rodovniški/nerodovniški

Yo · 710900

amon_raa

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 18 Marec 2012, 20:42:23
če bi rodovniška veja se držala pravil in se jim nebi šlo samo za denar, tega ne bi bilo. bili bi "pokvarjeni" psi v nerodovniški veji, kjer se pač pari največkrat kakor pride. vstrajam, da če imata mladiče dva rodovniška psa in pač ni več papirjev zaradi česar koli, kaj je tako zelo narobe. saj imajo tudi zelo dober vzgled v rodovniških psarnah. se strinjam, da marsikaj ni prav, ampak tako pač je. misliš, da vsi na veliko preverjajo kompaktibilnost dnk zapisa. my ass. dobri rejci hmmm? osebno me niti ne moti, če je pes mešanček. spoštujem vašo "borbo" za čisto pasmo, skrati me kar navija od smeha, kako utopični ste. ne bom uporabil besede neumni :) še pri ljudjeh nam ne uspeva, kaj šele pri psih. ki so še vedno samo psi. saj stare pasme so tudi križali z drugimi?ane?tud slovencel je nastal umetno:) ne slovenec



Zarja

  • Gost
Odgovori #931 : 19 Marec 2012, 11:04:03
Meni se zdi najbolj zanimivo (oz."zanimivo"), da se ta "čistokrvni brez rodovnika"-legla vedno oglašujejo s stavki kot "oba starša imata rodovnik". Torej, zakaj bi to napisali v oglas, če je njim in kupcem tako ZELO vseeno za rodovnik?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #932 : 19 Marec 2012, 11:32:17
Meni se zdi najbolj zanimivo (oz."zanimivo"), da se ta "čistokrvni brez rodovnika"-legla vedno oglašujejo s stavki kot "oba starša imata rodovnik". Torej, zakaj bi to napisali v oglas, če je njim in kupcem tako ZELO vseeno za rodovnik?

Dobro vprašanje.  8) Pa če že pišejo, da imata starša rodovnik, naj smiselno naduljejo stavek: "...ampak ker imata napake/probleme z zdravjem, nista dobila vzrejnega dovoljenja."  :-X

Kdor bi rad imel psa podobnega borderja, ne rabi rodovnika, in ga ne najde pri slovenskih zavetiščih/društvih za pomoč živali, priporočam, da se obrnete na Border's Angels v sosednji Italiji.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002347058491

Tam imajo "neverending supply" psov vseh starosti, tudi mladički, ki so prišli na svet zaradi malomarnosti in pohlepa neodgovornih ljudi, ki so jih potem zavrgli. Ne podprite šteparjev!



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #933 : 19 Marec 2012, 12:45:09
Meni se zdi najbolj zanimivo (oz."zanimivo"), da se ta "čistokrvni brez rodovnika"-legla vedno oglašujejo s stavki kot "oba starša imata rodovnik". Torej, zakaj bi to napisali v oglas, če je njim in kupcem tako ZELO vseeno za rodovnik?

Mogoče zato, da bi potencialne kupce prepričali, da je pes res čistokrven, čeprav nima rodovnika? ??? Mene popolnoma nič ne zanima rodovnik in pasje razstave, pač pa bi rad psa. In če hočem labradorca, ne bom najbolj zadovoljen, če bo podoben čivavi. Ker ste / so tudi rodovniški rejci že izpridili določene pasme, ni garancije, da bo rodovniški pes bolj zdrav, je pa garancija da bo nerodovniški več kot pol cenejši. A ne? :)
S strani šteparjev pa je najbrž tudi lažje prodati 8 mladičkov po 200 EUR, kot 2 po 800 in zraven še trepetati, da morda vseeno ne bo ustrezal vsem standardom pasjih organizacij?  Pa še manj je stroškov z njimi ??? ŽAL!!!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #934 : 19 Marec 2012, 12:52:30
Kje imas pa garancijo, da je tvoj pes potomec ravno teh dveh starsev?

battito animale


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 19 Marec 2012, 12:57:12
Kje imas pa garancijo, da je tvoj pes potomec ravno teh dveh starsev?
Nimam garancije. Lumpov vseh sort mrgoli naokrog. Zato sem si pogledal več nerodovniških legel, izbral psa, za katerega sem ocenil, da je najboljši med njimi in zdaj upam, da bo z njim vse ok. Lep, prijeten in pameten je že, upam, da bo tudi zdrav.  :)


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 19 Marec 2012, 13:28:36
Pa še to ... zelo se strinjam z amon_raa.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #937 : 19 Marec 2012, 13:43:15
hmmmm...mene nekaj zanima. Kupuješ labradorca, praviš, da je pasma izprijena - zakaj torej kupuješ labradorca? Zakaj si ne omisliš manj "izprijene" pasme ali (pravega) mešanca? A misliš, da izprijenost izgine, ko ni papirjev ali kali?


