rodovniški/nerodovniški

Yo · 698181

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 07 December 2009, 12:36:01
Od kod pa prihaja tvoj pejček? Kako to, da za veke niso poskrbeli že vzreditelji?


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #1 : 08 December 2009, 10:01:22
hja...jaz sem mojega pejčka kupila prek oglasa na bolhi. tako da... vem da sem se malo prenaglila. ko so mi ljudje začeli govoriti, da je s tem kužkom veliko komplikacij, sem bila malo v dvomih, ampak sm že imela rezerviranega. pa sem rekla, zakaj ga pa nebi šla pogledat :). moram vam povedati, ko sem ga videla, mi je takoj zlezel pod kožo...in sem si rekla-zakaj mu nebi omogočila lepega življenja? tudi on si zasluži toplino in ljubezen, tako kot drugi, čeprav nima rodovnika... tako a je zdaj moj in ga ne zamenjam za nič na svetu... je pa res, da ima boge očke. ampak je ravno v tem trenutku na operacijski mizi in upam da bo vse vredu.
lp

Lep pozdravček, Ines:)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 08 December 2009, 10:18:58
Einstein je rekel:
Samo dve stvari sta neskončni:
1. vesolje in
2. človeška neumnost.

Ampak za prvo še ni trdnih dokazov.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 December 2009, 12:45:14
Hmmmm glede na to da se naslov bere nekako tako kot da ste res dolgo cakali na popolnega psa dolocene pasme, se res cudim da si niste vzeli casa in prestudirali celotne zadeve. Potencialnih karakternih problemov, zdravstvene tezave, genetika in seveda kaj pomeni odgovorna vzreja.
To, da je pes nekje rezerviran ne pomeni nic. Mladicki so vsi lusni in verjami da bi rekli isto po srecanju z mladicki kaksnega drugega legla. S tem da ste ga vzeli niste naredili popolnoma nic dobrega, morda vec slabega. Steparji si namrec manejo roke in veselo sluzijo velike denarce na racun svojih psov..... samo zato, ker se vedno najde kaksen naivnez.  :(

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #4 : 08 December 2009, 12:53:51
verjamem. vem,da imate vsi veliko izkušenj s temi kužki. ampak tudi on je krvav pod kožo in tudi on si zasluži pozornost in toplino. verjamem, da bo potreboval malo več nege, ampak sem pripravljena narediti vse, da mu bo dobro v življenju. vsi imate pravico povedati svoje mnenje. tudi obsojati, če želite, vendar sedaj je moj in ga ne zamenjam za nič na svetu. zanj se bom trudila po najboljših močeh in vem da mu bo dobro.
lp

Lep pozdravček, Ines:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 08 December 2009, 13:13:42
Problem je samo v tem, da bo štepar zaradi takih kupcev lahko naštepal še xy legel. Za mladiče in za kupce mu je eno figo mar. ne verjemeš? poskusi: lepo ga prosi, naj ti vrne kupnino, da boš imela za operacijo oči. Boš vidla kaj bo blo...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 08 December 2009, 13:16:02
BLA, BLA , BLA....  ::)

oziroma točneje:
Meee, Meee, Meee   :



verjamem. vem,da imate vsi veliko izkušenj s temi kužki. ampak tudi on je krvav pod kožo in tudi on si zasluži pozornost in toplino. verjamem, da bo potreboval malo več nege, ampak sem pripravljena narediti vse, da mu bo dobro v življenju. vsi imate pravico povedati svoje mnenje. tudi obsojati, če želite, vendar sedaj je moj in ga ne zamenjam za nič na svetu. zanj se bom trudila po najboljših močeh in vem da mu bo dobro.
lp

ta tekst je dobesedni "copy paste" vseh, ki podpirajo mučenje živali v obliki šteparije  >:(

torej :
"JBS" in pejd jamrat o problemih in po nasvete tja, kjer si škart "izdelek" kupila.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #7 : 08 December 2009, 13:23:45
verjamem. vem,da imate vsi veliko izkušenj s temi kužki. ampak tudi on je krvav pod kožo in tudi on si zasluži pozornost in toplino. verjamem, da bo potreboval malo več nege, ampak sem pripravljena narediti vse, da mu bo dobro v življenju. vsi imate pravico povedati svoje mnenje. tudi obsojati, če želite, vendar sedaj je moj in ga ne zamenjam za nič na svetu. zanj se bom trudila po najboljših močeh in vem da mu bo dobro.
lp

