rodovniški/nerodovniški

Yo · 698197

vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 13 December 2009, 20:18:45
Ja, tud js sm ful razočarana nad tem forumom. Sm pričakovala obrazložitev zakaj ne nerodovniški pes, ne pa žaljenje, zmerjanje pa grožnje in nisem edina ki je to doživela s strani uporabnikov te strani.
Ne rečem pa da so vsi uporabniki takšni. Sem dobila na privat sporočila tudi kakšno dobro besedo. 

Lp, Vesna


*iness* oglasi se kaj, da vidimo kako mu kaj gre!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #61 : 13 December 2009, 21:02:29
Zakaj ne nerodovniški pes oz. ˝čistokrvni brez rodovnika˝ kot to zelo radi povdarjajo šteparji:

- ne veš, kdo so dejanski starši psa - če imaš srečo vidiš mogoče mamico legla, kar pa je običajno vse
- ne veš, kaj je s starši narobe, da če že imajo rodovnik niso dobili vzrejnega dovoljenja
- če bi ga dobili eventuelno in sta oba starša rodovniška (redki primeri), potem se gre lastniku samo za denar, ker papirji stanejo ne samo denar ampak tudi čas
- pojma nimaš ali imajo starši kakšne zdravstvene težave - odgovorni vzreditelji opravijo na svojih psih raznorzne zdravstvene teste, da zmanjšaš možnost prenosa kakšnih dednih bolezni
- psice ki jih ti šteparji uporabljajo (dobesedno uporabljajo) za produkcijo mladičev imajo legla na vsako gonitev
- legla nerodovniških ala pasemskih psov narejenih iz ljubezni ne obstajajo - so samo neodgovorni lasntniki ki nimajo pojma kaj pomeni da ima psica leglo in kaj vse to potegne za sabo

In to so samo recimo temu ta blagi primeri, ker sploh omenjala nebom puppy millov in stanje tam, in verjetno večina psov ki jih preprodajajo izvira prav iz takega okolja.

Sicer pa je bilo na to temo že ogromno in na široko napisanega po najrazličnejših straneh na spletu, tako da če malo pogooglaš mislim da dobiš veliko textov na temo zakaj ne kupovati nerodovniške pse.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 13 December 2009, 21:15:29
Aja pozabila sem, recimo moj primer, moje prvo leglo, ki je trenutno staro 6 tednov (mislim da ni treba posebej omenjati da je rodovniško leglo :))) Moji stroški, ki se jih na hitro spomnim:

- zdravstveni testi psice: okoli 200€
- progesteron test, 4x: okoli 100€
- cena za naskok in potni stroški: okoli 650€
- carski rez - ja žal se je zgodil skoraj najslabši možen scenarij: 400€
- kje pa so potem še vsi papirji - vpis psice v slo rodovno knjigo, vzrejni pregled, registracija psarne (200€  >:( ), cena za tetovirnega referenta, rodovnike mladičev,...
- pa sprotni stroški: hrana, podloge, kotilnica, irače, ograja za mladiče, cepljenja, ... - na oko okoli 300-400€
- razstave pa sploh ne štejem, koliko je šlo za to, ker je to itak hobby in luxuz in za lastno veselje :)
- pa ves prosti čas, ki gre za študiranje pasme, rodovnikov, psov, legel,... :)

Sedaj pa seštej in računaj da se iz legla proda 2-3 mladičke, eden ostane doma, eden v družini, eden v solastništvu - se pravi trije se recimo ne prodajo. Nimam pokritih niti stroškov, kamoli kakšen zaslužek, za katerega vsi mislijo da je, ko vidijo ceno mladičkov (laiki seveda)  :):):)

Kar je meni važno, da so mladički zdravi - z moje strani je narejeno vse da se zagotovi to - , da so karakterno stabilni in tipični predstavniki pasme.

