rodovniški/nerodovniški

Yo · 698356

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1920 : 20 Julij 2012, 14:05:00
Nevzgojeni-šolani psi; po pisanju sodeč imaš takšne ti :o
...............pa prevzgojno šolanje; baje da se tudi na to spoznaš (tisto z ultra rezultati; okoli rit v žep).
Pa ti si živa zakladnica, potencial idej, rezultatov in definicij  :o

Zaklukajte vprežno živino in................Lojze požen  ;)

PS
Ja Hudma, Charlie, oglejte si trplenje XY legel, ki so objavljena na KZS vsak mesec. A čmo kakšno dobrodelno akcijo izvest za trpeče...............podobno kot za tiste ki rešujejo.
Jast imam prav solze na obrazu. Pa še v minus delajo  :-\



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1921 : 20 Julij 2012, 14:19:51
Sprašujem se, kako so predniki naših psov sploh preživeli? Nihče ni namesto psic 24 ur dnevno čuval mladičkov, nihče doktoriral iz zdrave prehrane, nihče slikal kolkov in delal krvne slike. Še v jopice in čeveljčke jih nihče ni oblačil in obuval. In samice so imele celo dvakrat letno mladičke?
Kako neverjetno je, da so živali preživele. ???


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1922 : 20 Julij 2012, 14:23:21
Preziveli so ze, ampak veliko mladickov je pomrlo, zivljenjska doba pa je bila tudi bistveno krajsa od psov v moderni dobi... tiste s slabimi kolki je pa itak pobralo se hitreje.

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1923 : 20 Julij 2012, 14:27:30
Ma to so bili primitivci!
Poglej kaj ustvarja sodobna uradna kinologija  :o , kjer se dela tako kot je prav; spoštovanje do pasem in njihovih, predvsem karakternih značilnosti.
Katere pasam so to?
Velika večina  :o ;D :o ;D

PS
Lanabela, kako se tvoja šola imenuje oz. v katerem KD šolaš........................ ...al se imenuje tako kot moja?
So drage urice oz. kakšna je tarifa?



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1924 : 20 Julij 2012, 14:30:13
Ko sem pred davnimi leti prvič videl oblečenega psa, mi je bilo že kot otroku jasnoi, da se bo pasjereja sčasoma sfižila na vsej črti.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1925 : 20 Julij 2012, 14:31:55
Preziveli so ze, ampak veliko mladickov je pomrlo, zivljenjska doba pa je bila tudi bistveno krajsa od psov v moderni dobi... tiste s slabimi kolki je pa itak pobralo se hitreje.

Tako kot se za naravne pse spodobi  ;D . Pa saj k temu vsi strmite: nazaj k naravi 8) 8) 8)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1926 : 20 Julij 2012, 14:32:22
In vseeno imata in pipi in HUDMA psa dolocene "pasme", ceprav je pasjereja sfizena 8)
Seveda najdes med divjimi psi mnogo taksnih, ki so podobni pincu ::)

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1927 : 20 Julij 2012, 14:33:07
Ti si pa prav obsedena s tole tvojo domačo nalogo!  :)
A je hiša že pospravljena in kosilo že kuhano? Spet nisi naredila domače naloge:P

ta teden je nimam 8)  , sem desca zjagala na balkan.. pa imam cajt se po forumih valit  in brihtat ... ni treba kuhat, ni treba  strežt pa "rit"brisat skoz nekomu...pospravlen pa  zlikan pa  skoz ( noben ne vlač na dan po 5 različnih majc ven, pa čez stol pol meče)
  cucke pa že ven peljem pa brikete nasujem :-9
           desci ste tud ena dodatna vprega  :P   :P :P :P

p.s. travo sem tud sama pokosila... kdo bi si mislu :o

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1928 : 20 Julij 2012, 14:38:43
Hudma: preživelo jih je 10%, če ni bilo kakšne hujše kuge vmes. n pri osmih letih so bili starčki, kakršni so danes po 13.

