rodovniški/nerodovniški

Yo · 702232

Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 16 December 2009, 19:13:19
Ne bi mogl napisat, da sploh obstaja Norveški volk, ker ne morjo tipkat po tipkovnici.



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 16 December 2009, 19:23:55
Ne bi mogl napisat, da sploh obstaja Norveški volk, ker ne morjo tipkat po tipkovnici.
Brihtna pripomba ; pa sem jo vzel za dobronamerno šalo !!! ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #212 : 16 December 2009, 20:04:50
- pil bi vodo iz sekreta ( pa ne more ker je pokrov dol)
- odpiral bi hladilnik ( pa ne more ker jih faše)
- sam bi si postregel s kruhom... makar cel hlebec( pa ne more ker je zaprt v škatli)
- iz koša za umazano perilo bi ven ulekel  umazane gate( pa ne more ker imam nov koš z zatičem)
- jedel bi itak samo tisto kar jaz ( pa ne more ker ima svoj futr)
- vsako rundo bi šel obscat sosedov vogal hiše ( pa ne more, ker ne sme iz dvorišča)
- ganjal bi vse mačke po celi vasi ( pa ne more ker ne sme iz dvorišča in vrta)
- ovohaval bi vsako mimoidočo v rit ( pa ne more ker ne sme iz dvorišča)

pa še in še bi lahko naštevala ::)...... to je zgolj nekaj malenkosti ki mi na hitro padejo na pamet

 to je en pes.... Dina sicer ni toliko predrzna... ampak   je pa papiga ponavlanka in bi  sigurno sledila  v ene treh točkah :)( hladilnik, moja hrana, in mački)

 :D :D :D Tole me je pa nasmejal... :D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #213 : 17 December 2009, 07:40:32
Bi me pa sila zanimal odgovor na sila preprosto vprašanje: O čem psi odločajo sami (potepuški psi so izuzeti) oz. koliko je tistega o čemer bi lahko pa ne morejo, ker delajo "po naše"?
Saj se strinjam, da (našim) psom mi diktiramo življenje, ampak verjetno se strinjaš tudi ti, da so eno stvari, ki jih delamo zato, da pse zaščitimo, drugo je pa povzročanje trpljenja zaradi "lepšega".

Kar se tiče pa takih, ki plačujejo 500 EUR za "mešance". Ja, tudi taki so.. ko pride "mešanec" 500, namesto 1500 EUR npr. In ja, seveda se krivde pripisuje kupcem, saj prav o tem naj bi se v tej temi govorilo.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #214 : 17 December 2009, 09:04:12
No, o čem pa lahko odločajo(včasih :P):
-ali bi v dežju šel lulat ali ne,
-moji dve lahko izbirata katera bo kateri priboljšek, ker jima dva ponudim in lahko izbirata katera bo katerega :P,
-ali se mi danes ljubi kaj delat ali ne,
-ali grem ven ali ne( to se odloča samo tastarejša na dopustu, ko je že čist crkjena od počitnic, pa se ji včasih več ne da it naokrog),
-na katerem izmed ležišč bi spal,
-katere barve frizbi bi danes metali,
-ali bi kaj pojedli ali raje pustimo v skledi,
-ali bi se igrali med seboj,
-katero igračo bi vlačil naokrog,
-ali bomo ob prihodu domov pozdravili ful, ful ali pa malo manj veselo,...


Madoniš, moji psi imajo pravo demokracijo! ;D :o


Nisem se mogla upreti pisanju...



Sala

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #215 : 17 December 2009, 09:09:41

Če pridejo zdravi in delno socializirani k bajti lahko o marsičem odločajo, če pridejo na primer s kakšnim kužnim kašljem ali drugo boleznijo pa že veliko manj. Sej veste kam taco molim?:):)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #216 : 17 December 2009, 09:20:40
Jaz tudi včasih (beri:zelo pogosto) ne vem ali se jaz odločam ali se pes odloči namesto mene :) Res je da jo včasih prislim da gre na wc čeprav dežuje, večinoma se pa sama odloči da ne gre :):):) Sama se odloči da bi probala mojo hrano, in si jo vzame (s krožnika seveda :)). Sama se odloči kdaj bo spala, kdaj bi šla na sprehod, ... :)
Ta mala pa itak sledi starejši in dela vse kar ona dela.