Itak da ga zdaj ne boš vrnila... Problem je v tem, da boš v njegove zdravstvene težave v kratekm vložila toliko denarja kolikor bi plačala za zdravega mladiča od preverjenega vzreditelja. Nasljednja težava, ki po vsej verjetnosti sledi pri tvojem kužku je koža..
Tudi sama sem, pred 16 leti kupila šicuja pri preprodajalcu in v naslednjih pol leta, smo za njene veterinarje dali toliko denarja kot bi me stal zdrav rodovniški mladič. Upam da gre osel samo enkrat na led in da vsaj nakupov pri šteparjih ne boš svetovala svojim prijateljem in znancem.
Želim ti da bo kuža čim bolj zdrav, drugič pa se pred nakupom vseeno malo bolj pozanimaj.



*iness*

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Bolj spoznavam ljudi, raje imam pse.
Odgovori #8 : 08 December 2009, 13:28:56
tuki gor je ena sama zaj#!cija in mi je prekleto žal, da sem sploh našla tale forum!!! za psa bom skrbela jaz in ne ti draga deteljica!!! in stvar je v tem, da ta mladiček ni NIČ kriv. še manj, da se je skotil!!! meni se je zasmilil in sem ga vzela pod svoje "okrilje"! pa kolikor vem, tudi marsikateri, ki kupi mladička pri vzreditelju dobi zelo bolanega. tako da dragi forumaši, želim vam lep dan!!!

Lep pozdravček, Ines:)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 08 December 2009, 13:29:45
jaz ji pa želim v novem letu vsaj tolk gub na možganih, kot jih ima njen pes na koži.

Drugič, ko boš hotela dobrotnika špilat pojdi raje v zavetišče.
Pa ni ti treba bit nič žal , da si se oglasila, si vsaj enkrat v življenju izvedela resnico naravnost  :).
Ja, pogled v ogledalo je za mnoge velik šok  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #10 : 08 December 2009, 13:33:40
in stvar je v tem, da ta mladiček ni NIČ kriv. še manj, da se je skotil!!!

Koliko si stara? O tem govorimo, ni kriv mladič, mladič je žrtev, kriva si TI! Zakaj si kriva? Zato, ker preprodajalci kupujejo mladiče iz takšnih http://images.google.si/images?hl=sl&source=hp&q=puppy+mills&um=1&ie=UTF-8&ei=U0ceS6KAGIWpsAaIsI2wCw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCwQsAQwAw razmer in TO TI Z NAKUPOM PSA PRI TAKEM ČLOVEKU PODPIRAŠ!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 08 December 2009, 13:56:48
Zakaj se je vedno tako težko sprijazniti z resnico? To, da če kupiš psa od šteparja ne narediš nobene usluge samemu psičku. Saj čez kako leto boš po vsej verjetnosti dojela, da ti tu nihče noče slabo. Se pa itak da vsi tukaj čudimo, kako se lahko najde forum, ko imamo zdravstvene probleme s psi, pred samim nakupom pa ne? Pa toliko je bilo že napisanega o vseh teh šteparjih.

Shap pei je pa itak taka pasma, da je izredno podvržena raznim zdravstvenim problemom.

In še to - tole je eden najbolj prijaznih forumov. Tudi jaz, ko sem dobila psičko sem prišla na forum (ne ta), pa so me bombardirali, ker sem imela določene trapaste teorije in veliko luknjo v znanju. Med drugimi me je tudi Deteljica, pa nisem do nikogar gojila nikakršnih zamer. Cenim te ljudi, ki znajo podati koristne nasvete.
No mogoče se jaz od tebe razlikujem v tem, da med največje prijatelje štejem ljudi, ki si mi upajo povedati resnico v obraz, pa če je še tako grda.