Pipi: ja, v določenih ozirih so zelo nevzgojene (valjajo se po pohištvu, kradejo hrano skrivajo predmete....v drugih (tisti, ki se mi zdijo pomembni) so pa 100% zanesljive. Brez tega bi bilo delo z njimi nemogoče. Z rezultati pa ni problema Jih je moč videti. Če želiš videt, kako poteka tak mal bolj zanimiv trening ti lahko nalimam link. O tarifi je pa brez pomena razpravljat, ker te ne vzamem, če nimaš opravljenega BBH in nisi pripravljen resno trenirat vsaj dvakrat tedensko + delo doma.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1929 : 20 Julij 2012, 14:40:56
In vseeno imata in pipi in HUDMA psa dolocene "pasme", ceprav je pasjereja sfizena 8)
Seveda najdes med divjimi psi mnogo taksnih, ki so podobni pincu ::)

Imam tisto, kar se mi v času v katerem živim dopada. Karakterno, vizualno, whatever. Imam za nekatere mešanca, za druge X pinča, za tretje pinča..............kakor je komu pogodu.
Je pa moj križanec, Xpinč, baštar podoben divjemu psu ravno toliko kot tvoj pravi, radovniški BC ali pa nerodovniški BC ali pa doberman....predvsem tisto kar imaš sama doma ;)
Divji/naravni.........kakšna je pa ta definicija. Zmeraj kaj novega izvem :o



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1930 : 20 Julij 2012, 14:42:06
Hudma: preživelo jih je 10%, če ni bilo kakšne hujše kuge vmes. n pri osmih letih so bili starčki, kakršni so danes po 13.

Pipi: ja, v določenih ozirih so zelo nevzgojene (valjajo se po pohištvu, kradejo hrano skrivajo predmete....v drugih (tisti, ki se mi zdijo pomembni) so pa 100% zanesljive. Brez tega bi bilo delo z njimi nemogoče. Z rezultati pa ni problema Jih je moč videti. Če želiš videt, kako poteka tak mal bolj zanimiv trening ti lahko nalimam link. O tarifi je pa brez pomena razpravljat, ker te ne vzamem, če nimaš opravljenega BBH in nisi pripravljen resno trenirat vsaj dvakrat tedensko + delo doma.

Kako se že imenuje ta šola, KD  ???



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1931 : 20 Julij 2012, 14:44:39
Imam tisto, kar se mi v času v katerem živim dopada. Karakterno, vizualno, whatever. Imam za nekatere mešanca, za druge X pinča, za tretje pinča..............kakor je komu pogodu.
Je pa moj križanec, Xpinč, baštar podoben divjemu psu ravno toliko kot tvoj pravi, radovniški BC ali pa nerodovniški BC ali pa doberman....predvsem tisto kar imaš sama doma ;)
Divji/naravni.........kakšna je pa ta definicija. Zmeraj kaj novega izvem :o

Sej, in to kar imas (in imam) je produkt "sfizene" rodovniske vzreje :)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1932 : 20 Julij 2012, 14:48:47
....v drugih (tisti, ki se mi zdijo pomembni) so pa 100% zanesljive. Brez tega bi bilo delo z njimi nemogoče. Z rezultati pa ni problema Jih je moč videti.

Sprenevedanje  ??? al kakšni drugi platonski vzroki glede demonstracije!
Nad 100% nostjo imam zmeraj respekt.

Kako se tvoja šola, KD imenuje ???



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1933 : 20 Julij 2012, 14:55:17
Hudma: preživelo jih je 10%, če ni bilo kakšne hujše kuge vmes. n pri osmih letih so bili starčki, kakršni so danes po 13.
Pih? Kako zastrupljene so torej slovenske dežele RAZEN Gorenjske? Zdaj pa že kar s strahom sprašujem s katerega dela Slovenije prihajaš?
Kot muilc se spominjam, da so imeli v naši vasi pri vsaki deseti hiš kdaj pa kdaj kakšno leglo s 5 - 8 mladički. No, kakšen je tudi umrl ampak pri govejem repu bi prisegel, da jih je vsaj 80% preživelo. ???


