rodovniški/nerodovniški

Yo · 704454

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #810 : 15 Marec 2011, 13:03:33
Danes na službenem mestu ena fajn "želja", ki je priletela do mene, ker kao se nekaj ukvarjam s psi. V soboto se nujno rabi met psa, ki bi bil volčjak, samo ne sme bit volčjak in ne sme imet rodovnika, da ne bo bolan, ker plačevat najprej rodovnik, potem pa še šintarja je malo preveč  :-X :-X :-X
Svojih reakcij ne bom opisovala. Ni za javnost.


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #811 : 15 Marec 2011, 14:23:27
Daj, povej, kaj si jim odgovorila, hahaha...

A ravno v soboto? Zanimivo željo imajo: volčjak, ki ne sme to bit. Pa saj to res z lahkoto dobiš: npr. nemški ovčar, ki to ne sme bit; to je v bistvu brez rodovnika.




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #812 : 15 Marec 2011, 15:38:39
Ja, ne sme bit VOLČJAK, mora pa čisto enak zgledat. V soboto zato, ker je za takrat bil obljubljen. Ampak zdej je problem, ker mora bit nekaj, kar ne sme v bistvu bit, ker bodoči lastnik pod nobenim pogojem pravega noče, ker so menda bolani. VOLČJAKI, seveda. Pa ni polna luna zdej, a ne, da ni?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #813 : 15 Marec 2011, 15:41:00
Pa ni polna luna zdej, a ne, da ni?
v soboto bo  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #814 : 15 Marec 2011, 15:45:06
In tiste, ki jih res meče, meče 14 dni pred in 14 dni po polni luni >:D
Kako bi to ta pravi volčjak zavijal ::) 8)


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #815 : 15 Marec 2011, 16:51:33
Kaj naj bi sploh bil to volčjak? Predvidevam, da nekaj, kar spominja na nemškega ovčarja...

A je to nekaj podobnega kot vaški "učko" al kako že rečejo? In med toliko pasmami oni hočejo imeti ravno volčjaka (ki naj to ne bi bil). Reci jim, da so stvari kar zakomplicirane, ker obstaja več vrst volčjakov: primorski, prekmurski ...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #816 : 15 Marec 2011, 16:55:27
A ni nek češkoslovaški volčjak ali nekaj takega... ??? Razen, če so imeli v mislih nerodovniškega NO ::) Kot v Kekcu :P


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #817 : 15 Marec 2011, 17:01:50
Zdi se mi da naj bi to pomenilo nemški ovčar. Večina starejšega prebivalstva kar jih poznam in so imeli nemške ovčarje pravijo da so imeli volčjake. Dojemajo kaj je nemški ovčar, a jim vseeno pravijo volčjaki (tudi rodovniškim). Pojma nimam zakaj.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #818 : 15 Marec 2011, 17:08:08
Ja, sej zato sprašujem DOB :D Pa v Kekcu je bil tudi eden "tistih" ::) ;) A je potem kaj čudnega kako se psi kupujejo...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #819 : 15 Marec 2011, 19:16:53
Bodoči lastnik je mlajši kot jaz, pa se jaz ne štejem med generacijo, ki bi poznala volčjake, tako da...
Nima veze, samo mi je malo pokrovko dvignilo.
Vsekakor itak ne mislim nič pomagat niti svetovat, ker zame tako nabavljanje kakršnekoli živali... ni vredno sekunde časa.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #820 : 15 Marec 2011, 21:46:43
A ni volčjak pes, podoben volku?

In ja nujno v sobot ane? :D



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #821 : 15 Marec 2011, 22:46:40
Saj ne veš, a bi se  >:( ali  ;D ali  :'(...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #822 : 15 Marec 2011, 22:57:48
Danes sem videla en "super" članek v FHM-ju na temo kolk pes stane približno, pa kolk moraš prb. dat za hrano na leto, pa veterinarja. In piše...približno 200€ za hrano (aja? tolk dam js v treh mesecih), in potem bučka, da če bo pes z rodovnikom bo več pri veterinarju, ker so pač bolj bolani in seveda še stalna, če bo mešanec, bo veselo skakljal okoli 15 - 16 let. Ja...še dolgo se ozaveščenost o rodovniških psih ne bo dvignila...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #823 : 16 Marec 2011, 00:50:58
200€ na leto za hrano hihihihi takega psa bi jaz tudi mela! Hm mogoče če bi bil čivavca. Ampak ja, žakelj Chappi itd. briketov stane ene recimo 15 €, x12 pa si tam.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #824 : 16 Marec 2011, 07:57:22
Kaj je FHM?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #825 : 16 Marec 2011, 08:03:13
FHM je moška različica cosmopolitan- ženske revije ;)

enkrat je bil članek  kot nasvet descam, da če hočejo bit cool, da nemški ptičar je taprav pes, ki izgleda dobro na jadrnici, v kabrioletu in zraven  Hugo Boss obleke  ::)   ;) :D... taka buča pač... če jo kakšen japi vzame za sveto... pa  :-X