me zanima kateri od lastnikov ki imajo ˝domače leglo iz ljubezni˝ pa ker hočejo imeti mladička od psičke, ki je oh in sploh super po njihovem mnenju, lahko pove, da je naredil vse to? Sem 100% prepričana da nobeden. Kar velja tudi žal za vzreditelje rodovniških, tako da kot je že bilo 100x napisano, pa bom še enkrat, ni vsak vzreditelj rodovniških psov tudi pošten vzreditelj. Zato pa je na nas, da se pozanimamo tudi o vzreditelju.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 13 December 2009, 23:59:39
samo toliko stroškov  :-\ jaz bi take stroške  :( saj ne rečem, da so nizki, samo so moji
precej ekstra ekstremni  :-\

jaz mislim, da eni itak ne bodo razumeli kaj se jim želi razložiti...neglede na to kdo in kako
dosledno to razloži  :-\ po mojem...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 14 December 2009, 08:18:01
Sploh se mi ne da vsega tega brat, napisala bom le, kar sem verjetno že 100 krat.
Jaz sem imela že rodovniške in nerodovniške pse. Rodovniške sem kupila in sem jih tudi dobro plačala. Nerodovniške sem dobila zastonj, dva pa sem posvojila iz zavetišča.
Moje mnenje je, da je skrajno neumno plačati mešanca nekaj manj kot rodovniškega psa. In sicer: PES BREZ RODOVNIKA JE MEŠANEC!!!



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 14 December 2009, 10:24:50

jaz sem za kakršegakoli psa! Všeč so mi vsi, obožujem (skoraj) vse pasme in vsakega mešanca, ki ga kdaj uspem spoznati! Imela bi še več psov kot dva (kar imam sedaj)...no, mogoče se mi želja še celo kdaj uresniči! Za mojega kužka mi je vseeno, če ni popoln, če morda ni razstavni lepotec, če nima perfektnega karakterja, če ima probleme z zdravjem...ko je enkrat moj, je moj in naredim vse, da se nama izide.

AMPAK! Ni mi vseeno, kaj se je dogajalo z njim v leglu, kaj se je dogajalo in se še bo dogajalo z njegovo mamico, očkom... To vedno temeljito preverim! Ni mi vseeno, komu dam zlate denarce za kužka-brez problema sem za svojega najmlajšega psa letos dala čez 1000€, ker vem, da je za njegovo mamo in očeta super in z ljubeznijo poskrbljeno, ker je za njegove bratce in sestrice res dobro preverjeno, kdo jih je kupil, ker je bilo in bo še naprej za vse odrasle pse in mladiče tega vzreditelja poskrbljeno tako kot mora biti! Tak vzreditelj si zasluži nagrado za ljubezen do svojih živali!

Srce se mi trga, ko vidim, koliko je kužkov, ki so že v leglu trpeli, ker za njih ni dobro preskrbljeno. Ko vem, da je njihova mamica samo mašina za proizvodnjo mladičev, ker bo trpela do bridkega konca. Njeni mladički bodo morda prišli tudi v slabe roke, kajti dober vzreditelj včasih kupce tudi odvrne, ko presodi, da ne bo ne za njih ne za mladiča dobro, da jim psička proda, šteparju oz. nekomu, ki ne vzreja/dela s srcem pa je vseeno, komu proda psa, glavno, da zasluži! Naredi pa medvedjo uslugo in mladičku in njegovim novim skrbnikom. Od takšnih ljudi se psa rešuje samo tako, da se ga vzame zastonj in nikakor se mu ne plača, da dobi denar še za nadaljnje izkoriščanje psice in mladičev! Nekje je treba ustaviti to nehumano ravnanje-recept je samo en: NE KUPOVATI PSA (PA NAJ BO RODOVNIŠKI ALI NE!) OD SLABEGA VZREDITELJA! Jaz osebno bi, če bi mogla, vzela vse Matoševe pse in še od marsikoga drugega, ampak ZASTONJ-baraba si ne zasluži niti centa!
Saj ni problem v tem, da si kuža s svojo tragično usodo ne zasluži toplega doma! Čisto vsaka žival si ga zasluži, čisto vsaka žival si zasluži svoj kotiček pod soncem! Problem je v tem, da na račun par psičkov, ki so od slabega vzreditelja in imajo morda srečo in pridejo v dobre roke ter so rešeni,  nastrada dosti več psov! Starši tega kužka, ostali mladički, bodoči mladički... ni vredno, no! Na žalost je tako, kot je nekdo že napisal: nekje je potrebno potegniti črto in žrtvovati teh nekaj "par" revežev, ki so trenutno pri rejcih in izkoriščevalcih psov, ter jih NE KUPITI, čeprav bi jih s tem rešili! Rešili bi njih, s tem pa v bedo potegnili na stotine naslednjih živali!