Zarja

  • Gost
Odgovori #938 : 19 Marec 2012, 13:44:32
Mogoče zato, da bi potencialne kupce prepričali, da je pes res čistokrven, čeprav nima rodovnika? ??? Mene popolnoma nič ne zanima rodovnik in pasje razstave, pač pa bi rad psa. In če hočem labradorca, ne bom najbolj zadovoljen, če bo podoben čivavi. Ker ste / so tudi rodovniški rejci že izpridili določene pasme, ni garancije, da bo rodovniški pes bolj zdrav, je pa garancija da bo nerodovniški več kot pol cenejši. A ne? :)
S strani šteparjev pa je najbrž tudi lažje prodati 8 mladičkov po 200 EUR, kot 2 po 800 in zraven še trepetati, da morda vseeno ne bo ustrezal vsem standardom pasjih organizacij?  Pa še manj je stroškov z njimi ??? ŽAL!!!

Meni osebno je pa to hinavsko. Po eni strani trdijo kako je rodovnik nepomemben, po drugi strani se pa "hvalijo" z njim. Lahko bi bili vsaj fer in povedal tako kot je. Recimo, da se jim ni dalo izgubljat časa in denarja na vzrejnem. Da se je zgodil "ups". Da bi radi nahitro zaslužili. Tudi meni je vseeno za razstave, borderja imam zato, da z njim nekaj počnem. In če nekaj kupujem, točno vem kaj hočem IN nikakor nočem imeti občutka da me je nekdo "nategnu" pri tem.



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 19 Marec 2012, 14:01:36
hmmmm...mene nekaj zanima. Kupuješ labradorca, praviš, da je pasma izprijena - zakaj torej kupuješ labradorca? Zakaj si ne omisliš manj "izprijene" pasme ali (pravega) mešanca? A misliš, da izprijenost izgine, ko ni papirjev ali kali?
Zakaj si dobila občutek, da trdim, da je labradorec "izpirjena" pasma?  ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #940 : 19 Marec 2012, 14:06:44
Nimam garancije. Lumpov vseh sort mrgoli naokrog. Zato sem si pogledal več nerodovniških legel, izbral psa, za katerega sem ocenil, da je najboljši med njimi in zdaj upam, da bo z njim vse ok. Lep, prijeten in pameten je že, upam, da bo tudi zdrav.  :)

Ze, ampak si rekel, da bi te motilo, ce bi zgledal kot civava ;) kaj pa ce ne bo zrasel v labradorca, podobnega labradorcu?

battito animale


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 19 Marec 2012, 14:12:29
Lilit, kupil sem labradorca brez rodovnika, ker je 3 x cenejši od labija z rodovnikom in ker ocenjujem, da imam enake možnosti biti nategnjen oz dobiti slabega / dobrega psa. Moj pes je labradorec in zato tudi je podoben labradorcu. Kaj tukaj ni jasno?
Poleg tega pa je ta pes zdaj moj /naš in ga ne dam za nič na svetu, saj smo se nanj že vsi v družini navezali, pa četudi bi postal, ko odrase podoben vidri.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #942 : 19 Marec 2012, 14:13:43
Pa saj nima smisla no... Brezveze prepričevati prepričane. Je pa zanimivo, da ti "prepričani" hočejo nas prepričat s svojim razmišljanjem in s tem opravičiti svoj neodgovoren in neumen nakup. Imejte svoje nerodovniške "borderje" pa nehajte pisati, kako so naši rodovniški vsi po vrsti bolani s slabim karakterjem pa kako je rodovnik brezvezen.  ::) ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #943 : 19 Marec 2012, 14:19:19
Manjvrednostni kompleks...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 19 Marec 2012, 14:21:42
Pa saj nima smisla no... Brezveze prepričevati prepričane. Je pa zanimivo, da ti "prepričani" hočejo nas prepričat s svojim razmišljanjem in s tem opravičiti svoj neodgovoren in neumen nakup. Imejte svoje nerodovniške "borderje" pa nehajte pisati, kako so naši rodovniški vsi po vrsti bolani s slabim karakterjem pa kako je rodovnik brezvezen.  ::) ::)

Če tale odgovor leti name, se OPRAVIČUJEM, čeprav nikogar nisem želel preričati v nič od tega kar trdiš. Skušam zgolj predstaviti svoje stališče in se zelo strinjam, da se lahko tudi bridko motim.