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #826 : 16 Marec 2011, 08:03:54
Očitno je nekaj, kar ni vredno niti, da se natisne  ::) >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #827 : 16 Marec 2011, 08:14:13
Tud cosmopolitan  ni vredna ,da se natisne. Tam pa lahko prebereš, da če hočeš bit prava cosmo-girl, da je obvezna oprema poleg designerske torbice še designerska torbica za  za čivavo....
 In potem potegneš črto cosmo+ kokoške in dobiš rezultata zakaj gredo čivave kot vroče žemljice v promet... edino  problem rata ker vse kokoške pač niso toliko finančno zmožne  pa potem ponaradeke kupujejo...od torbic do čivav... ::)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #828 : 16 Marec 2011, 08:20:04
Meni revija sama po sebi niti ni slaba, ima tiste neke fore not itd. Me je pa oring razp* tisti članek včeraj. Se pa spomnim tudi tistega članka ja, katere pasme psov bi imel. Naj se držijo rajši tehničnih stvari, bolj pametni izpadejo  :D

Cosmo pa  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #829 : 16 Marec 2011, 08:38:25
Aja. No, zgleda, da sem vesoljec, ženska očitno že nisem glede na prebrano.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #830 : 16 Marec 2011, 08:44:57
Te FHM- je moj ponavad prvleče cel pok starih... ima enega sodelavca, ki je naročen. Potem pa to malo" bekslajo- tako za brat".. jaz dobim nekaj mesecev stare potem pa to na sekretu berem ;D
Stalno  oglašujejo in forsirajo samo neke high style zadeve...  sem in tja kakšen članek se še da prebrat, ampak uni nasveti kako izpadeš pravi moški... une so pa  res cvetke...  vem da enkrat je bil  nasvet da lamborghini gallardo je za geye... lamborghini murcielago pa za prave moške ... Mislim res nasvet  8) ::).. kaj si morajo kupit- sej je čist pocen .. tako kot kruh napr... greš v štacuno, če vzameš krajcarja si gay če pa vzameš  hribovca si pa pravi moški... :D :D :D

Cosmo pa pri kakšnem frizerju ali pa ginekologu berem..oz prelistam ... mi še na pamet ne pade da bi kupovala...
Verjetno imaš pa tudi med desci butalce , tako kot med  babami kokoške ki kakšno tako stvar tud za sveto vzamejo :D ( razen une z Lamborghinijem >:D...lih ne znese pomoje)

Aja. No, zgleda, da sem vesoljec, ženska očitno že nisem glede na prebrano.
Ne vesoljka bi bila če bi kaj drugega brala - baje po unih standardih radar. :P
samo po standardih, sem potem jaz tudi, ker un radar ima pa  res zanimive stvari za prebrat.  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #831 : 16 Marec 2011, 08:57:10
Radar je zakon  :o

Drugače pa očitno bo polna luna, saj do mene je previdno prišel moj fant, da če lahko kakšno pasmo predlagam za njegovega prijatelja, ki ne rabi dosti ukvarjanja, bo zunaj, veliko sam in je kupljena za otroke....v trenutku sem bila v luftu in sem mu predlagala plišastega psa. Ker pa si tile moški ne znajo nič konkretno v faco povedat, mene pa ne upa zraven spustit (upravičeno sicer), sedaj ne vem kaj bo iz tega.  >:(  Mah, folk res ni normalen.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #832 : 16 Marec 2011, 09:37:03
Odprl bo salomonov oglasnik ali bolho in hops po psa. Ali pa mu bo kak drug kolega povedal za kako ups leglo kje. Ampak ljudje res pojma nimajo in na žalost večinoma niti želje, da bi kaj več izvedeli.

