rodovniški/nerodovniški

Yo · 703747

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #960 : 19 Marec 2012, 15:48:36
amon_raa, tisto leglo iz Ilirske Bistrice. To je to z merli, o katerih smo govorili par postov nazaj? Glede na to, da nihče ne ve, kdo je oče legla in se gre zgolj za ugibanja. Mama je Rozenplacova? Kdo je oče?  :-[


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #961 : 19 Marec 2012, 16:15:00
Glede BC imam v blizini.....................c akali, proucevali leglo, rodovnike..............nakar docakali, placali 1200EUR za to, kar so zeleli in h cemur strmi vzreja vrhunskih BC jev :o

Zdaj pa tudi mene firbec matra iz kje so tega dobili  ;D A lahko ime?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #962 : 19 Marec 2012, 16:24:22
DNK testi in slikanje kolkov, komolcev pod narkozo pri certicifiranem veterinarju (a sem le prav napisala?) tudi nekaj stane, a ne. Pa naskok samca tudi...No saj se vzreditelji BCjev tudi tukaj oglašajo, pa lahko sami povedo računico legla. Nekaj zaslužka sigurno je, ampak taaakoooo zelo veliko pa tudi ne. Če delaš res maximalno kvalitetno, v dobro pasme in vlagaš maximum v mladičke in brejo samico, izbiro plemenjaka.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 19 Marec 2012, 16:52:41
Seveda vzreditelji ne polnijo zavetišč, če pa lahko mladiče prodajo. V zavetiščih pa pristanejo samo tisti reveži, ki ne ustrezajo standardu (poznam konkretne primere - pes je nadgrizav in so ga kot mladiča fliknili v zavetišče - ima pa rodovnik!). To je ljubezen do psa in pasme.... Niso vsi vzreditelji slabi, niso pa tudi vsi dobri. Niso vsi, ki imajo nerodovniška legla dobri pa tudi ne slabi. Tako, da bo ta debata res trajala vnedogled.

htttp://www.sky-lab.si


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 19 Marec 2012, 17:47:05
Oprostite, a ne morem si pomagati, da nebi nekaj napisala...  :-[ :-[ :-[

HUDMA, kaj pa je zate ljubezen do živali!?? To, da se nekdo odloči za "domače" nerodovniško leglo, ker se mu zdi njihov pes/psička (ki je morda celo rodovniški) izredno lep in izredno pameten in oh in sploh in ker so npr. še otroci pri hiši in imajo mladičke fuuul radi, pa še psička itak "mora" imeti vsaj eno leglo.... In potem parijo z enkao "domačim" sosedovim oh in sploh samcem!?? Je to ljubezen do psov? To, da zavestno pariš samo na videz zdrave in lepe pse, ker če so pač na videz po mnenju nekega laika ful lepi predstavniki pasme pa ja ne moreš zgrešit ane  ;)  Pa kaj, če ima eden ali oba starša tam nekje v prejšnjih kolenih še kakega zlatega prinašalca, ovčarja ali kaj drugega vmes, po videzu so kot labradorci  ;D in to je to a ne, če je videti kot labradorec je gotovo labradorec  ;)  In potem oddaja mladičkov... Privlačen oglas, lepe slikice, "domače leglo", morda celo oba starša doma, mladički "garantirano" zdravi in tipični, ker ob obisku vam tako ali tako rejec zatrdi, da oni imajo mladičke ker imajo pse radi in ker so rodovniki itak samo za razstave, oni pa niso za ta štos in rodovnik potem pripelje do dražjega mladička, njim pa ni za denar  ::)... Oddajo jih vsakemu, samo da plača...  :D