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #945 : 19 Marec 2012, 14:31:28
Ko kupuješ avto lahko kupiš Audija (npr. Audi 5 mi je ful všeč). In daš za njega - kolikor pač daš. Lahko pa kupiš nek avto in daš zanj, kar daš. Oba te bosta pripeljala od točke A do točke B (z nekaj sreče, seveda, tako pri audiju kot pri drugem avtu). Na oni drugi avto ti prodajalci lahko dajo Audijevo značko, ga celo servisirajo na servisu za Audije, lahko je pobarvan v najbolj noro barvo, ki paše Audiju, lahko ti ga celo "čipirajo" in boš imel močno mašino, lahko ti celo karoseijo popravijo, da bo izgledala kot pri Audiju 5. Lahko ti celo dokažejo, da so vgradili nekaj rezervnih delov Audija... Ampak - še vedno bo samo avto in ne Audi...

Vsaka podobnost med rodovniškimi in nerodovniškimi psi - katerekoli pasme - je seveda zgolj dobronamerna...  ;)

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #946 : 19 Marec 2012, 14:34:46
Kot tista reklama za Peugeot ;) http://www.youtube.com/watch?v=50A9wjJ40Dk

Sicer bi bilo pa verjetno fino, da se vse te prispevke prestavi v ustrezno temo...

battito animale


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 19 Marec 2012, 14:37:39
Kolibri, žal se mi zdi tvoja primerjava povsem napačna. Se pa sprašujem, kdo pravzaprav vsiljuje mnenje drugemu?
 :)


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #948 : 19 Marec 2012, 14:42:47
Lilit - dobro si se spomnila. Jaz sem na to reklamo že pozabila - ampak ja - point je isti.  ;)
HUDMA - meni se zdi isto (če seveda odštejemo, da kuža - ne glede na poreklo - za mene ni stvar).

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #949 : 19 Marec 2012, 14:45:39
Citiraj
Ker ste / so tudi rodovniški rejci že izpridili določene pasme, ni garancije, da bo rodovniški pes bolj zdrav, je pa garancija da bo nerodovniški več kot pol cenejši. A ne?

Trdiš, da so določene pasme "izprijene" karkoli naj bi že to pomenilo. Jaz bi sicer rekla, da so "izprijene" izredno redke pasme kot celota, da pa v mnogih dobiš "izprijene" linije. In če kot "izprijenost" misliš bolezenske težave in netipičen karakter, potem so labradorci vsaj pri nas med najbolj "izprijenimi" pasmami in moraš dejansko zelo paziti, kje kupiš psa, da ne bo imel komolčne displazuje, težav s šapami, kolčne displazije......., pa da bo tudi ne samo sposoben delati, ampak da se mu bo to tudi ljubilo (če rabiš psa za kaj drugega kot kavč tlačit). Po temeljitem iskanju in ocenjevanju staršev in njihovih prednikov (kar je mogoče samo če imaš nekje napisan rodovnik (vseeno kje, lahko tudi na skret papirju, samo da je zanesljiv) boš  zelo verjetno dobil zdravega in za delo sposobnega mladiča. Čim bolj je neka pasma "izprijena", tem bolj je pomembno, da poznaš prednike in sorodstvo tvojega bodočega psa. Če je že med rodovniškimi  veliko slabih, jih je med nerodovniškimi še toliko več.
Za malo denarja si kupil "mačka v žaklu". Lahko da boš imel srečo, lahko pa te bo drago koštalo (tko za oba komolca boš dal precej več, kot za mladiča iz preverjene vzreje. Če bo treba operacije ponavljati....Pa še se ti lahko zgodi, da bo ostal kripl)

Je pa seveda stvar vsakega posameznika, da oceni, kaj se mu bolj splača.