Ampak lej, dokler nisem jaz pri vas videla, kako to funkcionira, ko ljudje in psi lepo sobivajo in sodelujejo, meni tudi ni ravno kapnilo da pa mogoče pes ni samo 'kar nekaj', kaj šele da bi o rodovniku sploh razmišljala - komot bi padla na tisto čistokrven brez rodovnika foro. Pred tem je meni pes z rodovnikom pomenil luksus za bogataše.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #833 : 16 Marec 2011, 09:43:11
Blondinko  :P iz Cosmopolitaina mu predlagaj, bo že itak čivavo zraven imela


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #834 : 16 Marec 2011, 10:29:00
Kar se tiče volčjakov...če bi se kakšnemu staremu kolcalo po njih, bi razumela. Namreč...tako originalno so to bili nemški ovčarji, takrat, ko so bili še za tretjino manjši, večinoma volčje sive barve, izjemno brihtni in zdravi kot dren. Ko moja mama še v šolo ni hodila, so imeli  enega takega, po drugi svetovni vojni, ko so ga Nemci pustili za sabo. Pes, katerega niso nikoli pozabili in imamo še vedno njegove slike. In se še vedno ve, kje je pokopan. Kasneje so imeli več rodovniških nemških ovčarjev, ampak vsaka generacija je bila slabša (čeprav so bile njihove ocene čedalje boljše). Zato bi povsem razumela, če bi nekdo si želel volčjaka. Brez rodovnika seveda, saj rodovniških ni več. Žal bi tudi za volčjaka brez rodovnika moral obrniti okrog veliko vaških pasjih cepljenj, da bi mogoče našel kaj podobnega - to kar danes nekateri še imenujejo volčjaki so več ali manj vedno miksi modernih nemških ovčarjev. Kljub temu, da tudi NO miksi niso brez zdravstvenih težav, pa bi si upala trditi, da je lažje najti zdravega no mixa kot res povsem zdravega rodovniškega nemca (ko mi bo kdo pokazal rodovniškegaNO, ki bo lahko stal tako, da se mu zadnji nogi ne bosta prekrižali med seboj, če ena ni stegnjena nazaj si bom pa mogoče premislila)


Pa tisto o nemškem ptičarju, ki da paše k tapravemu descu...ja valjda da niso v tistem cajtengu nič novega izumili, saj je to vedel že pokojni Dr. Rugelj. Ki je jasno povedal, da poleg tega k descu paše kvečjemu še kakšen ovčar, če že ravno mora bit, vsi drugi so pa za p....


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #835 : 16 Marec 2011, 10:37:42

Pa tisto o nemškem ptičarju, ki da paše k tapravemu descu...ja valjda da niso v tistem cajtengu nič novega izumili, saj je to vedel že pokojni Dr. Rugelj. Ki je jasno povedal, da poleg tega k descu paše kvečjemu še kakšen ovčar, če že ravno mora bit, vsi drugi so pa za p....


 :D..Ruglove izjave so me pa vedno v dobro voljo in smeh spravile...
ja ,ja, pes že pes ;D... samo v tistem članku je bil omenjen bolj kot modni dodatek zraven kabrioleta( kateri dobro izgelada tud na jadrnici  ;D) ..Nič znamke.. torej če  je nekdo bolj švoh naloadan si za kabrioleta  omisli npr peugeota 206 CC... kabrolet je... ;D  "pussy" avto pa tud >:D >:D
 kaj mu potem pomaga "moška pasma psa"  :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #836 : 17 Marec 2011, 14:12:38
Hehe, nisem vedela, da se je Rugelj "poglabljal" tudi v pasme psov. Zanimiv izbor...a potem nam babncam ostanejo vsi bulli, pa molosi, terierji, pratipski psi, pa velike pastirske mrcine.. :o Kul 8)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #837 : 17 Marec 2011, 14:40:47
Če se je človek osredotočil na dejansko sporočilo njegovih izjav in ne polemike / provokacije , ki so služile zgolj da je prišel v javnost je povedal marsikdaj tisto surovo resnico, ki nas jo večina takoj zavrne , ampak v glavi je raja vedela da ima prav

Drugače pa me ne srbi z kakšnim motivom človek kupi psa dokler je za njega dobro poskrbljeno in mu je omogočeno vredu pasje življenje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #838 : 17 Marec 2011, 14:56:04
Hehe, nisem vedela, da se je Rugelj "poglabljal" tudi v pasme psov. Zanimiv izbor...a potem nam babncam ostanejo vsi bulli, pa molosi, terierji, pratipski psi, pa velike pastirske mrcine.. :o Kul 8)
njegov citat se je glasil dobesedno takole:
" Dostojanstven človek gre na sprehod sam. Če pa že mora s psom, pa kvečemu z volčjakom."

Torej ni problem v descih ali babah, ampak v dostojanstvu.
In jaz npr, sem čist nedostojanstvena  :P.
Sploh je med kinofili, kinologi, psičarji ipd zelo malo dostojanstvenih ljudi, kajti (češkoslovaški) volčkjaki so redka pasma  :D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #839 : 17 Marec 2011, 15:02:34
Še ena z 0 dostojanstva tukaj torej.
In tipov ne znam zbirat. Še noben ni imel ptičarja. Razni "volčjaki" so mi pa tako anti, da ga lahko sam Bon Jovi vodi na štriku, pa me ne bo zraven  :D :D :D