Si se morda sploh pozanimal, kaj so psički dobivali kot hrano? Sta mati in oče legla redno cepljena? So bili mladički sploh cepljeni in razglisteni? Si dobil čipiranega psa in pripadajočo knjižico/potni list? No, če slednjega nisi dobil si ti in rejec kršil zakonske predpise! So ti rejci dali v podpis pogodbo, s katero se zavezuješ, da boš za psa primerno skrbel, mu nudil vso potrebno zdravstveno oskrbo,... Še iz zavetišč in društev za pomoč psom po večini ne gredo čisto pravi mešanci v nov dom, ne da bi se podpisala določena pogodba!!! Toliko o ljubezni do psov  :P
Ne prepričuj nas, ki vemo kaj in kako kupujemo, da si ti napravil res najbolje od vseh, ker si za še vedno preveč denarja kupil zgolj psa v tipu labradorca, kar pa niti pribljižno ni pravi labradorec  ;)  In ne nazadnje, če bi ti imel tako zelo rad pse, bi raje enega podobnega labiju posvojil in mu polepšal življene  8)  Če pa si res tako zagret za pravega labradorca, potem ti nebi bilo smelo biti škoda tistih nekaj 100E več, da bi dobil pravega! Tudi v tujino se da iti  ;)  In če veš, da so labiji tako izprijena pasma ( ??? ??? ???, no drugič vsaj uporabi izraz izrojena pasma in se vsaj delaj, da nekaj malega veš o vsem skupaj), potem res ne vem, zakaj hočeš ravno to pasmo  ??? Bi pa izbral manj "izprijeno" ali pa poiskal res uglednega vzreditelja, ki vzreja zdrave pse, se maksimalno trudi in opravi pri starših tudi prenekateri nepotrebni zdravstveni test zgolj zato, da zagotovi mladičkom čimboljše možnosti, da bodo zdravi in ponosni dolgoživi predstavniki pasme  ;D

Ah, sem pozabila... Ljubezen do psov je to, da kupiš mladička po čimbolj "ekonomični" ceni... Samo ljubezen do psov se tu za moje pojme ne začne ampak konča  ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 19 Marec 2012, 18:12:47
Žverca, prosim, če se obnašaš vljudno, tako kot se jaz. PROSIM!!!
1.) Nikjer nisem napisal, da so labradorci IZPIRJENA pasma.
2.) Izraz izpirjena je nekdo drug začel uporabljati v našem pogovoru. Sam se pisal o izrojenih pasmah, nisem imel pa v mislih labradorcev!!!
3.) Zelo grdo je, da me napadaš, saj sem se VSEM VEČKRAT OPRAVIČIL, DA MISLIM DRUGAČE KOT VI!!!
4.) Vse obtožbe v zadnjem postu samo potrjujejo moje slabe izkušnje z NEKATERIMI lastniki rodovniških psov - naduti, oholi, domišljavi, polni "večvrednostnega kompleksa".
5.) Kako lahko napišeš takšen post človeku, ki ga ne poznaš? 17 let sem imel psa in mogoče vseeno kako malenkost vem o psih, čeprav MOJI PSI doslej NISO imeli rodovnika.


Kayya

  • Gost
Odgovori #966 : 19 Marec 2012, 18:12:50
o tem bi lahko pisali romane ampak predlagam da nehamo ker on tega pac ne razume in izgleda da tudi nikoli ne bo.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #967 : 19 Marec 2012, 18:21:52
Seveda vzreditelji ne polnijo zavetišč, če pa lahko mladiče prodajo. V zavetiščih pa pristanejo samo tisti reveži, ki ne ustrezajo standardu (poznam konkretne primere - pes je nadgrizav in so ga kot mladiča fliknili v zavetišče - ima pa rodovnik!). To je ljubezen do psa in pasme.... Niso vsi vzreditelji slabi, niso pa tudi vsi dobri. Niso vsi, ki imajo nerodovniška legla dobri pa tudi ne slabi. Tako, da bo ta debata res trajala vnedogled.

Poleg ostalih vprašanj v tej temi (torej kdo je oče mladičev Ilirski bistrici (glede na to, da naj bi bil rodovniški, menda ni skrivnost, kdo je  ???) ter katero leglo se je prodajalo po 1200€ in ima dedno bolezen) me zanima še, kdo je fliknil mladiča z nadugrizom v zavetišče.  ??? Ker "poznam konkreten primer" zame ni dovolj, da bi verjela zadevi.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 19 Marec 2012, 18:29:08
o tem bi lahko pisali romane ampak predlagam da nehamo ker on tega pac ne razume in izgleda da tudi nikoli ne bo.
Jaz še PREDOBRO razumem kaj mi želite povedati a se V DOLOČENIH DETAJLIH NE STRINJAM Z VAMI. Smisel foruma je izmenjava mnenj in ne posiljevanje sogovornikov. Še zadnjič SE OPRAVIČUJEM, ker mislim drugače od nekaterih.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #969 : 19 Marec 2012, 18:34:26
Brez sprenevedanja. Kaj (za začetek ;) ) hočete povedati? Da se BC ji v SLO niso nikoli prodajali po 1000-1200EUR. Seveda so se. In za take pse je bilotreba  celo v čakalni vrsti čakat!!!
Sedaj v krizi je pa tudi s ljubljenimi kužki kriza  ;) . Koliko so padle cene rodovniških? Zakaj? Ker so slabši, kot pred tremi, dvemi leti.

