rodovniški/nerodovniški

Yo · 703146

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #450 : 07 Maj 2010, 09:14:58
Hm Tibiq, kot vidim se tudi ti ponavljaš kar naprej. In to ne samo 2 posta ::), in ti ni treba biti žaljiva.
Če hočeš ti pa lahko še enkrat napišem :P



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #451 : 07 Maj 2010, 09:21:50
dmdm ima prav - prepoved reje nerodovniških psov in mešancev ter njihove prodaje se v državah, ki so jo uvedle odlično obnese (Skandinavija)

to ne pomeno, da so prepovedani mešanci - če se zgodi ups, se mladiče podari

prepovedano je namerna reja kakršnihkoli nerodovniških psov ("pasemskih" ali čistokrvnih mešancev)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #452 : 07 Maj 2010, 09:28:24
miško pojdi prebrat celo temo in potem boš ugotovila zakaj sem tako pisala in poudari mi moj post kjer sem se pritoževala da imam jaz stroške s psom. Tako kot je napisala Tibiq napisala sem te stroške zato, ker so nas primerjali s podjetjem, pa še tu sem več kot pol stroškov izpustila, bi lahka tvezila na polno (delam v računovodstvu)..
Tako da ne sodi me, če me ne poznaš,  tudi sedaj imam še enega mešanca, katerih stroški so enaki kot pri rodovniškem in ne delam nikakršne razlike in še enkrat, ne govori, da se pritožujem čez stroške ki jih imam s psom, ker to že ves čas trobimo tukaj, da to je ljubiteljsko ( ne da imam ljubiteljsko psa, pes je moj družinski član, ljubiteljska je vzreja, da ne boš spet kaj narobe razumela) in vlagamo svoj denar , ravno to je bil primer, da če bi se šli podjetno bi naštevala tako stroške in še več.
ma sploh ne vem zakaj ti razlagam, tisti ki imajo izkušnje in ki to poznajo, že vejo kaj razlagam, tisti ki pa nimajo pojma pa si razlagajo pač laično narobe.In dokler ne boste pripravljeni samo poslušati drugega mnenja in ne mislili da ste pojedli znanost tega sveta, tako dolgo pač sploh ne bomo mogli normalno komunicirati.

LP Ika


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #453 : 07 Maj 2010, 09:35:11
Jaz se pa strinjam z miškom. Se vedno se mi zdi, da ne mores "redno vzdrzevanje" psa ali psice stet v stroske vzreje. Te stroske imamo vsi, pa ce vzrejamo ali ne.

battito animale


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 07 Maj 2010, 09:45:40
TibiQ ni bilo kaj več za dodat,
priložnost dela barabe, seveda so tukaj tudi svetli primeri ki se jim dela krivica,
vendar dokljer je to dopustno, lahko vsi skupaj samo lajamo v prazno.

In glede na to da smo slovenci veliki fovšljivci, bi tak zakon hitro prešel v prakso
ker bi Mici zvedela da sosedov Južek še vedno na črno služi...

Če bi bilo tako vse vestno in odgovorno se na tem svetu ne bi nikoli nič slabega zgodilo,
(nesreče lakota umori vojne tajkuni pijanci nacisti ............................. .....)
En ponesrečen naskok pa nikakor ni konec sveta še posebej da bi komu lahko očital.
Pa se to še najraje dogaja tistim ki se imajo za elitne člane naše dužbe.

Amen

LPD

PS: da ne bo pomote ODLOČNO SEM PROTI NERODOVNIŠKI VZREJI, oz.VZREJI KI TEMELJI SAMO NA DOBIČKU!!!!



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 07 Maj 2010, 09:57:32
Lilit, pa saj jih nihče, ki se ljubiteljsko ne ukvarja z vzrejo, ne šteje. Bi jih pa bilo treba šteti, če želiš delati primerjavo s podjetjem.

dmdm, sedaj pa ne vem kaj si želel povedat  ??? Ponesrečeni skoki res niso konec sveta, problem je, ker pri nas danes večina skokov ni prav nič ponesrečenih, ampak so povsem namerni, s tem da se šteparji celo zavedajo kakšno škodo delajo, medtem ko se kdo mogoče res niti ne zaveda. Debate na takih forumih, kot je ta, pa so namenjene prav osveščanju tistih, ki se ne zavedajo.  ;)

