rodovniški/nerodovniški

Yo · 709936

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2040 : 12 Avgust 2012, 07:06:51
Če bi imeli tisti, ki jokajo o uničenih pasmah, bolnih rodovniških psih in požrešnih vzrediteljih (rodovniških psov seveda) doma štrasenputpurije, potem nič ne rečem - so pač ljubitelji originalov in jih mački v žaklju ne motijo. Sploh če so zastonj in nihče z njimi nič ne zasluži. Vse ok. Ampak da  so točno ti kupili neke x približke te ali one pasme....potomce tistih najslabših rodovniških psov, ki so tako zanič, da jih niti v vzrejo ne spustijo ha.
Skratka, ne dopuščaš drugačnega mnenja, pa fertik?


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2041 : 12 Avgust 2012, 09:30:52
Če bi imeli tisti, ki jokajo o uničenih pasmah, bolnih rodovniških psih in požrešnih vzrediteljih (rodovniških psov seveda) doma štrasenputpurije, potem nič ne rečem - so pač ljubitelji originalov in jih mački v žaklju ne motijo. Sploh če so zastonj in nihče z njimi nič ne zasluži. Vse ok. Ampak da  so točno ti kupili neke x približke te ali one pasme....potomce tistih najslabših rodovniških psov, ki so tako zanič, da jih niti v vzrejo ne spustijo ha.



Lanabela
, odlično povedano.  Zdaj pa si zadala "knock-out" udarec zagovornikom rodovniško nerodovniškim psom...

Hudma, praviš, da Lanabela ne dopušča drugačnega mnenja, pa fertik... :o

Drugačno mnenje?  Ga ni.  To e edina "znanstveno" podkrepljena hipoteza, ki se je potem v praksi izkazala in potrdila za trdtev. Tako, da lahko brcate in tolčete kolikor hočete, ampak hipoteza je prerasla v trditev...
In če ne bi bilo tako, kot pravi Lanabela:" nekateri rodovniški so tako zanič, da jih niti v vzrejo ne spustijo :P
Bi vsi ti lastniki teh rodovniških psov "producirali" rodovniške mladiče... In ne bi iskali izgovorov, zakaj so se z rodovniškimi starši odločili za nerodovniško leglo....

Ajd, lepo bodite, danes se obeta lepa nedelja.





HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2042 : 12 Avgust 2012, 09:40:35
Tudi prav. Ti bom enkrat pripeljal pokazat našo črnuho, pa mi boš pokazala in povedala, zakaj je zanič.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2043 : 12 Avgust 2012, 09:42:41
Kakšni X približki, kakšni originali...............pa saj ne veste kaj kvasite.
Kaj je že X (po mednarodnem pojmovanju ;) ) ; manj kot 50% pakiranja al kako :o

PS
Moj pes je zaenkrat zdrav! Mogoče bi pa res moral k veterinarju ;D
Ja Lilit, ker se malo hvalim z njo je tudi malo moja, moja, iiiiii cukrček  ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2044 : 12 Avgust 2012, 09:49:38
Tudi prav. Ti bom enkrat pripeljal pokazat našo črnuho, pa mi boš pokazala in povedala, zakaj je zanič.

Takšni ne obstajajo, ker le ti so potomci "bolehnih" , izmečkov....... ;D .........edino če po njega ne greš v zavetišče; ti so najboljši in najcenejši  :o ............pa še nobeden ti ne prilepi X  8)
.......in če pasem ne bi bilo še psov ne bi morali imeti  :o

Meni so ekrat napisale vrle veleumke..............boš že videl, res da sedaj še ni bolan, ampak pa bo ;D

Živel otroški vrtec  :o

PS
Originalno pakiranje je zmeraj drago :o ;D :o ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2045 : 12 Avgust 2012, 10:08:59
Kako bi pa vedu, da je mladic ravno teh starsev? Lahko bi ti podtaknili mladica druge psice in delovno cisto bednega psa :P

Ja vem da ni tvoja, ma glede na to, da se malo "hvalis" z njo po forumu, je verjetno malo tudi tvoja ;)

ps. tdui starodobna vzreja je imela rodovnike, pa tudi ce ustne.