Popolnoma razumem bes in gnev nekaterih forumovcev! In se strinjam z njimi, na žalost, kot se moram strinjati včasih s svojim šefom v službi, ki me nadere in izlije svoj bes name, ker vem, da ima prav in da sem si lekcijo zaslužila. Noben ne vidi rad, da dela kaj narobe in da je "kregan", ampak dajte se sprijaznit, ljudje, da delate napake in da imajo "ponoreli" forumovci v tem primeru prav!


Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 14 December 2009, 10:31:07
Jaz pa odgovorov forumašic/forumašev ne vidim kot grožnje, žaljenje, zmerjanje...
Če v iskalnik vpišete besedo pes imate 475.000 zadetkov (slovenske strani, varno iskanje). No seveda ste firbčni in odprete prvo stran. Glej no glej... polno besedil na temo, ki vas najbrž zelo zanima- o mladičkih, rodovnikih itd. preberete to? Upam, ker bo bodoči kuža vaše veselje za naslednjih deset let ali več in se resnično želite o vsem pozanimati. Če vas klikanje z miško ponese še naokoli, lahko kmalu preberete žalostne zgodbe o bolanih psičkih, za katere se izve, da nimajo rodovnika. To se ponavlja in ponavlja, iste zgodbe, psi niso čistokrvni...
Ljudje na eni strani opozarjajo, ljudje na drugi pa še vedno nasedajo. Tisti prvi lahko očitno samo nemočno opazujejo, kako se producira vedno več mešančkov, ki v najslabšem primeru umrejo v rokah nevednega kupca, ki se ni želel pozanimati o prodajalcu, o svojem bodočem spremljevalcu, psu.
Poleg interneta obstaja na kupe knjig v katerih opozarjajo, da sta najboljši dve možnosti - posvojitev in pes z rodovnikom.
Zato se ne čudit, da kdo napiše kaj bolj oštrega na forum.
Sam to je že res groza kaj se dogaja s temi psmi.
Sama na začetku tudi nisem imela pojma o psih in sem si vzela eno leto, prebirala vse kar je bilo možno, spremljala sem forume in žalostne zgodbe o štepanju psov.
To je šlo tako daleč, da bi najraje videla, da bi to temo uvedli v učni načrt na devetletki.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 14 December 2009, 10:46:58
Alma...omenjeni stroški so stroški preteklih 3 mesecev... več pa nebi šlo skoz ker bi potem morala imeti že dvojno plačo :)
Pa to so samo stroški legla :) V zadnje treh mesecih so bili še stroški precej precej precej višji na račun nove pridobitve, male švedinje :) Eni smo pač malo za luno in gremo po psa na drugi konec evrope :)


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #68 : 14 December 2009, 10:53:29
Ja, tud js sm ful razočarana nad tem forumom. Sm pričakovala obrazložitev zakaj ne nerodovniški pes, ne pa žaljenje, zmerjanje pa grožnje in nisem edina ki je to doživela s strani uporabnikov te strani.
Ne rečem pa da so vsi uporabniki takšni. Sem dobila na privat sporočila tudi kakšno dobro besedo. 

Lp, Vesna


*iness* oglasi se kaj, da vidimo kako mu kaj gre!

lp!
danes sem že enkrat napisala, da mi je všeč, če ljudje izrazijo svoje mnenje. prav tako imajo pravico obsojati... motijo me le žalitve in zmerjanje... ampak, če se s tem počutijo bolje, če jih to izpopolnjuje- pa naj... bi bila sicer vesela kakšnega novega nasveta, vaših izkušenj, ampak če ne gre na lep način, pač ne gre. verjemite, da lahko nasvete dobim tudi kje drugje...
drugače pa...moja gubica je ok., veke se še celijo, čeprav ima še zelo zatečene oči,ampak bo.

lep dan, ines

Lep pozdravček, Ines:)


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #69 : 14 December 2009, 11:03:22

