Koliko Stane Stran?

trigi · 15287

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 12 Januar 2006, 16:00:07
Ojla

Ker so se pojavljala vprašanja v zvezi z stroški postavitve lastne spletne strani, sva se z nino odločila da kakšno rečeva tudi na to temo. Nekateri že veste da je za delujočo spletno stran / portal potrebno dvoje; registrirana domena in prostor na strežniku (po domače gostovanje).

PeSjanar.Si trenutno gostuje pri enem od slovenskih ponudnikov gostovanja (ponudnik je res slovenski :), vendar se njegovi strežniki nahajajo nekje v tujini, verjetno ameriki), le ta nam za ceno 18.ooo Sit/Leto ponuja sledeče:
150 MB prostora
4GB mesečnega prenosa
neomejeno domen in poddomen
neomejeno poštnih naslovov
neomejeno aliasov za maile
neomejeno avtomatskih odzivnikov
neomejeno MySQL baz
spam filter
webmail dostop
podpora za Perl, PHP, mySQL
dnevni backup in kup skript in podobnega ki si jih lahko inštaliramo po želji.

Z veseljem pa objavljam da se kmalu selimo na nov strežnik (upam da ne bomo razočarani ;)) in sicer smo se sedaj odločili za tujega ponudnika (imajo veliko nižje cene) ki pa nam za borih 35.ooo Sit/2Leti ponuja:
10 GB prostora (skoraj 70x več :D)
250 GB prenosa mesečno (60x več kot sedaj)
6 domen in 20 poddomen (težko da bomo kdaj rabili več :))
2500 email naslovov (ima kdo ideje za imena???  ;D)
neomejeno aliasov za maile
neomejeno avtomatskih odzivnikov
50 MySQL baz
50 PostgreSQL baz
spam filter
webmail dostop
podpora za Perl, PHP, mySQL, postgreSQL
dnevni backup in kup skript in podobnega ki si jih lahko inštaliramo po želji.

Zaradi tega se tudi že sedaj opravičujem če bo kdaj med selitvijo prišlo do problemov... načeloma nebi smelo :)
Za vsa dodatna vprašanja pa sem seveda na voljo ;)

Lp, Črt



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 12 Januar 2006, 16:11:25
Nov strežnik se sliši super!  :o In tako ali tako je jasno, da v tujini najdemo boljše in cenejše ponudbe kot v Sloveniji.... Škoda.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 12 Januar 2006, 16:48:16
Jp... mene zanimajo "konkretni" podatki, ce lahko ;) Torej, kje ste gostovali do sedaj in kam se selite ;)

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 12 Januar 2006, 17:45:56
Hehehe Lilit :D Smo malo firbčni ne? Nina bi te verjetno še kakšen dan ali dva pustila v čakanju ;)
Trenutni gostitelj je NeoServ, novi bo pa BlueHost

Scythe: nažalost je res tako ja... kar mi ni ravno jasno, ker tako ali tako ni važno kje je postavljen strežnik, ker recimo ni več tako kot v devetdesetih ko je vsak drugi dan "odletel" link z tujino pa seveda če si mel gostovanje v tujini ljudje niso mogli do tvoje strani, tega danes ni več, tako da res ni logike da bi plačeval doma nevemkoliko če lahko vtujini dobiš za drobiž.

Lp, Črt



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #4 : 12 Januar 2006, 18:15:22
Super, da bo več prostora! Koliko pa pride registracija domene in kako je to z maili?  ;) ;) ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 12 Januar 2006, 18:36:43
Ojla Marko

Cena registracije domene je odvisna od končnice
.com,.net,.info... so mislim da 5.oooSit/Letno ... enako mislim da sedaj velja tudi za .si
dočim recimo .eu stane trenutno okoli 40.ooo Sit/letno

Ne vem sicer točno kaj te zanima glede mailov, predvidevam pa da bi rad kakega imel ;) Verjetno bo to ena od nagrad za tiste z veliko točkami, nič pa še ni dorečeno :)

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 12 Januar 2006, 19:43:42
Hehehe Lilit :D Smo malo firbčni ne? Nina bi te verjetno še kakšen dan ali dva pustila v čakanju ;)

Nina bi jo pustila na čakanju za vedno, ker sploh ne ve kje trenutno smo ;D

In itak mi polovica teh stvari, ki si jih opisal zgoraj ni jasna in mi nikoli ne bo. Važno, da mi poveš koliko cekinčkov je treba za to odšteti, to je pa tudi vse.

Zato sva se tudi odločila, da bo tole javno in dostopno vsem. Že kar nekaj od vas naju je namreč na privat spraševalo koliko zadeva stane. Zdaj je črno na belem in veste kaj za ta denar dobimo (če se na vse to spoznate seveda ::)). Ker pa je tale naš novi gostitelj baje pokasiral že kar precej nagradic za opravljanje svojega dela upam, da bo tako deloval še naprej in da z njimi kot gostitelji ne bo problemov. So pa izredno hitri, na vsako vprašanje, ki ga imaš odgovorijo v cca. 15ih minutah, tako da... vse pohvale zaenkrat :-* No saj tudi prešnji gostitelj ni bil slab, ampak za naše potrebe je postal premajhen ::) ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 12 Januar 2006, 19:46:03
Hehehe Lilit :D Smo malo firbčni ne? Nina bi te verjetno še kakšen dan ali dva pustila v čakanju ;)

Klanjam se...  ;D poljubljam tla pod nogami... ;D za vedno hvalezna... ;D  etc.etc. ;D ;D ;D ;D

Moj oce nekaj sanja, da bi naredil eno poslovno stran, zato sem vprasala ;) ker je res ful poceni, glede na tiste, ki sem jih dosedaj ogledovala.