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1934 : 20 Julij 2012, 14:56:30
Sej, in to kar imas (in imam) je produkt "sfizene" rodovniske vzreje :)
A vidva tudi? Jaz sem svojega psa potegnil naravnost izpod sedeža nekega ukrajinskega tovornjaka.  :)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1935 : 20 Julij 2012, 14:56:45
Sej, in to kar imas (in imam) je produkt "sfizene" rodovniske vzreje :)

Ne, jast imam sfiženo nerodovniško! Jast imam mešanca!........ki pa je potomec rodovniških; lahko ampak ni dokazljivo (zate). Če pa rodovniški ne bi obstajali bi imel pa sploh nerodovniškega...........če bi obstajali.................če ne pa jazbeca na verigi :o
Je pa moj pes daleč od standarda (saj drugače ne mora biti ker je nerodovniški)
Kako je pa nastal pa ne veš. Saj nima rodovnika...............lahko tudi iz naravnih potepuhov ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1936 : 20 Julij 2012, 15:06:58
Kaj je vzgojen/nevzgojen pes/otrok je odvisno od vsakega posameznika. Moji psi zo zame vzgojeni, za koga drugega niso, za kaksnega pa morda celo prevec.

Socializirani so in imajo tudi kaksne probleme (kdo jih pa nima?). Ce mi kaksna zadeva pri mojih psih ne odgovoarja, jo poskusam odpraviti/omiliti.

Sola se jih tudi, vendar solanje pravzaprav ni nikoli zakljuceno (prav tako ne vzgoja in ne socializacija).

Eni psi ne smejo pogledati v hiso, moji lahko spijo na postelji ze od samega prihoda k nam. Skratka, meje, ki jim mi (ljudje, lastniki, vodniki) postavljamo so razlicne.

Se da ziveti in delati z vecjim stevilom psom (spet subjektivno mnenje, kaj je vecje stevilo psov), hoditi po tekmah, razstavah, izpitih, tecajih, kampih, seminarjih... ce se seveda hoce (pomembna je dobra organizacija, sodelovanje in pomoc druzine...). Pa hkrati lahko spravis se stevilcnejse leglo dudarjev gor (iz kontjenerja).
Je pa res, da je nasa mami doma, ker se ukvarjamo z nasadi sadja, zelenjave, sadikami... Je sicer malo durgacen rezim, ko je sezona, pa se vseeno da ;)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1937 : 20 Julij 2012, 15:12:49
Kako se že imenuje Lanabelina šola, KD  ???



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1938 : 20 Julij 2012, 15:19:56
....Pejd raj v zavetišče pa  posvojiš, reši, boš dobro delo naredil...
 ahahahaha zdej je pa še to odpadlo
  ker pol se pa zve tamle vmes v Sleepyenem postu da oskrba psa v zavetišču je 500 eur ( teh 500 eur davkoplačevalskega denarja... ) + posvojitelj pa še 50-100 eur
 600 eur dobro delo( brez da se kaj še nažica zraven) .
 no sedaj se vsaj tega več ne omenja ;D... morem priznat da nekam smo pa le prišli  :o

 

Rodovniški, nerodovniški, "plemeniti", baštadri.... never ending story.  Pro&contra.   Kakor komu paše..
SI pa vsi mi svoje pse sami nahranimo, sami  zdravstveno oskrbimo..

In državi pošteno plačamo DDV na vsaki žakelj pasje hrane, na vsako pasjo rajnglo, na vsako lajno...
Ter se trudimo postati (in ostati) odgovoren lastnik... In imamo jih radi...

Veliko boljše bi bilo to "energijo", ki jo porabimo za takšno in drugačno dokazovanje porabiti za osveščanje...Predvsem tistih, ki "poskrbijo", da so zavetišča polna.




Žverca

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 20 Julij 2012, 15:21:23
Ne morem, si kaj, da nebi nekaj napisala, pa čeprav sem si že tolikokrat rekla, da za nekatere tukaj žal ni pomoči...

Žal ste eni primitivci!  >:(
Pa kaj je po tanovem zločin, če se nekdo za svoje leglo trudi ko 100hudičev!??  ???  A sploh veste kako težko je določena legla gor spravit!?? Pa da ne boste Hudma, Pidog in podobni mislili, da govorim samo o rodovniških! So popolnoma enake težave tudi z nerodovniškimi-čistokrvnimi in pa popolnimi mešanci!  :P  Samo da pravi vzreditelj se že v naprej pripravi na potencialne komplikacije in želi postoriti vse, da svoje male kepice in mamo kar najbolje čez spravi!  ;)  Medtem ko je večini takih z nerodovniškimi-čistokrvnimi in mešanci poipolnoma vseeno in če kak mladič pogine toliko bolje, manj lačnih ust za hranit in oddat, morda bo sicer profit pri leglu malo manjši, ampak bo pa pri naslednjem leglu nadoknadil  :P  Vložki v taka legla so pa (z res redkimi presvetlimi izjemami) izredno majhni in skoraj nični, tako da profit z njimi vedno JE  ;) Psice in mladiči pa so velikokrat zaradi nepoznavanja prehranskih zahtev, zahtev po cepljenjih, razglistenju,... podhranjeni, imajo kako nalezljivo bolezen in en kup parazitov! Da o tem, da niso mikročipirani, pa čeprav je to zakonsko obvezno sploh ne govorimo!  >:( >:( >:(

