Prosim za pomoč

**Abby** · 6763

**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
: 06 Januar 2010, 09:37:04
Živjo!

Moj cimer ima psa. In ta pes je večino dneva sam, ker cimer hodi v službo. Problem je v tem, da pes konstantno opravlja svoje potrebe v stanovanju. Zakaj pa pravzaprav ne vem. Cimer ga pelje na sprehod zjutraj, opoldan in zvečer. Pravi, da počaka, da pes opravi svoje. Kar se mene tiče so ti sprehodi prekratki, ampak če le opravi svoje, ne vem, zakaj me še skoraj vsako jutro pričaka kupček pred vrati moje sobe. Se da to kako rešiti? Oz. odvaditi psa ali kaj podobnega? Čisto sem že na robu živcev. Obožujem pse, ampak tale se mi izmenično smili in ga ne prenesem. Kar se tiče hranjenja; dobi dvakrat na dan Orijen 6 fish, primerno svoji teži.

Lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 06 Januar 2010, 10:10:45
Si mogoče pomislila,da bi tega psa kdaj sama peljala ven?
LP Tjaša



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 06 Januar 2010, 10:15:15
Zdrav, odrasel pes komot zdrži minimalno osem ur brez opravljanja potrebe. Morda je kaj bolan ali pa gre za označevanje teritorija, drugega mi ne pade  na pamet.   

Kristinca & Florinca


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 06 Januar 2010, 10:19:24
Koliko je pes star in kako dolgo trajajo sprehodi in ali se pes res iztrebi na sprehodu?



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Januar 2010, 12:53:07
Anita iz protesta naredi oboje, pa čeprav ima sicer stalni ritem in jo obvezno še dodatno peljemo ven, preden ostane sama. Ne vem sicer, od kod vzame, ampak pri polurni odsotnosti naredi lužico, vse, kar je več, pa je že dovolj za kupček.
Samo nekak nisem dobila občutka, da ima ta pes kakšno ločitveno tesnobo?



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Januar 2010, 13:17:29
Sem ga že peljala ven, se mi pa to zdi hudo neumno. Ta pes NI moja odgovornost, karaker ima pa resnično neprijeten. Poleg tega tudi mene ni doma kaj več, kot cimra, kadar sem, se pa definitivno rajši ukvarjam s svojim mačkom, kot njgovim psom. Sprehodi so zjutraj 20 min, opoldan 10, pa zvečer enako kot zjutraj. Skratka; premalo. In pojma nimam, če je res, da opravi vse v tem času, ko je zunaj. Ven ga vodi on... in jaz pač vem tisto, kar on pove. Se mi pa zdi, da bi lahko šlo za kak protest, ker je toliko sam; kadar je cimer doma, se to ne dogaja.



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Januar 2010, 13:44:31
Pes dejansko ni tvoja odgovornost in voziti ga na sprehod ni tvoja dolznost  ???. Ce si to naredila, je pac tvoja dobra volja in nic vec....... konec koncev bi se lahko zgodilo da sploh ne bi marala psov ali pa pac do njih ne bi imela kaksnega posebnega odnosa in v vsakem primeru imas to pravico. Pes je cimrova odgovornost in koliko si opisala, ti sprehodi res niso dovolj. Seveda je odvisno od pasme psa, ampak jaz se mojo malo Chihuahuo peljem ven vsaj za 45 minut ce ne vec, da se res naleta in naredi svoje (ven gre 4x na dan). Ce oskrbe psa ni sposoben, potem je fer do tebe kot sostanovalke, da zadeve uredi drugace..... morda varstvo, sorodniki itd.
Pa je stanovanje njegovo ali oba najemata od tretje osebe? Kako je zmenjeno z lastnikom?

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 06 Januar 2010, 14:29:55
Ginny zjutraj in zvečer vse opravi v max. 15 minutah. Če je pes navajen, je sposoben potrebe opravit v 20 minutah, večinoma še manj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 06 Januar 2010, 14:33:25
Ne vem, moji opravijo vse v max 5 minutah :) Mi je grozno če je pes navajen šele na dolgem sprehodu iti na veliko potrebo.

