rodovniški/nerodovniški

Yo · 702146

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #780 : 14 Marec 2011, 15:47:59
ma o cenah nima smisla več ko tolk debatirat. Pri konjiih velja dober pregovor, da je "konj vreden toliko, kolikor osel plača".
Pri nakupu psov pa največji osel kupi nekaj, kar to sploh ni in potem misli, da je naredil mega biznis.
Cene so torej kakršne pač so. Problem nerodovniških vs rodovniškim sploh ni cena, ampak je bistven problem drugje. In kdor se preveč mora okrog samo cene prizna,da nima pojma o tem kaj je za nabavo psa bistveno.
Jaz nisem polna keša in bi tudi raje, da so psi cenejši, ampak ker niso cenejši , kadar hočem imet določeno pasmo sem vseeno pripravljena plačat tudi dvojno ali magari trojno običajno tržno ceno, če le za to imam bistveno boljše šanse, da dobim kar hočem. Kaj ti pomaga pes poceni ali pa tudi zastonj, če potem to ni to kar si hotel imet ( bodisi zdravstveno , bodisi značajsko ali vizualno) ? Pol lahko petnajst let življenja stran vržeš , da ga od starosti pobere in imaš novo šanso namesto, da bi užival z njim.

Ja  razumem ... ampak npr ti se spoznaš... pa predno kupiš moraš delat verjetno tudi domačo nalogo... a ima to ali nima ali teste kakšna je preizkušnja kolk je točk itd.
Jaz gledam is stališča kupca:
 meni ni panike dat za vrhunskega psa 1500 eur... evo ni  mi..
 ampak hočem vedet kaj dobim za 1500 eur...
 in če meni vzreditelj potem pokaže...   v ceni je ta test , pa ta slikanje ( vsepovsod vidiš rezultate zraven), je bila ta hrana je bilo to cepljenje... ok... pol ni problema...odprte karte nič se ne skriva takšna je vrednost in plačaš...
 
 imaš pa npr eno majhno pasmo ... ajde recimo pudlje
 nata kot vesten vzreditelj naredi en kup rastav en kup testov...  en kup stroškov in ima recimo ceno  1500 eur
 ena druga vzrediteljica ima pa ravno tako ceno pudlja 1500 eur... ampak pol manj testov nobenih rastav, nobenih slikanj , pofl hrano...

In ja ena ima vrednost 1500 tadruga  pa ne... v tem je iz mojega stališča fora..
 ker sedaj pa dejansko cena je cena in  kupec ne ve kaj dobi za tisto ceno če ne naredi  cele domače naloge ...
 čisto tako...
 npr pri gordonih... isti šit..
 cena 1000 eur  pa ne veš kaj boš dobil - kakšen je vzreditelj...  uni vestni napišejo rezultat slikanja kolkov... en štepar pa napiše HD free... kaj zdej HD free... to meni osebno ni nič povej rezulatat, da vem al je to a b c... c  je tud še HD free... ampak naslednja generacija pa ni več rečeno, da bo HD free.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #781 : 14 Marec 2011, 15:51:19
ker sedaj pa dejansko cena je cena in  kupec ne ve kaj dobi za tisto ceno če ne naredi  cele domače naloge ...
 