Aja pa še to, kljub vsemu ti priporočam, da ostaneš na forumu, bombardiranje se bo počasi nehalo, ti pa boš tudi spoznala, da njihovi nasveti koristijo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #12 : 08 December 2009, 21:31:39
tuki gor je ena sama zaj#!cija in mi je prekleto žal, da sem sploh našla tale forum!!! za psa bom skrbela jaz in ne ti draga deteljica!!! in stvar je v tem, da ta mladiček ni NIČ kriv. še manj, da se je skotil!!! meni se je zasmilil in sem ga vzela pod svoje "okrilje"! pa kolikor vem, tudi marsikateri, ki kupi mladička pri vzreditelju dobi zelo bolanega. tako da dragi forumaši, želim vam lep dan!!!

Popolnoma te razumem, da hočeš kužku omogočiti normalno življenje po vsem kar se mu je zgodilo, sej res ni on kriv da se je sploh skotil.
Probej naredit tisto stvar, vprašat strica če ti da nazaj tisto kupnino ker morte psičku očke operirat-kar bi moral naredit že on če kužke PRODAJA.

Drugače pa sem slišala da naj se psi brez rodovnika sploh nebi prodajali, tudi če ''so čistokrvni''.
Je kuža sploh čipiran?
To bi tud že tisti stric mogel uredit...
Koliko si pa dala zanj, če ni skrivnost? Lahko tudi na zs če nočeš tukej :)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 08 December 2009, 21:38:33
Ja jaz imam tud dva nerodovniška psa,ampak če bom kdaj imela še ta 3 bo bil ta trodovniški ali iz zavetišča.No ona bo zdaj sigurno čisto enako dobro skrbela za pesjanarčka.No bi pa lahko vedela da imajo shar-peji veliko težav z očmi in bi bilo bolje rodvniški psiček
UPAM DA SE JE OPERACIJA DOBRO IZTEKLA ;D

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #14 : 08 December 2009, 21:43:32
Psi, ki imajo rodovnik, so čipirani, tetovirani, pregledani za kolke, sluh, vid, skratka vse. Tako da je res najbolše kupit rodovniškega psa, vsaj veš da je zdrav.
Pri psih, ki neveš od kje izhajajo, tako kot ta tvoj, boš lahko imela probleme in vsak mesec imela ogromne stroške zaradi raznih problemov. No, če si pripravljena plačevat ok, samo da boš vedela za vnaprej :)



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 09 December 2009, 08:17:42
Moj shar pei je rodovniški in je imel prav tako težave z očmi in tudi našemu so jih 3x šivali. K sreči je eden redkih, ki ni imel nobenih zdravstvenih težav. Rodovniški shar pei, ki jih poznam, so imeli mnogokrat težave s kožo (demodex), vnetje ušes...in prav tako je treba za veterinarje zmetat kupe denarje, za rodovniškega ali ne. Pa ne zagovarjam nerodovniških psov, ampak cena 300 ali 1500 eur je pa razlika. Veterinar ima ceno ne glede na rodovnik, stroškov ti pa ne povrne nihče. 
LP



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 09 December 2009, 08:35:45
ja soli, ampak pozabiš ,da rodovnik ni zdravstveni garancijski list. Je pa garancija, kdo so starši in da so bili vzrejni pogoji vsaj v standardih. In ker veš kdo so starši, lahko preveriš možnost zdravstvenih zapletov in ne vzameš  psov iz sumljivih legel.
In ja sharpeji imajo velikokrat probleme z očmi- tudi rodovniški, ampak nerodovniški pa skoraj obvezno. Pri tem ti pri rodovniških vsaj vzreditelj pove kako in kaj, tako da kupec bolj ve kaj ga čaka in ni potem zmeden ko kura.
Kdor ne želi preživeti večino časa v vet ambulantah, naj pač ne kupuje zdravstveno oporečnih pasem, še najmanj pa pri šteparjih in preprodajalcih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 09 December 2009, 09:25:38
Pa ne zagovarjam nerodovniških psov, ampak cena 300 ali 1500 eur je pa razlika. Veterinar ima ceno ne glede na rodovnik, stroškov ti pa ne povrne nihče. 
In zakaj bi kdorkoli tvegal in kupil psa, za katerega se ne ve, kdo so starši- s kakšnim zdravstvenim ozadjem, kako so ga socializirali (itak  ::))- zelo pomembno pri šarpeju itd.? ???
Pri tem ti pri rodovniških vsaj vzreditelj pove kako in kaj, tako da kupec bolj ve kaj ga čaka in ni potem zmeden ko kura.
Res.
Kdor ne želi preživeti večino časa v vet ambulantah, naj pač ne kupuje zdravstveno oporečnih pasem, še najmanj pa pri šteparjih in preprodajalcih.
Res, glede drugega dela. Šarpeji imajo zdravstvene posebnosti, drži. Koža in oči so v povprečju med najbolj problematičnimi (navzven). Nikakor pa nismo dnevno ali tedensko ali mesečno pri vetih, vsaj jaz ne. Dajte malo raziskovat, preden si nabavite psa. Kot je rekla deteljica, rodovnik ni zdravstveni garancijski list. Je pa svojevrstno potrdilo za nas, da smo se vsaj tisto malo potrudili in se pozanimali o prednikih družinskega člana. Kdor nima niti toliko vesti in gleda skozi finance, pri meni nikoli, nikdar, pod nobenim pogojem in za noben denar ne bi dobil psa. Malo odgovornosti, prosim!