Pa ja, na take predloge, da je naravno najboljše in da je bilo včasih vse toliko bolj super fejst in fajn, če bi bilo tako kot včasih vsaj v določenih ozirih, jaz nebi imela prav nič proti, samo včasih so bili taki čistokrvni psi (tisti z rodovnikom in tisti brez) še dražji, predstavnikov pasme je bilo izredno malo, legla in psice so imele slabše preživetvene možnosti in mladičke je bilo potrebno krepko v naprej rezervirat, dobili so jih le izbranci in so stali eno malo premoženje!!! Me prav zanima če bi bili taki, kot tu zagovarjate nerodovniško čistokrvno vzrejo res pripravljeni vrniti se v tiste čase  ???  Sploh glede na to, da pri vas nenazadnje vse pristane pri eni čito banalni zadevi- čim nižji ceni za psa  :P 
Lahko je druge zmerjati s primitivci, kaj pa, ko bi še sebe malo pred ogledalo postavili!  ???  Ste popolnoma tipični potrošniki v tem materialističnem svetu! Čim ceneje tem bolje je vaš moto, ne glede na to kaka je kvaliteta, kakšne so deklaracije, če je poceni je super, če je drago je pa sigurno nateg a ne!
Če res mislite, da pravi vzreditelji bajno služijo, ja zakaj za boga se pa ne greste tega!?? Očitno ste odkrili zlato jamo in bi si lahko krepko popravili finančno stanje  :o

Ves tale govor o vrnitvi nazaj k naravi... Veste kaj... Na nas in pasjih pasmah ni prav nič več naravno! Ne mi ne večina psov nebi preživeli pod takimi pogoji, kot so bili nekoč! Zapomnite si, PES NI VOLK!!! Podoben mu je, to je pa ravno toliko, kot smo mi podobni šimpanzu, potem se pa tudi neha!  :o Mi smo ustvarili psa in pasme, mi smo odgovorni zanje!!! To žal pomeni tudi povečano skrb za prehrano, zdravje, vzrejo legla,... in če tega nisi sposoben, si ne lasti psa, ne vzrejaj in ne zatiraj tistih ki pač znajo iz takih za nekatere banalnih stvari narediti celo znanost  :o  Če nebi bilo znanosti in napredka na takih vsakdanjih področjih, bi verjetno bilo en kup ljudi manj na svetu, da o psih sploh ne govorimo...

Veste kaj, so stvari, za katere je vredno čakati in drago plačati! Dobri psi so ena od teh stvari!
Nenazadnje so to partnerji za eno desetletje  ;D  In partnerja si velja dobro izbrat, pa naj bo to dvo ali štirinožen!

Pa en lep PASJI POZDRAV!  8)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1940 : 20 Julij 2012, 15:24:59
Aja, sem še nekaj pozabila..

Meni je 500 EUR veliko denarja...

In se sprašujem, če zavetišča kalkulirajo pri izstavitvi računa plačniku  tržne cene veterinarskih ambulant in klinik oz dnevne oskrbe psov 
t. im. pasjih hotelov? Plače in prispevki za zaposlene? Najbrž so tudi zajete v tem znesku. A ni nič več volunterskega dela?  Se vse "računa"?
Voluntersko delo - kaj je to?... Potem si pač vol....