Nauk zgodbe je, da je vedno treba narest domačo nalogo!  ;)  :P



nata

  • Gost
Odgovori #782 : 14 Marec 2011, 15:54:45
Izbrisano na zahtevo uporabnika



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #783 : 14 Marec 2011, 15:55:01
Ja in kaj če je v minusu? Saj to se že ves čas govori.. da je marsikateri v minusu .. eni v manjšem, drugi v večjem. Foxterier pač ni glih iskana pasma in mogoče zato cena kakršna je.
Pa ravno v tem je fora... ti ko opraviš storitev na vsako storitev plačaš davek... torej zaslužka ne bo - preplačan davek bo.
nazaj dobiš povrnjeno... DDV
 un k pa ne dela na "storitvah" pa ne bo imel davka plačanega ne bo stroškov in ga bo moral plačat ker dejansko bo zaslužek večji...
 in šteparji bi isto morali plačat davek na podlagi čipiranja in prijavit  vsakega psa...
 sedaj pa pomisli kdo bi v takem primeru , najprej odletel... Matoša, šteparji brez papirjev, uni kvazi rodovniški šteparji...
 ne bi se ji splačalo...
 zdej se jim pa .... zato ker oni ne delajo testov, ne rastav ...nič od nič samo gi-muri... valjda ,da ima profit...
 in kupec ker to ni nikjer evidentirano dejansko ne ve kaj kupuje.. plača na lepe oči.
1+1... stvar jasna ... splačalo bi se pa samo še tistim, ki imajo dejansko kvaliteto  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #784 : 14 Marec 2011, 16:01:22
ko je bila že ravno primerjava  kripe napram psom...
 ja marcedes ima ceno 50 000 .. hunday pa 30 000
 ampak oni nič ne skrivajo pred kupcem... oba sta lahko lepa oba sta  varna... amapak kupec ve kaj je pod havbo, in ve kaj plača...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #785 : 14 Marec 2011, 17:14:03
Ugodno!
Zaradi nizke cene ;D sem kar malo skepticen, da niso "cisto" bolni.................se mogoce splaca "stepat" za dena?  8)

http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/foxterier-terier-gladkodlaki-mladicki--oglas1273609700

Ti psi so iz madžarske psarne, kjer je standard občutno nižji kot pri nas, zato imajo psi v povprečju tudi nižje cene.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #786 : 14 Marec 2011, 17:35:52
..........seveda in Acana je 40% cenejsa, ceplenje ravno tako itd. itd.........................i n ze kot kaze cena so tudi psi slabse kvalitete :o

Pa mirno spanckaj ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #787 : 14 Marec 2011, 17:40:56
to da ima madžarska nižji standard je buča, iz prve roke lahko rečem da so cene tam višje kot pri nas

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #788 : 14 Marec 2011, 17:51:23