Miško, je razlika v ponavljanju nečesa, kar nekdo ni prebral in vztrajno (zanalašč) ignorira in ponavljanju nečesa, brez upoštevanja podanih argumentiranih komentarjev, kar naj bi vodilo debato naprej, namesto da se ustavi na isti točki. In s takim odnosom ste vi tisti, ki žalite.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #456 : 07 Maj 2010, 09:58:46
Se strinjam da se redne stroške ne šteje pri lelgu. Kar sem jaz navedla je bilo iz razloga, da laiki ki očitno nimajo občutka dobijo malo pojma koliko približno pošten vzreditelj vlaga v svoje pse. in lahko potem primerjajo z že napisanim koliko štepar vlaga, pa tudi ljubiteljska domača legla - sem mnenja da nekdo ki nima znanja in sploh pojma kaj in koliko dela pomeni imeti leglo, ima lahko samo veliko srečo da mu rata brez težav. za kvalitetno leglo pa je važna samička v dobri kondiciji, tako fizični kot psihični. in če nima temu priemrnega okolja, sem mnenja da tudi leglo nebo v top kondiciji.

če bi pa kdaj obdavčili vzrejo rodovniških legle, pa se absolutno strinjam da se štejejo vsi stroški zraven, ... če se hočejo iti trženja, potem naj to naredijo korektno kot je v ostalih biznisih. tukaj pa ni kaj se pogajati.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #457 : 07 Maj 2010, 10:07:51
Jaz se pa strinjam z miškom. Se vedno se mi zdi, da ne mores "redno vzdrzevanje" psa ali psice stet v stroske vzreje. Te stroske imamo vsi, pa ce vzrejamo ali ne.

V primeru, če bi bila vzreja obdavčena, bi nam v skladu z računovodskimi standardi kot stroške priznali najmanj vse stroške, ki jih je navedla Pinky plus nakup psa/psice.
In v tem primeru bi to pomenilo: slabša hrana=manj stroškov, samec za taprvim vogalom=manj stroškov, nič šolanja=nič stroškov, nič zdravstvenih testov=nič stroškov iz česar sledi samo to, da bi pač večino davka od šteparjev pobrali  ;)



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 07 Maj 2010, 10:09:21
dokler je vse skupaj legalno in dopustno se
tako prodajalci kot kupci kratko malo požvižgajo na vse skupaj,
sem spremljal debato o Matoši na FB,
pa je bil vsak 20 post:
Jest sem pa kupila pa je vse super oh in sploh pa še poceni je bil.
pol pa 10 odgovorov na to  >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Pa spet ona ah sej zdej pa NAJBRŽ ne bi več k vidm kaj se dogaja
pa spet  >:( >:( >:( ...

Ni kaj dodati,

čist zame osebno me zanima, a se večina šteparije ki se porodaja v SLO dogaja zunaj ali znotraj naših meja?

 



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #459 : 07 Maj 2010, 10:22:48
Kolikor je meni znano iz večine oglasov na bolhi, je velika večina tudi kvazi domačih legel v bistvu uvoženih mladičkov iz puppy millov iz vzoda evrope. Samo pač bolje se prodajajo, če natveziš naivnežu da je mamica doma, ampak ternutno na sprehodu, ali pri frizerju, ali bogsigavedi kje.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 07 Maj 2010, 10:31:13
Lilit jaz se tudi strinjam s tem, da se teh stroškov ne šteje, sama jih sploh ne. To je bilo prvič da sem sploh kaj računala in še to na pamet, po predvidevanju koliko približno znese. Če bi jokala nad stroški tega pač ne bi počela. Počnem pa zato ker mi je užitek  in ne z namenom da jamram da delam izgubo ali se hvalim z zasluškom.
Šlo se je le za primerjavo kako bi to potekalo, če bi se vse obdavčilo kot dejavnost in kot primer da če delaš ljubiteljsko in v dobro pasme, dobička ni.

LP Ika


megiy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #461 : 10 Maj 2010, 15:11:19
mene pa zanima (mogoče ste na to vprašanje že odgovorili)  ali so v sloveniji ali na hrvaškem pasje razstave za nerodovniške pse oz. za mešančke. in če mi lahko poveste bol podrobno o njih.   HVALA


LP Megi



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #462 : 10 Maj 2010, 15:23:12
na Hrvaškem je bila takšna razstava  v Osijeku, mislim da imajo vsako leto; za Italijo sem tudi slišal, da prirejajo takšne razstave

Verjetno je že to razvidno v tej temi da v Sloveniji tega verjetno ne bi dočakal; nemara se bi tudi pojavil kdo , ki bi trdil da takšni dogotki promovirajo šteparje  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #463 : 10 Maj 2010, 15:37:18
Davor, motiš se, tudi v Sloveniji smo imeli takšno razstavo. Pred leti jo je organiziralo KD Barje. Uradno je bila razstava za mešance, vendar so se nanjo prijavili večinoma lastniki "pasemskih brez rodovnika". Organizatorji so bili nad tem razočarani, saj so želeli razstavo mešancev, psov, ki ne spominjajo na nobeno pasmo, zato je niso več organizirali, ker nočejo spodbujati neodgovorne vzreje in neodgovornega lastništva psov (med prijavljenimi je bilo ogromno mladcev z nesocializiranimi, agresivnimi psi tipa bull).