charlie

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1941 : 20 Julij 2012, 15:26:27
Charlie,vse se da,če se hoče! Ko so pri nas doma mladiči je letni dopust rezerviran samo za njih.14 dni imam jaz dopust,14 dni ima mož dopust,naslednjih 14 dni si on (ker pri njemu ta možnost obstaja)zamenja službo za popoldan,tako da dopoldan skrbi za mladičke on, popoldan pa jaz.Kasneje so že toliko veliki,da dopoldne lahko preživijo sami.Nimamo jih v pesjaku,kotišče je običajno postavljeno v kuhinji,tako da so non stop v središču dogajanja.Vstajanje je vsako jutro ob 04.50 uri ,spat mi pa običajno ne uspe iti pred 23.30 uro.Tudi ko mladičev nimamo je režim vstajanja in odhoda v posteljo isti.Edina stvar,ki je takrat ko so mladiči občasno tudi spustimo so sprehodi.Na srečo imamo zelo velik vrt na katerem se odrasli psi lahko znorijo.In ne moreš verjeti poleg vsega naštetega dela mi uspeva hoditi tudi na razstave, ;D obdelovati njivo :P  in skrbeti za gospodinjstvo. 8)
Hvala za odgovor. (bolje eden kot nobeden)
Verjamem,da se da, če se hoče. Ampak kakor pri odločitvi za enega psa, gre tudi pri odločitvi za vzrejo za projekt, ki traja recimo minimalno 10-15let (raje več) in ne za nekakšne izredne razmere v času legla.
No pa da razjasnim mojo dilemo:
V tej temi je ogromno napisanega kakšna naj bi bila odgovorna vzreja...potem pa skočiš na poglavje vzgoje, navajanja na čistočo, pa šolanja in dela prilagojenega posamezni pasmi in prebereš cel kup priporočil in tudi komentarjev kaj je optimalno za posamezno pasmo.
In prav pri vzreji rodovniških se rado poudarja karakter, delovne zasnove in koliko časa in truda terja odgovorno lastništvo takega psa.
In če lahko bodočega lastnika vzreditelj ocenjuje, ali primeren izpolniti potrebe enega psa, bi bilo pošteno, da pove tudi kako mu uspeva, da se sam drži svojih zahtev pri vseh svojih psih in obenem še razstavlja, vzreja in po možnosti še šola.
Verjamem, da z leti vsak vzreditelj pridobi precej izkušenj in veliko dela opravi mimogrede, sploh ker mu je to v veselje.
Ker pa večina zagotavlja, da z vzrejo ne služi, bognedaj od nje živi, vsa ta priporočila in zahteve meni enostavno ne gredo v 24-ur.










Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1942 : 20 Julij 2012, 15:31:59
Citiraj
Kot muilc se spominjam, da so imeli v naši vasi pri vsaki deseti hiš kdaj pa kdaj kakšno leglo s 5 - 8 mladički. No, kakšen je tudi umrl ampak pri govejem repu bi prisegel, da jih je vsaj 80% preživelo

A,a. Malo drugače je bilo. So imeli leglo z xy mladički, pustili pa  niso več kot 1 ali 2, največ 3. Ostali so šli po kratkem postopku v krtovo deželo, tako da je tiste srečne lahko psica povsem brez pomoči in dohranjevanja gor spravila. Kakšnega je še psica poležala ali pa ga je kakšen nenadejan mraz pobral, od preživelih pa jih je nekaj pobrala cesta, nekaj so jih pabrale gliste in bolezni, če pa je prišla v vas kuga, je pa itak šlo vse, kar je bilo mlajše od enega leta.  Pa še kakšen odrasel povrhu.  Pogosto so psice izgubile celo leglo (ponavadi zaradi mraza ali glist), včasih so ob porodu ali po njem poginile tudi psice. pač, tako to gre, če ni na voljo najosnovnejše veterinarske pomoči. Je pa seveda odvisno od tega, kako daleč nazaj gledaš - pred 20 leti ni bilo bistvene razlike v oskrbi psov od današnje.
Citiraj
Kako se že imenuje Lanabelina šola, KD  ???
E Pipi, čist zanalašč ti ne povem. Pa če te zelo mantra, lahko poiščeš, v bistvu sploh ni težko najti. Ti pa dam obljubljen link s treningom. Bi znalo biti, da mogoče kje celo ime društva piše.
http://www.youtube.com/watch?v=tcVjPVTxiQM&list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&index=1&feature=plcp
Pri vzgoji je pač tako, da tisto, kar se mi ne zdi pomembno in me ne moti pustim, tisto, kar je pomembno pa naredim tako, da je povsem zanesljivo.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1943 : 20 Julij 2012, 15:44:29
Ne morem, si kaj, da nebi nekaj napisala, pa čeprav sem si že tolikokrat rekla, da za nekatere tukaj žal ni pomoči...

