rodovniški/nerodovniški

Yo · 698187

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #90 : 14 December 2009, 18:37:40
Meni pa je slabo ob branju takšnih primitivnih komentarjev, kot je tvoj, Raziel.

Že ne vem kolikokrat je bilo napisano:

Ne gre za to, da bi bili rodovniški bolj plemeniti ali bolj nobel, nerodovniški pa manj. Gre za to, da z vsakim nakupom nerodovniškega psa kupec s svojim denarjem podpre malomarneža, ki redi/štepa/šverca pse brez vsakih veterinarskih pregledov, brez vsakega znanja o pasji genetiki, pasemskih značilnostih in boleznih ter možnih okvarah, ki pari psice vsako gonitev, ker mu je malo mar, da jo bo izčrpal, ki prodaja pse iz pasjih farm, kjer psice in mladiči crkujejo v kletkah, kateremu je malo mar, da 70% mladičev pockra, ker ima s tistimi 30% še vedno dovolj profita.

Ljudje, denar, ki ga zapravite za srčkano kepico, se ne ustavi tam, temveč ta znesek da šteparju/rejcu/švercerju potrditev, da posel gre in da naj pri njem še vztraja. S prodajo vsakega mladiča si ne samo pokrije svoje stroške in pobaše profit, temveč tudi nabavi nove mladiče s pasjih farm, ki jih potem po primerno višji ceni prodaja naprej.

Profit rejca/šteparja/preprodajalca je neprimerno večji od profita vestnega vzreditelja kljub temu, da so njihovi mladiči cenejši, ker v pse ne vlagajo popolnoma nič. Nula.

V končni fazi torej vsak, ki si na hitro omisli psa, si reče, da rodovnika ne potrebuje, ker to je samo za hohštaplerje, preleti bolho in že kliče na prvi oglas, ki ga tam najde, podpira zlorabo živali.

Če smo tisti, ki te zlorabe nočemo podpirati, hohštaplerji, sem potem to z največjim veseljem.


Še nekaj za tiste, ki pravite, da ne kupujete pri preprodajalcih/šteparjih, ampak iz "domačega" legla. Ta legla so sad popolnega nepoznavanja vzreje in genetike psov. Ker starši niso rodovniški, rejec pojma nima, če niso mogoče v sorodu, prav tako ne ve, kako zdravi so bili predniki, kaj šele, ali sta samec in samica pasemsko kompatibilna. Prav nič ne ve o dednih boleznih, povezanih s pasmo, ki se jih odkrije s posebnimi testi. Zanje je dovolj, če veterinar med cepljenjem proti steklini ugotovi, da je pes na prvi pogled zdrav. Genetskih bolezni se ne odkriva na prvi pogled, temveč z DNK testi, slikanjem kolkov in komolcev, pregledi oči pod lučko itd. Prav tako ti ljudje nimajo pojma o socializaciji in negi mladičev ter matere. In s tem, ko mladiča kupite pri njih, jim potrdite, da se splača imeti mladiče in bodo naslednjo gonitev spet parili. Zakaj pa ne bi, saj med drugim tudi ne vedo, da se psic ne pari vsako gonitev.

Vam je zdaj mogoče že kaj bolj jasno? Vsak pes, ki je že na tem svetu, si zasluži čim bolj dostojno življenje in pravilno oskrbo. Za tiste, ki še niso na svetu, pa popolnoma odgovarjamo mi, ljudje, ki se odločimo, da jih bomo spravili na svet. Mi smo odgovorni za njihovo zdravje, zato je treba pazit na zdravje staršev. Brez rodovnika to ni mogoče, ker samo rodovnik priča, kdo so predniki in omogoča, da se preveri njihovo zdravje. Mi smo tudi odgovorni za razmere, v katerih živi in koti psica ter potem skrbi za mladiče. Mi smo odgovorni za nego in socializacijo mladičev. In mi smo odgovorni, da pridejo k najboljšim lastnikom. In kdo smo "mi"? Vzreditelj - se pravi oseba, ki se odloči mladiče spravit na svet ter kupec, ki tega vzreditelja za njegovo delo nagradi s plačilom.

Če te odgovornosti nismo sposobni prevzeti, je bolje luštkane mladičke občudovat na karticah.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 14 December 2009, 18:40:43
Točno tako  :)!



