Rabim pomoc pri jrt in nemski lovski terierki !

jack russell nemka · 3676

jack russell nemka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 17 September 2011, 10:38:48
Doma imamo dobra 3 leta staro nemsko lovsko terierko (sterelizirana) in jack russell terierko staro 1 leto (ni sterelizirana!).
Naslednje leto pricakujemo novega clana v druzini pa imamo velike strahove namrec jrt je zelo napadalna do starejse psice v casu gonjenja, nenormalno,
predvidevamo da tudi zato ker ko smo jo kupili smo jo cartali in ujckali kot mladicka saba pa je dobila jajca za nenehno komandiranje starejse psice, cuvanje hrane ipd ( stem se igra usak dan kolikor ima le cas ).
Ker so pri hisi punce GAZDE je taglauna rekla da morm prasat kako in kaj nekoga ki se bolje spozna na te stvari ker drugace bomo morali psa oddati ker druga psica ne dela nikakrsnih problemou.
Lepo VAS PROSIM ZA POMOC ker si nocm razbijat misli z tem da male ne bi imel vec.


Hvala



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 September 2011, 10:52:40
Tamali psici ne več sploh dat možnost da pride v situacijo kjer bo komandirala starejšo. Hranite jo ločeno in dokler ima hrano, naj starejša psica ne hodi blizu - to je ena varianta, druga (meni ne tako ljuba) je pač, da mlajšo pač korigirate ob vsakem znaku neprimernega vedenja. Tudi sicer naj bosta ločeni (mlajša zaprta v boxu) vedno kadar se z  mlajšo ne ukvarjate.. ali pa gre pač v box na "ohlajanje" ko začne terorirzirat. Ukinite ji vse privilegije, ki se ji zdijo samoumevni in naj si te stvari zasluži s primernim obnašanjem.

Jaz ne vidim tako hudega problema, da bi bilo treba tamalo prav stran dat zaradi tega, se je pa včasih treba malo tudi prilagodit. Psov ki iščejo nov dom je ogromno - kaj se vam zdi bolj primerno - psa oddat al se malo prilagodit, je pač vaša odločitev, moja bi bila vsekakor prilagajanje.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 17 September 2011, 11:07:05
Odnos do psice nič ne pomeni kako se bo vedla do otroka. Je pa treba v vsakem primeru vzpostavit  red in nihče pameten ne dovoli, da en cucek u gospodinjstvu terorizira kogar koli. Če se vam zdi,da je več problemov med gonitvami, lahko tudi mlajšo sterilizirate. Sicer pa veljajo vsa preprosta pravila za nevzgojene cucke in neresne lastnike, ki pozabljajo da se ljubezen psu ne izkazuje na način, ki ga samo zmede- se pravi z nedoslednostjo in popuščanjem. Temu so včsih rekli "opičja ljubezen".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 September 2011, 11:49:40
Zakaj pa boste imeli novega psa če starih ne obvladate?



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 September 2011, 11:51:54
Po moje bojo mel dojenčka  :D



jack russell nemka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 September 2011, 14:38:03
zakon ste ! zaenkrat se Vam najlepse zahvaljujem to z kaznovanjem je dobra ideja, ze deluje in samo ustrajat bo treba pri tem in onem in trejem.

HVALA SE ENKRAT ! O0



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 September 2011, 08:10:41
No, če ste se lotili tega kot kaznovanja, tudi prav. Vaša izbira.

Če pa psa dajete "na ohladitev" potem tu ne gre za kaznovanje v pravem smislu, oz. bi opozorila da ne na to gledat kot na kaznovanje, ampak mu date samo čas in možnost, da sam ugotovi kaj se mu splača in kaj ne in se umiri.

Doslednost je pa pri obeh načinih ključnega pomena  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 18 September 2011, 14:39:30
Nisem (še) v situaciji, da bi imela dva psa. Ampak bi tudi jaz kar lepo zahtevala red in disciplino in držanja pravil. Noben pes nima kaj terorizirat drugega psa in z ločevanjem, zapiranjem  ne narediš mnogo. Seveda morata biti ločeni ko sta sami. Vendar se je treba naučiti reda kadar so ljudje doma.
Ohladitev pri meni pride v poštev za lažje prekrške. Za grizenje, lasanje, teženje pri jesti drugega psa, pretepanje-pa sodi med hude prekrške, ki jih je treba takoj, hitro, učinkovito sankcionirat, po možnosti v taki meri, da se ne ponovi nikoli več. Sama "ohladitev" se mi ne zdi dovolj.

Psov ljudje naj ne bi imeli za razvajanje in ujčkanje. Ampak zaradi ukvarjanja z njimi. Razvajanje je zame to, da s psom poklikam polovico obroka, mu nudim 2uri aktivnega sprehoda dnevno, nego, kvalitetno hrano, božanje in masažo ter obilno nagrajevanja za želeno vedenje in veliko igre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 18 September 2011, 16:20:46
Po moje bojo mel dojenčka  :D
AJa saj ko še enkrat preberem se res tako zdi, ne vem s kje sem dobila da bodo kupili psa.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 September 2011, 16:23:58
Jah jaz razne "zelo napadalna" jemljem z rezervo in z ločevanjem narediš to, da pes pravzaprav ali ne dobi možnosti da bi sploh razvijal neželjeno vedenje, ali pa da so posledice tega neželjenega vedenja zanj manj ugodne od profita. Pri kaznovanju z raznim dretjem, cukanjem ipd. zna bit problem da ljudje ne znajo tega narest pravilno, ne v pravem trenutku in posledice so lahko še povečan problem (psi namreč v takem početju, čeprav zanje ni prijetno, dobijo pozornost, pa čeprav v negativni obliki, ki je pravzaprav lahko tisto, kar so sploh želeli izsilit) ali še dodatni problemi na drugih področjih - če pa psa isti moment, ko mu pade na pamet maltretirat drugega psa zapreš v box in to počneš dosledno, bo prej ali slej dojel, da nima od takega početja nič drugega kot dolgočasenje v boxu. Ne me narobe razumet, tudi sama v kakšnih primerih spremenim glas ali cuknem in odločno zahtevam prenehanje vedenja, ker preprosto nimam časa in volje se ukvarjat s postopnim reševanjem nekega problema in zunaj v določenih situacijah nimam niti kaj veliko druge učinkovite izbire, sedaj ko znam, celo deluje, ampak sem rabila kar nekaj let da sem se naučila kako in škoda, ki sem jo naredila v procesu učenja v odnosu med mano in psom, je nepopravljiva - čeprav sva uspeli ogromno popraviti bo nekaj ostalo za vedno.