Tako da koliko sedaj razmišljam, je edina stvar ki ni dovoljena je scanje po hiši in nažiranje do onemoglosti :) Madona jim je lepo, saj pravim da v naslednjem življenju bi bila raje moj pes :):):)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #217 : 17 December 2009, 09:36:54
Ja, pa da ne govorimo o stvareh, ki jim kao niso dovoljene, pa jih vseeno počnejo. :o ;D



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 17 December 2009, 09:43:25
Saj se strinjam, da (našim) psom mi diktiramo življenje, ampak verjetno se strinjaš tudi ti, da so eno stvari, ki jih delamo zato, da pse zaščitimo, drugo je pa povzročanje trpljenja zaradi "lepšega".

Kar se tiče pa takih, ki plačujejo 500 EUR za "mešance". Ja, tudi taki so.. ko pride "mešanec" 500, namesto 1500 EUR npr. In ja, seveda se krivde pripisuje kupcem, saj prav o tem naj bi se v tej temi govorilo.
Brez cen pa ne gre v tvojih komentarjih , a ne !?
Povej mi , je morda tvojemu psu ime EURO ali pa DOLAR ? Morda je FRANK !?  ;D
Pa brez zamere , malo heca mora bit !  ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 17 December 2009, 11:11:28
No, o čem pa lahko odločajo(včasih :P):
No, pa pri kliker metodah imajo sploh pogosto možnost izbirati vsaj med dvema opcijama  :P ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #220 : 17 December 2009, 11:43:32
Kakor koli obrneš, tudi jaz sem razumela, da je Razielu zamisel o križanju še ene volčje podvrste z nemcem na moč všeč. Pojasnil je, da mu ni, v čem je torej keč? Pa četudi bi mu bilo všeč, kaj pa potem, Saj je je meni tudi. Kadar se takega ali podobnega  projekta lotijo kinologi, obstaja realna možnost, da se bo iz tega tudi kaj izcimilo. Nemca sicer zagotovo ne bodo mogli popraviti na ta način, lahko pa bi dobili še tretjo pasmo "volčjaka". Ki so nekaj drugega, kar naj bi bili, a imajo kljub temu (ali ravno zato) svoj krog fanov. Tudi s šakali in kojoti so križali na oni strani luže, nastalo (ali je v nastajanju) par zanimivih pasem. Razen čeha nobene od njih ni mogoče  dobiti na prostem trgu.

A kaj pa dobimo, ko se zadeve lotijo šteparji? En kup nepredvidljivih hibridov, ki si jih lahko privošči prav vsak, ki je pripravljen odšteti zahtevano vsoto. Ne glede na posledice. Pa ne samo v Ameriki, kjer na srečo moda volčjih hibridov počasi ugaša (tam so delali hibride s huskiji in malamuti in manj z nemci). Pri nas je recimo še ne dolgo tega bil objavljen oglas nekoga, ki je prodajal hibride volk x nemec prve generacije. Po 1000€.  Brez vsake garancije seveda, da gre res za hibride. Baje jih je prodal v nekaj dneh vse do zadnjega. da ne gre samo za eno bolj ali manj slučajno leglo, pa govorijo obljube rejca, da jih bo še imel, pa tudi četrt volkove druge generacije.

O čem pri nas odločajo psi sami?
pri nas odločajo sami o vsem, kar se dogaja znotraj krdela (sami izbirajo šefa, sami se odločajo o zavezništvih in "sovražnikih"), kdo se bo s kom igral ali pa se ne bo igral, sami si izbirajo prostore za počitek (razen tistih, ki so off limit), sami si naberejo (ali pa si ne naberejo) del hrane, sami se lahko odločijo, ali bodo delali (sodelovali z mano) ali ne, sami se tudi odločajo, ali se bodo na sprehodu držali dogovorjenih pravil (in bili spuščeni) ali pa ne (in bili privezani)......