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 14 December 2009, 19:18:58
Sem vedel , da ne boš dojel zakaj sem to napisal !!! Tudi jaz ne podpiram preprodajalcev , šteparjev , raznih Matoš in njemu podobnih !! Daleč od tega !!!!
In ne potrebujem tako obširnih razlag o tem kako je prav in narobe pri vzreji psov ; imam več kot 20 letne izkušnje !
Uradno potrjeno in priznano !!!!
Preberi si še enkrat vse komentarje in naj ti tam gre na kozlanje ob vsej tisti vaši vzvišenosti in pomanjkanju kulture ! In , ali je res tako hudo in težko najti prijazno besedo in komu kaj razložiti ??? Ne kje pa ; MI , ki imamo vse pošlihtano , MI , ki vemo kako je prav MI, ki ne delamo napak in imamo vrhunsko robo (beri-pse) , MI , si lahko privoščimo tudi najbolj nizke udarce , nesramnost in aroganco !!!!!
Dajte no ljudje , dekle vas je le vprašalo za nasvet !!!
Sicer pa mi dol visi !!! JAZ imam vse pošlihtano , JAZ vem kako je prav , JAZ imam vrhunsko robo .... !!!!!!
Aja , pardon , ne VSE !!!! V soboto sem posvojil brezdomčka , borderja , brez papirjev in nič kaj rodovniškega !A zelo plemenitega ; bolj plemenitega od večine tukaj !!!!!!!!! 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #93 : 14 December 2009, 19:23:56
Tisto je moj prvi post v tej temi, odgovorila sem na tvojo primitivnost in moj post še zdaleč ni žaljiv ali vzvišen. Je pa zato žaljiv in vzvišen tvoj odgovor na moj post. Kje je torej tvoja kultura in pošlihtanost?

Me veseli, da si posvojil borderčka, malo manj trkanja po prsih, pa bi bila stvar še bolj plemenita.

Srečno!



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 14 December 2009, 19:36:24
rekel sem , da si preberi vse tiste prejšnje in potem komentiraj ! pa nisem jaz tisti , ki se trka po prsih , niti nisem bil nesramen in žaljiv do tebe ; če si se pa sama našla v tem , je pa tvoja stvar in bo že držalo ...
 In ravno zato , ker je to tvoj prvi post , bi bilo priporočljivo , da bi si bila prebrala VSE preden si hitela komentirat mojega ! Bi videla , da moji komentarji in kritičnost ne letijo nate ; ampak potegnila si me za jezik ... torej !?
Ustvari si celotno in realno sliko , pa bo ... zaradi lažjega razumevanja !

Srečno tudi tebi in lep pozdrav !



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #95 : 14 December 2009, 19:47:03
Citiraj
Lanabela nekaj jih je. In če nam uspe prepričati nekaj ljudi, da se ne podpira teh pasjih farm je uspeh.

Jaz sem obupala. Samo preberi si tele komentarje. Napišeš miljonkrat, tako preprosto da bi te razumel 5 letni otrok, pa ti tumbajo in tumbajo in tumbajo svojo lajno. Včasih imam celo občutek, da so nekateri na plačilni listi preprodajalcev.
Kolikor vem, od nas, ki se imenujemo "hohštaflarji",  skoraj vsak ima ali je vsaj kdaj imel tudi kakšnega mešanca.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 14 December 2009, 20:03:14
rekel sem , da si preberi vse tiste prejšnje in potem komentiraj ! pa nisem jaz tisti , ki se trka po prsih , niti nisem bil nesramen in žaljiv do tebe ; če si se pa sama našla v tem , je pa tvoja stvar in bo že držalo ...
 In ravno zato , ker je to tvoj prvi post , bi bilo priporočljivo , da bi si bila prebrala VSE preden si hitela komentirat mojega ! Bi videla , da moji komentarji in kritičnost ne letijo nate ; ampak potegnila si me za jezik ... torej !?
Ustvari si celotno in realno sliko , pa bo ... zaradi lažjega razumevanja !

Srečno tudi tebi in lep pozdrav !

Poznam temo od začetka, poznam druge poste in sem si ustvarila celotno in realno sliko.

Srečno!



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 14 December 2009, 20:23:02
V soboto sem posvojil brezdomčka , borderja , brez papirjev in nič kaj rodovniškega !A zelo plemenitega ; bolj plemenitega od večine tukaj !!!!!!!!! 

