhna. Ampak to ne pomeni da jih ni. In če pogledam od kje pride večina bolnih rodovniških psov - če govorim za prinašalce npr. je to od tam kjer so začeli vzrejat masovno.  ??? In taki ko ena pasma ne gre več v promet, jo samo zamenjajo za drugo, tisti hip morda bolj popularno.



AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2233 : 07 November 2012, 11:47:39
Ninci in diva 1 bravo! full sta dobro napisali :)
da bi tudi meni uspelo dobiti takega dobrega vzreditelja kot sta vedve :)

ima morda kdo kontakt od soulpacther's?

hvala  :)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2234 : 07 November 2012, 11:56:00
Kontakt: 031-264-944 ali [email protected]
Stric google vse ve!  :)


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #2235 : 07 November 2012, 12:21:30
Ninci in diva1 BRAVO
Bom še jaz dodala
Kdo zasluži več?

Vzreditelj, ki se drži pravil za svojo pasmo in vzreja tao kot treba in ima s svojo psico 2-3 legla v celem njenem življenju, jo pelje na vse in še kak dodatni zdravstveni test, premisli dodobra bi imel leglo al ne, jo ima rad in ji nudi najboljše in ima mladiče po 1000€.

Štepar, ki prodaja svoje pse brez rodovnika in ima leglo po vsaki gonitvi, se pravi 2 krat na leto in to nekaj let zaporedoma in mu pol psica dobesedno crkne od izčrpanosti, brez zdravstvenih testov, rad jo ima samo da mu proizavaja nove pse in se je znebi takoj, ko ne mora več imet mladičev in pol na bolhi vidiš ceno za take mladiče tudi do 500€.

Zdaj pa ne vem, al v šoli pri matematiki nisem poslušala in ne znam računat, ampak moj izračun je prišel, da ŠTEPAR z "vzrejo" brez rodovnika zasluži več, ker ima več legel in si ne dela stroškov z različnimi zdravstveni testi in vsem kar spada v rodovniško vzrejo.

Še enkrat grem v OŠ, da se naučim matematike.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #2236 : 07 November 2012, 12:38:11
Lanabela Diva1 in ninci - vse so dale odlične argumente.

Če ti je preveč težko dati 700 eur ali pa več za mladiča kaj boš potem ko bo pes zbolel/imel nesrečo itd? Moj naslednji pes bo zagotovo rodovniški, že zato ker hočem primerno socializiranega psa, ki je bil pri mami do 8 tedna in ne do 5ega. Pa tudi to da je pes že cepljen, razglisten, hranjen z kvalitetno hrano mi nekaj pomeni. Drugače pa ne bi nikoli kupila čistokrvnega brez rodovnika ker so to zame navadni mazači ki jih skrbi samo zaslužek ne pa psi. 

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2237 : 07 November 2012, 13:04:17
HUDMA hvala  ;)



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2238 : 07 November 2012, 14:08:38
Če ti je preveč težko dati 700 eur ali pa več za mladiča kaj boš potem ko bo pes zbolel/imel nesrečo itd? Moj naslednji pes bo zagotovo rodovniški, že zato ker hočem primerno socializiranega psa, ki je bil pri mami do 8 tedna in ne do 5ega. Pa tudi to da je pes že cepljen, razglisten, hranjen z kvalitetno hrano mi nekaj pomeni. Drugače pa ne bi nikoli kupila čistokrvnega brez rodovnika ker so to zame navadni mazači ki jih skrbi samo zaslužek ne pa psi.
In tvoj point je? Da recimo jaz, ki nisem pripravljena dat niti centa za psa (ali drugo žival), kar je več od stroškov cepljenj oz. posvojnine v zavetišču, ne bom česa, ko bo pes zbolel? Ali pa nisem, ko je zbolel? Al pa recimo ker (lahko) "dobim" psa ne da bi zanj sploh kaj plačala ali ga iskala, po možnosti že bolnega al pa s kakšnim drugim primankljajem - ne nardim česa že?

