Odnos med vzrediteljem in lastnikom

rrooxxyy · 4230

rrooxxyy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 21 Marec 2012, 20:02:09
Pozdravljeni!

Ob prebiranju literature, tem, na podlagi lastnih izkušenj in izkušenj drugih se mi je pojavilo vprašanje, na katerega bi si želela slišati čim več odgovorov. Pravzaprav gre tukaj za eno tako radovednost, kjer želim povprašati tako lastnike kot vzreditelje.

Zanima me, kakšen odnos imate vzreditelji z lastniki psov iz vašega legla in obratno, kakšen odnos imate lastniki z vzreditelji?
Tukaj me zanima predvsem to, na kak način ohranjate stike? Preko elektronske pošte, preko telefona, srečanja in kako pogosto ste v kontaktu z vzrediteljem? Organizirate kakšna skupinska srečanja za posamezna legla? Kako je v primeru, ko je z vašim psom kaj narobe, ko je bolan ali ko npr. pri vetu naredite kakšne teste ali dobite izvide in izveste za kakšno spremembo (npr. alergija na hrano)? Takoj pokličete vzreditelja, ga o tem obvestite ali poveste stvari ob naslednji priložnosti ko se boste videli ali slišali? Ali za vsako stvar najprej pokličete vzreditelja ali prej vprašate na forumu/facebook strani? Kakšne izkušnje pa imate glede tega vzreditelji in kakšno je vaše mnenje o tem, kaj bi si želeli? Kako pogosto pošiljate/si želite videti slike, morda predvsem v prvem-drugem letu kužkovega življenja, ko se kuža dokončno vizualno izoblikuje? In še vprašanje za vzreditelje, ali lastnikom odkrito poveste, če pes odstopa od standarda, če vam ni všeč,... in kako to lastniki sprejmejo(te)? (na tem področju je moja edina negativna točka v odnosu z vzrediteljem, čeprav odobravam odkritost) Upam, da se kljub zmedenosti da razbrat, kaj me zanima.  :-[

Zakaj me to zanima? Pravzaprav sem o tem v zadnjem tednu veliko razmišljala, saj se v širšem družinskem krogu odločajo za nakup psa in je bilo o vzrediteljih veliko govora in me je začelo zanimati, kakšne izkušnje imate drugi. Tukaj se ne gre toliko za to, kako je bilo preden ste odpeljali mladička (o tem obstaja že kar nekaj tem; če pa kdo želi vključit, bom zelo vesela). Sem prebrala precej tem ampak mislim, da točno tega še ni bilo (če ja, pa me lepo prosim popravite! :))

Prav tako sem ob vsem tem razmišljanju pomislila na to, da vzreditelja preveč gnjavim z vsako stvarjo. :-\ Kadarkoli so kakšne spremembe, običajno pokličem in grem šele nato k veterinarju (ali pa obratno, če smo že pri veterinarju zaradi npr. cepljenja, pa se ugotovijo še kakšne druge stvari), prav tako pogosto sprašujem glede zdravja, hrane, nege, vzgoje, šolanja, razstavljanja,…  Ni da ni. Kar pogosto se tudi srečamo, nekje 1x na 2 meseca (živimo v sosednjem kraju), slike pošljem približno enkrat na mesec ali pa še to ne, saj prijateljujeva na facebooku, kjer prav tako objavljam slike. Sedaj, ko sem to še enkrat prebrala se mi pa res zdi, da preveč gnjavim.  :-\

Naj omenim, da imam trenutno svojega prvega psa in mi je to področje okoli odnosov po nakupu precej nepoznano, saj nimam izkušenj. Aja, pa da ne boste mislili, da je šlo za nakup na slepo, že nekaj let pred nakupom sem se zanimala o pasmi, vzrediteljih, obiskovala razstave, se družila z lastniki,… saj se mi zdi to zelo odgovorna naloga, imeti psa, zato se mi zdi prav, da je odnos z vzrediteljem dober.

Želim vam lep preostanek večera!

A house is not a home without a dog.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1 : 21 Marec 2012, 20:22:53
Hej,

se mi zdi tale tema super  ;D. Mi imamo našo prvo psičko, smo se pred nakupom prav tako pozanimali, ampak kakšna vprašanja pa še vedno so. Jaz sem v kontaktu in z vzrediteljico, trenutno pa malo bolj z lastnico Haileyinega očeta, torej z obema. Smo v kontatku preko FB-ja, mailov, občasno-redko, če je kakšna bolj nujna stvar, pa ju tudi pokličem. Ja, stvari, ki me zanimajo je kar veliko in imam tudi občutek, da ju non stop gnjavim in da jima grem že rahlo na živce  :-[  ::) - ampak mi vedno prijazno odgovorita ter pomagata in smo v čisto prijateljskih odnosih. Se pa vidimo tudi na razstavah, tako, da našo psičko tudi vidita. Kar se tiče odkritosti bi mogli njiju vprašat, čeprav se mi zdi, da sta čisto fer - pokomentirata tako dobre kot slabe strani na mojem psu...  :)

lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 21 Marec 2012, 20:46:14
Jaz sem bila z svojo vzrediteljico v stiku že 2 leti pred nakupom psa, takrat sva v glavnem kontaktirale preko mailov. Potem ko je prišla na FB sva pa tam na chatu. Slišiva se ponavadi enkrat tedensko, včasih pogosteje. Mi je pa res v veliko oporo, lahko se obrnem nanjo za bilokatero stvar, ki me zanima glede njenega mladiča  :-* Če drugega ne, me pomiri, ko preveč paničarim (jaz sem panik kar se tiče mojih psov).
Mi pa tudi ona sproti pove (ker tamali še raste) kaj ji trenutno ni všeč na njemu, kaj se mora še izoblikovat. Mi je zelo fer, da mi iskreno pove svoje mnenje.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #3 : 21 Marec 2012, 22:28:27
Pri pekincanu sem bila v vezi preko telefona potem se kar dolgo, ker je bil moj prvi pes in nisem vedela dosti stvari.
Pri bokserki pa so mi obljubili, da bodo prisli jo kaj pogledat, da bodo kaj poklicali itd, (so le slabe pol ure stran od nas) pa niso niti enkrat poklicali in me to zalosti. Bi si zelela vec sodelovanja, kak klic, kako je psicka, ce je zdrava, kaksno je obnasanje ipd... Vsaj mene bi vse to zanimalo, jaz bi ziher sodelovala z novimi lastniki. Ocitno njih to ne veseli, jih ne zanima.

Mimi*


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 22 Marec 2012, 06:04:05
Zakaj jih pa ti ne pokličeš in greš na obisk?



MANDY

  • Gost
Odgovori #5 : 22 Marec 2012, 10:07:42
mimi89bu glede na to, da ste tako blizu doma pa imajo mogoče infomacije o tvojem kužku vedo, da je vse v redu in te ne želijo gnjavit. Pokliči jih. Jaz sem vesela vsakega klica in e. pošte lastnikov naših mladičkov, mi vedno polepšajo dan. Tudi če se oglasijo z problemi, tako vem, da se z kužkom ukvarjajo in probleme, ki vedno nastanejo tudi rešujejo.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Marec 2012, 10:52:34
Mi smo z vzrediteljem še vedno na vezi preko FB in elektronske pošte. Vendar sedaj veliko manj kot pa smo bili na začetku.
Ker v kratkem sama pričakujem prvo leglo si želim z bodočimi lastniki "mojih" kužko ostati v kontaktu. Na voljo jim bom 24 ur na dan za kakršna koli vprašanja, nasvete in mnenja. Želim si tudi, da nas bodo bodoči lastniki obiskali, da bomo organizirali kakšno srečanje in seveda obveščali kako kuža raste, se razvija + fotomaterial. Ker želim biti iskrena tako do sebe kot do bodočih lastnikov jim bom tudi povedala če kaj na kužku ni vredu, kaj se še mora razviti itd.
In vesela sem vsakega vprašanja že sedaj. Tudi ni nobenega problema, če želi bodoči lastnik obiskati in prej spoznati mamo bodočih kužkov, takih smo najbolj veseli, saj vemo, da so se za nakup psa pripravili in ga kupujejo z glavo. 
In, če bo kakšen kuža zelo odstopal od standarda bom bodočim lastnikom to povedala. Čeprav je pri 2 mesecih to žeko reči, vsaj pri oji pasmi.
Želim vzrejat zdrave kužke z dobrim karakterjem, zato mi je pomembno, da imajo moji psi opravljene zdravstvene teste ravno tako bom poiskala tudi takega samca. In poskrbela za maksimalno socializacijo kužkov, dokler bodo pri meni.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 22 Marec 2012, 11:35:33
Z vzrediteljem našega prvega psa,ki bi bil zdaj star 13 let smo še vedno na vezi.Tudi z vzrediteljico našega drugega psa.Moje načelo je namreč da ohranjam kontakte.Prav tako kot vzreditelj sama hočem obdržati kontakte z lastniki naših mladičev.To ne pomeni,da jih neprestano klicarim ali jim težim za slike,smo pa ponavadi na vezi preko telefonov in občasnih obiskov.V kolikor se pa z mladičkom pojavi kakršenkoli problem,sem jaz prva,ki sem s tem seznanjena. ;) Če nič drugega lahko svetujem kam se v določenem primeru lahko obrnejo.Vsi lastniki naših mladičev namreč vedo,da sem "mama Basset servis" :P celo življenje.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 22 Marec 2012, 15:17:04
Jaz imam še malo bolj poseben odnos z Ginnyno vzrediteljico, ker je hkrati tudi najina inštruktorica reševanja. To pomeni, da se zaradi treningov vidimo 2x tedensko, včasih pa zaradi kakšnih vaj ali sprehodov/izletov še večkrat :D. V bistvu smo postali dobri prijatelji, tako da se lahko brez problema pogovarjamo prav o vsem :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"