Kdo je prvotni lastnik tega psa?
Zakaj ga je pustil životariti, če je ustvaril leglo in nekoč zaslužil z njim?
Zakaj je ustvaril leglo, v katerem so psi podobni borderjem?
Misliš, da bi se mu izplačalo ustvariti leglo običnih mešancev, ki ne spominjajo na nobeno pasmo? Ker tudi takšni so 'plemeniti' ...
V takšnih lastnikih je problem, ne v rodovnikih ...



vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 14 December 2009, 20:39:42
A vi veste sploh kaj posledično delate s tem ko mate tulk za povedat o nerodovniških psih? 10000% sem da ste marsikoga prepričali, da naj ne kupi nerodovniškega psa, s tem pa ste eno bogo kepico prikrajšali za lepo življenje, kljub kaki bolezni če bi jo imela??? Na to pa nobedn ne poštudira.
Lahk bi bli veseli da obstajajo budale kot sm js, ki plačajo take dnarje za pse brez rodovnika, ki jim po vaše potem zbolijo in jih zdravijo in še za to zapravljajo denar.
Naj pa pravi vzdreditelji ki obužujejo svoje pse?!?! svoje zaslužke ki si jih delajo ko rodovniške pse prodajajo znižajo na minimalno, torej seštejejo samo stroške ki so jih imeli z paritvijo, kotitvijo ter vsem kar spada zraven, pa bodo tudi rodovniški psi imeli enako ceno kot nerodovniški. Pa bi bila situacija rešena!!! Psi nebi trpeli, denarnice nebi trpele, tale forum nebi trpel!!!!



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #99 : 14 December 2009, 20:50:16
A vi veste sploh kaj posledično delate s tem ko mate tulk za povedat o nerodovniških psih? 10000% sem da ste marsikoga prepričali, da naj ne kupi nerodovniškega psa, s tem pa ste eno bogo kepico prikrajšali za lepo življenje, kljub kaki bolezni če bi jo imela??? Na to pa nobedn ne poštudira.
Lahk bi bli veseli da obstajajo budale kot sm js, ki plačajo take dnarje za pse brez rodovnika, ki jim po vaše potem zbolijo in jih zdravijo in še za to zapravljajo denar.


Zelo napačno - s tem odprete štepaju mesta za nadaljno proizvodnjo legel in mu potrjujete, da se splača delati. Nastaradajo pa itak bogi psi.
Zelo preprosta ekonomija - kjer je povpraševanje je ponudba, če ga ni potem šteparjev ne bi bilo. A se ti ne zdi?

Pa ne posploševati, da so vsi nerodovniški pa kar bolani. Ni pa garancije, da bo imel resnično take značilnosti, ki so nekje želene in znane za pasmo. Zavetišča so polna, zakaj bi plačevali za nekaj, kar se dobi zastonj?

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #100 : 14 December 2009, 20:58:05
Izi je nekoč bil boga mala kepica, pa poglej po kakih rokah so ga vlačili, kaj se mu je dogajalo in kake posledice mu je to pustilo na telesu in psihi..Takih Izijev je velik pri nas in po svetu, to pa mi (in ti) dopuščamo s tem, da kupujemo nerodovniško mladino. Za zamislit  :(



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #101 : 14 December 2009, 21:00:31
A vi veste sploh kaj posledično delate s tem ko mate tulk za povedat o nerodovniških psih? 10000% sem da ste marsikoga prepričali, da naj ne kupi nerodovniškega psa, s tem pa ste eno bogo kepico prikrajšali za lepo življenje, kljub kaki bolezni če bi jo imela??? Na to pa nobedn ne poštudira.

In s tem, ko vzameš ubogo bolano kepico, narediš prostor za novo.  ::) ::) Kaj misliš, da se za šteparje konča, ko oddajo eno ubogo bolano kepico? Naredi se prostor za novo. Podpirate trpljenje novih mladičev in samice, ki ne poznajo drugega kot samo to, da nonstop služijo kot sredstvo za rojevanje novih in novih bolanih kepic. Na to pa noben od vas, ki podpirate take nakupe ne poštudira...  ::)


Lahk bi bli veseli da obstajajo budale kot sm js, ki plačajo take dnarje za pse brez rodovnika, ki jim po vaše potem zbolijo in jih zdravijo in še za to zapravljajo denar.