 kolikor jaz vem ...(oz iz prakse vem) ,  Mađari nimajo nič nižji standard( edino več vzreje imajo- pa tud niso vsi ravno neka huda kvaliteta)... edina stvar, ki se je splačala kupit na Mađarskem so bile  euro palete :D  do nedavnega  ( ali pa Latvija) sedaj  pa še to ne več... od kar  je gadafi štalo naredu  :-\
 rezen če sklepaš po tistem ,ko je folk masovno hodil v Lenti po pofl kitajske cote..pa kolikor vem tudi ti nakupi niso več to kar so bili. Sicer so pa baje tud v Veliko Kladušo hodili po "golče& dabana" pa "adidaz" in "aramani"  :o  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #789 : 14 Marec 2011, 18:36:24
Cene so eno, plače pa drugo. Od jan-sept 2010 je bila povprečna plača 132000 HUF = 484 eur.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #790 : 14 Marec 2011, 18:42:10
in statistično  gledano  ;) večina  mađarskega gospodarstva  je kmetijstvo  ;)
 če bi bilo pri nas toliko kmetijstva kot tam bi bila statistična povprečna plača pri nas  še manj  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #791 : 14 Marec 2011, 19:31:53
Davor,trenutno si cene,ki jo postavljajo dolgoletni vzreditelji z ogromno kilometrine in znanja jaz za naše mladiče ne morem postavljati.Poleg tega mi naš standard tega ne dovoljuje.Sem lahko presrečna,če najdem za našega mladiča kupca iz tujine,ki bo z njim dobro ravnal in ga razstavljal.Tak mladič bo konkretno meni in moji vzreji dvigoval ceno.Trenutno so takšni trije,na katerih sloni moja vzreja v tujini.Eden je v Ameriki,dve punci orjeta ledino v Angliji.Za vse ostale bom vesela,če bodo dobili lastnike,ki jih bodo imeli radi in skrbeli za njih.
Ko bom kupovala nov genetski material za svojo vzrejo pa ga bom plačala "kot žuta", običajno po najvišjih cenah.Sem že naredila to.Pred leti sem si zapičila v glavo,da želim psico iz točno določene kombinacije.Njenega očeta sem prvič videla še kot mladiča in spremljala njegovo razstavno kariero ves čas.Ravno tako sem spremljala njegove potomce.Ko sem se za njegovega mladiča odločila je bila psička stara že 16 mesecev.Njena cena je bila trikratnik vrednosti mladiča v tujini.Zakaj? Zaradi tega,ker je bila po vzrediteljevem mišljenu ta psica  sposobna tisti čas imeti mladiče.Njega ni zanimalo,kaj jaz potrebujem za vzrejo v naši državi.DA smo prišli do njenega prvega legla je preteklo še kar nekaj vode.Mi ni žal ničesar.Odločila sem se pravilno,mož me je pri tem podpiral,čeprav sva vedela,da ne bo lahko.Pa ne mislim samo nakupa psice.Oba sva se zavedala,da psica prihaja iz vzreje,kjer že vsaj pet generacij njenih prednikov ni opravljalo delovnih preizkušenj!Pa smo šli veselo na delo.Potrebovala sem leto dni,da je psica uspela opraviti PNZ in državno tekmo.Leto dni,vsak dan trening.Muke od nauke.Ampak, uspelo je.Vem,da sem se takrat odločila pravilno in ni mi žal.Danes sem dobila še novo potrditev.Njena prava sestra iz legla je bila ta vikend tretja med 154 Basset Houndi na Cruftsu.Bravo Sonata!In spet gledam naprej,daleč v prihodnost.Pred osmimi meseci se je v točno določeni psarni v Evropi skotila psička.Ker ni na prodaj jo bom vesto spremljala naprej in čakala ter šparala dinarčke,...
Pri meni gredo zgodbice približno na tak način.
Tjaša



martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #792 : 14 Marec 2011, 20:01:24
Ti psi so iz madžarske psarne, kjer je standard občutno nižji kot pri nas, zato imajo psi v povprečju tudi nižje cene.

Kolikor se jaz spoznam na to pasmo, imajo Madžari zelo dobro vzrejo (eno boljših v Evropi) te pasme. Pasma pač ni tako popularna in je zato temu primerno nižja. Seveda je treba v to ceno vračuna še pot na Madžarsko in nostrifikacijo rodovnika (če želite sodelovati na kateremkoli kinološkem področju). Je pa to dobra alternativa za tiste, ki so jim JRt in parsoni predragi. Vizualno in karakterno so si zelo podobni. Vsi, ki računate, da boste pa vzrejali in pri tem nekaj zaslužili vam pa trenutno to pasmo odsvetujem, ker boste mladiče večinoma v Sloveniji težko prodali.


nata

  • Gost
Odgovori #793 : 14 Marec 2011, 20:05:31
Izbrisano na zahtevo uporabnika



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #794 : 14 Marec 2011, 20:18:26
bravo ... podpis ... točno tako razmišljam tudi sama. in UPAM, da tako razmišlja čimveč vzrediteljev.

takole si jaz predstavljam vzrejo ... morda sem komu neumna in  bi lahko vse to kar imam v glavi speljala ceneje z drugimi kombinacijami toda ... 