Draga novopečena lastnica šar peja (nerodovniškega) naj ti povem, da imaš čudovitega psička. To je kuža, ki se popolnoma prilagodi družini, lahko poležava cele dneve ali pa z lastnikom prehodi kilometre in kilometre. Do psa bodi 100% dosledna, pri njemu ni samo 1x ali samo 5 minut, to je potem za večno. Postavi mu meje in preko njih ne sme, prav tako tudi ti ne. V začetku je težko, ker te pes preizkuša predvsem v puberteti, saj je njegova trma včasih grozljiva. In če boš vztrajna, bo tvoj trud močno poplačan, saj boš imela čudovitega pasjega prijatelja.
Ta pasma ima lahko težave z očmi predvsem v prvih meseceh zaradi njegovih velikih in mesnatih gub, kar se z odraščanjem ponavadi popravi, saj jim zraste glava in gube se raztegnejo. Težava nastane, če ima pes entropijo, ko je potreben kirurški poseg. Težav s kožo je tudi pri nekaterih malo več, pazi, da mu ne menjavaš hrane. Hrani ga le z briketi iste znamke in enakega okusa. Redno mu čisti ušesa in pazi, da se mu ne pojavijo ušesne garje.
Sicer pa, mladička čimbolj socializiraj, druži se z lastniki različnih pasem, če le imaš možnost in pazi, da ne pride do konfliktov oz. slabih izkušenj. Samci shar pejov so lahko zelo dominanti. To bi bilo na hitro in
LP

   

hvala za NASVET...verjetno edini v tej zmešnjavi ;D

Lep pozdravček, Ines:)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #70 : 14 December 2009, 11:16:42
hvala za NASVET...verjetno edini v tej zmešnjavi ;D
a ni čudno,da najdejo takile forum za nasvet šele po nakupu psa  ::)?
In da nasvetov , kako se pri šteparjih ne kupuje tako in tako ne upoštevajo, čeprav so bili dani že miljonkrat ?
Vidiš Iness, zato nekateri menimo, da je "metanje biserov svinjam" dajanje nasvetov osebam, ki jih ne upoštevajo. Če dajem jaz komu nasvete pričakujem, da jih bo upošteval- in to v celoti ! In s tem v povezavi jih dajem samo ljudem, ki so tega vredni. Vredni pa so ljudje, ki če že ustreiljo kozla (kdo ga pa kdaj ne ? ) to priznajo in se potresejo s pepelom in imajo pogum javno priznati ,da so naredili veliko napako, ne pa da zagovarjajo svojo neumnost kot edino zveličavno resnico in še kao dobro delo  >:D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 14 December 2009, 12:31:05
Točno tako.
 
Je pa res prav moreče ponavljati dejstva (ne mnenja) v neskončnost, pa brez najmanjšega haska.

Zadnjič sem sedela v čakalnici pri vetu in bila nehote priča zelo zanimivi debati. Ena gospa se je leta in leta šla  tako mini domačo pasjo farmico, štepala je mladičke ene od iskanih mini pasem. Niti ni bila tako slaba, ta njena farmica, "plemenjak in plemenke" niso bili lačni in bili so na toplem, niso bili zaprti v majhnih kletkah in niso ležali v lastnem dreku. Sicer so bili polni parazitov, pa cepljeni niso bili in niso imeli najosnovnejše veterinarske oskrbe, ker si tega "ni mogla privoščiti". V primeri z razmerami, v katerih živijo starši mladičev, ki se jih dobi pri preprodajalcih vseeno pravi luksus. In mladiči, čeprav samo rahlo spominjajo na tisto, kar naj bi bili, vsaj niso pocrkali par dni po nakupu. Gospa si je lepo popravila družinski proračun, kupci so bili vsesli ugodnega nakupa...dokler se ni zalomilo.
Domača mini farmica ni več konkurenčna preprodajalcem. Mladiči ne gredo več - preprodajalcem se splača prodajati mladiče za ceno, ki si je gospa ne more privoščiti, ker bi prišla v rdeče številke. Torej: v kakšnih razmerah morajo živeti ti nesrečni psi, da kot konkurenca povozijo celo domače šteperje?

Gospa je totalno zaglibila, ko je dobila poziv od inšpektorja - psi niso bili niti registrirani. Želela je evtanazirati najstarejše psice, da bi zmanjšala število na znosno, pa jih niso hoteli. Zagrozila je, da jih bo sama, pa so ji povedali, da potem ne bo samo v prekršku, ampak bo šla pred sodnika. Pocepiti proti steklini in registrirati jih se ji zdi predrago, če jih ne bo, bo kazen še veliko višja. Skratka kakor obrnaš je v riti.

preden se začnete zgražati nad nesrečnico, naj tiste med vami, ki zagovarjajo nespametne nakupe opozorim, da rejci psov, ki pridejo k preprodajalcem v take težave zagotovo ne pridejo. Ker psice, ki jih ni več moč izkoriščati, pa bolne in onemogle, ki se jih ne da tržiti preprosto potolčejo, pa je.
Podpirate jih z vsakim nakupom, podpirate jih z zagovarjanjem nepremišljenih nakupov.