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 27 Januar 2006, 15:35:17
Koliko pa se rabi spletnega in mesečnega prostora za osebno stran? Pa recimo da ima ta stran kar veliko obiska - recimo 100 klikov na dan.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #9 : 27 Januar 2006, 17:01:55
Ojla

Za simple osebno stran imaš recimo 50MB čez glavo ... paketi gostovanja pa so ponavadi narejeni tako da za normalne porabnike ustreza tudi prenos oz. je neomejen

100 obiskov/dan je za osebno spletno stran že kar dober promet ;) Ampak verjetno bi ti 2GB prenosa zadostovalo.

Če pa bi rada imela še forum, kak filmček, foto galerijo in mogoče še kaj... potem pa to kmalu postane premajhno :D

aja še tale podatek... PeSjanar trenutno 'naredi' 550 obiskov/dan  :o :P (seveda iz dneva v dan raste :))

Lp, Črt



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 21 Februar 2007, 22:03:34
Leto je prišlo okoli. Koliko ima Pesjanar sedaj klikov na dan?

lp vid



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 21 Februar 2007, 22:12:33
Ojla

V letu dni se je promet na PeSjanar.Si potrojil ;)

Torej lansko leto je bilo 550 obiskov na dan, v mesecu januarju 2007 pa jih je bilo v povprečju 1560 na dan.

Mislim da kar prijetno rastemo :) Mogoče celo malo prehitro.

Lp, Črt



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 21 Februar 2007, 22:20:49
Aja ... še ena zanimivost ... naše gostovanje nas v rasti prekaša kar za nekajkrat ;)

Ko smo zakupili paket za dve leti, smo v paketu dobili 10GB prostora in 250GB mesečnega prenosa .... v tem času je to narastlo na 200GB prostora in 2000 GB mesečnega prenosa  :o ;D  Seveda za isto ceno, nič nam ni bilo potrebno doplačati ali kaj podobnega :)

Se vidi da smo pri nas še daleč za preostalim svetom ... raje ne glejte koliko bi vas prišlo tako gostovanje pri nas :D Bi verjetno morali računati kar visoko naročnino da bi preživeli  >:D

Lp, Črt



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 Oktober 2008, 15:16:23
Tole je sicer ze stara tema, ampak meni sele sedaj aktualna ;D

Gledala sem tale BlueHost in sicer vem, da ne bom rabila neomejeno prostora, ampak mi je malo neumno placati vec za omejeno  ??? Pa me zanima, ce je stvar res tako dobra, kot izgleda. Ce je torej Pesjanar se vedno na BlueHost in ce ste zadovoljni?

Hvala za pomoc  :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #14 : 17 Oktober 2008, 16:08:58
Oj

PeSjanar je še vedno na BlueHost, zadnje čase imamo sicer neke težave z bazo podatkov, ampak kot kaže je to problem skripte in ne gostitelja.
Odkar imajo Live Chat pa gre stvar sploh hitro, ko je potrebno odpravit kako napako, tako da zaenkrat lahko samozavestno rečem da sem zelo zadovoljen.

Lp, Črt



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Oktober 2008, 16:14:46
Hvala  ;)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 17 Oktober 2008, 16:17:34
Aja.. no ker smo že ravno pri tej temi ... naj kot zanimivost navedem trenutni obisk.

V prejšnem mesecu nas je obiskalo 32461 različnih IPjev, dnevno pa nas v povprečju obišče 2500 ljudi.

Lp, Črt



Leangi Pima

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 17 Oktober 2008, 16:36:35
Wow, tole je pa za čestitke  :o



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #18 : 22 Oktober 2008, 10:19:27
No zadnje čase pa se polno stvari dogaja na tem področju.
Kot kaže so nas danes ponoči preselili na nov strežnik, upam da na kakega manj obremenjenega ;)
Zaradi tega je trenutno tudi malo čuden naslov in občasno nedelovanje foruma.
Jaz računam da se bodo stvari umirile v naslednjih 24 urah, ko bodo zaključili z delom na strežniku in se bo tudi domena dokončno osvežila.

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #19 : 10 Januar 2009, 18:07:55
Zglda tudi Bluehost ni več to kar je bil >:( Zaradi stalnih preobremenitev njihovega serverja in selitev iz enega na drugega itd. smo redno " v statusu vzdrževanja" ali celo brez... Žal smo probali že vse - in bo treba ali še malo potrpet in upat da porihtajo ali pa žal iskat novega ponudnika.

Lp, nina



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #20 : 10 Januar 2009, 18:29:57
Škoda...Upam da se porihta.  ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com