rodovniški/nerodovniški

Yo · 701821

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #240 : 18 December 2009, 08:02:34
Ata kaj bi ga kupoval - kar ulovi ga  :P :D ;D.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 18 December 2009, 08:14:15
@Andreja: kaj pa severni?
@pidog: hvala za zelo konstruktivne predloge - bom premislil
@Alba: bemtiš, če so pa tak hitri  :P - aja, ti bi mi lahko pri tem pomagala  ;)

@Vsem ostalim: moj vložek je bil poizkus umiritve "napetosti", ker to temo berejo(mo) tudi potencialni bodoči lastniki, ki bi se želeli tudi kaj naučiti pred nakupom živali, ne pa da beremo medsebojno prepričevanje prepričanih...


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #242 : 18 December 2009, 08:34:09
Misliš Alba? Jaz sem prepočasna hahaha :P. Te pa moram razočarati, da volki v Zoo-ju niso pokazali niti najmanjšega zanimanja za Albo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 18 December 2009, 08:44:12
A ti bi pa kar neko novo pasmo?  :o Zanimivo, zanimivo... Še dobro da Alba ne zna vklopit računalnik, pa da zve, da si jo v ZOOju "ponujala"  :P


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #244 : 18 December 2009, 09:58:03
Pa saj alba je volkec  :P, vsaj tako pravijo mimoidoči dostikrat ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #245 : 18 December 2009, 13:08:30
Ata, severni so že izumrli. Še tisti, ki se poskušajo pretihotapit, ostanejo brez glave in šap...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 18 December 2009, 13:25:49
Andreja, ja nič, te bom pa tebi moral hodit "v zelje"... enkrat... :P
A so nerodovniški "sconto"?  8) če je že tema o tej dilemi...


Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #247 : 18 December 2009, 13:27:04
ja 40 € manj so  :) Ekstra ponudba >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #248 : 18 December 2009, 16:08:46
Ata, če bi pa ti medveda, pa itak črnobelega, zakaj pa ne bi šel po eno pando?? Sicer so vse pande v lasti Kitajske, ampak who cares. Morda pa dobiš tudi tako brez nalepke "steif" ali pa "me to you".  ;D :D Uh jaaa, pa imaš potem border pando.  :o


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 18 December 2009, 18:21:15
 :o :D :o
saj sem vedo, da se pa nate res lahko zanesem... HVALA Varja!!!  :P

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #251 : 03 Januar 2010, 13:22:19
Jean v tej skupini na žalost ni nič nenavadnega, če ljudje oglašujejo nerodovniška legla ali iščejo samice in samce za paritev s svojimi mešančki, sploh s psi tipa bull se tam to ZELO pogosto dogaja.. :-\



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #252 : 03 Januar 2010, 13:24:30
Na žalost. No, nekaterimi smo vseeno poskusali izvesti malo "consciousness-raising". Mogoče se bo nekdo kaj naučil in začel drugače razmišljati.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #253 : 03 Januar 2010, 13:29:38
Jaz sem poskušala pa me je ven metalo...  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #254 : 03 Januar 2010, 13:32:27
A res? Čeprav si postala članica? Mogoče zato, ker si zadevo prej prijavila za blatenje??



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #255 : 03 Januar 2010, 13:38:01
Ma nevem... Imam občuutek, da samo ta FB nagaja...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Raziel

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 04 Januar 2010, 11:18:17
Jean , Andreja , sem iz radovednosti pogledal na FB kaj vaju je tako razburilo ... Hmmmm , meni se zdi , da malo pretiravata . Res , nekateri ste postali že pravi čudaki ; prežite na vsako besedo in izjavo , ki ni po vašem okusu in načinu razmišljanja in napadete vsakogar ... Malo se je pa treba zavedati , da svojega mnenja , čeprav ga ima vsak pravico izraziti , ne moremo nekomu vsiljevati in biti užaljeni ali celo jezni , če ga ta nekdo ne sprejme . Nihče nima "absolutnega prav" ! In pomislita tudi kdaj na rek : ČE SE BRIGAŠ ZASE , IMAŠ DO KONCA ŽIVLJENJA DOVOLJ DELA .
V novem letu pa vsem želim veliko zdravja , ljubezni in predvsem strpnosti do soljudi ter veliko veselja s štirinožnimi spremljevalci , pa naj bodo takšni ali drugačni ! Saj tudi ljudje nismo vsi enaki , a ne !?