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #72 : 14 December 2009, 12:35:54
a ni čudno,da najdejo takile forum za nasvet šele po nakupu psa  ::)?
In da nasvetov , kako se pri šteparjih ne kupuje tako in tako ne upoštevajo, čeprav so bili dani že miljonkrat ?
Vidiš Iness, zato nekateri menimo, da je "metanje biserov svinjam" dajanje nasvetov osebam, ki jih ne upoštevajo. Če dajem jaz komu nasvete pričakujem, da jih bo upošteval- in to v celoti ! In s tem v povezavi jih dajem samo ljudem, ki so tega vredni. Vredni pa so ljudje, ki če že ustreiljo kozla (kdo ga pa kdaj ne ? ) to priznajo in se potresejo s pepelom in imajo pogum javno priznati ,da so naredili veliko napako, ne pa da zagovarjajo svojo neumnost kot edino zveličavno resnico in še kao dobro delo  >:D.

glej...nisem rekla, da nisem naredila napake..sem jo. vsi delamo napake. povedala sem tudi, da bo moj naslednji ljubljenček kupljen z rodovnikom. ko bo čas za to. zaenkrat bo pa ta kuža ostal pri meni...do konca. tako da...je kar je.

Lep pozdravček, Ines:)


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 14 December 2009, 12:42:58
iness , jaz ti priporocam da pac ne pises vec v to temo...ne zaradi drugega ampak zato ker bos "izgubila" zivce....vem kako je to,raje pojdi v temo shar pei al pa kej tazga..ti bodo lahko vec pomagal


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #74 : 14 December 2009, 12:56:20
iness , jaz ti priporocam da pac ne pises vec v to temo...ne zaradi drugega ampak zato ker bos "izgubila" zivce....vem kako je to,raje pojdi v temo shar pei al pa kej tazga..ti bodo lahko vec pomagal

vidim da se tukaj res ne da POGOVARJAT...! hvala, bom sla tja pogledat... :)

Lep pozdravček, Ines:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 14 December 2009, 13:35:25
*iness* se nočem kregati s tabo,ampak to je malo več kot napaka.Jaz imam doma 2 nerodovniškega psa,ampak takrat sem jih samo hoela imeti in rodovnio gor al dol :-[
Ja drugači pa upam da bo s tvojo gubico vse v redu :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #76 : 14 December 2009, 13:43:39
*iness* se nočem kregati s tabo,ampak to je malo več kot napaka.Jaz imam doma 2 nerodovniškega psa,ampak takrat sem jih samo hoela imeti in rodovnio gor al dol :-[
Ja drugači pa upam da bo s tvojo gubico vse v redu :P

kaj je malo več kot napaka? nisem ravno razumela pomena :-[... ja, tudi jaz upam, da bo vse v redu. zaenkrat kar dobro kaže ;D

Lep pozdravček, Ines:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 14 December 2009, 13:59:29
Da si kupila psa brez rodovnijka to je malo več kot napaka.Ja drugači pa ti ne morem ravno kaj govoriti saj imam tudi jaz 2 nerodovniškega psa.
Daj mu en ljubček v mojem imenu :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Kako pa mu je ime?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #78 : 14 December 2009, 14:42:07
Da si kupila psa brez rodovnijka to je malo več kot napaka.

no to so pa zdej že bedarije, čeprav podpiram izključno rodovniško vzrejo še vedno ni nakup nerodovniškega psa VEČ kot napaka .. že itak je veliko, da je ines spoznala (pa tudi če malo prepozno), da je boljše kupiti psa z rodovnikom in da bo to upoštevala v prihodnje, marsikomu se še tega ne da vcepiti v glavo. Ampak ste pa po mojem mnenju določeni res šli krepko čez mejo in s takim odnosom kaj veliko ne boste dosegli .. z lepimi besedami se najdlje pride.
Ines, želim ti veliko sreče z novo gubico in čim manj obiskov veterinarja v prihodnje, ter malo več pametni pri naslednjem nakupu!