Pumpajte pač tiste, ki verjamejo vaši brezmadežnosti. K čemu teži vzreja SLO borderjev? K prvem mestu v agilitiju ali frizbiju?
Ma kdo se bo z vami sploh ubadav. Serjete sami sebi v skledo..................in jast sem tako vesel!  8)

Samo glejte, da kakšnega zdravstvenega testiranja ne boste izpustili ;) in vzredili pse, ki že z legla prinesejo osnovno poslušnost in socializacijo  ;D

Ja jast poznam BC ja za 7360 EUR nabavne cene katerega poškodba je bila genetskega izvora (vsaj takšna je bila diagnoza). Pes je pač škart, škart roba za 7360 EUR, brez vzrejnega dovoljenja.
Le poiščite, od kje je bil ;)

PS.
5rca, lahko se pa oglasiš pri meni osebno in si greva psa pogledat ;) ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #970 : 19 Marec 2012, 18:43:42
Hjam o kvaliteti BCjev v SLO (slo vzreja, ne uvoženi)...bi se res dalo razglabljat, po mojem bi cela vojna vihra nastala. Zaradi različnih vidikov.
Meni najljubši borderji, ki sem jih imela priliko spoznati- Phoebe iz NYTCB in Lin prav tako NYTCB, Brie in Vicky iz Doggone borders.  :) Ostalih ne poznam kaj prida.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 19 Marec 2012, 18:54:15
HUDMA, še vedno nisi odgovoril na osnovna vprašanja, ki sem jih zastavila...  ???
Se opravičujem, če sam nisi uporabil besede "izprijeni/na/no", moja napaka, ampak. Vseeno me zanima koliko si se sploh pozanimal o bodočem članu družine, glede na sedaj navedene tvoje dolgoletne izkušnje s psi  ;)

Sicer pa ima Kayya prav, če nekdo ne razume pač ne razume  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #972 : 19 Marec 2012, 19:03:28
Bom komentirala samo ceno, ker pač očitno je fino govoriti o tem, kako so borderji z rodovnikom škart. Za povedati, za katerega psa se pa gre, pa zmanjka poguma (oziroma se ostaja samo pri provociranju).

Jaz sem mojo prvo psico kupila leta 2005 za 600€ (in kot študentka šparala zanjo + si sposodila denar). Druga je bila 800€ (oziroma jaz sem jo dobila "malce" ceneje) leta 2010 (v isti psarni so mladiči letos isto po 800€). Kar jaz poznam cene, so se dvignile na hitro od leta 2006-2008, zdaj pa nekako ostajajo na isti ravni. Kar se pa tiče psov, kjer je bila čakalna vrsta, pa verjamem, da je bila cena višja (povpraševanje pa ponudba) - ampak povprečna cena mladiča vseeno ostaja na cca 800-850€. Če se je eno leglo za toliko prodalo, še ne pomeni, da se vsa.  ;)

In glede na število borderjev, jih precej malo dela agility in frizbi. Večinoma jih ljudje kupijo, ker so tako fino pametni (psi, ne lastniki).  ::) ::)

Še enkrat:
Citiraj
Se pa čisto strinjam s pidogom mnenjem. Nakup psa je tvegana zadeva. Pa če se gre za rodovniško ali nerodovniško leglo. Je treba tudi pri rodovniškem leglu ločit med odgovorno vzrejo in tisto, ki to še zdaleč ni. Tisti, ki vzrejajo odgovorno, bodo preučili linije in tveganje za določene genetske bolezni. In več kot to vzreditelj ne more narediti (včasih imaš dejansko smolo ne glede na vse) - razen da ti krije stroške zdravljenja in ponudi novega psa, če pride do česa takšnega.

Hjam o kvaliteti BCjev v SLO (slo vzreja, ne uvoženi)...bi se res dalo razglabljat, po mojem bi cela vojna vihra nastala. Zaradi različnih vidikov.