Hočeš reči, da kljub rodovniku mi bi lahko kaj podturili  :o ................al mislis, da je sosednje pleme "šteparija"  ;D . Ti povem, da ni. Jih dobro poznam. Pa še podarili mi bodo psa.
Če bo pa škart, bo pa v nas živel naprej. Boljše kot pepel na polici :o



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #2046 : 12 Avgust 2012, 10:26:05

Bi vsi ti lastniki teh rodovniških psov "producirali" rodovniške mladiče... In ne bi iskali izgovorov, zakaj so se z rodovniškimi starši odločili za nerodovniško leglo....


Prav res. Baje se da z rodovniškimi še več zaslužiti za povrh... ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2047 : 12 Avgust 2012, 11:53:28
Hudma, druga mnenja sicer dopuščam, a zaradi njih ne odstopam od svojega. Razen, če me uspejo drugi prepričati. Pogosto me. Če so na njihovi strani tudi dejstva, s katerimi znajo podkrepiti svoje mnenje. V primeru nerodovniške vzreje me ne bodo več. Moje mnenje namreč ni bilo vedno tako zelo odklonilno - so me pač izučile izkušnje. Mnenje  ima lahko vsak kakršnega koli si želi in ga lahko zagovarja kolikor mu drago,  a dejstva, ki so, kakršna pač so, ne glede na to, ali so nam všeč ali ne.

V tvojem primeru: kupil si psico od dveh (rodovniških) labradorcev. Če so vzreditelji njunih (rodovniških) prednikov dobro opravili svoje delo in če kombinacija ni bila posebej neposrečena, bodo mladiči toliko v redu, kolikor so bili v redu njihovi (rodovniških) predniki. Kar boš vedel čez dve do tri leta, nič prej. (btw, kakšni so bili pa izvidi od rtg kolkov in komolcev obeh staršev?) Ker se lastniku psice ni ljubilo delat vzrejnega pregleda (recimo, da ga res ni delal in ne da je psica pri vzrejnem pogrnila) bodo vsi njeni potomci (ki jih ne bo malo, glede na to, da naj bi se za nerodovniško vzrejo odločil zaradi čim pogostejših legel) za pasmo izgubljeni. Njihovi potomci v parih geneacijah ne bodo več imeli dosti skupnega z labradorci.
Zato: vsi zagovorniki nerodovniške vzreje kao pasemskih psov, bi se morali zavedati, da si lahko svoje poceni (saj to je glavno, mar ne) x pasemske pse privoščite izključno zato, ker se drugi še trudijo s solidno rodovniško vzrejo. Če rodovniške vzreje ne bi bilo, bi tudi x pasemski izginili v parih generacijah.....In če bi, tako kot je bilo predlagano v sosednji temi, parili  mešance, križance, pasemske...vse povprek, brez kakršne koli druge selekcije kot nemara zdravje, bi ne dobili milijon barv in oblik, med katerimi bi lahko izbirali, ampak  precej sivo enoličnost paria psov. Ki niti ne bi bili nujno zdravi, o uporabnosti pa raje ne govorim.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2048 : 12 Avgust 2012, 12:04:54
Zato: vsi zagovorniki nerodovniške vzreje kao pasemskih psov, bi se morali zavedati, da si lahko svoje poceni (saj to je glavno, mar ne) x pasemske pse privoščite izključno zato, ker se drugi še trudijo s solidno rodovniško vzrejo. Če rodovniške vzreje ne bi bilo, bi tudi x pasemski izginili v parih generacijah.....

To je to.

Lahko se toliko lajate o pokvarjeni rodovniski, brez nje ne bi bilo niti vasih popolnih nerodovniskih ;)

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2049 : 12 Avgust 2012, 12:11:27
Podpis.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2050 : 12 Avgust 2012, 12:13:41
Ja prav res še sreca ;D.....................če ne bi ostal brez psa :o

PS
Dobrih 100 let rodovniških, pih.................bo že tako kot pravite. Še sreča, da vas imamo  ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2051 : 12 Avgust 2012, 12:20:30
Koncno si dojel 8) :D

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2052 : 12 Avgust 2012, 12:23:52
Na planincah sončece sije................. :P



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2053 : 12 Avgust 2012, 12:25:09

Lanabela
, odlično povedano.  Zdaj pa si zadala "knock-out" udarec zagovornikom rodovniško nerodovniškim psom...

O, a res?  :o S čim pa? S tem, da je njena horjulska psica inkontinentna? Mogoče je pa problem v strokovnosti veterinarskih posegov v Horjulu in ne v tem, da psica ni rodovniška.  ::) Ker jaz ne vem za nobeno drugo s tovrstno težavo, pa vem za veliko steriliziranih psic. Poleg tega mora bit psica PRAVILOMA sterilizirana, ne pa obvezno.