lp


vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 14 December 2009, 15:18:43
lp!
danes sem že enkrat napisala, da mi je všeč, če ljudje izrazijo svoje mnenje. prav tako imajo pravico obsojati... motijo me le žalitve in zmerjanje... ampak, če se s tem počutijo bolje, če jih to izpopolnjuje- pa naj... bi bila sicer vesela kakšnega novega nasveta, vaših izkušenj, ampak če ne gre na lep način, pač ne gre. verjemite, da lahko nasvete dobim tudi kje drugje...
drugače pa...moja gubica je ok., veke se še celijo, čeprav ima še zelo zatečene oči,ampak bo.

lep dan, ines

Js mam tud nerodovniškega Beagla pa sm poslušala ogromno žaljenja s strani teh uporabnikov, tako da njihove komentarje beri rajše med vrsticami. Vsi mislijo da kupujemo od newem kakšnih šteparjev. Jaz sem imela možnost videt mamo, poznam te ljudi in vem da je bila psica parjena z Beaglom. V petek, ko grem po njega, sem najavljena pri veterinarju, da ga še enkrat pregleda, pravtako imam "pogodbo" z lastnikom, napisano črno na belem, da v primeru, da bi bil pes bolan ali imel kakšno bolezen, psa vrnem on pa mi vrne denar.

Me pa zanima, če vsi veste kako so nerodovniški psi bolni, imajo dedne bolezni itd. (ena uporabnica tega foruma mi je napisala, da kar naj čakam da mi pes umre?!?!) koliko od vas pa ima dejansko izkušnje da se je to res zgodilo?

Ines, pošlji mi svoj kontakt na privat.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 14 December 2009, 15:29:45
Vesna, niti približno nisi razumela bistva problematike nakupov nerodovniških psov in dokler se ne poglobiš rajši ne piši več o stvareh, ki jih niti slučajno ne razumeš.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #81 : 14 December 2009, 15:44:44
vesna, mene pa zanima ena čist resna stvar. Očitno si prebrala to temo, jasna ti je razlika med rodovniškimi in nerodovniškimi, torej zakaj si se ti pripravljena spustit v nakup nerodovniškega psa? Čist brez provociranja me zanima tvoj vidik

In ja, vsi vemo, da so nerodovniški psi bolni. Za mojo "kokeršpanjelko" sem celo shranjevala račune, ker so se ji težave kar vrstile in na leto je prišlo cca 200-300 bivših jurjev. Za njo pa smo odšteli 25.000SIT. Cenovno gledano se nam nekak ni splačalo, prišli smo k pameti in sem 100%, da pri nas ne bo več nerodovniškega pasemskega psa.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #82 : 14 December 2009, 15:54:27
Jaz sem imela možnost videt mamo, poznam te ljudi in vem da je bila psica parjena z Beaglom. V petek, ko grem po njega, sem najavljena pri veterinarju, da ga še enkrat pregleda, pravtako imam "pogodbo" z lastnikom, napisano črno na belem, da v primeru, da bi bil pes bolan ali imel kakšno bolezen, psa vrnem on pa mi vrne denar.


 :o :D :D :D :D ::)


a nisem zmeri trdila, da so ljudje brezupni ?
Meljemo meljemo eno in isto , leta in leta, prijazno, dokumentirano , argumentirano, potem se nam ne da več in že sarkastično, s tonom brezupa... pa eni spet počasi in razločno , tako prav za debilčke enostavno počasi in jasno in prijazkano ......in pol najdeš na zadnjem postu modela, ki  ravnokar odhaja po takega nerodovnoškega mladiča, ves ponosen na svoj mega dober nakup  :D :D.

matr- kdo še verjame v informiranje in poučevanje- JAZ NE  ???
Očitno nekterim samo dobro še merjen strel lahko odpre glavo  :-X

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #83 : 14 December 2009, 15:56:26
Deteljica če od 10 poučimo 2 je zame bolje kot nič.