Tistim ki dajo nekaj na vzrejo in kvaliteto posamezne pasme nisi neumna... daleč od tega. ;) :)
 taki  vzrediteljici  kot sta vidve ...pa ajde sej jih je še nekaj - se reče Vzreditelji
 in tako bi morali delat vsi... vzrejat z glavo in v dobrobit pasme- če se že spravijo vzrejat
 ampak ne...
 enim je vzreja samo to ,da so mladiči.. ni važno s katerim kje in kako samo, da je čim manj stroškov in čim več ven potegne od legla... v cekinih ::)
 eni pa tudi iskreno- pojma nimajo... Vzreditelj za moje pojme mora imet nekaj tud v glavi( predvsem znanja-in poznanja)

pri takem ni noben problem cena... ker za ceno dobiš kvaliteteto...
 butasto je to da nekdo, ki pa nima nobenega znanja zgolj hip-hop...ima pa isto ceno... ( zgolj zato ker je tisti njegov pes takrat pač popularen.. ::))

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #795 : 14 Marec 2011, 20:21:02
Jaz tudi cenim take vzreditelje in upam, da jih bo v bodoče več. Trenutno pač ni ravno rožnato stanje.
Predvsem pri popularnih pasmah, kjer jih več kot pol vzreja zaradi dobička...pa čeprav rodovniška legla :-\
Kot je napisala Damayanti: butasto je to da nekdo, ki pa nima nobenega znanja zgolj hip-hop...ima pa isto ceno... ( zgolj zato ker je tisti njegov pes takrat pač popularen.. )


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #796 : 14 Marec 2011, 20:22:57
Konkretno link iz tiszte mađarske psarne - jih osebno poznam zato lahko komentiram. cene so tako nizke zato, ker ni povpraševanja. Oba starša legla sta razstavna psa iz zelo uspešnih psarn, oba res neverjetno lepa in korektna predsatvnika pasme, samo kaj ko pri njih so cee za to pasmo take kot je v oglasu navedeno, kot take se tudi prodajajo pri nas.

recimo cena maltežana pa je tudi pri njih višja, ker je povpraševanje in kvalitetne psarne imajo tudi svojo ceno.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #797 : 15 Marec 2011, 09:18:12
Jaz tudi ne vem u čem je problem , če je v minusu? jaz sem tud u minusu vsako leglo,ki ga imam občasno ( zato pa jih nimam pogosto, ker pač nisem bogataš ). Hoby pač stane in če imaš srečo si na nuli ali pa na občsnem manjšem plusu, če pa ti je všeč nekomercialna pasma , si pač v minusu. Saj če hodiš smučat al pa plesat si tud v finančnem minusu.
Si pa zato v življenskem smislu v plusu, ker počneš kar te veseli.
Kdor pa se z minusom ne more sprijaznit pa vzreja komercialne pasme psov, kdor pa hoče velik zaslužit pa štepa komercialne pasme brez rodovnika  in ob menjavi mode na trgu na hitro pospravi in zamenja plemensko čredo :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 15 Marec 2011, 09:41:36
Jaz tudi ne vem u čem je problem , če je v minusu? jaz sem tud u minusu vsako leglo,ki ga imam občasno ( zato pa jih nimam pogosto, ker pač nisem bogataš ). Hoby pač stane in če imaš srečo si na nuli ali pa na občsnem manjšem plusu, če pa ti je všeč nekomercialna pasma , si pač v minusu. Saj če hodiš smučat al pa plesat si tud v finančnem minusu.
Si pa zato v življenskem smislu v plusu, ker počneš kar te veseli.
Kdor pa se z minusom ne more sprijaznit pa vzreja komercialne pasme psov, kdor pa hoče velik zaslužit pa štepa komercialne pasme brez rodovnika  in ob menjavi mode na trgu na hitro pospravi in zamenja plemensko čredo :P

Se strinjam popolnoma. :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #799 : 15 Marec 2011, 10:02:06

Kdor pa se z minusom ne more sprijaznit pa vzreja komercialne pasme psov, kdor pa hoče velik zaslužit pa štepa komercialne pasme brez rodovnika  in ob menjavi mode na trgu na hitro pospravi in zamenja plemensko čredo :P
Ponavadi ja  ;D
 kako že gre potem... "čudežno začnejo molose napadat"... al kako že >:D >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #800 : 15 Marec 2011, 10:06:37
Pa ravno v tem je fora... ti ko opraviš storitev na vsako storitev plačaš davek... torej zaslužka ne bo - preplačan davek bo.
nazaj dobiš povrnjeno... DDV
Ja, nisem sploh gledala z vidika obdavčevanja, ampak tako kot je trenutno, ko se še ne obdavčuje.  V bistvu sem želela izpostavit to, kar je Deteljica nekaj sporočil nazaj napisala.  ;)