Zanimivo, da je pri meni bolj ali manj dolgotrajno začasni dom našlo kar nekaj pasjih in mačjih mešancev, pa me veterinarji blazno redko vidijo. Trkam na les, sicer. Kot protiargument Lanabelini eni psici, jih imam kar nekaj primerov na zalogi, vključno z 19 let staro psico z nič kaj zavidanja vrednim življenjem do svojega 18 leta, s katerimi ni nobenih posebnih stroškov in/ali težav

O tem, da drugačnega mnenja ni, pa raje ne bom zgubljala besed... razen dveh - too much!

Upam, da bodo še vedno taki (ki niso small minded), ki bodo pogledali čez svoje ozke egostične interese in posvojili recimo starejšega psa, pa takega z neznanim poreklom, pa z žalostno preteklostjo. Ker so dovolj bogati, da si bodo to lahko in želeli privoščit, ker pri večini stroški oskrbe psa itak ne bodo presegli stroškov oskrbe rodovniškega psa in finančni vidik pri tem ne more igrati nič večje vloge.

ps. tdui starodobna vzreja je imela rodovnike, pa tudi ce ustne.
Aha. Ustne torej. Ampak psi pa niso mogli bit podtaknjeni? Ajaaaaa sej res, so rodovniški?!

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2054 : 12 Avgust 2012, 12:27:53
Vazno, da se vlece besede iz konteksta ;)

O, a res?  :o S čim pa? S tem, da je njena horjulska psica inkontinentna? Mogoče je pa problem v strokovnosti veterinarskih posegov v Horjulu in ne v tem, da psica ni rodovniška.  ::) Ker jaz ne vem za nobeno drugo s tovrstno težavo, pa vem za veliko steriliziranih psic.

Res, jaz pa poznam kar nekaj inkontinentnih, celo 2 taki sem imela, pa nista bili sterilizirani v Horjulu ::)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2055 : 12 Avgust 2012, 12:47:45
Pač ne znaš izbrati zdravega psa ali pa so tvoji veterinarji en k vredni  :P ......... zato rodovnike na mizo in domača naloga  :o
Iz konteksta..................hm, samo, da se ne boš preveč "zapletla" v kontekstih ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2056 : 12 Avgust 2012, 12:53:46
Haha rodovnik je vsega kriv, valda :o

Ena je bila cisti strasenpotpuri. Sterilizirani sta bili pa pri razlicnih vetih, v razlincih krajih  ;)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2057 : 12 Avgust 2012, 12:55:28
Saj pravim, pač ne znaš ;) .......... ne eno ne drugo ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2058 : 12 Avgust 2012, 12:57:29
Aja, ne rodovnik, jaz sem kriva. Nov argument, lastnik si je sam kriv, kaj pa ne zna izbrat psa 8) drugic bom tebe vzela zraven  ::)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2059 : 12 Avgust 2012, 13:04:01
Zagovorniki nadzorovane vzreje prisegajo na to, da je zmeraj kriv lastnik, kupec ;)
Ne vem če bi ravno s tabo šel izbirat...............pa pisanju sodeč stvar obvladaš....................v drugem mahu pa zopet pišeš, da pač ne znaš; kljub rodovnikom al kako; "na glupo pitanje, glupi odgovor" ;)

Oprosti, ampak takšni me pač ne prepričajo; ne za na levo, ne za na desno



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2060 : 12 Avgust 2012, 13:04:10
Ah ja, Sleepy, ne moreš iz svoje kože, a ne. Malo pobrskaj po strokovni literaturi, če problema ne poznaš. Ne, ni odvisno od strokovnosti posega, (ki btw seveda ni bil opravljen v Horjulu, ampak ga je opravila zelo znana in priznana veterinarka), niti ni odvisno od pasme - je pa pogostejše pri večjih psicah-, in sploh  ne gre za redko zadevo, čeprav o njej ljudje neradi govorijo. Gre preprosto za to, da ima prenizka raven hormonov tudi negativne posledice. Imate pa po zavetiščih srečo, da se pojavi šele mesece ali leta po sterilizaciji, ko so psice že oddane.
In ja, ljudje, ki se odločijo posvojiti psa iz druge roke (niti ne nujno iz zavetišča) bi morali vedeti, da obstaja precejšnja verjetnost, da bodo morali  popravljati napake prejšnjih lastnikov. Namesto, da jim prodajate pravljice o večni hvaležnosti in zvestobi. Pri nas smo imeli kar precej psov iz druge roke, tudi iz zavetišč (iz Horjulskega samo eno, da ti ne bo domišljija preveč poletela) in niti en ni bil brez psihičnih ali zdravstvenih težav. To so (bili) izjemno dobri psi, a je bilo treba v njih vložiti porecej več (znanja in denarja) kot v "načrtovane", ki so prišli k nam brez predhodnih prask.
Zgoraj napisano seveda ne pomeni, da naj se po pse v zavetišče ne hodi. Pomeni pa, da naj se po pse v zavetišče ne hodi, če je glavna motivacija prihranek denarja ali pa celo prepričanje, da bodo ti psi "rešiteljem" tako zelo hvaležni, da ne bo nobenega asocialnega ali drugače neprimernega vedenja.