Škoda, da te takrat še ni bilo na pasji sceni. Bi imel kaj videt.

PS: A je danes kakšna čudna luna al kaj, da si se spet pojavil?



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #464 : 10 Maj 2010, 16:03:31
megiy mislil , da tile organizirajo v Osijeku : www.zivot.hr, in razstava je namenjena tako mešancem kot nerodovniškim pasemskim , nemara spodbujajo neodgovorno vzrejo in neodgovorno lastništvo psov
Saj ne  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #465 : 10 Maj 2010, 16:23:51
Eh, kot petleten otrok si... Se nima smisla s tabo ubadat. Še dobro, da imamo s tabo opravka samo na internetu.  :P



megiy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #466 : 10 Maj 2010, 22:54:58
aha hvala sam nej bi bla zadnja razstava na hrvaškm z mešncae in nerodovniške pse leta 2006



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #467 : 11 Maj 2010, 15:15:50
Škoda, ker ni več razstav za mešance. So zelo zanimivi, nekateri po vseh merilih tudi zelo lepi. Ker ni standarda, se lahko ocenjuje samo na splošno konstitucija, skladnost, lepo gibanje, pa seveda karakter.
Ni mi pa jasno nikakor, kakšen smisel bi imelo razstavljanje nerodovniških. Namreč...njihovi lastniki ven in ven trdijo, da rodovnika ne rabijo, ker jim dol visi - psa da imajo "zase".  Zakaj bi potem kar nenadoma pa radi oceno, koliko se njihov pes sklada s standardom? vsakemu, ki kupi psa brez rodovnika, bi moralo biti kristalno  jasno, da je kupil žival, ki je uporabna za ljubljenčka, če ima srečo, lahko z njim celo kaj dela. Če ima res veliko srečo in dobi psa, ki je zato sposoben.  Je pa ta pes povsem brez vrednosti za vzrejo. in za razstave seveda.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #468 : 11 Maj 2010, 19:24:33
Škoda ja, ker ni razstav za mešančke. Nekateri so lepši celo od nekaterih pasmeskih psov.

Se strinjam Lanabela.
Saj sami rečejo, da je rodovnik 'sam za po rastavah vlečt'. Zakaj bi potem oni razstavljali psa, če je po njihovo rodonik samo za po rastavah vlečt?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #469 : 18 Maj 2010, 12:41:20
Pa to mi ne razumemo, oni samo tistega neumnega papirja ne rabijo, drugače pa bi meli čisto tapravega pasemskega psa. In seveda hočejo vedeti, da je njihov "pasemski" pes čisto po jusu, da lahko potem nam neumnežem mečejo naprej, kako smo neumni, ker plačujemo za papir, ko ne bi rabli.  :P

Ajde, meni je jasno da morda ljudje nimajo pojma o tem, zakaj je rodovnik dober, sama tudi veze nisem imela dokler nisem o zadevi malo prebrala in se pogovarjala, ampak da imaš vse informacije pa kljub temu goniš svojo dalje je pa prav fenomenalno. Pri psih je tako kot pri vsem ostalem: večina nas ni tako bogatih, da bi lahko poceni kupovala.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 18 Maj 2010, 21:55:35
včasih bi pa res lahko kdo naredil kako razstavo za mešančke in to taprave. Štepanja kvazi čistokrvni ne podpiram, ker tam ne veš sploh, kakšen bo pes ko bo odrasel in pol čez leto se izkaže, da pa to ni to in je polno oglasov-oddamo, prodamo in različni vzroki zakaj. Mi smo najprej si nabavli psa, za katerega je bilo rečeno da je mešanček, pokrili pa smo samo stroške, ki so jih v tem času imeli-hrana+cepljenje, kar se mi ne zdi narobe. No drugega psa pa smo kupili rodovniškega, pa ne zato, ker bi bilo s prvim kaj narobe-je zelo priden pes, razvajen v nulo ne glede na poreklo, ampak zato, ker smo pač rekli, pa naj bo še en za družbo prvemo in večje veselje doma-kar je res, smo popolnoma zadovoljni z obema in nam v ničemer ni žal.
Najbolj me pa razjezijo oglasi v katerih prodajajo pse čistokrvni brez rodovnika in cena 400-500€ al pa še več in pol ugotoviš, da imajo leglo 2x na leto in psica je ista-ej to pa je že mučenje.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #471 : 19 Maj 2010, 00:28:40
To ni še nič pretresljivega. Stisne te, ko izveš, da kotijo tudi 3x letno in da mladiči nadaljujejo tradicijo.