Zaradi takih budal (brez zamere, ampak si sama uporabila ta izraz) je stanje tako kot je. Če bi že v osnovi malo pomislili, šteparji ne bi mogli nobenemu prodati mladičev in jih ne bi bilo. Ampak glavno, da se gre na horuk v nakup in da ste vi veseli, da ste rešili eno kepico, niste pa pomislili, kaj posledično taki nakupi prinesejo.

Naj pa pravi vzdreditelji ki obužujejo svoje pse?!?! svoje zaslužke ki si jih delajo ko rodovniške pse prodajajo znižajo na minimalno, torej seštejejo samo stroške ki so jih imeli z paritvijo, kotitvijo ter vsem kar spada zraven, pa bodo tudi rodovniški psi imeli enako ceno kot nerodovniški. Pa bi bila situacija rešena!!! Psi nebi trpeli, denarnice nebi trpele, tale forum nebi trpel!!!!

Preberi si post kalsang na prejšnji strani. Zdaj pa vprašaj šteparje, koliko imajo stroškov z leglom. Nič. Samca itak ne plačajo. Rodovnikov ni. Zdravniških pregledov staršev ni. Večinoma niso niti cepljeni in razglisteni, s hrano pa tudi ni stroška, ker do konca izcuzajo mamo mladičev. In to vi podpisate s takimi nakupi.  >:( >:(

In problem pri teh nerodovniških je tudi v tem, kar se je dogajalo s tem borderjem Raziela. Če bi bil rodovniški, bi se našel vsaj vzreditelj in pravi vzreditelji ostanejo to do konca življenja mladiča in sem sigurna, da Izi ne bi živel tako življenje, če bi bil iz legla pravega vzreditelja (ker roko na srce, vzreditelji tudi niso vsi tisto, kar bi morali biti), saj bi ga le-ta vzel nazaj ali našel normalen dom.

Pa konec koncev... Itak tole pisanje nima smisla... Eni vedno vidite in preberete vse tako kot sami hočete.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #102 : 14 December 2009, 21:12:20

A tudi ljudi sodite po tem od kod so , od kod izvirajo , kdo sta oče in mati , in ali je njihov "rodovnik" dovolj plemenit , da jim je dovoljeno gibati se v vaši bližini ?????
Hohštaplerji in navadni pasji rasisti ste !!!!! Pa ni potrebno komentirati , ker od večine ne pričakujem nobenega razumnega odgovora !
Le zazrite se vase , v svoje srce in dušo in razmislite ; če vam "plemeniti rodovnik" še ni zameglil zmožnosti razumne presoje !!!???
Pa lep pozdrav !

Vsekakor gre pri rodovniški vzreji za neke vrste rasizem, ki si ga pač med ljudmi ne moremo in ne smemo privoščiti, čeprav sem prepričana, da je na svetu še ogoromno takšnih, ki jim evgenika ni tuja.
Podpiranje nerodovniške vzreje pa presega grozote vseh -izmov, ki sploh obstajajo in največji hohštaplerji in rasisti so prav tisti, ki bi radi imeli pasemsekga psa ampak za to niso pripravljeni odšteti dovolj denarja. Jaz za sebe priznam, da nočem imeti navadnega mešanca ampak sem si kupila rodovniškega borderja in vsaj vem od kod izvira, kakšno je zdravstveno stanje njegovih staršev, ter imam full support vzrediteljev, ki so mi vedno pripravljeni pomagati.  Poleg tega je moja pasja rasistična vest mirna, da ne uničujem pasme.  Tisti, ki pa so malo manj rasistični in hohštaplerski pa gredo po psa v zavetišče ali pa ga pač rešijo iz kakšnih nemogočih razmer tako kot si ti svojega.
Tudi skrb za zdravje je ponavadi pri pasjeljubcih pretirana oz dvolična. Sami si privoščimo razno razne junk foode, psom pa futramo izključno top brikete, ker je to dobro za njihovo zdravje in seveda pazimo, da se ne bi preveč zredili. Tako pač je na psih izživljamo neke svoje ideale, ki jih v človeški vrsti ne smemo.
Pa da ne bo pomote, tudi sama skrbim za prehrano in zdravje svojega psa v pretiranem obsegu, za svoje zdravje in prehrano pa malo manj...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #103 : 14 December 2009, 21:14:56
Naj pa pravi vzdreditelji ki obužujejo svoje pse?!?! svoje zaslužke ki si jih delajo ko rodovniške pse prodajajo znižajo na minimalno, torej seštejejo samo stroške ki so jih imeli z paritvijo, kotitvijo ter vsem kar spada zraven, pa bodo tudi rodovniški psi imeli enako ceno kot nerodovniški. Pa bi bila situacija rešena!!! Psi nebi trpeli, denarnice nebi trpele, tale forum nebi trpel!!!!