In res: tisti, ki pride nesocializiran in z takimi in drugačnimi vedenjskimi težavami, ne more odločati skoraj o ničemer.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #221 : 17 December 2009, 12:27:07
O čem pa lahk odločajo lastniki psov  ::) ?
V kavzi demokracijah kvazi o vsem. V realnih demokracijah realno o ničemer, razen o tem ali bodo sploh šli na volišče ali ne  :P.
Ali lahko Raizel odločiš če boš šel v službo zjutraj ali ne ?
Kdaj boš šel domov?
Kaj boš tam delal?
- V teh točkah se lahko odločiš samo , ali boš sploh imel službo....
Katera bo tvoja ljubica ?
- se lahko odločiš, ampak ni rečeno da se ona strinja  :D...
Kam boš šel na počitnice, katro obleko boš kupil, ali boš šel ma masažo ?
- Samo v okviru finančnih možnosti  :(

itd.
Enako je s psi  ??? .
O vsem lahko odločajo- v okviru svojih možnosti  :),

ki so, by the way, za mnoge pse širše, predvsem pa prijaznejše kot za mnoge ljudi  :-X

O čem pa lahko odločajo divje živali ?
O stanju svojega okolja in lovišča zagotovo ne, o lovopustu tudi ne  :-\, .....o ničemer ne morejo odločati  :(. Lahko se samo bolj ali manj uspešno prilagajo vedno večjemu okoljskemu dreku  >:D.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 17 December 2009, 12:48:53
O čem pa lahk odločajo lastniki psov  ::) ?
V kavzi demokracijah kvazi o vsem. V realnih demokracijah realno o ničemer, razen o tem ali bodo sploh šli na volišče ali ne  :P.
Ali lahko Raizel odločiš če boš šel v službo zjutraj ali ne ?
Kdaj boš šel domov?
Kaj boš tam delal?
- V teh točkah se lahko odločiš samo , ali boš sploh imel službo....
Katera bo tvoja ljubica ?
- se lahko odločiš, ampak ni rečeno da se ona strinja  :D...
Kam boš šel na počitnice, katro obleko boš kupil, ali boš šel ma masažo ?
- Samo v okviru finančnih možnosti  :(

itd.
Enako je s psi  ??? .
O vsem lahko odločajo- v okviru svojih možnosti  :),

ki so, by the way, za mnoge pse širše, predvsem pa prijaznejše kot za mnoge ljudi  :-X

O čem pa lahko odločajo divje živali ?
O stanju svojega okolja in lovišča zagotovo ne, o lovopustu tudi ne  :-\, .....o ničemer ne morejo odločati  :(. Lahko se samo bolj ali manj uspešno prilagajo vedno večjemu okoljskemu dreku  >:D.


Heej , zakaj pa zdaj ta komentar spet leti name ???? Jaz pač nisem nič govoril okoli odločanja in neodločanja , bodisi s pasje , bodisi s strani lastnikov .... Nisem sodeloval v tej temi . Sem se pa samo pošalil na račun tvojega nenehnega omenjanja cen .
P , ko že ravno sprašuješ : Ja , imam srečo , da lahko sam odločam kdaj grem v službo in kako dolgo bo trajal delovni dan in povečini tudi to , kaj bom tam delal .  ;D Imam svojo delavnico in delam doma .