Pa dajmo razglabljat o kvaliteti slovenskih borderjev... Kar jaz poznam borderje iz slovenske scene, so večinoma kar zdravi. Žal imamo OCD. Po drugi strani na srečo nimamo epilepsije. Pa nimamo slepote. Ni TNSja. Jaz sem vedno za to, da se govori o zdravstveih težavah pri borderjih. Da so zadeve javne. Razen, če si mislila o kakšni drugi kvaliteti?

Citiraj
Meni najljubši borderji, ki sem jih imela priliko spoznati- Phoebe iz NYTCB in Lin prav tako NYTCB, Brie in Vicky iz Doggone borders.  :) Ostalih ne poznam kaj prida.

Si spoznala tri psice s tremi fajnimi lastnicami. ;) To še ne pomeni, da je vzreja tam na visokem nivoju (ne rečem, da je na nizkem, mene osebno odbijejo malce s to obsedenostjo z barvami  ;)).


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #973 : 19 Marec 2012, 19:22:57
HUDMA, še vedno nisi odgovoril na osnovna vprašanja, ki sem jih zastavila...  ???
Se opravičujem, če sam nisi uporabil besede "izprijeni/na/no", moja napaka, ampak. Vseeno me zanima koliko si se sploh pozanimal o bodočem članu družine, glede na sedaj navedene tvoje dolgoletne izkušnje s psi  ;)
Sicer pa ima Kayya prav, če nekdo ne razume pač ne razume  ;)
Bejbi, v takšnem tonu se ne bova pogovarjala. Žal mi je, tako pač z mano ne gre. Če se kdaj spustiš na zemljo, pa mogoče nekoč nadaljujeva ... No, enako velja tudi za vse ostale.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #974 : 19 Marec 2012, 19:34:05
Bom komentirala samo ceno, ker pač očitno je fino govoriti o tem, kako so borderji z rodovnikom škart. Za povedati, za katerega psa se pa gre, pa zmanjka poguma (oziroma se ostaja samo pri provociranju).

Jaz sem mojo prvo psico kupila leta 2005 za 600€ (in kot študentka šparala zanjo + si sposodila denar). Druga je bila 800€ (oziroma jaz sem jo dobila "malce" ceneje) leta 2010 (v isti psarni so mladiči letos isto po 800€). Kar jaz poznam cene, so se dvignile na hitro od leta 2006-2008, zdaj pa nekako ostajajo na isti ravni. Kar se pa tiče psov, kjer je bila čakalna vrsta, pa verjamem, da je bila cena višja (povpraševanje pa ponudba) - ampak povprečna cena mladiča vseeno ostaja na cca 800-850€. Če se je eno leglo za toliko prodalo, še ne pomeni, da se vsa.  ;)


Ne provociram in ne pravim, da so vsi rodovniški psi škart ::)
Glede cen...........očitno počasi prihajava skupaj ;)

Me pa veseli, da pri pasjereji pristanemo pri ponudbi/povpraševanju oz. da je pasjereja pač super neobdavčen biznis!!!  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #975 : 19 Marec 2012, 19:36:20
Ne provociram in ne pravim, da so vsi rodovniški psi škart ::)
Glede cen...........očitno počasi prihajava skupaj ;)

Me pa veseli, da pri pasjereji pristanemo pri ponudbi/povpraševanju oz. da je pasjereja pač super neobdavčen biznis!!!  ;)

Še bolj super biznis so pa nerodovniška legla.  ;)


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 19 Marec 2012, 19:51:06
Pes, ki je bil v zavetišču z rodovnikom je beauceron. Pa saj nima veze pasma. Jaz ne pravim, da je vzreja po defaultu zgrešena, se pa najdejo ekstremi in osebe, ki izgubijo stik z realnostjo in preferirajo določene barvne vzorce, kožne gube in grebene na hrbtu... Mladičke, ki precej odstopajo od standarda, dajo v zavetišča ali jih dajo evtanazirati. Pa ne govorim zdaj o SLO ampak na splošno.

Po drugi strani pa ni nujno, da nekdo, ki nima rodovniške vzreje, ne poskrbi za dobro hrano, zdravje, cepljenja in prehod mladičev v dobre roke.

V obeh primerih moramo biti odgovorni in ohraniti zdravo pamet. Tudi beauceron iz zavetišča je imel srečo in dobil super lastnike ter se noro zabava. Je celo terapevtski pes.

htttp://www.sky-lab.si


pikijakob

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #977 : 19 Marec 2012, 19:56:31
Pidog in Hudma, svaka čast, druga velika večina pa leta tam nekje okrog 10.000m visoko.