Vesten vzreditelj rodovniških psov ima s svojimi psi toliko stroškov, da jih z denarjem od prodanih mladičev v najboljšem primeru pokrije. Stroškov je ogromno, če hočeš delati po reglcih in če želiš za svoje pse najboljšo oskrbo. Ne zvračat krivde na tiste, ki so najmanj krivi za brezvestnost in nevednost drugih, ki delajo po pravilih in jim ni škoda denarja za svoje pse, za razliko od tistih, ki raje pustijo že tako shirani psici, da doji mladiče tam do šestega tedna starosti (mladiče se začne odstavljat pri treh tednih), ker bi bilo drugače preveč stroškov s hrano za mladiče, do šestega tedna pa itak mladiče že prodajo, necepljene, nič razglistane, brez vsakih papirjev, veterinarsko nepregledane, nesocializirane in zahirane.

Za pravilno oskrbo matere in legla je treba veliko sredstev, časa in znanja. Potem so tu še stroški za vso birokracijo (prijava paritve, popis legla, izdaja rodovnikov), cepljenja, kvalitetno hrano (mladiči so zelo ješči in ogromno pojejo, prav tako potrebuje najkvalitetnejšo hrano mati). Z mladiči se je treba ukvarjat, jih navadit na čistočo, ovratnico in povodec, vožnjo z avtomobilom, različne hrupe, otroke, ljudi, po možnosti druge pse/mačke.

Potem so tu stroški nastali pred kotitvijo: pravilna oskrba matere, ki mora biti pred paritvijo v primerni kondiciji, šolanje, razstave in tekmovanja, sredstva za nego dlake, prehrana, sredstva za zaščito pred paraziti, veterinarski pregledi (slikanje kolkov/komolcev pod anestezijo, pregled oči, DNK testi v tujini), ki so predpisani za vzrejno dovoljenje oziroma jih vesten vzreditelj, ki se zaveda pomena zdravja pasme opravi dodatno. Cena telesne ocene in vzrejnega pregleda, potem s samo paritvijo so lahko tudi veliki stroški: progesteronski testi ali vsaj brisi, skočnina samca (ki je lahko precej visoka, če je samec perspektiven), pot k samcu (če gre vzreditelj v tujino, še toliko večji strošek, k temu je treba prišteti še nočitev ali dve). Posebna skrb za brejo psico, ultrazvok, veterinarska kontrola. Oprema za kotitev - kotilnica, različni pripomočki. Če gre kaj narobe, je treba poklicat veterinarja in po možnosti opraviti carski rez. Ker veliko psic koti ponoči, je račun za veterinarske storitve toliko višji

Še bi lahko naštevala.

Prodajalci nerodovniških psov teh stroškov nimajo. Prav nič. Samo minimalne za tretjerazredno hrano za psico. To je vse. Prav tako se z mladiči ne ukvarjajo, jih ne vzgajajo, ne socializirajo, ne navajajo na čistočo.

Ali res pričakuješ, da bodo potem vzreditelji rodovniških psov znižali svoje cene na raven nerodovniških? Samo stroški za ureditev papirjev za rodovniško leglo na primer presega ceno enega nerodovniškega mladiča, kje je potem še vse ostalo.

Preden streljate neumnosti o pogoltnih vzrediteljih rodovniških psov, vsaj vprašajte, kakšni so stroški vestne rodovniške vzreje.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #104 : 14 December 2009, 21:15:32
A vi veste sploh kaj posledično delate s tem ko mate tulk za povedat o nerodovniških psih? 10000% sem da ste marsikoga prepričali, da naj ne kupi nerodovniškega psa, s tem pa ste eno bogo kepico prikrajšali za lepo življenje, kljub kaki bolezni če bi jo imela??? Na to pa nobedn ne poštudira.
Lahk bi bli veseli da obstajajo budale kot sm js, ki plačajo take dnarje za pse brez rodovnika, ki jim po vaše potem zbolijo in jih zdravijo in še za to zapravljajo denar.
Naj pa pravi vzdreditelji ki obužujejo svoje pse?!?! svoje zaslužke ki si jih delajo ko rodovniške pse prodajajo znižajo na minimalno, torej seštejejo samo stroške ki so jih imeli z paritvijo, kotitvijo ter vsem kar spada zraven, pa bodo tudi rodovniški psi imeli enako ceno kot nerodovniški. Pa bi bila situacija rešena!!! Psi nebi trpeli, denarnice nebi trpele, tale forum nebi trpel!!!!


