BASENJI LEGLO v Sloveniji

Tisa in Loa · 29198

Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 31 Januar 2010, 09:45:47
Sem sigurna da bosta v zelo kratkem času dobila dom,saj sta (pre) čusovita.
Če se bi dalo,bi jih jaz vzela

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 31 Januar 2010, 10:14:24
Žazu je taki srček  ;D



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 01 Februar 2010, 11:47:13

Oh, prekrasna sta  :-* :-* :-*

Ne dvomim, da bosta našla čudovite nove skrbnike!

Mogoče nisem v redu spremljala teme, ampak zakaj pa njihova mamica ne bo nikoli več mamica?


alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 01 Februar 2010, 16:00:26
ah, ker bomo alabamo sterilizirali... enkrat je čisto dovolj :)



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 01 Februar 2010, 22:56:15
poglejte nekaj novih epizod iz razburljivega življenja malih basenjijev ;D

foto album najdete na:   
http://www.flickr.com/photos/46039241@N08/ALABAMA



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 02 Februar 2010, 14:26:51
Cukri cukrasti  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Pridem enkrat jih z Tiso premečkat  ;D :P



Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 02 Februar 2010, 20:23:35
Kako so že velikiiiii :o Upam, da mi bo kmalu zneslo, da jih pridem pogledat. ;)

Aja, glede črnih basenjijev - mislim, da Alabama ni edini črni basenji v SLO. Pred leti je bilo povsem črno leglo, za enega sem slišala, da je v MB, za ostale mladiče ne vem kje so. Tudi če Alabama in Žadi ne bosta imeli mladičev, še vedno so v igri črni samci... lahko tudi nekdo pripelje črnega basenjija iz tujine... ali pari psico s črnim basenjijem.... nikoli ne veš >:D
Se pa strinjam, da niso preveč pogosti, ne samo v SLO. ;) Škoda, meni so črni zelo lepi. :)



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 03 Februar 2010, 13:21:21
ja, pred leti je bilo menda črno belo leglo v škofji loki.... ne vem pa. če je samička še živa.... že dolgo je tisti, ki so mi povedali zanjo, niso videli... za maribor pa še nisem slišala :) super bi bilo, če je res še kje kakšen ;D


mladički iz škofje loke pa tudi menda niso ostali v sloveniji (kolikor vem)... upam, da je res še kje kakšen (v ljubljani ga še nisem videla)....zato si seveda tem bolj želim, da črni mladički ostaneju tu, pri nas.... ne pa, da, recimo, končajo v rigi (odkoder imam povpraševanje po enem  ???)

so pa res neverjetni.... radovedni, živahni, cartljivi.... in malo tudi nagajivi :P

žadi obvezno prepleza dokaj visoko ograjo.... in raziskuje svet in seveda "najeda" didiju in alabami.... najbolj komično je, ko didi beži pred njo, mala ga pa lovi ;D



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 03 Februar 2010, 22:48:22
ja v MB-Lent je en črno bel basenji-samček, bil je kupljen v slo, kje točno pa ne vem, je pa star nekje 6-10 let. Smo ga že srečali, lep kužek in upam, da se bomo še kdaj-ko bo topleje bomo več hodili na sprehode ob Dravi po Lentu, tam namreč veliko hodijo, ker so tam doma


















alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 04 Februar 2010, 10:59:19
o, krasno ;D potem je to verjetno eden mladičev iz nekdanjega škofjeloškega legla.... hm, na žalost sem se iz maribora že zdavnaj preselila v ljubljano, zato ga verjetno ne bom nikoli srečala... škoda.... razen, če spet naredimo kak basenji piknik in nekako pridemo v stik z lastniki in ga pripeljemo tja ;D

nov spletni album mladičev najdete na:

 http://www.flickr.com/photos/47191354@N07/?saved=1

starega pa na naslovu:

http://www.flickr.com/photos/46039241@N08/ALABAMA



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 04 Februar 2010, 11:03:50
ja v MB-Lent je en črno bel basenji-samček, bil je kupljen v slo, kje točno pa ne vem, je pa star nekje 6-10 let. Smo ga že srečali, lep kužek in upam, da se bomo še kdaj-ko bo topleje bomo več hodili na sprehode ob Dravi po Lentu, tam namreč veliko hodijo, ker so tam doma


ja, potem pa vam predlagam, da v maribor pripeljete žadi (ki je zaenkrat oddana na pol, saj tisti, ki so zainteresirani zanjo nihajo med žazujem in njo) in seznanite dva lepa črno bela basenjija  ;D  in potem ustvarite še kakšno črno belo leglo čez kakšni dve leti :P



















Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 04 Februar 2010, 12:33:48
Črno leglo je bilo januarja 2004 v Litiji. Samica je bila iz slovenske vzreje, samec je bil iz Avstrije (psarna Jangua). Za enega mladiča sem slišala, da je v MB, za ostale se mi zdi, da so šli v tujino. Dada73, če ga boš še kdaj srečala, fotkaj! :)

Alabama, šeeee! Fotk ni nikoli dovolj! :-[ :o



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 04 Februar 2010, 20:45:52
Jap če bi bilo po hčerino, bi bila vaša črno-bela psička naša, ampak nam trenutno finančno stanje ne dopušča nakupa še enega psa- enega že imamo
fotke našega pubertetnika-11 mesecev bil včeraj star, si lahko ogledate tukaj http://www.mojalbum.com/dada73/bolt



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #73 : 04 Februar 2010, 22:36:24
V Ljubljani tukaj pri nas je tudi eden črno-bel, samo nevem a samec ali samica. Ima ga pa ena lastnica, ki ima poleg tega še rjavo-belega.



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 04 Februar 2010, 22:58:54
V Ljubljani tukaj pri nas je tudi eden črno-bel, samo nevem a samec ali samica. Ima ga pa ena lastnica, ki ima poleg tega še rjavo-belega.

ja, to sem jaz ;D  in alabama in didi, ki imata zdaj mladičke :)



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 04 Februar 2010, 23:02:01
Jap če bi bilo po hčerino, bi bila vaša črno-bela psička naša, ampak nam trenutno finančno stanje ne dopušča nakupa še enega psa- enega že imamo
fotke našega pubertetnika-11 mesecev bil včeraj star, si lahko ogledate tukaj http://www.mojalbum.com/dada73/bolt



leeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeep kuža, ušeska kot basenji:)

a res bi imeli žadi?  ma, vse se da zmenit... meni je važno, da gre k fajn ljudem... to je najpomembneje :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #76 : 04 Februar 2010, 23:03:13
ja, to sem jaz ;D  in alabama in didi, ki imata zdaj mladičke :)


Aja sem mislila, da imate vi samo črno-belo. :)



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 Februar 2010, 13:07:44
Najnovejše prigode iz življenja malih basenjijev (nekaj sličic je prispevala Tisa :)) najdete na:



http://www.flickr.com/photos/47191354@N07/?saved=1

in

http://www.flickr.com/photos/46039241@N08/ALABAMA
 
UŽIVAJTE ;D

 



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 07 Februar 2010, 19:14:33
No podali ste mi lep odgovor, zdaj sem še bolj na tapeti-še enega psa.
Me pa zanima nekaj, 27.2. to je sobota, smo v Ljubljani-hči ima tekmo, če bo čas bi mogoče prišli do vas po eno dozo čohanja-seveda če lahko?



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 07 Februar 2010, 20:50:46
No podali ste mi lep odgovor, zdaj sem še bolj na tapeti-še enega psa.
Me pa zanima nekaj, 27.2. to je sobota, smo v Ljubljani-hči ima tekmo, če bo čas bi mogoče prišli do vas po eno dozo čohanja-seveda če lahko?

ja, seveda ;D no, 27. 2. ne bo več vseh mladičkov, začeli bodo odhajati v svoje nove domove prav te dni... bo pa gotovo še kakšen... in morda bo žadi še zmeraj iskala svoj novi dom :)

vsekakor ste zelo vabljeni, le za uro prihoda bi vas prosila, da prilagodim prihode tistih, ki bodo takrat prišli po svoje psičke... seveda  bom poskusila urediti tako, da boste lahko počehljali čim več malih basenjijev :)

kadarkoli me lahko pokličete na telefon 040 220 196



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 08 Februar 2010, 21:02:26
Kak so že zrasli, res krasni so na teh novih slikah, vsi po vrsti so pravi lepotci in lepotice
Lep pozdrav iz MB



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 11 Februar 2010, 16:53:52
cuukri ....so mi basenji 2 najljubsa pasma ...a so ye vsi prodani ?


alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 11 Februar 2010, 20:02:48
no, mali basenjiji so danes prvič odšli v veliki svet - khm, do veterinarske postaje, kjer so dobili prve pikce ;D in nobeden ni zajokal... na veliko so se lotili raziskovanja ordinacije ;D

ne, niso še vsi oddani.... štirje so, dva sta pa sicer zelo nagledana iz večih smeri.... tako, da ste seveda zelo vabljeni k ogledu - sploh, če je to vaša druga najljubša pasma :) katera pa je prva, če ni skrivnost???