Ampak če prav razumem, to (z vidika obdavčevanja) potem pomeni, da bi vzreditelji dejansko kalkulirali in v določenih primerih prodajali po nižjih cenah, ker bi se jim zaradi povračila davka bolj izplačalo?  ;D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #801 : 15 Marec 2011, 10:41:24
Ja, nisem sploh gledala z vidika obdavčevanja, ampak tako kot je trenutno, ko se še ne obdavčuje.  V bistvu sem želela izpostavit to, kar je Deteljica nekaj sporočil nazaj napisala.  ;)

Ampak če prav razumem, to (z vidika obdavčevanja) potem pomeni, da bi vzreditelji dejansko kalkulirali in v določenih primerih prodajali po nižjih cenah, ker bi se jim zaradi povračila davka bolj izplačalo?  ;D

Pomoje cene lih znižali ne bodo...  bi pa profitrali, zarad davka sigurno...
 za vsako storitev, ki jo že sedaj opravijo plačajo davek...
 veterinarski račun ima davek , hrana- ima davek , nasplošno ves material in storitve ... ubistvu sedaj samo šenkujejo davek državi...

potem ko bi bilo pa npr ovrednoteno... se pa šteje vstopni izstopni... tako kot normalno... in ja valjda ,da pride do kompenzacije pri davku... že iz tega stališča da oni ga dejansko plačujejo skozi vse storitve ki jih opravljajo ...
 šteparji pa teh storitev ne opravljajo in ne plačuje davka + če pomisliš vse rastave , na katere si lahko dejansko obračunaš še potni strošek .. torej ima samo  izstopni- skozi celotno kalkulacijo- če je res to ena  nekomercialna pasma- lahko tud realno prikažeš izgubo ( ker dejansko je - tako kot je deteljica rekla.. ampak tud sedaj že pri izgubi- se zalaga  država z davkom..potem bi pa vsaj nekaj nazaj profitiral ...
razlika je očitna že sedaj pri zaslužku med resnimi in šteparji ...( zato se jim pa splača)
Une bi pa, potem davek  na prodano vrednost  brez stroška osmodil...  :D
normalne  pa ne ker jih je že, pri storitvah... in potem uno vmesno čisti zaslužek pride bistveno manjši... kot pa čisti zaslužek pri enem šteparju..

Jaz to tako gledam... :D :D
 če  že ravno gledamo iz strani profita n stroškov  ... nekdo ki opravi vse kar rabi za vzrejo ima bistveno manj zaslužka kot drugi...
in če bi se uvedel davek na prodano... ne bo jih osmodil... kvečjemu nulira se jim .. ali pa še kaj nazaj dobijo..
Moje razmišljanje...
 in po logiki da, Vurs ne naredi nič... durs bi   >:D sem  prepričana...
 ukinil bi šteparijo po hitrem postopku  >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nata

  • Gost
Odgovori #802 : 15 Marec 2011, 10:48:43
Izbrisano na zahtevo uporabnika



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 15 Marec 2011, 10:54:04
Bravo, deteljica.

Tudi mi smo vzreditelji že več kot 40 let. Majhna... "butična" vzreja. 1 ali 2 psički in plemenjak.

1 leglo na 2 leti. Dobro..., kvalitetno...

Dobrih 20 let  nemški lovski terierji,  zadnjih 20 let pa angleški koker španjeli. Izključno delovna, lovska linija.  "Poceni" psi.  Žal "nemodni" v očeh marskikoga.
Nam pa "najboljši, ta pravi"..Edini.... Enakovredni družinski člani....  Imamo jih radi, skrbimo za njih...
Naš Milan (to je moj oče, kateri je tudi krivec za mojo ljubezen do psov) je vedno dejal, da imamo na dvorišču "mercedese"...