Ti samo malo provociraš, a ne?!



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #105 : 14 December 2009, 21:31:44
Jaz imam tudi nerodovniškega psa, nikakor ne bom rekla, da obžalujem, ker ga imam, tud podrazno ne... saj ga imam neskončno rada in mi daje ogromno veselja. ;) Ampak, bom pa rekla in zatrdila, da te "napake" ne bom ponovila in naslednji kosmatinec bo sto-procentno rodovniški in to izbrano rodovniški. Tudi sama vsakemu povem, ki se odloča za nakup psa, da naj nikakor ne kupi nerodovniškega in se borim proti temu, kdaj je ta borba uspešna, kdaj pa na žalost neuspešna, ker se nekaterih pač nikakor ne da prepričati.

Razumem, da ljudje delamo napake. Ampak ne razumem pa, da ljudje, ki jim toliko ljudi prej in pravočasno pove zakaj NE nerodovniškega, gredo vseeno brezglavo v nakup le tega (čeprav je še čas, da si premisli)... ne vem no... tega pa ne razumem. Poleg vsega bi pa rada povedala, da nerodovniški psi niso krivi prav ničesar in so zlati in krasni, saj so vendarle psi, krivi so ljudje, ki jih štepajo z namenom zaslužka in le z namenom zaslužka in jih prav malo briga, kaj bo s temi psički v prihodnje, kakšne lastnike bodo imeli, ali bodo bolni ali ne. Res pa je, da so lahko bolni tako nerodovniški, kot rodovniški, kot tisti iz zavetišča... saj so živa bitja in tukaj ni garancij, kot je to že nevem kolikorat povedano.

Me pa zanima, ali je kdo že kdaj razmišljal o tem, kako zakonsko zaustaviti preprodajalce? Se to da? Je kakšna možna varianta? Pa mislim, da se to ne bo dalo zrihtat s tem, da bodo ljudje enostavno nehali kupovati nerodovniške pse... ker mislim, da se tega na žalost ne bo dalo tako ustaviti, ker se bo vedno kdo našel, ki bo kupil te mladiče, to je žal realnost. Mislim bolj na kakšno zakonsko prepoved štepanja, ki bi bila podkrepljena s kaznijo in to hudo... da bi šteparje fejst udarila po žepu. Kaj takega bi se moglo narediti, pa pritisnit na odgovorne v tej državi. Mislim, da bi se edino tako tole končalo...




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #106 : 14 December 2009, 21:47:26
Na Danskem je prodaja/reja pasemskih psov brez rodovnika z zakonom prepovedana. Prav tako uvoz mladičev brez matere - na primer, če želi Danec kupiti v tujini mladiča, mora dansko ministrstvo za kmetijstvo prositi za posebno dovoljenje za uvoz in predložiti vse potrebne dokaze o poreklu mladiča. To zakonodajo so sprejeli zato, ker so imeli problem s preprodajalci in šteparji iz Poljske.

Seveda bi se dalo podoben zakon sprejeti tudi pri nas, vendar pomemben je nadzor. Na Danskem inšpekcijske službe dejansko delujejo in nadzor je zelo učinkovit. Pri nas ga žal ni. Če bi bil, bi že z obstoječo zakonodajo veliko dosegli.



vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 14 December 2009, 21:48:12
Ja ja ja ja... Zavetiški psi so ja ziher zastonj. Hvala lepa, mam take super izkužnje z Zonzanijem da res glava peče!!

Js sm povedla svoje mnenje, vi svojega, zato brezveze da še sploh nadaljujemo kr itaq nikamor ne bomo prišli. Rajš js odneham z svojimi pripombami sam da bo mir.

Lp, Vesna.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #108 : 14 December 2009, 21:54:45
vesna18, ne bo miru, dokler bo cvetel črni trg z živalmi in dokler bodo obstajali naivni kupci kot si ti. Ne bo miru, dokler bodo brezvestneži trgovali z živim blagom kot s krompirjem..