Sicer pa se je Divin citat nanašal na povsem nekaj drugega - tudi namerno napačni uporabi citatov se reče manipulacija.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2061 : 12 Avgust 2012, 13:05:40
Zagovorniki nadzorovane vzreje prisegajo na to, da je zmeraj kriv lastnik, kupec ;)
Ne vem če bi ravno s tabo šel izbirat...............pa pisanju sodeč stvar obvladaš....................v drugem mahu pa zopet pišeš, da pač ne znaš; kljub rodovnikom al kako; "na glupo pitanje, glupi odgovor" ;)

Oprosti, ampak takšni me pač ne prepričajo; ne za na levo, ne za na desno

Pipipipi ;)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2062 : 12 Avgust 2012, 13:06:07
"Po mešanca samo v zavetišče" je naš slogan  ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #2063 : 12 Avgust 2012, 13:15:48
Aja, ne rodovnik, jaz sem kriva. Nov argument, lastnik si je sam kriv, kaj pa ne zna izbrat psa 8) drugic bom tebe vzela zraven  ::)

V nadzorovani vzreji naj ne bi bil kriv lastnik, kupec  ;) (moje mnenje, čeprav daleč od realnosti) , pri mešancih pa je vsekakor krivda na lastniku, kupcu.
Je pa najbolj idealno iz vidika biznisa, vrana vrani......, da je v vsakem primeru kriv lastnik, kar načeloma drži, če eno ne bi bila nadzorovana vzreja; mislim pakiranje (v večini primerov) :P
Le kaj bi mi reveži brez FCI ija............najverjetneje bi si lastili udomačene lisice, jazbece ;D



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #2064 : 12 Avgust 2012, 13:19:49
Če bi rodovniški pes ultimativno pomenil zdravo žival in nerodovniški pes ultimativno bolnega predstavnika pasjega rodu, te debate sploh ne bi bilo, saj bi VSI kupili LE rodovniškega psa in nihče ne bi vzrejal nerodovniških.

Ko mi vzreditelj s 40- letno tradicijo pove, da je moj pes zanič zgolj na podlagi dejstva, da nima rodovnika, takrat vem, da nima več smisla govoriti o ljubezni do živali. Žalosten sem.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2065 : 12 Avgust 2012, 13:26:25
Ah ja, Sleepy, ne moreš iz svoje kože, a ne.
Ne, res ne morem, kot več ali manj 9 miljard al kolko ostalih ljudi ne more, pa še fajn se v njej počutim  :P Seveda vem, da je inkotinenca možen zaplet po sterilizaciji predvsem večjih psic, ampak za primer proti nerodovniškim psom si postavila svojo psico, jaz sem pa za protiutež postavila možen razlog težave in to na podlagi nekaterih vedenj, ker pa v resnici ne vem kje je bila tvoja psica sterilizirana (v Horjulu ali v abmulanti in kdo jo je steriliziral) je ostalo pač pri tem. Možnem razlogu.


Zgoraj napisano seveda ne pomeni, da naj se po pse v zavetišče ne hodi. Pomeni pa, da naj se po pse v zavetišče ne hodi, če je glavna motivacija prihranek denarja ali pa celo prepričanje, da bodo ti psi "rešiteljem" tako zelo hvaležni, da ne bo nobenega asocialnega ali drugače neprimernega vedenja.

S tem se seveda v popolnosti strinjam


Sicer pa se je Divin citat nanašal na povsem nekaj drugega - tudi namerno napačni uporabi citatov se reče manipulacija.