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 19 Marec 2012, 14:47:09
Lilit, kupil sem labradorca brez rodovnika, ker je 3 x cenejši od labija z rodovnikom in ker ocenjujem, da imam enake možnosti biti nategnjen oz dobiti slabega / dobrega psa. Moj pes je labradorec in zato tudi je podoben labradorcu. Kaj tukaj ni jasno?
Poleg tega pa je ta pes zdaj moj /naš in ga ne dam za nič na svetu, saj smo se nanj že vsi v družini navezali, pa četudi bi postal, ko odrase podoben vidri.

Morem se oglasit :)

Kako lahko napišeš da imaš labradorca, če ne izpolnjuje kriterijev za labradorca?? Labradorec je pasma po FCI standardu in samo oni lahko opredelijo kaj je labradorec in kateri pes je in kateri ni. Tvoj ne izpolnjuje kriterijev zato NIMAŠ labradorca, pa čeprav lahko imaš izvrstnega psa imaš samo psa podobnega labradorcu (oz. kopijo, ponaredek...). FCI je opredelil standarde za pasme in samo tisti psi, ki izpolnjujejo standarde in pogoje so predstavniki te pasme. Nevem tolko ti je pomembno da imaš labradorca, kupiš pa psa, ki ne izpolnjuje kriterijev!

Kot drugo pa, rodovnik NI za razstave ampak je rojstni list psa. V njem so zapisani predniki (kot v rojstnem listu mama in ata), vzreditelj (kraj rojstva), številka v rodovni knjigi (knjiga rojstev oz. rojstna knjiga) in še marsikaj. Čeprav sistem ni perfekten pa vsaj veš kdo so predniki tvojega psa (in da ni brat tvojega psa hkrati njegov oče), zakaj si sploh ne moremo predstavljat, da bi keri otrok bil brez rojstnega lista, pa jih tudi 99,99% nebo šlo tekmovat na lepotna tekmovanja ali potem ti ne rabijo rojstnega lista?

Pa z vsem spoštovanjem do mešančkov, ker so nekateri izredno lepi, prijazni z odličnim karakterjem, ampak raje takega psa posvoji v zavetišču.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 19 Marec 2012, 14:53:48
Vrtimo se v krogih, zato bom odnehal. Prepričali ste me.  :)
Ugotovil sem, da je povprečen lastnik rodovniškega psa popolnoma izgubil kompas. Izjemno primitivni posti, vsiljevanje mnenja, zdravljenje večvrednostnega kompleksa in primerjave psa z otrokom mi povedo, da je prišel čas, da odneham.
To kar počnete NI ljubezen do živali. Žal. :( 


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #952 : 19 Marec 2012, 14:57:11
Ko kupuješ avto lahko kupiš Audija (npr. Audi 5 mi je ful všeč). In daš za njega - kolikor pač daš. Lahko pa kupiš nek avto in daš zanj, kar daš. Oba te bosta pripeljala od točke A do točke B (z nekaj sreče, seveda, tako pri audiju kot pri drugem avtu). Na oni drugi avto ti prodajalci lahko dajo Audijevo značko, ga celo servisirajo na servisu za Audije, lahko je pobarvan v najbolj noro barvo, ki paše Audiju, lahko ti ga celo "čipirajo" in boš imel močno mašino, lahko ti celo karoseijo popravijo, da bo izgledala kot pri Audiju 5. Lahko ti celo dokažejo, da so vgradili nekaj rezervnih delov Audija... Ampak - še vedno bo samo avto in ne Audi...

Vsaka podobnost med rodovniškimi in nerodovniškimi psi - katerekoli pasme - je seveda zgolj dobronamerna...  ;)

Kolibri - meni je všeč tale primerjava. Enkrat sem se sama poslužila take primerjave - me je ena gospa, ki se na tem forumu oglaša in rada  ureja druge - takorekoč "raztrgala" ::)
Ahhh -  :D :D

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #953 : 19 Marec 2012, 14:57:28
Malo dnarja, malo muske ;)

En stepar kvazilabradorjev je izjavil, da s psico zasluzi na leto vec kot pa z eno kravo ;) Od vzrediteljev kaksnih podobnih primerjav se nisem slisala - le zakaj?