Večina perja po takih temah leti zaradi trapastih argumentov, ki z načrtovano rejo in rodovnikom nimajo nobene zveze. Tisto kar naštevaš, da hočeš, sodi v primerno oskrbo vsakega psa in to celo v skladu s predpisi, rodovnik nima s tem nič.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2239 : 07 November 2012, 14:17:13
Kdo zdaj bolj posplošuje? Tisti, ki kritizirajo rodovniško vzrejo ali tisti, ki kritizirajo nerodovniško rejo? To je zdaj vprašanje...  ::)
Običajno eni in drugi.  ;)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2240 : 07 November 2012, 14:18:37
Kontakt: 031-264-944 ali [email protected]
Stric google vse ve!  :)

Glede na to, da spletna stran ne dela več, mislim, da tudi mail ne bo delal ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2241 : 07 November 2012, 14:22:56
A pa še telefon so jim izklopili?  ???
Dodajam še naslov. Če so jih pa slučajno še deložirali, pa ne prevzemam odgovornosti. :-)

Popovič Marko
Pekel 30e, 2211 Pesnica
Pasma: labradorec
Telefon: 031 264 944


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2242 : 07 November 2012, 14:40:04
Vsi, ki ste proti rodovniški vzreji ..................

To sploh ni res! Je pa res, da je tukaj večina proti "nerodovniški" vzreji, ki je avtomatsko šteparija in preprodaja.................in zato se bom zmeraj čutil poklicanega, da na vsako posploševanje odgovarjam!
Kako se pa gospoda zapleta pa lahko vsak samo prebere ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2243 : 07 November 2012, 14:53:52
A pa še telefon so jim izklopili?  ???
Dodajam še naslov. Če so jih pa slučajno še deložirali, pa ne prevzemam odgovornosti. :-)

Popovič Marko
Pekel 30e, 2211 Pesnica
Pasma: labradorec
Telefon: 031 264 944

Ne vem, nisem klicala... ::) Ker pa ponavadi ljudje prvi kontakt vzpostavijo po mailu, sem napisala, da najbrž ni delujoč, da se ne bo potem AENE spraševala zakaj ne dobi odgovora.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2244 : 07 November 2012, 15:53:17
Ne vem, nisem klicala... ::) Ker pa ponavadi ljudje prvi kontakt vzpostavijo po mailu, sem napisala, da najbrž ni delujoč, da se ne bo potem AENE spraševala zakaj ne dobi odgovora.

 Jaz  nisem še klicala, sem napisala mail in bomo videli če bo  odgovoril :) sicer pa nevem v čem je poanta da dajejo dol spletne strani če se še vedno ukvarjajo z vzrejo  ??? ???



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2245 : 07 November 2012, 15:57:50
Zato, ker s Trixy trenutno psico, ne bo več imel legla, in je v načrtovanju čez nekaj let spet imeti leglo, ko bo le dobil novo psico  ;)...za informacije pa ga lahko vseeno kontaktirate...Spletno stran pa pač nima več na domeni, ker ne načrtuje legla še nekaj let...Številka bi morala biti pa tudi prava, ker sva se slišala pred dvema mesecema, tko da Hudma ne pametuj spet...



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2246 : 07 November 2012, 15:58:11
To sploh ni res! Je pa res, da je tukaj večina proti "nerodovniški" vzreji, ki je avtomatsko šteparija in preprodaja.................in zato se bom zmeraj čutil poklicanega, da na vsako posploševanje odgovarjam!
Kako se pa gospoda zapleta pa lahko vsak samo prebere ;)

Točno tako. Ampak me bodo raje banali, kot priznali zgoraj napisana dejstva.