Lahko me pokličete na 040 220 196 (Nataša)



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 12 Februar 2010, 14:27:30
no, mali basenjiji so danes prvič odšli v veliki svet - khm, do veterinarske postaje, kjer so dobili prve pikce ;D in nobeden ni zajokal... na veliko so se lotili raziskovanja ordinacije ;D

ne, niso še vsi oddani.... štirje so, dva sta pa sicer zelo nagledana iz večih smeri.... tako, da ste seveda zelo vabljeni k ogledu - sploh, če je to vaša druga najljubša pasma :) katera pa je prva, če ni skrivnost???

Lahko me pokličete na 040 220 196 (Nataša)

aha ...a to sta se samcka prosta  ?? ... no sicer na prvem mestu so pa papillonci (FCI 9 skupina) ...imate ZS  ;)


alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 12 Februar 2010, 16:39:41
trnutno stanje je taksno - prosta sta samček in samička.... kot rečeno, najavljenih je nekaj ogledov.... bomo videli.... sicer pa za tiste, ki se šele sedaj vklaplate na to rubriko - za ogled me lahko kadarkoli pokličete na 040 220 196 (Nataša)... no, ta kadarkoli velja tam nekje do 24. ure (khm) ;D

sem videla ZS, ja... čudovita kužika... hm, nisem vedela za to pasmo.... no, tudi za basenjije ne, dokler nisem pred tremi leti slučajno videla plakata, na katerem sta bila Taru in Ayana z mladički :)




alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 15 Februar 2010, 22:22:32
ojoj, bolj kot se bliža dan odhoda malih basenjijev (prva psička bo odšla v četrtek, 25. februarja), bolj nam nekako zmanjkuje kužkov :) zdaj se oglašajo naenkrat vsi, ki so si do še včeraj prosto psičko (Žadi) nagledali... hm... težave ??? No, kaže, da bo Žadi odšla v Maribor, Žari v Ljubljano, Žuži v bližino LJubljane, Žami v bližino Nove Gorice, Žazu v Trzin in Žam (ta je še najmanj rezerviran) v Črnuče....

Skratka, tisti, ki bi imeli črno belega samčka, nekaj možnosti je še, saj je Žam le na pol rezerviran :)




Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #86 : 15 Februar 2010, 22:53:01
Superca!!
Hehe, no pa bodo skoraj vsi na kupu.  :P Se boste lahko dobivali, pa tudi na "srečanja" bodo lahko prišli, pa na lure coursing...joooj to bo še zabavno.  :o



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 16 Februar 2010, 18:23:24
Ja, zgleda da bo Žadi res odšla v Maribor delat družbo našemu Boltu(ki mislim da že sluti o čem gre beseda, ker že enih par dni kr čaka na nekoga).
Na kakšna skupna srečanja se bomo potrudili in jo pripeljali, pa tudi kdaj na obisk, ko bo hči imela tekmo v LJ, ali pa bomo prišli samo na izlet.
Vprašala bi kdaj bodo pa mali tetovirani?
Lp iz Maribora in se slišimo



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 16 Februar 2010, 23:08:32
joj, pozabila povedati ;D mali so bili tetovirani včeraj - boščki ::) no, malo so zacvilili, ampak v sekundi pozabili... vsakič, ko je zacvilil njihov bratec ali sestrica, so radovedno pritekli zraven, kot da bi še :P

ja, v sloveniji je zdaj registriranih 68 basenjijev :)



alabama

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 16 Februar 2010, 23:14:31
Ja, zgleda da bo Žadi res odšla v Maribor delat družbo našemu Boltu(ki mislim da že sluti o čem gre beseda, ker že enih par dni kr čaka na nekoga).
Na kakšna skupna srečanja se bomo potrudili in jo pripeljali, pa tudi kdaj na obisk, ko bo hči imela tekmo v LJ, ali pa bomo prišli samo na izlet.
Vprašala bi kdaj bodo pa mali tetovirani?
Lp iz Maribora in se slišimo

zelo sem vesela, da bolt že tako nestrpno pričakuje malo žadi :) na basenji piknike pa nujno morate priti!!!!! jih bomo organizirali na štajerskem, če bo treba ;D