Edit: *iness*, daj se ti (ali tvoji starši?) poveži  s pasemskim klubom. http://www.sharpei-klub.si/strane/news.php Pa pasmo, prosim, malo naštudiraj. Ker mala guba res ni nič kriva, še najmanj to, da smo ljudje takšni tepci.



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #18 : 09 December 2009, 12:36:56
*iness*  prosim ne bit užaljena, tukaj na forumu ti nihče noče nič žalega...enostavno določeni ljudje smo takšni, da paš preburno reagiramo...

kupila si psa, ker se ti je smilil, res je...žival ni nič kriva, krivi so preprodajalci...ti si paš samo še ena dobra oseba na račun katere takšni ljudje služijo ( sama bi jih najraje vse zaprla...al pa še huje, samo naj se postavijo v kožu svojih žrtev, pa bo dovolj kruto )

upam samo da boš sama dovolj trezno razmišljala in dala psa kastrirat, da še sam nima potomcov...verjamem pa da boš zelo dobro skrbela za svojega ljubljenčka, ker prvotno, če nebi razmišljala z srcem tale psiček vsekakor nebi bil zdej tvoj...

ti pa toplo priporočam, da o pasmi izveš čim več informacij, ker ti bo to pomagalo v njegovi vzgoji in vzdrževalju njegovega zdravjo, kar verjamem da boš z veseljem delala.

lp in veliko srečnih trenutkov vama želim...

pa če bi kakšno slikico gor dala, bi bila zelo vesela...




soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 09 December 2009, 13:43:40
S svojim pisanjem sem želela le opozoriti na napade članov foruma, ki prežijo kot hijene na vse tiste, ki povedo po resnici, da pes nima papirja. Predvidevam, da se ne bi nihče oglasil, če bi ga predstavila kot mešanca, podobnega shar peju in bi zanj odštela simbolično ceno, za stroške (300 eur)  :( Za nekoga je lahko tudi takšna cena, le simbolična. Očitno so tukaj le takšni, ki bi le kritizirali, ne pa svetovali, tipično slovensko...
LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 09 December 2009, 14:29:31
Ja seveda, prav prijazno se ti bomo zahvalili zato, da podpiraš mučitelje psov. Svašta. sicer pa: drugega kot mešanca podobnega šarpeju itak nimaš, "simbolična" cena pa ne bo več simbolična, ko boš prištela stroške operacij oči (v hujših primerih je potrebnih več operacij, ko pes odrašča), pa verjetno se tu ne bo končalo - če nimaš res neverjetne sreče. (psi sumljivega izvora imajo ponavadi še  čisto splošne, od "pasme" neodvisne težave, kot so: ušesne garje, gliste, giardio, demodeks, če imaš posebno smolo še parvo ali kugo)


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 09 December 2009, 14:43:28
Lanabela, si meni namenila tale odgovor? Preberi si vse.... Moj pes je z RODOVNIKOM in tudi napisala sem, da ne podpiram nerodovniških psov.
Predvidevam, da vzrediteljica, ki ščiti svojo pasmo do neskončnosti.
No, kaj sem rekla? Hijene....
LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 09 December 2009, 15:54:29
Nanašalo se je na tiste, ki kupujejo pse od preprodajalcev in šteparjev. Pa seveda na take, ki zagovarjajo neumnost kupcev tudi. Ne bi bila tako zoprna, če se ne bi dejavnost, ki pogosto meji že na kriminal razmahnila do takih razsežnosti. Če lastnik nesrečnega  mladiča enkrat ugotovi, v čem je problem  njegovega nakupa, potem se pa lahko normalno pogovarjamo naprej.

moja pasma hvala čast bogu trenutno ni toliko komercialno zanimiva, da bi se jo polastili preprodajalci. Čeprav se najdejo tudi taki primerki.