Bi pa tudi jaz prej rekla da gre tu za protest psa, ker kot je bilo omenjeno ima ˝nevšečen karakter˝ pes, tako da predvidevam premalo pozornosti, premalo ukvarjanja z njim in pač pes pokaže svoj protest na ta način. Ne vem, samo na glas razmišljam... težko je pomagati, če ne poznamo situacije do potankosti.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 06 Januar 2010, 14:43:42
Če je kupček pred tvojimi vrati in je v tvoji sobi mačka, je to lahko protest proti mački.



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Januar 2010, 15:02:12
Stanovanje oba najemava od tretje osebe. In mislim, da je v resnici bolj to krivo, ker je pes osamljen. V njega se nič ne vlaga in je pač taki kavč pes. Ampak vseeno; ne vem več kaj naj rečem cimru. Kupčki so bili sprva v kuhinji ( :-X), zdaj vrata tam zapirava, zato so se preselili na hodnik. Mislite, da bi pes počel isto, če bi bil zaprt v cimrovo spalnico, kadar ga ni?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 06 Januar 2010, 15:05:38
Citiraj
Mislite, da bi pes počel isto, če bi bil zaprt v cimrovo spalnico, kadar ga ni?

Probajta. Lahko pa probata tudi z boksom -če ga imata kam postavit. Načeloma psi na svojem prostoru ne opravijo potrebe, ker je boks omejen majhen prostor tam tega najbrž ne bi počel.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 06 Januar 2010, 15:46:03
Citiraj
Sprehodi so zjutraj 20 min, opoldan 10, pa zvečer enako kot zjutraj. Skratka; premalo. In pojma nimam, če je res, da opravi vse v tem času, ko je zunaj. Ven ga vodi on... in jaz pač vem tisto, kar on pove. Se mi pa zdi, da bi lahko šlo za kak protest, ker je toliko sam; kadar je cimer doma, se to ne dogaja.

Pomoje tudi.
 
Pes je v celem dnevu eno uro zunaj... vse ostalo pa not zaprt..... halo...itak da protestira.Kdo ne bi :-X

Ne razumem zakaj si je sploh privlekel psa  s seboj če sedaj nima časa zanj. Folk je čudn ???...
Naš pes se v dežju  ali najhujšem mrazu ne userje v 20 minutah.....

Če nima sam časa  ven vozit  svojga psa , naj pa nekomu plača, da mu ga razšeta....se ne čudim da ima pes zoprn karakter ::)... ker" arestant" ga pa nima???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 06 Januar 2010, 16:34:06
Misliim da bi boks in pa mentalna/fizicna stimulacija definitivno izboljsala stanje.  :) Ce ne drugega naj ga v casu odsotnosti vsaj v sobo zapira... pa naj se njemu userje  ;). Psu je dolgcas, mene kar boli srce ko me kdaj cel dan ni in me potem tako vesel pricaka z mahajocim repkom. Preden naredim karkoli laufam z njim ven in ga maksimalno stimuliram. Ni on kriv zato, da imam obveznosti.

Porocaj kako boste zrihtali  :).

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #14 : 15 April 2010, 11:17:08
PO mojemmnenju je pes res premalo zunaj.aja pa glede kupčkov in lužic -poskusite s kakšnim parfumom ker to psom grozno smrdi in potem se tam ne bo več pokakal. ;)   

Lp, Taja in Eva

love animals4everandalways


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 15 April 2010, 11:47:46
dobra tema... :)
Jaz bi najprej cimra zamenjal! :P
Pes je njegova odgovornost in ne tvoja kot so ti že rekli... to kar pa ima cimer s svojim psom se pa niti ne da rečt da je to kakšen odnos... pes mora ven vsak da najmanj za eno uro ne glede na to ali mora na stran ali ne... treba je zadovoljiti potrebo po aktivnosti psa, pa tudi če je to samo res dolg sprehod in ker tega ta pes nima je  zagrenjen in pač kaže svoj protest na ta način, ker pač nekej mora početi in naredi prvo žleht stvar ki se jo spomni samo da bi dobil pozornost... definitivno bi bilo bolje, če bi cimer več delal s psom... >:D