L.p. Raziel & Izi



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #257 : 04 Januar 2010, 11:38:43
In pomislita tudi kdaj na rek : ČE SE BRIGAŠ ZASE , IMAŠ DO KONCA ŽIVLJENJA DOVOLJ DELA .
L.p. Raziel & Izi
ja od takega razmišljanja umirajo ljudje in živali vsem na očeh in se večina obrne stran tudi ko bi lahko pomagali  >:( .

Zato bodo svet kmalu zavzele SOCIALNE žuželke namesto sebičnega homosapiensa, ki je sicer baje  ??? nekoč v zgodovini razvoja tudi bil socialno bitje-dokler ni "napredoval"  ::) do kapitalizma- kamor sodi tudi štepanje mladičev brez milosti za denar in nabavljenje česarkoli, tudi živega, zaradi kdo ve kakšnih motivov mode, s trenutnimi nepremišljenimi nagibi, po logiki kupovanja stvari, brez razumevajna celotne problematike nekontrolirtanega razmnoževanja in prodaje živih bitij  >:(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #258 : 04 Januar 2010, 12:25:42
O določenih stvareh ne bom molčala, ne, in ne bom brigala zase. Če vidim priložnost, da nekaj vsaj malega prispevam, de se stvari premikajo na bolje, v pravo smer (npr. ozaveščanje ljudi o določeni moteči problematiki), se počutim ne samo upravičena temveč dolžna biti aktivna. Konc koncu je ravno ta stran (Pes - moj prijatelj) prav namenjena temu, da se ljudje bolj odgovorno in humano ravnajo z živalmi. Pasji forumi (PeSjanar, Mojpes itn) prav tako. Ne mislim biti pasivna gledalka, čeprav bi lahko dosti bolj mirno in lepšje živela in imela dosti več za sebe v življenju če si bi zatiskala oči pred stvarmi, ki so moteče. Tudi če nisem osebno prizadeta, me moti trpljenje drugih. Vključno s trpljenjem nedolžnih živali zaradi nevednosti , malomarnosti, in krutosti ljudi.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 04 Januar 2010, 12:33:49
Raziel, sprašujem se kje smo se tokrat narobe razumeli  ???



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #260 : 04 Januar 2010, 15:31:28
Kdor vrečo drži je enako kriv kot tisti, ki vanjo meče. In če krivec nevednost, je to, da se komu pove kako in kaj najmanj.

Sicer pa razburjen ni bil nihče razen verjetno lastnice.  ::)

Kje ti je kolektivna odgovornost? Katastrofa kam gre ta svet. SAmo jaz jaz jaz. Dvomim, da tisti, ki tako razmišlja, lažje spi kot tisti, ki poskuša po svojih najboljših močeh širit zavedanje o določeni problematiki in tudi kaj konkretno naredi. S tem pa ne mislim na tiste, ki naredijo nekaj dobrega samo zato, da bi se pred drugimi lahko pohvalili...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


delfinčika

  • Gost
Odgovori #261 : 20 April 2010, 18:08:38
Soli še nekaj:

Pri nas so v redu člani, ki pravijo, da imajo mešanca.
Niso pa v redu člani, če imajo čistokrvnge in rodovniškega.

Simpl ane?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 20 April 2010, 20:48:40
Niso pa v redu člani, če imajo čistokrvnge in rodovniškega.
???



delfinčika

  • Gost
Odgovori #263 : 20 April 2010, 21:12:07
Ups!
Oprostite za pravopisno napako!

Hotela sem povedati, da mi niso všeč člani, če pravijo, da imajo čistokrvnega in NERODOVNIŠKEGA.




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #264 : 20 April 2010, 21:19:57
nimam predsodkov zoper pse brez rodovnika, tudi če želijo imeti lastniki leglo, dokler za njega  odgovorno poskrbijo, z vsem potrebnim in predajo te v primerno okolje. To je bistvo , neglede za kakšnega psa gre
Seveda to ne velja za šteparje in pse , ki bivajo v nehumanih razmerah in se z njimi kriiminalno ravna

Če želijo leglo in prevzamejo odgovornost, je meni čisto vseeno ali imajo vzrejno dovoljenje ali ne. Trženje? ne se hecat, pri nas so rodovniki mnogokrat eno navadno pranje denarja, neobdavčeno brez prodajne pogobe, čisti dobiček , ki sploh pri določenih pasmah gre v višave. Marsikaj pa se da urediti preko šanka, tako da sam rodovnik tule ni garancija da dobiš psa po standardu ali da je zdrav.
 Tile "mešančki" (čeprav sam papir še ne definira pasemskega psa), se povpraševani, ker so lažje dostopni. Pa ne sedaj , da živa bitja nimajo cene ter češ kdor si rodovniki ne more privoščit tud psa ne more vzdrževat, to je navadno sprenavedanje, ljudje razmišljajo na podlagi svojih zmožnostih in temu tudi kalkulacija, kar se jim bolj splača