Razlika med posvojitvijo v zavetišču (kjer plačaš simbolično posvojnino) in nakupom nerodovniškega psa pri šteparju pa je več kot očitna. V prvem primeru prevzameš skrb za psa, ki je izgubil svoj dom in ki nima kam, tistih nekaj deset evrov pa prispevaš zavetišču, ki se trudi poskrbeti za takšne nesrečneže (v veliko primerov prav plod dejavnosti šteparjev in preprodajalcev), v drugem primeru pa kupiš mladiča, ki si vsekakor zasluži dostojno življenje, vendar bo denar šel v žep šteparja, ki ga bo vložil navprej v svoj biznis z živim blagom. Razmere, v katerih se ti psi rojevajo in živijo pa sem že opisala.

Torej, kaj raje podpreš s svojim denarjem? Ustanovo, ki se trudi za dobrobit zapuščenih živali, ali posameznika, ki mu je malo mar za trpljenje živali?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #109 : 14 December 2009, 22:04:55
Posvojnina v zame najboljšem zavetišču je natanko 40 € in nič več. Če to lahko primerjaš s ceno psa pri šteparju, potem pa res ne vem. S tem, da iz tega zavetišča pride pes v veliki meri socializiran, cepljen, kastriran/steriliziran in razglisten. Kaj od tega si pa ti dobila?

In še to bi pripisala, tukaj smo različnih starosti, nekateri smo že ven iz pubertete in smo dali v življenju že nekaj skozi, drugi pa so ravno v tistih letih, ko so 'najpametnejši'. Furaj svoje, imaš pravico do svojega mnenja, ampak verjemi, da se boš nad svojimi komentarji čez 10 let zgražala. Pa ne zaradi vsebine (s katero se jaz itak sploh en strinjam), ampak predvsem zaradi načina.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 14 December 2009, 22:06:56
Ja ja ja ja... Zavetiški psi so ja ziher zastonj. Hvala lepa, mam take super izkužnje z Zonzanijem da res glava peče!!


Kakšne le?  ::)
Jaz sem plačala tam cepljenje psa in dala sem še prostovoljni prispevek. Mogoče še kaka malenkost, se ne spomnim, ampak vem, da sem pričakovala, da bom plačala več. Nimam dosti lepih besed za njih, ampak oropali me pa res niso.



Nnenna

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 14 December 2009, 22:16:15
Meni se zdi da forumaši, bolj poskušajo dopovedati da je najbolj pomembno od koga kupuješ psa, ne to ali je s strani FCI, požegnan ali ne. Nihče izmed ljudi na teh živalskih forumih, si več kot očitno ne želi trpljenja živali. In ljudje, ki kupujejo pri takih vzrediteljih katerim reja v prvi vrsti predstavlja dober biznis, to očitno podpirajo. To so ljudje brez osnovne odgovornosti do svoje živali in jim je kratko malo vseeno v kakšnem zdravstvenem, psihičenem, fizičnem stanju so njihove "plodilnice". Čisto drug primer so zame vzraditelji recimo "aljaških huskyjev", uradno mešancev. Če bi imela potrebo po takem psu bi ga tudi kupila od resnega vzreditelja, četudi brez rodovnika. 

Če se pa motim me prosim popravite.



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 14 December 2009, 22:18:11
Dobro da pri nas ni orožje v prosti prodaji ; vi bi se pobili med sabo !
Prav pisana druščina ste ; vsi tako učeni in brihtni , vse veste ....
Pa se pustite takole sprovocirat !!????
Ha ha ha ha ha ha ha ....



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #113 : 14 December 2009, 22:23:02
Raziel, nič se ne pustim sprovocirat. Popolnoma mirno pišem te poste z namenom, da bo mogoče kdo le dojel, v čem je catch in da bo mogoče enkrat manj takšnih revčkov kot je tvoj Izi. Orožje? Še zdaleč ne, ga ne potrebujem. Pisati pa mar imam pravico, kajne? Me veseli, da se zabavaš, čeprav te pogled na Izija prav gotovo ne toliko kot moji posti, pa pišem prav o razmerah, iz katerih izhajajo takšni revčki. Brihtna? To pa sem, ja, za to ne potrebujem tvoje potrditve.