Pravite, da obstajajo dve katergoriji vzrediteljev:
1. tisti, ki živijo OD SVOJIH PSOV in
2. mi, ki živimo ZA SVOJE PSE.

In mi "se uvrščamo med te, ki živimo za svoje pse.  Na srečo si jih še lahko "privoščimo".  Saj vsak "hobi" nekaj stane".
Jaz si svojega življenja brez psov sploh ne predstavljam.  Že od zgodnjega otroštva sem "spremljala" očeta na vseh "pasjih cirkusih".  Kuhanje pasjega "fojtra" ( 40 in več let nazaj na trgu  trgu še ni bilo briketov, pranje mastnih pasjih rajngel) sprehodi, lovi, učenje, PNZ-ji, razstave... Predvsem pa druženje s podobnimi ljudmi... Saj veste, isti ptiči letijo skupaj...

In mi je prišlo v "kri".  Saj veste, kaj pravi pregovor: "Kar se mala Tatjanca nauči, to velika Tatjana zna"... In to ljubezen počasi in sigurno selim na svoje otroke.   To je DEDIŠČINA, ki mi jo nihče nikoli ne bo "vzel.

Že pred  35 leti  se je moj oče peljal 700 km daleč  v eno smer (Nemčija)  in pripeljal psa,mlADIČKA , za katerega je verjel, da je ta "pravi".  To potovanje je bila "odisejada". Pa ni bilo spletnih strani, oglaševanja, marketinga... - samo "halo efekt"...  Pa je šel... Ker je želel... Ker je verjel, da je to pes, s katerim bo delal, na katerega bo ponosen...In ga plačal (mastno). Kuža je izpolnil njegova pričakovanja.... In tako se je začelo....

Ko govorite o denarju - tudi naša bilanca je RDEČA. Pa kaj me briga. Doma imamo "star vozni park". Ki ne "prinaša " dobička... Daje nam pa veliko zadovoljstva. ... In ponosni smo na njih... In prekleto skrbno izberemo bodoče lastnike za svoje mladiče...Ker so NAŠI.  In kar je NAŠE, imamo radi...
In kar še posebej šteje: ti lastniki oz bodoči lastniki naših mladičkov "postanejo  in ostanejo "naši prijatelji.

Naš Mister je dočakal 16 in pol let... izgubili smo ga pred 9 dnevi... Torej, mi smo tisti "vzreditelji", ki psa, ko ne nosi več "dobička" ne zavržemo, ravno nasprotno, še bolj se potrudimo...Hrana, podporna zdravstvena terapija...,nega... Tudi nekaj stane....,  vendar je to nam nebistveno....

Državi pa pošteno plačam DDV na vsaki pasji žakelj hrane, na konzerve, priboljške,.... zdravila.....
In ravno včeraj zvečer nas je poklical gospod SIlvo- ponovno želi našega mladička.... Bo počakal na leglo...
A ni to nekaj lepega... Priznanje vsem nam, ki pošteno in dobro vzrejamo...

Pa lepo bodite...



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #804 : 15 Marec 2011, 11:01:06
ja DURS bi ja ... samo se zaveda tega, da od vzrediteljev denarja ne bo veliko, za šteparje pa nima dovolj ljudi, da jih najdejo (beri: ni jim v interesu). pomisli kolikokrat so bili pri M. in učinek ... NIČEN. verjemi, da tud če pridejo pogledat uno teto iz brežic, učinka ne bo prav velikega. ŽAL JE TO TAKO  v tej naši državici na sončni strani Alp :)

če pa imate idejo, kako dobiti šteparje, boste pa verjetno oproščeni davka za naslednjih 50let iz strani države .... ga bodo pobrali pri njih dovolj ...   :P :P :P