Seveda imam sam psa z rodovnikom (sreča z izbiro vzrediteljice)
 ne bi pa tole bil tako velik pogoj  (toliko bolj sedaj ko vidim koliko svinjarije in barantanja je z temle papirji pri nas), če bi naletel na primerno, zdravo leglo v primernih rokah. Meni je važno, da ljudje če se za žival odločijo  za njo tudi maksimalno skrbijo in vrnejo vsaj del ljubezni, ki nam jo da pes. Ostalo je brezpredmetno

Prvo se naj uredi stanje z vzrejnimi dovoljeni, telesnimi ocenami, nadzorom primenih  paritvenimi kombinaciji, ter predvsem naj se obdavči in uvede prodajno pogodbo kot je to v tujini, potem pa lahko vihate nosove nad nerodovniškimi legli, 
   


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #265 : 20 April 2010, 21:50:37
Citiraj
Soli še nekaj:

Pri nas so v redu člani, ki pravijo, da imajo mešanca.
Niso pa v redu člani, če imajo čistokrvnge in rodovniškega.

Delfinčika ali si me želela zopet iz "naftalina" potegnit, glede na to, da se že štiri mesece na tole temo ne odzivam? Prosim za obširnejšo razlago tega komentarja, ker ne zastopim kateri člani imajo mešance in kdo so to in kdo so člani, ki imajo čistokrvnega in nerodovniškega? Prosim ....  :-*

Citiraj
Trženje? ne se hecat, pri nas so rodovniki mnogokrat eno navadno pranje denarja, neobdavčeno brez prodajne pogobe, čisti dobiček , ki sploh pri določenih pasmah gre v višave. Marsikaj pa se da urediti preko šanka, tako da sam rodovnik tule ni garancija da dobiš psa po standardu ali da je zdrav.
Davor, bravo, končno dobra in zelo resnična izjava! :) Se popolnoma strinjam.

Še vedno ne zastopim cen rodovniških različnih pasem, ki se gibljejo od 350 pa do norih 2000 eur. Moja razlaga je lahko le, da so cenejše nepopularne pasme, dražji pa "fensi" pasme. Sicer pa iz lastnih izkušenj lahko to zagotovo trdim  :).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #266 : 21 April 2010, 09:10:50

ter predvsem naj se obdavči in uvede prodajno pogodbo kot je to v tujini, potem pa lahko vihate nosove nad nerodovniškimi legli, 
   


s temle se čist stinjam pod enim pogojem- da se obdavči in uvede obvezne pogodbe za vse pasje mladiče,pasemke nepasemskle, rodovnoške mešance in ostale!
Višina davka mora bit seveda enaka za vse mladiče in izterjati jo je treba tudi če se zadnje premoženje zapleni.

Pa seveda vsako leglo bi moral pregledat vzrejni referent 2x pred 8 tednom  in čipirat še pred oddajo novim lastnikom.
Preglede bi seveda tudi moral plačat lastnik legla.
In če  ne bi javil na evidenco podatkov o novemlastniku, bi bil kazensko do konca življenja psa odgovoren zanj in posledice njegovih dejanj vzreditelj oz zadnji uradno zavedeni lastnik (kot pri registraciji avta).

In potem bi bilo najbrž precej manj upsov in opsov in šteparije  :-*.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #267 : 21 April 2010, 12:36:40
Davor, cel hec rodovnika naj bi bil v tem, da naj bi omogočal spremljanje genetike psa, ki te zanima.. Jasno da 100% v teh zadevah ni nikoli nič, ampak če želiš kot vzreditelj sledit neki liniji, če želiš kot kupec imet mladička z nekaterimi bolj izraženimi karakteristikami, ti je rodovnik lahko v ogromno pomoč, seveda pa ni zagotovilo.

Ni zagotovilo ker;
1. je res kar praviš, da se z rodovniki manipulira, zato je treba poleg rodovnika vedno dobro preveriti tudi vzreditelja, njegovo zgodovino, izkušnje drugih z njim,...
2. včasih v naravi preprosto 1+1 ni enako 2, oziroma je, ampak je formula tako zapletena, da človek mimogrede spregleda, ali pa sploh nima možnosti, da bi opazil nek del v formuli, ki da na koncu povsem drugačen rezultat.