Sama poznam 2 nerodovniška huskyja. prvi ima dedno bolezen pomanjaknja cinka in potrebuje non stop tablete. Tudi drugače je kar pogosto pri veterinarju. Drugi bi skoraj poginil od glist.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #84 : 14 December 2009, 16:01:30
Res je,nerodovniški imajo težave z zdravjem(ne vsi,večina pa),ampak ni pa 100%,da jih pa rodovniški nimajo... Papir je nek dokument,ki kaže na to,od kod mladiček prihaja. Ni pa garancija(kot je že nekdo omenil). In tudi jaz sem imela možnost videt starša mladička. OBA! Tako da vem od kod prihaja in da mu je bilo tudi preden sem ga jaz dobila z rožicami postlano. Res mu ni nič manjkalo...razen papirja.

Lep pozdravček, Ines:)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #85 : 14 December 2009, 16:03:31
Vesna, verjemi, ne boš ga mogla vrnit, če bo bolan...  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #86 : 14 December 2009, 16:09:09
Mislim da se preveč poudarja, kako so nerodovniški psi bolni. Saj veliko jih je res, a ni to poanta.

In kar se mene tiče, je napaka če sicer kupiš psa brez rodovnika, a se prej dobro prepričaš kako živijo starši in kako je poskrbljeno za mladiče dokler so v leglu. V tem primeru sicer še vedno delaš škodo pasmi, ampak vsaj mučenja živali ne podpiraš. možnost, da boš dobil bolnega in/ali netipičnega psa je sicer veliko večja, kot pri psu iz solidne vzreje, a obstaja dokaj realna možnost, da jo ti in tvoj mladič kolikor toliko dobro odneseta. samo takšna   nerodovniška legla postajajo vse večja redkost in pogosto se nalimaš na limanice preprodajalcev, ki ti sicer pokažejo oba starša, z majhno napakico - mladiči niti slučajno niso od njiju.

Prav tako  bi lahko imenovali  napaka nepremišljen nakup rodovniškega psa - tudi v tem primeru je treba narediti domačo nalogo in preveriti vsaj pogoje, v katerih živali živijo, če se že ne poglobiš v rodovnike.

Nakup psa pri preprodajalcu pa zame ni več napaka, ampak greh.
Prav tako je greh zavajati bodoče kupce.

Alba, žal ne uspeš prepričat 20%, mogoče se pravočasno premisli 2%


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 14 December 2009, 16:30:03
Ja če kupiš psa brez rodovnika nekako podpiraš preprodajalce.Npr. v državi bi imel neko raziskavo v kateri bi ugotavljali kolko psov  je pasemski z rodovnikom in koliko je ''pasemskih'' brez rodovnika.In pod te ''pasemske'' brez rodovnika štejejo tako čisto zdrave ''pasemske'' pse brez rodovnika in prav tako ''pasemske'' pse od preprodajalcev oz. bolane.Verjetno ne prav dobro razumete kaj hočem s tem reči.Kajne?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 14 December 2009, 18:11:43
Kar slabo mi postaja , ko poslušam oz . berem vaše komentarje in modrovanja o "čistokrvnih" , rodovniških in mešancih in še in še ....
A kdo od vas sploh kdaj pomisli , da so pravzaprav VSI psi mešanci , da so bili "ustvarjeni" s križanjem različnih pasem in potem enkrat uradno priznani kot pasma s strani peščice ljudi , ki "vedo , kako je dobro in prav" !!!!
Navadni "hohštaplerji" ste , vam povem !!!!
A tudi ljudi sodite po tem od kod so , od kod izvirajo , kdo sta oče in mati , in ali je njihov "rodovnik" dovolj plemenit , da jim je dovoljeno gibati se v vaši bližini ?????
Hohštaplerji in navadni pasji rasisti ste !!!!! Pa ni potrebno komentirati , ker od večine ne pričakujem nobenega razumnega odgovora !
Le zazrite se vase , v svoje srce in dušo in razmislite ; če vam "plemeniti rodovnik" še ni zameglil zmožnosti razumne presoje !!!???
Pa lep pozdrav !



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #89 : 14 December 2009, 18:35:44
Mislim, da tu sploh ni bistveni problem rodovniški, mešanec. Vsaj pri meni ni. Pes je pač pes. Ampak gre bolj za primer ala veleumni gospod Matoša in podobni, ki s psi ravnajo kot z blagom in ne kot z živimi bitji. Ob takih mi gre na bruhanje. Sama na primer bi raje poiskala po zavetišču kot podprla zgoraj omenjene.

Lanabela nekaj jih je. In če nam uspe prepričati nekaj ljudi, da se ne podpira teh pasjih farm je uspeh.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/