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 09 December 2009, 20:56:21
Tudi sama sovražim preprodajalce, kot so npr. Matoša in njemu podobni, še bolj, kadar vidim, kot npr. včeraj na Preverjeno. Poznam nekaj lastnikov nerodovniških psov, ki so čisto brez vseh težav. Ali se ne bi morda vprašali, če je problem v vzrediteljih, ki postavljajo tako visoke cene in marsikateremu nedosegljive. V čem je razlika mladiča ang. buldoga, ki stane 2000 eur ali morda tvojega Lanabela, ki stane 600 eur, predvidevam, da so samojedi, ali morda brak jazbečerja, labradorca, kakega goniča..., ki bi lahko bila cena še nižja. Stroški mladičev so več ali manj isti, razlika je le v popularnosti in posledično prodaji teh psov. Zakaj pes postaja statusni simbol? Če bi sama vedela, da bi ob shar peju morala imeti še BMWja in  čevlje z rdečim podplatom, si ga ne bi zažela. Še danes mi gre na bruhanje, ko se spomnim zlogasnega podjetnika, lastnika shar peja z nalakiranimi nohti. Njemu res ni bil problem za psa odšteti tudi 5000 eur, če bi tako vzreditelj želel.
S psi, šolanjem in razstavljanjem, različnih pasem, se ukvarjam že več kot 20 let in poznam slovensko kinologijo  :( . Vsi moji psi so bili rodovniški in nikoli ga niti ne bi kupila brez rodovnika, razen, če bi me v to prisilie finance. Še pri tem bi verjetno razmislila o pasmi, ki nima tako visoke cene.

Draga novopečena lastnica šar peja (nerodovniškega) naj ti povem, da imaš čudovitega psička. To je kuža, ki se popolnoma prilagodi družini, lahko poležava cele dneve ali pa z lastnikom prehodi kilometre in kilometre. Do psa bodi 100% dosledna, pri njemu ni samo 1x ali samo 5 minut, to je potem za večno. Postavi mu meje in preko njih ne sme, prav tako tudi ti ne. V začetku je težko, ker te pes preizkuša predvsem v puberteti, saj je njegova trma včasih grozljiva. In če boš vztrajna, bo tvoj trud močno poplačan, saj boš imela čudovitega pasjega prijatelja.
Ta pasma ima lahko težave z očmi predvsem v prvih meseceh zaradi njegovih velikih in mesnatih gub, kar se z odraščanjem ponavadi popravi, saj jim zraste glava in gube se raztegnejo. Težava nastane, če ima pes entropijo, ko je potreben kirurški poseg. Težav s kožo je tudi pri nekaterih malo več, pazi, da mu ne menjavaš hrane. Hrani ga le z briketi iste znamke in enakega okusa. Redno mu čisti ušesa in pazi, da se mu ne pojavijo ušesne garje.
Sicer pa, mladička čimbolj socializiraj, druži se z lastniki različnih pasem, če le imaš možnost in pazi, da ne pride do konfliktov oz. slabih izkušenj. Samci shar pejov so lahko zelo dominanti. To bi bilo na hitro in
LP

   



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 09 December 2009, 21:38:52
Zakaj pes postaja statusni simbol?

Verjetno zato, ker se je treba zavedat, da je strošek kupnine psa še najmanjši strošek.