Kayya

  • Gost
Odgovori #954 : 19 Marec 2012, 14:59:18
Čisto napačno si razumel. Oz. si si naredil svojo predstavo o tem kar ti hočemo (vam hočemo) dopovedat pa ne moremo. Ostalega pa niti ne bom komentirala. ::)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #955 : 19 Marec 2012, 15:13:38
Morem se oglasit :)

Kako lahko napišeš da imaš labradorca, če ne izpolnjuje kriterijev za labradorca?? Labradorec je pasma po FCI standardu in samo oni lahko opredelijo kaj je labradorec in kateri pes je in kateri ni. Tvoj ne izpolnjuje kriterijev zato NIMAŠ labradorca, pa čeprav lahko imaš izvrstnega psa imaš samo psa podobnega labradorcu (oz. kopijo, ponaredek...).

In taksnih je tudi med pozegnanimi s strani "tistih, ki oblacijo in jasnijo" kot listja in trave ;) ;)

Glede BC imam v blizini.....................c akali, proucevali leglo, rodovnike..............nakar docakali, placali 1200EUR za to, kar so zeleli in h cemur strmi vzreja vrhunskih BC jev :o..............ugotovili "dedno bolezen", placali operacijo 400EUR...................., nato vsak mesec paket tablet 60, 90EUR

1200+400=1600
60x12=720 x 8 let = 5760 + 1600=

7360 EUR nabavna cena psa
............................. .....se zgodi :) ; nakup psa je pac kupovanje macka v zaklju ;) ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #956 : 19 Marec 2012, 15:17:11
Od vzrediteljev kaksnih podobnih primerjav se nisem slisala - le zakaj?

Zato ker taksnih ni, sigurno ne ;) :o



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #957 : 19 Marec 2012, 15:22:55
Vrtimo se v krogih, zato bom odnehal. Prepričali ste me.  :)
Ugotovil sem, da je povprečen lastnik rodovniškega psa popolnoma izgubil kompas. Izjemno primitivni posti, vsiljevanje mnenja, zdravljenje večvrednostnega kompleksa in primerjave psa z otrokom mi povedo, da je prišel čas, da odneham.
To kar počnete NI ljubezen do živali. Žal. :(

Ja, seveda, to delamo mi, ki imamo rodovniške pse. Malce preberi nivo vpisov pa primerjaj med enimi in drugimi. Če znaš objektivno prebrat, kar je napisano.  :-\

Kar se tiče ljubezni do živali pa... Ni rodovniška vzreja tista, ki polni zavetišča. Toliko o ljubezni.  ::)

Se pa čisto strinjam s pidogom mnenjem. Nakup psa je tvegana zadeva. Pa če se gre za rodovniško ali nerodovniško leglo. Je treba tudi pri rodovniškem leglu ločit med odgovorno vzrejo in tisto, ki to še zdaleč ni. Tisti, ki vzrejajo odgovorno, bodo preučili linije in tveganje za določene genetske bolezni. In več kot to vzreditelj ne more narediti (včasih imaš dejansko smolo ne glede na vse) - razen da ti krije stroške zdravljenja in ponudi novega psa, če pride do česa takšnega.

Me pa zanima iz katere psarne je tale border za 1200€ (ter kakšno bolezen ima). Se mi zdi res nora cena. Pri nas je bilo najdražje leglo prodano za okrog 1000€ po mladiču pa so šli večinoma vsi v tujino.  ???


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #958 : 19 Marec 2012, 15:29:15

Me pa zanima iz katere psarne je tale border za 1200€ (ter kakšno bolezen ima). Se mi zdi res nora cena. Pri nas je bilo najdražje leglo prodano za okrog 1000€ po mladiču pa so šli večinoma vsi v tujino.  ???

Vrhunske vzreje BC jev pri nas ni ravno veliko ;D ;D ;D
Tako, da informacijo lahko brez problema dobite, samo povedat morajo  ;)
Kakšna bolezen.....................m e res ni zanimalo, kot me ne zanima pasma.....................bre z oporekanja drugače mislečim.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #959 : 19 Marec 2012, 15:38:38
Vrhunske vzreje BC jev pri nas ni ravno veliko ;D ;D ;D
Tako, da informacijo lahko brez problema dobite, samo povedat morajo  ;)
Kakšna bolezen.....................m e res ni zanimalo, kot me ne zanima pasma.....................bre z oporekanja drugače mislečim.

Jah, odvisno, kaj imaš v mislih pod "vrhunsko vzrejo".  ;)  ;)