AENE

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2247 : 07 November 2012, 16:00:44
ursa_9 hvala za info  :)
izgleda da sem jaz res falila leto za imet psa  :( :'( saj vse omnjene psarne nebojo imele legel  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2248 : 07 November 2012, 16:52:56
pipi, zelo bi bila vesela, če bi mi lahko postregel z enim samim samcatim konkretnim primerom odgovornega vzreditelja nerodovniških kao pasemskih psov, ki je na sceni dlje časa, ima konsistentno lepe in zdrave pse, pravilno odnegaovne in socializirane, z urejeno dokumentacijo (potni list, čip...). Jaz žal takega ne poznam, pa jih poznam precej. Taki, ki lepo gor spravijo eno leglo obstajajo, a izkušnje ali ne ponavljajo, ali pa pri naslednjem leglu stroške zmanjšajo na račun psov.
Zakonodaja je sicer res za vse enaka, a eni so sledljivi in se jim da napake dokazati, drugi pa si (zaenkrat še) lahko precej privoščijo. Če bo sprejeto dopolnilo zakona o sledljivosti vseh mladičev (številka čipa matere) bo goljufanje precej težje.
Koliko je kdo pripravljen dati za psa je stvar osebne presoje - meni za mladiča, ki ustreza mojim željam ni škoda dati nekaj več, če je nekomu žal še tistih fičnkov za posvojnino psa iz druge roke tudi prav. iz svojih izkušenj pa lahko povem, da so me dolgoročno dobro izbrani in pošteno plačani mladiči stali precej manj od tistih, ki sem jih dobila zastonj.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2249 : 07 November 2012, 17:40:27
Citiraj
Vsi, ki ste proti rodovniški vzreji  ste pomoje že v osnovi zgrešili, saj se na tem forumu ne zbiramo vzreditelji masovne proizvodnje

dajmo se malo ustaviti tule, sklepam, da z zgoraj povedanim ne predpostavljaš da je forum namenjen zgolj klubu podpornikov rodovniške vzreje in da če vodim misel dalje, potemtakem tudi na spletni trgovini ki je integralen del tega foruma verjetno ne pogojuješ prodajo artiklov na pse z rodovnikom in na tiste ta mešančke ali na temu forumu definirane x pasme ?

vsaj če se gremo po ključu lastnik z psom z rodovnikom = odgovoren lastnik, ljubitelj živali, tisti brez = podpornik masovne proizvodnje

Da, ne podpiram rodovniške vzreje,saj ne v tej obliki ki se masovno prakticira danes, zakaj sem veliko že zapisal ampak če strnem,smatram naćrtno vzrejo živali z uporabo evgenike za moralno sporno, saj služi človeku in ne blagostanju živali, kajšele "ljubezni", pravtako smatram da je  zaradi korupcije, manjka nadzora in občega stanja v slovenski kinologiji rodovnik brezpredmeten, edini argument ki ste imele zoper to djestvo je da bi moral vsak potencialen lastnik "preštudirati" list, kar je absurd in zrelevatizira celoten obstoj vzrejnih komisij, klubov, zvez in društev ki naj bi zagotavljale smisel rodovnika . in kjer same priznavate da je odgovornih vzrediteljev rodovniških psov zelo malo
Rodovniška vzreja je pokončala več pasem ko bilokater štepar, to je preprosto dejstvo

In da , imam rodovniškega psa in kot ti sem z njim popolnoma zadovoljen, kar pa ne pomeni da ne premorem občega pogleda na problematiko in kritike
Dokler nekateri tule nismo načeli polemike okoli spornosti in  kvalitete rodovniške vzreja se na tem forumi o tem ni govorilo, se pa je odrihalo levo ali desno po vsem "pasemskem" tudi takrat ko so ljudje tule iskali pomoč za svojega psa ki je obolel (ti lahko dam teme za primer) in bi bilo pametno preden je govora o "ustavljenih pisanjih mal prvo na tole pomisliti



 Pač nekateri smo mal ta klub "istih tičev" mal zmotili, z drugačnimi osebnimi mnenji ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.