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 09 December 2009, 23:04:22
Rodovniški shar pei, ki jih poznam, so imeli mnogokrat težave s kožo (demodex)[/quote]

Samo informativno, Demodex canis je parazit - garjavec, ki se zadržuje v dlačnih mešičkih in tam povzroča težave... nima nikakršne veze z načinom vzreje. Je res da je pogost pri nekaterih pasmah (shar-pei, bulldog...) oz. se pri njih hitreje pojavijo klinična znamenja, vendar je prenos še vedno posledica kontakta z garjavim psom.

lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 10 December 2009, 07:43:59
demodeks ni posledica stika, če si hotela to povedat slučajno. Demodeks je oportunistični parazit, ki živi takorekoč na sakem psu. Razširi se zaradi slabega delovanja imunskega sistema.
Situacija s kao pasemskimi psi pa postaja grozljiva in osebno nimam niti najmanjšega namena bit vljudna s kupci,ki podpirajo to svinjarijo in ki kljub temu, da že vrabci na strehah čivkajo,da se to ne dela spet in spet podpirajo šteparijo s svežom kapitalom >:(.
In če potem še vztrajajo na svojem pokvarjenem stališču in nikakor niso pripravljeni prznati napake, od mene zaman pričakujejo kakršno koli empatijo zaradi zdravstevnih in ostalih posledičnih problemov . Ker si jih zaslužijo (ne psi seveda, kupci). Upam, da bo oseba poštimala psa in pri tem potrošila toliko živcev, časa in denarja, da se ji bo posvetilo, da se tako ne dela.

Prvo pravilo zdrave pameti in odgovornega odnosa je, da se psa brez rodovnika nikoli ne kupi !. Niti se šteparju ne daje nobenih nadomestil za stroške, nagrad ali bilo kaj , kar bi ga spodbudilo k ponovitvi parjenja. Nerodovniškega psa se lahko samo brezplačno posvoji. In če se komu povrne stroške, so to lahko edino zavetišča ali druge organizacije , ki potem pobirajo rezulate teh zgrešenih nakupov po smetiščih in cestah  >:D.
Prav tako smo že neštetokrat povedali, komur so rodovniški predragi: na stotine prikupnih nič krivih revčkov čaka na posvojitelje, obstajajo manj modne pasme, ki so prej boljše kot slabše od trenutno fensi popularih in precej cenejše, obstajajo potrošniški krediti, obstaja varčevanje. Vse obstaja , samo zdrava pamet ne  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 10 December 2009, 07:46:17
Samo en majhen intermezzo.Soli,pa se ti ne zdi,da je pri rodovniški vzreji pri dobrih vzrediteljih potrebno narediti tudi veliko veliko več kot samo spariti dva psa? Marsikateri vzreditelj mora za paritev svoje psice naredi veliko kilometrov do primernega samca( ti običajno niso za ta prvim vogalom na razpolago),.Poleg tega opravlja progesteronske teste,da bo paritev res uspela in bo ta ob pravem času.Za kotitev pa moli( nisem verna),da bo psica sama vse opravila in ne bo potreben še carski rez.Kvaliteto se je vedno plačalo,kje pa dobiti kvaliteto se je vedno treba dobro pozanimati.
LP Tjaša



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 10 December 2009, 08:38:33
Zgleda, da bi bilo smiselno zamenjati ime foruma, namesto pesjanar.si bi bilo bolje POZOR rodovniški pesjanar.si  :o, strogo prepovedano ostalim, ker vas bomo že ob prijavi zbombandirali, ker nimaš dovolj globokega žepa za našo družbo.

Ali vsi kupujete originalno robo, nosite same originalne cunje? Ali imate morda na sebi fake cote in podpirate kitajce in kapitalistične bogatune, za katere delajo indonezijski otroci?

Kruti svet, ali ne  :'(?

LP



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 10 December 2009, 08:51:14
Lep pozdrav vsem ljubiteljem malih nagubančkov :)!
Ker sem nova tukaj na forumu, vam bom predstavila mojo kepico. Ime mu je Aik in je star 2 meseca. (pasme Shar pei) Je zelo igriv, včasih pa tudi trmast  ::). Trenutno ima velike težave z očkami in gre jutri na šivanje vek :(. Malo me je strah, ker ne vem kako bo prenesel :(. Zanima me, kakšne izkušnje imate vi z vašimi Shar pejčki?
Lep pozdrav, Ines

Glede šivanja vek, bo prestal brez kakeršnih kolih problemov. Ni zakompliciran poseg.  ;)
Te zanima še kaj?