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #223 : 17 December 2009, 13:24:46
Raizel- ne ni zate  :D - je za vse , ki berejo forum oz , ki se jim da brati take prispevke in itak je samo blebetanje na filozofski ravni  ;).
Nič kar bi koristitilo znanju ali ravnanju v zvezi s psi, niti ne kaj ne vem kolk premišljenega - pač samo mal zabavnega razglabljanja :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 17 December 2009, 13:59:44
Heej , zakaj pa zdaj ta komentar spet leti name ???? Jaz pač nisem nič govoril okoli odločanja in neodločanja , bodisi s pasje , bodisi s strani lastnikov .... Nisem sodeloval v tej temi . Sem se pa samo pošalil na račun tvojega nenehnega omenjanja cen . P , ..
No, vse ste pomešali.. Če namenoma, se zabavam, če ne, se pojdite solit  :P  :D
Kakor koli obrneš, tudi jaz sem razumela, da je Razielu zamisel o križanju še ene volčje podvrste z nemcem na moč všeč. Pojasnil je, da mu ni, v čem je torej keč?
.. če tole leti name (pa tudi če ne), mi je pravzaprav čisto vseeno ali se bo križalo z volkom ali ne in komu je to všeč ali ne. Meni NO itak ni všeč (no, mi je, nimam nič proti, ampak ne pade niti v prvih 20 pasem ki bi jih imela), volkci so mi všeč taki kot so in križanci v rokah ljudi bodo itak nekaj čisto tretjega. Bi mi znali biti všeč, ampak nikoli ne bi imela takega psa, vplivat ne morem, tako da mi "dol visi".. Razielova sporočila sem komentirala z vidika nerazumevanja njegovih sporočil in dvomov ali piše na tak način namenoma, zaradi provokacij, ali nenamenoma (ker se mogoče res ne razumemo ali on ne zna drugače) in ne z vidika same tematike, o kateri je pisal. Pravzaprav ne vem če sem tematiko o križanju z volkom dosedaj sploh komentirala, razen z vidika, da očitno ni dojel problematike križanja z volkom, na kar ga je opozorila že Deteljica in na kar se je on odzval povsem neprimerno..... Torej na koncu, po vseh prebranih sporočilih, njegovih neprimernih odzivih,.. je vsaj kar se mene tiče, en navaden provokator.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #225 : 17 December 2009, 15:33:07
Zakaj za vraga naj bi pa letelo nate. kako smo si ljudje in psi podobni...vsak od nas misli, da se ves svet vrti samo zaradi njega.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 17 December 2009, 15:44:50
Ah, ne name, na moje komentarje okrog te debate glede križanja z volkom  ::) .. pa itak, da se vse vrti samo okoli nas.. okrog mene sedajle sploh  :P :o



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 17 December 2009, 16:21:17
Ah, ne name, na moje komentarje okrog te debate glede križanja z volkom  ::) .. pa itak, da se vse vrti samo okoli nas.. okrog mene sedajle sploh  :P :o
TibiQ , ne se toliko razburjat , boš dobila čir na želodcu . Pa pustimo že enkrat te volkove v gozdu . Dejmo raje zamenjat temo - kaj bolj veselega , ali pač nekaj o čemer bomo imeli kaj pametnega za povedat . Pa dajmo se potem te teme držat , ne pa , da se odmikamo v čisto druge smeri .
A , da sem provokator praviš !? Če bi resnično hotel provocirat , verjemi , da ti in še marsikdo nebi dolgo zdržal .... Ampak to je že druga zgodba in druga tema , ki nikakor ne spada na te strani ! PEACE , moji pasji prijatelji !  ;D



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 17 December 2009, 18:43:20
 Lp :)
    Tole debato spremljam že nekaj dni.Tudi sam imam psa brez paperjev,ni pa kupljen pri šteparju.Sevada sem tudi jaz proti šteprjem.Zato predlagam namesto, da se medseboj glodate da setavimo črno listo šteparjev in stem pomagali novim lasnikom psov ,da nebi kupovali psov pri teh ljudeh.  



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #229 : 17 December 2009, 18:46:55
Citiraj
Sevada sem tudi jaz proti šteprjem.Zato predlagam namesto, da se medseboj glodate da setavimo črno listo šteparjev in stem pomagali novim lasnikom psov ,da nebi kupovali psov pri teh ljudeh

  bi prav rada videla listo >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 17 December 2009, 19:37:04
Ma saj ni treba liste sestavljat, pač upoštevat neka osnovna pravila, ČE se že človek odloči vzet mladiča iz nerodovniškega legla.