Lea gre ven trikrat dnevno:
-zjutraj- 10 min (obe potrebi)
-ko se vrnem iz službe 1-2 ure sprehoda, v primeru dežja 30 min sprehoda 1uro igre in dela doma (ponavadi opravi obe potrebi vsaj enkrat)-pa še zmatrana pride domov ;D
-zvečer ko gremo pa spat pa ponavadi gre samo lulat pol pa hoče jt nazaj spat:)

Lea je  sama vsak dan med tednom po devet ur, pa razen na začetku, ko ni vedela da pridem nazaj (3x mogoče), je bila lužica sedaj pa nimam problemov, ne doma ne na obiskih!

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 15 April 2010, 12:18:24
Vsekakor je pes premalo zunaj, premalo zaposlen in premalo razmigan. Vsaj en sprehod mora bit nad 1 uro dnevno za vsakega psa ali pa dva po slabo uro. In to tako, da se pes tudi nateka  in naigra, ne pa samo polula- se pravi, če nimaš možnosti it kam kjer psa lahko spustiš, da tečeš z njim sam in se igraš kolikor pač gre na fleksu ali dolgem štriku. Tudi če je pes zunaj enkrat na dan (samo ) 1 uro je dobro,da sta ostal dva izhoda po 20 minut do pol ure.
Seveda znajo psi lulat tudi v minuti- na povelje. Ampak to jaz sploh ne štejem kot izhod in uporabljam za zadnjo večerno seanso pa ob prostih dneh za prvo juranjo  po kateri se vsi še malo spat zavlečemo.
Če je pes premalo razgiban na splošno ne gre na veliko potrebo kar tako in v prvi minuti. Če ne drugega namenoma zavlačuje,da bi bil dalj zunaj, pa tudi čist fiziološko se črevesje poleni in rabi stimulacijo mišic,da se zbudi
Orien se mi zdi kar premočna hrana za psa, ki samo čaka da bo nekoč umrl ( se pravi, ki nima dejansko nič od življenja razen da cele dneve čaka pa nič ne dočaka).
Še najmanj priporočam zapiranje takega psa v kletko za čas ko je sam.To bi bilo že mučenje živali.
Ne gelde na dnevne zadolžitve naj si pač cimer vzame več časa zjutraj in zvečer- ni pomembno kako pozno oz zgodaj.
Če bo npr dvignil svojo leno rit uro prej in šel za eno urco na dober jutranji jogging, opoldne za famoznih 15 minut, ki jih že sedaj zmore, ven in zvečer (ali zgodaj ponoči, kadar se pač primaje domov) spet na urico joginga, vmes pa še malo igre po stanovanju ) kadar zaokroži domov) bo stanje popolnoma drugo. In by the way to gre pri vsakem lahko v urnik, samo leno rit lastnika je treba zmigat, ker navsezadnje zato pa imamo pse, a ne?.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 April 2010, 07:28:16
TO deteljica... ti jim kr povej. res je da je treba lenobe zmigat, tud jst sm bil med njimi, dokler nisem dobu psa.... ;D :P
poleg tega sem včeraj šel pogledat na net ker se mi je zdelo da sem nekje zasledil, in torej:

Za dobro in zdravo prebavo pes nujno potrebuje sprehod, ker mu pri prebavi pomaga, tako kot je že omenila deteljica. in če tega ni se pes ne podela "ornk" in pol lahko markiranje nadaljuje doma.

In prav tako na temo boksa se strinjam z deteljico. če se pes že tako dolgočasi in cele dneve samo čaka v stanovanju mu, če mamo vsaj malo sočutja, ne moremo vzeti še tega prostega gibanja,ki ga ima.
drugo bi bilo če bi bil pes zmatran od dela oz. sprehoda.
 