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 19 Marec 2012, 21:02:28
Ah HUDMA "srček dragi"... Z mojim tonom ni nič narobe  ;) Vse je stvar interpretacije  ;) In ti si pač očitno malo po svoje interpretiral moje poste...  :-\
In jaz sem žal že leta bolj trdno na tleh kot večina drugih  :P Tako da samo čakam, kdaj bodo ptički kot ti imeli zasilni pristanek...

Še vedno pa ne vem, zakaj mi ne odgovoriš na popolnoma upravičeno zastavljena vprašanja o nakupu tvojega labija ???
Jaz namreč točno vem kako so bili hranjeni mladički in mama pri mojih vzrediteljih (VSEH TREH  :P), točno vem kdaj so bili cepljeni, čipirani, kdo je oče in mati, kakšne zdravstvene teste in druge razstavne in delavne dosežke imajo, kakšni so bližnji sorodniki, kako dolgo so živeli, kakšne bolezni so se oz. se niso pojavljale nekaj rodov nazaj, kdo so lastniki mladičkov iz legel, teh iz katerih sem jaz vzela in iz tistih poprej ali kasneje, kakšni so zdravstveni in drugi rezultati sorojencev, kje se nahaja oče legla, kdo je lastnik,...  Ampak to sem pač jaz, če se v nekaj podam, se podam z načrtom vizijo in poprej več kot temeljito opravim svojo "domačo nalogo"  :P

Zame pač nek cenen ponaredek ni dovolj, če že kupujem, kupujem pravo stvar, ORIGINAL!!! In niti za enega mi še ni bilo žal!!!
Upam, da  tudi tebi ne bo "srček dragi"  ;)



pikijakob

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 19 Marec 2012, 21:12:33
Zame pač nek cenen ponaredek ni dovolj, če že kupujem, kupujem pravo stvar, ORIGINAL!!! In niti za enega mi še ni bilo žal!!!
Upam, da  tudi tebi ne bo "srček dragi" 

Žverca, ti si še daleč od zemlje!



Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #980 : 19 Marec 2012, 21:44:20
pikijakob, potem mi pa lepo prosim obrazloži kje in kaj je zemlja  ;)
Pa kot vidim, ste očitno samo zagovorniki nerodovniške vzreje na trdnih tleh  :o A ni to super :D

Izgleda, da se nisem dovolj jasno izrazila... Torej, če že, raje popoln mešanec iz zavetišča, kot nek pes v tipu neke pasme vzet pri kar nekem rejcu, ki pa je sicer "velik ljubitelj živali"  :o

Še vsaka krava in zrezek, ki ga dobiš na mizo serviranega ima dandanes neko obliko rodovnika oz. znano poreklo za seboj, da pa istega ne zahtevate niti pri lastnih psih je pa... Ma nadaljevanje si razlagajte po svoje  ;) 



amon_raa

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 19 Marec 2012, 22:03:41
nisem imel časa za odpisat. kaj vas točno zanima o mojem mešančku? osebnih podatkov prodajalca seveda ne bom dal, sem že tako slišal, da so bile določene težave. sam kot kriminalist to predobro vem. povem vam, da je kuža živa legenda :) če bo zbolel, ga bomo zdravili. se pa zavedam, da bo veliko dela. ampak kjer je voljaqa...............smeha otrok, niti ne morem opisati. tako, da me vaše ponavljanje dejstev, ki to niso, upravičeno in veliko krat neupravičeno opozarjanje, bučkanje, prav en k&#$! briga :) papirje si lahko vtaknete :)
se pa vsem zahvaljujem za debato. vsak pogled je nekaj vreden. in vsako tele ima svoje veselje



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #982 : 19 Marec 2012, 22:15:34
Ojoj... Kot kriminalist bi lahko vedeli, da ravno v pasji problematiki nikoli nihče ne naj... in da prodaja mešancev ni kaznivo dejanje?  :-\ Tako da ne vem kakšne težave bi naj bile, za katere bi vi kot kriminalist naj vedeli in zato ne želite izdati šteparja.
Žalostno, da človek, ki bi se naj poklicno "boril" proti negativnim stvarem, ne vidi negativnega v tako preprostih, enostavno razumljivih stvareh in to še podpira :-[

Bulldogs... And nothing else...


pikijakob

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 19 Marec 2012, 22:19:18
amon_raa se popplnoma strinjam!! :o



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #984 : 20 Marec 2012, 07:06:15
Zgolj v vednost, ko govorimo ravno o labijih brez rodovnika.