No ja recimo da v vsej tejli situaciji bi moral VURS nadzirat zgolj čipiranje.. kar je itak obvezno... ;)
Normalni vzreditelj čipira( se spet nima kaj bat)... šteparji spet ne... spet winning combination za lačno državo- kazen za nečipiranje...
 ko bi bili čipirani imajo register... in  bi se ga dalo kontrolirat... vsaj Dursu  >:D
 
 teta iz brežic ... npr če bi prodala 15 kom po 500 eur bi konec leta morala še 1500 davka plačat

ti ki bi imela pa npr od čistega dobička  reciva 600 eur na to davka cca 120 eur pa še tega bi plačala skozi vse storitve ziher več... bi pa konec leta dobila  enih 180 po tamalem povrnjenih  :D

ideja...ideja je  >:D  prodaja se obdavči  ;)... če pa ni za prodajo( nerodovniški)  potem se pa podari...ker ni ovrednoten... ali pa colaj v proračun  :-9  :D :D
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nata

  • Gost
Odgovori #805 : 15 Marec 2011, 11:21:11
Izbrisano na zahtevo uporabnika



nata

  • Gost
Odgovori #806 : 15 Marec 2011, 11:41:20
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #807 : 15 Marec 2011, 11:52:01
Davka na dobiček ne bi bilo treba plačati nobenemu. Ker si dobička izkazal ne bi nihče, celo če bi ga slučajno (pri kakšni hiper moderni pasmi) celo imel. Bi pa bilo obilo sitnosti in stroškov s knjigovodstvom - brez tega pač ne gre - ki bi ga bilo treba voditi ne glede na to, ali v tistem letu sploh kaj prodaš ali ne. Glih čist vsak tudi ne zna sam voditi knjig - če pa jih, mu lahko delajo hudo sive lase.
DDV pa plačujejo samo tisti, ki presegajo določen promet - in močno dvomim, da to mejo dosega en sam naš vzreditelj rodovniških psov. nad nerodovniškimi itak ni nobene kontrole in jim nihče nič ne more (tudi ne vidim realne možniosti, da bi jim lahko)


nata

  • Gost
Odgovori #808 : 15 Marec 2011, 11:58:33
Izbrisano na zahtevo uporabnika



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #809 : 15 Marec 2011, 12:18:22
Ja ma sem nabluzila in namešala ddv pa davek na dobiček... debatiramo tako... by the way  ;D (za detajle plačujem računovodkinjo :-[ ... nisem vse pameti glede tega DDV požrla  :D... nasprotno- marsikdaj mi ni nič logično- samo vem ,da me upali po žepu >:()

ampak ja to sem imela v mislih  dat primerjavo če potegneš bilanco... una sedaj služi- dejansko... pa npr en k ima rodovniške-kvazivzreje  ... pa tud..ubistvu še bolj ker se on orientira po ceni vrhunskih z rodovnikom...
 meni to npr full ni fer.
 kot prvo že zarad tega ne ker zavaja kupca  :-X

sicer ja  :)  problem bi bil nadzor... itak... pa neizstavljanje računov...( a misliš da tam nima nobenega" dobrega soseda- foušaritnega" da bi jo na tržno prijavil  >:D... pa v končni fazi sej jih še na bolhi objavlja  :o javno....  samo preštejejo jih in po datumih organizirajo  >:D)

Citiraj
vsaj po mojem mnenju na drugem mestu. preprečit je treba, da se lahko vsak štepar registrira na VURSu kot rejec ... če pa se ... ima VURS vse potrebne podatke, da opravi nenapovedano kontrolo ...

 no to je tudi nekaj  ;D...

če samo pomisliš , na kaj se npr. vse spravjo in uvedejo nov zakon... sploh uno  med-soseka  pomoč pri gradnji... ali pa samogradnja v lastni režiji...
 čisto za vse najdejo ,da nekoga lupijo..... naj še šteparje malo lupijo :o  :D :D tukaj bodo vsaj kaj koristnega naredili... v dobrobit živali, če že drugega ne  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.