Pogoji so, da:
- lahko mladiče obiščeš na domu in si vzameš čas za ogled legla in okolja
- imajo urejeno kotilnico
- je pasja mama v dobrem fizičnem stanju (ne izstradana ali povsem izmučena, brez kakih poškodb, garij itd., redno oskrbovana, kvalitetno hranjena, dobro socializirana)
- vidiš, kako in koliko se lastniki s psico in mladiči ukvarjajo
- imajo nekaj osnovnega kinološkega znanja in znajo poskrbeti za socializirajo mladičkov (jih navajajo na druge živali, tuje ljudi, otroke, različne podlage, igrače, zvoke, etc.)
- so mladički čipirani, imajo potne liste in potrdilo o cepljenju ter da so razglisteni (v tem primeru lahko lastnikom povrneš stroške cepljenja/čipiranja recimo)
- izveš razlog, zakaj je do legla prišlo (je bilo načrtovano ali ne, kdo je najverjetnejši oče)
- tudi njih zanima, v kakšen dom mladiček gre in se jih ne poskušajo samo iznebiti
- mladičke ODDAJAJO, ne PRODAJAJO, in zahtevajo maksimalno stroške cepljenja/čipiranja

...pa še kaj bi se našlo. Itak da nisem naštela vsega, pa še to je čista utopija  ::) ampak ta seznam že kar s prve roke izključi tiste tahude šteparje. Seveda ne garantira zdravega psa ali kaj takega, ampak vsaj veš, da z nakupom ne podpiraš mučenja živali.

Se pa spomnim tudi jaz še tistih tapravih vaških mešancev, res so bli zanimivi. Enega smo imeli, moj stric je imel eno luškano majhno psičko, mi pa njenega mladiča. Bil je srednje velik, sploh ni bil podoben neki specifični pasmi, izjemno brihten in tudi zelo samosvoj, je pa seveda lahko prosto šetal po vasi, ker takrat še nismo meli ograje. Ne spomnim se, če je kdaj imel ovratnico na sebi ali bil cepljen. Naslednja psička, ki jo je stric imel, je bila tudi blazno zanimiva, izgledala je malo kot lisica, bila je precej neukrotljiva in ko je bila breja, si je skopala brlog za mlade, čeprav so ji pripravili prostor. :o

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 17 December 2009, 19:54:34
Lp :)
    Tole debato spremljam že nekaj dni.Tudi sam imam psa brez paperjev,ni pa kupljen pri šteparju.Sevada sem tudi jaz proti šteprjem.Zato predlagam namesto, da se medseboj glodate da setavimo črno listo šteparjev in stem pomagali novim lasnikom psov ,da nebi kupovali psov pri teh ljudeh.  
BRAVO arch ! Tvoj komentar pa je najbolj na mestu in zelo se strinjam s teboj ! In nam to ni uspelo v vseh teh dneh ; vse druga smo obdelali . Resno mislim !



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 17 December 2009, 19:55:17
Mene pa zanima to:
Naj kupim rodovniškega ali nerodovniškega psa????? >:(
Bemtiš... >:D

Tisti, ki me poznate, se zdaj ne smete smejati!!!

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 17 December 2009, 20:01:53
Ma saj ni treba liste sestavljat, pač upoštevat neka osnovna pravila, ČE se že človek odloči vzet mladiča iz nerodovniškega legla.

Pogoji so, da:
- lahko mladiče obiščeš na domu in si vzameš čas za ogled legla in okolja
- imajo urejeno kotilnico
- je pasja mama v dobrem fizičnem stanju (ne izstradana ali povsem izmučena, brez kakih poškodb, garij itd., redno oskrbovana, kvalitetno hranjena, dobro socializirana)
- vidiš, kako in koliko se lastniki s psico in mladiči ukvarjajo
- imajo nekaj osnovnega kinološkega znanja in znajo poskrbeti za socializirajo mladičkov (jih navajajo na druge živali, tuje ljudi, otroke, različne podlage, igrače, zvoke, etc.)
- so mladički čipirani, imajo potne liste in potrdilo o cepljenju ter da so razglisteni (v tem primeru lahko lastnikom povrneš stroške cepljenja/čipiranja recimo)
- izveš razlog, zakaj je do legla prišlo (je bilo načrtovano ali ne, kdo je najverjetnejši oče)
- tudi njih zanima, v kakšen dom mladiček gre in se jih ne poskušajo samo iznebiti
- mladičke ODDAJAJO, ne PRODAJAJO, in zahtevajo maksimalno stroške cepljenja/čipiranja

...pa še kaj bi se našlo. Itak da nisem naštela vsega, pa še to je čista utopija  ::) ampak ta seznam že kar s prve roke izključi tiste tahude šteparje. Seveda ne garantira zdravega psa ali kaj takega, ampak vsaj veš, da z nakupom ne podpiraš mučenja živali.