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 16 April 2010, 08:15:20
TO deteljica... ti jim kr povej. res je da je treba lenobe zmigat, tud jst sm bil med njimi, dokler nisem dobu psa.... ;D :P
Jaz sem si psa med drugim kupila prav zato.. namreč da me občutek odgovornosti prisili da se spravim ven.. Žal je pač pri meni tako, da do sebe nisem ravno odgovorna, ko je pa treba za koga poskrbet, pa kar  ::) :D

Bi pa nekaj dodala k napisanemu. Eno-in/ali-večurni dnevni sprehod velja za zdrave pse.

Moji psici je ta teden, ko sva bili bolj omejeni z gibanjem, ker si je olupila blazinico, zadoščalo že bolj umirjeno "igranje", z vmesnimi "počitki" na travniku za hišo. Saj sva bili tudi popoldne po dve uri zunaj, ali pa pol ure zunaj, ko je bil dež pa samo 15 minut in sva potem še v stanovanju kaj počeli, ampak ni bilo pa divjanja, veliko tekanja,.. In prva dva dni, je šla psica, ker jo je še kar močno bolela taca, takoj ko sva prišli ven, dikretno opravit potrebe (in mi je ni bilo treba "čakat in prosit", kot ponavadi, ko brez nekaj skakanja sploh ne gre kakat) in potem je takoj sama silila nazaj v stanovanje.

Drugače pa normalno.. kot sem napisala.. dokler se malo ne zdivja, sploh ne gre na veliko potrebo.  ;)



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 April 2010, 12:07:34
Jaz sem si psa med drugim kupila prav zato.. namreč da me občutek odgovornosti prisili da se spravim ven.. Žal je pač pri meni tako, da do sebe nisem ravno odgovorna, ko je pa treba za koga poskrbet, pa kar  ::) :D

ja sej pravm, prej len zej odgovoren pa razgiban! :D :D :D

Tud midva sva po operaciji noge imala kratke sprehode... na začetku pet minut (ker jo je pač tiščalo je opravila potrebo takoj), ker tudi ni smela skakati preveč, to prvi teden , potem pa po 15min kratek sprehod, le z to razliko da sem jo peljal ven 6-7 krat na dan, večino sva se paa preigrala v stanovanju. ko se je izboljšalo stanje sva počasi podaljševala sprehode in manjšala število.

Pa če mislite da se je kljub moji previdnosti lepo zaraslo se motite! :D :D moj ps je akrobat! uspelo ji je nekako zlomiti iglo ki jo ima v kosti :(  sedaj je že vse vredu in se je dokaj lepo zraslo skupaj... 8)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 16 April 2010, 14:33:50
Kadar pes mirovanje potrebuje zaradi zdravljenja, je to pač nuja. Sicer je škodljivo za večino organizma (razen za poškodbo), ampak to velja tudi za zdravila in operacije in vse kar zraven sodi. V takem primeru pač obvelja manjši minus, ker obeta dolgoročno plus.
V takem primeru se psa čim bolj mentalno stimulira obenem pa je prav v redu, če je vseeno čim več vsaj na svežem zraku- npr balkon, posednje ob klopci v prak. Ko zmore vsaj počasen sprehod na kratki vrvici je potem pri mojih psih to pač to in traja , kolikor je s stališča zdravljenja dovoljeno.
Če je vse normalno psi zdržijo tudi dan ali dva slabše oskrbe - ampak to naj bi bilo res izjema med izjemami, ko smo izčrpali vse druge možnosti.  Za daljše obdobje pa se je treba potrudit- ali osebno ali preko vez najt znanca ,ki bi ga veselilo s psom se vsak dan ukvarjat ( sprehajat) pa svojega nima, pa denarnicio odprt in najet sprehajalca.

Sama posledica, da pes kaka po stanovanju je pri vsem skupaj še najmanjši del problema (čeprav j eneokusno in neestetsko). Problem je razlog zaradi katerga se to dogaja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 April 2010, 14:38:39
Oprosti ampak, zaradi takih ljudi sem jaz stanovanje s psom iskala več mesecev. Odgovor lastnikov je vedno bil: 'Ne, ker psi kakajo po stanovanjih!'  >:(