V resnici ne vem na kaj se je nanašal Divin citat, jaz sem ga razumela kot je iz napisanega razvidno. Od kdaj se temu reče namerna napačna uporaba citatov? :o Kako napačno je pa uporabljen? Je popravljen? Spremenjen?  :o
Bom pa rekla, in to zelo namerno, da me pogostost etiketiranja z manipuliranjem ne čudi, glede na to, da si lahko mislim od kod prihaja...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2066 : 12 Avgust 2012, 13:29:06
Če bi rodovniški pes ultimativno pomenil zdravo žival in nerodovniški pes ultimativno bolnega predstavnika pasjega rodu, te debate sploh ne bi bilo, saj bi VSI kupili LE rodovniškega psa in nihče ne bi vzrejal nerodovniških.

Ko mi vzreditelj s 40- letno tradicijo pove, da je moj pes zanič zgolj na podlagi dejstva, da nima rodovnika, takrat vem, da nima več smisla govoriti o ljubezni do živali. Žalosten sem.
Maš prav, nima smisla. Samo ne bit žalosten, ker tudi nima smisla. Jeza je baje bolj konstruktivno čustvo  ;D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2067 : 12 Avgust 2012, 13:33:24
 Sleepy: Če ne veš, na kaj se je nanašal citat, potem ga ne uporabljaj. Če ne veš kje je bila psica sterilizirana, potem ne klobasaj neumnosti. Tudi kontekst, v katerem je bil uporabljen primer moje psice je bil drugačen od tega, v katerega si jo postavila ti.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #2068 : 12 Avgust 2012, 13:59:42
Prosim?

Aha, torej hočeš rečt, da šlampasto opravljeni posegi ali pa neprimerna oprema ali recimo neprimeren prostor niso ena od možnosti za težave? Tudi prav.  :)

Pod citatom sem postavila vprašanje, morda bo Diva nanj odgovorila, morda pa ne. Meniš torej, da se vprašanj ne sme postavljat in še manj se sme komentirat v kolikor se zadev ne razume tako, da mnenje ni drugačno?  ???

Jaz sem razumela, kot da so težave tvoje psice en od razlogov zakaj se najverjetneje ne boš več odločila za nerodovniškega psa. Kar je sicer povsem tvoja stvar, sem pa napisala kako je z živalmi neznanega porekla lahko tudi drugače. Ker stvari niso samo črne ali pa samo bele.

Ne vem no, nedopustnost drugačnega mnenja sem so zdej zasledila samo na enem forumu. Na tem še ne, pa upam, da bo dopustno tudi v prihodnje...

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2069 : 12 Avgust 2012, 14:17:40
Citiraj
Aha, torej hočeš rečt, da šlampasto opravljeni posegi ali pa neprimerna oprema ali recimo neprimeren prostor niso ena od možnosti za težave? Tudi prav

Niti v enem strokovnem članku ni bilo omenjeno, da bi način sterilizacije v čemerkoli vpilval na končni rezultat:

After removal of the ovaries approximately 20% of dogs develop urinary incontinence. Dogs greater than 20 kg (31%)  are more likely to develop PSMI than are those less than 20 kg (9.3%).Removal of the gonads results in estrogen deficiency and chronic elevation in the production and secretion of FSH and LH. The gonadotrophins may directly or indirectly, adversely affect the sphincter function of the urethra.

Pa če že nočeš iz svoje kože, se vsaj znebi te tvoje obsedenosti s Horjulom. Ti že prav škodi.


tole:

Lanabela, odlično povedano.  Zdaj pa si zadala "knock-out" udarec zagovornikom rodovniško nerodovniškim psom...


se je nananšalo na tole:
Če bi imeli tisti, ki jokajo o uničenih pasmah, bolnih rodovniških psih in požrešnih vzrediteljih (rodovniških psov seveda) doma štrasenputpurije, potem nič ne rečem - so pač ljubitelji originalov in jih mački v žaklju ne motijo. Sploh če so zastonj in nihče z njimi nič ne zasluži. Vse ok. Ampak da  so točno ti kupili neke x približke te ali one pasme....potomce tistih najslabših rodovniških psov, ki so tako zanič, da jih niti v vzrejo ne spustijo ha.

in nikakor ne na tole:
O, a res?  :o S čim pa? S tem, da je njena horjulska psica inkontinentna? Mogoče je pa problem v strokovnosti veterinarskih posegov v Horjulu in ne v tem, da psica ni rodovniška.  ::) Ker jaz ne vem za nobeno drugo s tovrstno težavo, pa vem za veliko steriliziranih psic.