Poznam primer, kjer so kupili labija brez rodovnika za 300€. Pes je rumen in na hitro celo podoben labiju. Nima pa prave glave, repa, ima presvetle oči (ker so parili rumenega in čokoladnega skupaj - in nategnili nove lastnike, da je to ful redka kombinacija in da je zato ful poseben).

Pes je sedaj star dobro leto in ima take težave s srcem, da ga bodo morali evtanazirati, ker nima več kvalitetnega življenja.

Toliko o "labijih" brez rodovnika..


p.s. sem pa že večkrat napisala, da mi je smešno, ko ljudje na veliko vpijejo, da ne želijo pasemskega psa, ker jim rodovnik ni pomemben, hkrati pa z veseljem razglašajo okoli, da imajo "labradorca". Namesto, da bi s ponosom razglašali okoli, da imajo mešanca..
Dvoličnost?? Bi rekla da ja..



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #985 : 20 Marec 2012, 08:05:48
Na žalost se bo nerodovniška vzreja vseh pasem kljub argumentom vzrediteljev/lastnikov, ki znajo argumentirati rodovniško vzrejo nadaljevala. Sploh ne razumem, zakaj - a je denar v štartu res tako pomemben? :-\

Pa še nekaj - slovenska posebnost je ( foušija ne pozna meja), da nekateri mislijo/razglašajo, da je vse, kar je tuje boljše - smo tudi prebirali na tem forumu - pri različnih pasmah. Se vprašam, čemu?  :-\

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #986 : 20 Marec 2012, 08:12:31
Dodala pa bi še to, da pri meni ni moč izbrati psa glede na barvo ali barvni vzorec. Vsak bodoči lastnik pri nas dobi točno tistega psa za katerega menimo, da bosta v bodoče z lastnikom kar se da najboljša kombinacija  ;)



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #987 : 20 Marec 2012, 09:05:28
Dodala pa bi še to, da pri meni ni moč izbrati psa glede na barvo ali barvni vzorec. Vsak bodoči lastnik pri nas dobi točno tistega psa za katerega menimo, da bosta v bodoče z lastnikom kar se da najboljša kombinacija  ;)

Ne morem verjeti, da obstajajo ljudje, ki plačajo 1000+ EUR in nato niti ne smejo SAMI izbrati psa, pač pa super-duper vzvišen rodovniški presranec določi, katerega psa bo blagovolil ODERUŠKO prodati?
No in vi se čudite, da se folk obrača k šteparjem?  ???


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #988 : 20 Marec 2012, 09:10:15
A ni ravno tebe Hudma motil ton kako nekateri pišejo tukaj (čeprav je bilo tisto čisto lepo napisano), sedaj pa tvoja izbira besed jasno izraža tvojo mentaliteto. Tako da sedaj razumem, zakaj nekatere stvari težko dojemaš in jih ne razumeš...
Vsak pač lahko uporabi samo tisto, kar mu je bilo dano...

Bulldogs... And nothing else...


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #989 : 20 Marec 2012, 09:20:05
Ne morem verjeti, da obstajajo ljudje, ki plačajo 1000+ EUR in nato niti ne smejo SAMI izbrati psa, pač pa super-duper vzvišen rodovniški presranec določi, katerega psa bo blagovolil ODERUŠKO prodati?
No in vi se čudite, da se folk obrača k šteparjem?  ???

Daj preberi vse preden se nekaj razburjaš, napisala sem da se v slo prodajajo psi za bistveno manj kot 1000 eur ;)

Ne ne morejo sami izbrati, ker point pri nakupu borderja ni v tem da boš imel doma izbran določen barvni vzorec, pač pa psa, ki bo naslednih 15 let izpolnjeval njihova pričakovanja predvsem glede karakternih lastnosti.

Glede na povratne informacije si upam trditi, da so vsi lastniki naših psov s tem zadovoljni.

Pa še to bi rekla glede cen ... pri nas se da občasno dobiti mladiča z rodovnikom zastonj po principu solastništva  ;)