Žal ste eni primitivci!  >:(
...
...
...

Lahko je druge zmerjati s primitivci, kaj pa, ko bi še sebe malo pred ogledalo postavili!  ??? 




Kaj pa če res, ja...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1944 : 20 Julij 2012, 15:49:20
Sleepy, tale tvoj zadnji vpis je pa že malce primitiven, da veš!  :D


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1945 : 20 Julij 2012, 15:50:17
E Pipi, čist zanalašč ti ne povem. Pa če te zelo mantra, lahko poiščeš, v bistvu sploh ni težko najti. Ti pa dam obljubljen link s treningom. Bi znalo biti, da mogoče kje celo ime društva piše.
http://www.youtube.com/watch?v=tcVjPVTxiQM&list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&index=1&feature=plcp
Pri vzgoji je pač tako, da tisto, kar se mi ne zdi pomembno in me ne moti pustim, tisto, kar je pomembno pa naredim tako, da je povsem zanesljivo.

Me veseli, da sva se vse zmenila  ;)
Pa veselo šolanje še naprej..................predv sem 100%.
Midva sva s temi debatami zaključila tako kot z Lunetto ;)
Lahko pa trdim, da šolaš to kar šolaš.........pač šport!
Jast pa vzgajm v psa, ki je uporaben v vsakdanjem življenju ;)

Bom pa seveda povprašal reševalce o tvoji 100%...............čeprav sumim, da več kot športno nisi okusila

Hiv,hiv................poženi



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1946 : 20 Julij 2012, 15:52:31
Sleepy, tale tvoj zadnji vpis je pa že malce primitiven, da veš!  :D
:D :D :D Hvala za "malce"  ;D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #1947 : 20 Julij 2012, 16:02:00
.E Pipi, čist zanalašč ti ne povem. Pa če te zelo mantra, lahko poiščeš, v bistvu sploh ni težko najti. Ti pa dam obljubljen link s treningom. Bi znalo biti, da mogoče kje celo ime društva piše.
http://www.youtube.com/watch?v=tcVjPVTxiQM&list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&index=1&feature=plcp
Pri vzgoji je pač tako, da tisto, kar se mi ne zdi pomembno in me ne moti pustim, tisto, kar je pomembno pa naredim tako, da je povsem zanesljivo.

O tvojem veleumju o "prevzgojnem šolanju" pa je sploh brezpredmetno razpravljati.
Vse jasno ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1948 : 20 Julij 2012, 16:10:35
Citiraj
Veste kaj... Na nas in pasjih pasmah ni prav nič več naravno! Ne mi ne večina psov nebi preživeli pod takimi pogoji, kot so bili nekoč!

Aja ? sklepam da imas družino oziroma otroke ? a si svojega partnerja izbrala na podlagi njegovih genskih značilnosti, preverila ali ima on ali sama v rodovnem deblu genske bolezni , primerne fizične , vizualne, rasne lastnosti in v primeru če gre za odstopanja, verjetnost določenih obolenj bi dala strerilizirat / kastrirat svoje otroke ? groza ? namreč to charlie je evgenika, temelj intenzivne  rodovniške vzreje in v te nemoralne vode prideš če dejansko primerjaš pasjo vzrejo z človeško . Pa navsezadnje zakaj ne ? saj stalno poudarjate da so psi živa bitja tko kot človek, in da je njihov razvoj podoben kot  otrokov.   

Se takoj vidi kdo je primitiven, ko celotno debato pasje vzreje postavimo v realno perspektivo moralnosti. Pes ni tržni predmet, ne subjekt človeške oholosti kot tako je 90& pasje vzreje moralno sporne verjetno ni naključje da so nacisti svojo metode arijanstva pobrali iz kinologije

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1949 : 20 Julij 2012, 16:20:39
Ljudje/psi: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mTTuiE1_Oe8.

Pidog: ce le vzgajas psa za vsakdanje zivljenje, je to manj, kot ce bi se dodatno solal, da je uporaben se za kaksno delo/sport/karkoli. Premalo za moje pojme.