Nnenna, očitno nismo tako nerazumljivi in nerazumni. :)

Sicer sem tudi do vzreje pasemskih križancev previdna, ampak dojela si bistvo: pomemben je odnos vzreditelja do svojih živali in razmere, v katerih živali živijo. Za to ni dovolj, da imajo psičko radi in jo crkljajo, temveč mora imeti vzreditelj dobro znanje o pasmi, genetskih boleznih, vzrejnih kombinacijah, značajskih potezah in še marsičem drugem.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #114 : 14 December 2009, 22:30:27

Sicer sem tudi do vzreje pasemskih križancev previdna, ampak dojela si bistvo: pomemben je odnos vzreditelja do svojih živali in razmere, v katerih živali živijo. Za to ni dovolj, da imajo psičko radi in jo crkljajo, temveč mora imeti vzreditelj dobro znanje o pasmi, genetskih boleznih, vzrejnih kombinacijah, značajskih potezah in še marsičem drugem.

Vsakega vzreditelja je potrebno preveriti, ker ni vsak vzreditelj, ki vzreja pse z rodovniki dober vzreditelj (s tem bi se sicer morala ukvarjati KZS, pa se ne). En dober primer takega slabega vzreditelja je T.H., ki vzreja zlatkote z hudimi displazijami za dodatni zaslužek pa še kakšnega shih-tzuja prešverca iz češke (seveda brez rodovnika).



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 14 December 2009, 22:31:55
Kdo je prvotni lastnik tega psa?
Zakaj ga je pustil životariti, če je ustvaril leglo in nekoč zaslužil z njim?
Zakaj je ustvaril leglo, v katerem so psi podobni borderjem?
Misliš, da bi se mu izplačalo ustvariti leglo običnih mešancev, ki ne spominjajo na nobeno pasmo? Ker tudi takšni so 'plemeniti' ...
V takšnih lastnikih je problem, ne v rodovnikih ...

Vidiš , ko nimaš pojma , pa govoriš na pamet in si postavljaš vprašanja , še preden si seznanjena z dejstvi ! Neumna vprašanja ! Imejte vi ta svoj forum in si ga vtaknite nekam ! In še enkrat povem : VEČINA VAS JE RES HOHŠTAPLERJEV , pa če si to priznate ali ne ; meni ni treba , ker že vem !!!!!



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #116 : 14 December 2009, 22:34:34
Tolko o tem, kdo je do koga zaljiv :-\

battito animale


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #117 : 14 December 2009, 22:39:31
Vidiš , ko nimaš pojma , pa govoriš na pamet in si postavljaš vprašanja , še preden si seznanjena z dejstvi !

Kakšna pa so ta dejstva?



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 14 December 2009, 22:44:20
Vidiš , ko nimaš pojma , pa govoriš na pamet in si postavljaš vprašanja , še preden si seznanjena z dejstvi ! Neumna vprašanja ! Imejte vi ta svoj forum in si ga vtaknite nekam ! In še enkrat povem : VEČINA VAS JE RES HOHŠTAPLERJEV , pa če si to priznate ali ne ; meni ni treba , ker že vem !!!!!

Zakaj mi ne moreš tako mirno govorit, kot sem te jaz mirno vprašala? In ni mi jasno, s čim sem te tako razjezila ???
Imam mešanca iz zavetišča in rodovniško psičko, posvojeno pri petih letih, rodovnik sem pustila prejšnjemu lastniku, ker mi je bil zadnja briga. Toliko samo, da boš tudi ti seznanjen z dejstvi, preden me boš spet napadel z žaljivkami, s katerimi nimam nobene zveze.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #119 : 14 December 2009, 22:49:55
Vsakega vzreditelja je potrebno preveriti, ker ni vsak vzreditelj, ki vzreja pse z rodovniki dober vzreditelj (s tem bi se sicer morala ukvarjati KZS, pa se ne). En dober primer takega slabega vzreditelja je T.H., ki vzreja zlatkote z hudimi displazijami za dodatni zaslužek pa še kakšnega shih-tzuja prešverca iz češke (seveda brez rodovnika).

Se absolutno strinjam. Šicujsko problematiko poznam, tu niso samo prešvercani psi, temveč tudi nerodovniški skoteni pri nas. Na prste stopit je pa takšnim nemogoče, ker nihče od kupcev noče podati prijave, pa čeprav so se ornk osmolili.