Se pa spomnim tudi jaz še tistih tapravih vaških mešancev, res so bli zanimivi. Enega smo imeli, moj stric je imel eno luškano majhno psičko, mi pa njenega mladiča. Bil je srednje velik, sploh ni bil podoben neki specifični pasmi, izjemno brihten in tudi zelo samosvoj, je pa seveda lahko prosto šetal po vasi, ker takrat še nismo meli ograje. Ne spomnim se, če je kdaj imel ovratnico na sebi ali bil cepljen. Naslednja psička, ki jo je stric imel, je bila tudi blazno zanimiva, izgledala je malo kot lisica, bila je precej neukrotljiva in ko je bila breja, si je skopala brlog za mlade, čeprav so ji pripravili prostor. :o
Se strinjam tudi s teboj ; ampak a misliš , da bi bilo kaj narobe s takšnim seznamom !? Zakaj pa ne bi konkretno pokazali na tistega s katerim so bile ponavljajoče se slabe izkušnje ??? Najbolj pošteno in učinkovito ; bolj kot teoretiziranje in obmetavanje z žaljivkami tu gor , a ne ??? Temu se pravi INFORMIRANOST in prav o tem tudi teče beseda na tem forumu ; pa seveda ozaveščenje , ki ga pa brez dobrih in koristnih informacij ni !



Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #234 : 17 December 2009, 20:05:27
Mene pa zanima to:
Naj kupim rodovniškega ali nerodovniškega psa????? >:(
Bemtiš... >:D

Tisti, ki me poznate, se zdaj ne smete smejati!!!
Najbolje bo , da se odločiš za rodovniškega mešanca s ponarejenimi dokumenti , pripeljanega iz Ukrajine in registriranega v Franciji od koder so ga "prešvercali" v Slovenijo !  :D :o



ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 17 December 2009, 20:31:04
Eh, to smo že meli, pa bi zaj probali kaj novega...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #236 : 17 December 2009, 20:46:29
Ma kaj bi psa kupoval... Volka kupi!  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 17 December 2009, 21:08:12
Ja, ampak se po torkovem ogledu vse bolj nagibam k medvedom...  ;D :D

A se ti tudi ločijo na rodovniške in nerodovniške?

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #238 : 17 December 2009, 21:27:53
Ja. Na slovenske in tiste ta južne  :o ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #239 : 17 December 2009, 23:11:58
Če si primitivec si lahko kupiš recimo kupiranega dobermana- radovniškega. Če ti bo delal težave ali se ti bo zdelo da trpi mu lahko za začetek daš odrezat jajca oz. kastrirat.
Če ljubiš uradno lepoto si omisli psa ki vleče rit že skoraj po tleh. Obvezno zahtevaj slike kolkov in dobro preglej pedigre prednikov.
Če nisi lovec ti priporočam tudi kakšno lovsko pasmo saj ji z malo spretnosti naravni instinkt prav s prida obrnes "na svoj mlin". Tako se vrši in dopolnjuje uspešna delovna in vzrejna selekcija.
Pazi pa predvsem na to, da bo pes užival samo kvalitetne brikete in konzerve brez konzervansov; kvalitetne. Ne pusti se pretentati psu, če se mu bodo zasvetile oči, ob surovem mesu, smrdljivem vampu................."take svinjarije pa naš že ne bo užival. Briketki in pika".

............................. .ampak saj smo malo filozofiramo in razpravljamo :P.
Nekateri zadnjič in drugi bodo tega izredno veseli.
Samo, da smo vsi zadovoljni.........., kot pravi I. Mlakar: "Bodimo prijatelji"

Ostanite v cvetju in vesel družinski Božič.