Ampak v osnovi pa je razlika in so neke garancije če kupiš psa s preverjenim rodovnikom pri preverjenem vzreditelju, ali pa če kupiš kar nekega "čistokrvnega", brez rodovnika, za katerega ne veš niti kdo so res pravi starši, na koncu se pa čudiš, zakaj je tvoj pes, ki naj bi bil zlati prinašalec, podoben rumenemu bokserju ali pa ostane velikosti španjela,...

Soli, cene oblikuje trg - povpraševanje, tako kot povečini povsod drugje. Delno na cene vpliva tudi število testov, ki jih je treba opravit za vzrejni pregled in pa tudi št. mladičev. Manjše pasme dajo ponavadi malo mladičev in se strošek na mladiča, pa tudi riziki pač povečajo.. enako je s povpraševanjem oz. ponudbo.. večje pasme dajo nekatere več mladičev in je strošek temu primeno nižji.. če je mladičev preveč in jih je treba dohranjevat,.. pasma ni popularna za prodajo in se cene ne da povišat,.. je pa potem riziko, ki gre lahko celo v breme vzreditelja.

In pri odgovornem in dobrem vzreditelju, se stroški, čeprav so vsak zase minimalni, zelo hitro naberejo.

Sem pa pred časom delala izračun za VŠ leglo, kjer se cene gibljejo od 900-1500 EUR (odvisno od države) in ugotovila naslednje;
Če ima psica cca. 6 mladičev, ki se prodajajo po 900 EUR, je to 5.400 EUR. Naprej si računajte sami, koliko pridejo;
- vzrejni pregled
- testiranje kolkov (dober vzreditelj bo pri VŠ testiral še komolce in oči)
- cepljenje proti herpesu
- prijava paritve in legla, stroški vzrejnega referenta, rodovniki
- ultrazvok (1-2x) in pregled breje psice
- veterinarska pomoč med kotitvijo (če je potrebna)
- izdelava kotilnice, sanitetne podloge
- veterinarski pregled mladičev in razglistenje, cepljenje,..
- dohranjevanje oz. prehod na tršo hrano in bog ne daj, da psica nima mleka in moraš kupovat mlečne formule za 6 mladičev!!
- odsotnost z dela (pač večina si mora kar vzeti dopust, plačan ali neplačan)
- dodatki k prehrani za breje in doječe psice,..
- po oddaji legla pa sanacija uničenega pohištva, trave na vrtu (ponavadi je treba menjat kompletno, z zemljo vred),.....
- itd.

Pri manjših pasmah, pa nosiš riziko zapletov med kotenjem (dostikrat je treba delat carski rez ipd.), kar spet podraži stroške.

Jasno potem, če ima nek vzreditelj redno legla, si veliko stroškov prihrani, ampak dosti jih še vedno ostane.  ;)

In ja.. brez rodovnika in/ali pri nevestnem vzreditelju, seveda ni takih stroškov. Kar malo si odkljukajte kateri odpadejo in si naredite računico.. npr. 6x 400 EUR.  ;)



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #268 : 21 April 2010, 13:25:10
s temle se čist stinjam pod enim pogojem- da se obdavči in uvede obvezne pogodbe za vse pasje mladiče,pasemke nepasemskle, rodovnoške mešance in ostale!
Višina davka mora bit seveda enaka za vse mladiče in izterjati jo je treba tudi če se zadnje premoženje zapleni.

Pa seveda vsako leglo bi moral pregledat vzrejni referent 2x pred 8 tednom  in čipirat še pred oddajo novim lastnikom.
Preglede bi seveda tudi moral plačat lastnik legla.
In če  ne bi javil na evidenco podatkov o novemlastniku, bi bil kazensko do konca življenja psa odgovoren zanj in posledice njegovih dejanj vzreditelj oz zadnji uradno zavedeni lastnik (kot pri registraciji avta).

In potem bi bilo najbrž precej manj upsov in opsov in šteparije  :-*.


o kako fajn bi to bilo :(


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #269 : 21 April 2010, 14:48:18
TibiQ mal pa si pretitavala, oz. si spustila novo hišo pa nov avto...
 ;D ;D ;D,

če bi bilo tako hudo bi 5 ljubiteljev v SLO vzrejalo...
ki bi dobili 5.000 zapravili pa 10.000 na račun ljubezni  ::)

moj vzreditelj je povedal od 1200 mu 700 ostane/psa (če jih je 5 drugače malo manj, saj veš zaradi katerih stroškov)

LPD