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 21 Maj 2010, 09:44:49
zadnjic sem med sprehajanjem s svojo psico v enem gozdu naletela na popolno grozo.. >:( nekdo ima narejen kao nek vikend okrog pa ogromno psov:nemskih ovcarjev,bokserjev,dalmatincev,in se neki manjsega ter ogromno drugih zivali..vse zivali brez vode,psi podhranjeni,psice vse izcrpane od mladicev ki jih imajo ocitno veckrat na leto..vsaj dva psa sta bolna(no toliko sem lohk vidla),..res groza..smo dali prijavo ze pred tremi meseci pa so psi se vedno tam isto zanemarjeni..sem slisala da je lastnik teh zivali celo veterinar..



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #473 : 21 Maj 2010, 09:45:34
no ja mal sem temo zgresila..ups..



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #474 : 21 Maj 2010, 19:01:18
Ko/Če bom jaz kdaj psa kupovala, bom po moje paranoična na kubik. Zdaj več ni cena tista, ki vsaj grobo razmejuje rodovniške od nerodovniških, saj si - kakor berem - nekateri šteparji upajo postavit dokaj visoke cene za svoje mešančke. Po moje bom hotla met cel kup zagotovil, dobrih mnenj, preden bom sploh zaupala kakšni psarni.  :(



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #475 : 04 Avgust 2010, 08:25:28
Se mi zdi, da bo moj prispevek najbolj ustrezal pod to temo.
Torej, včeraj je kolegica povedala, da bodo dobili novega psa, in sicer ga je izbrala sestrična pri neki znanki. Mešanca zlati prinašalec/labradorec (kdo bi vedel ali je res, razen za mamo, ki jo lahko vidi). Ok, do sem nekako v redu. Ampak za psička bodo računali 200€!!! Tu so mi pa oči skoraj ven padle. Pa sem vprašala zakaj, menda, ker so dobrih staršev, in ker pač toliko stanejo. Res mi ni jasno od kje jim te cene, če bi jih vsaj cepili, razglistili in kar je še potrebno, a še to ne bi preseglo 50€ na psička. Seveda jih ne bodo, razen morda 1. cepljenja, še razmišljajo očitno.
Sem ji takoj povedala kako je z rodovniškimi / nerodovniškimi in vse, ampak pravi, da sestrična (še konkretno mladoletna) zagotovo ne bo poslušala, ker je psa že izbrala.
Kako je s cenami mešančkov, sem mislila, da naj bi bili načeloma zastonj oz. simbolična cena za stroške? Še kvazi čistokrvni so cenejši, če sodim po bolhi. Neumno mi je, da imajo namen plačati 200€ za navadnega mešančka in s tem podpirati očitno šteparijo, ker za parjenje ne verjamem, da je bilo naključje ali nesreča... ???
Menda se bo tudi oglas kmalu pojavil...bom malo sledila  >:D


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 04 Avgust 2010, 08:50:14
Uh, takih oglasov je malo morje. Vsak dan pridejo na bolho kaki mešančki, ki jih prodajajo po mastnih cenah!  ??? :-X



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #477 : 04 Avgust 2010, 09:00:06
Ja, ampak sej ta, vsaj zankrat, še ni iz oglasa. Se poznajo osebno, oziramo jih tudi jaz poznam. Toliko bolj adijo cena... ::) Res ne razumem kako si to nekateri predstavljajo, v tem primeru oboji. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #478 : 04 Avgust 2010, 11:26:21
Naprodaj so mešanci, nihče ne klobasa o čistokrvnih , nerodovniških pasemskih....Če je znanka pripravljena za mešanca odšteti 200€ njena stavar.


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #479 : 04 Avgust 2010, 11:31:27
Sicer pa, so cene nerodovniških čistokrvnih že abnormalne za moje pojme. Ljudje bi si še par sto € prišparali in bi si kupili rodovniškega psa.