registracija psarne

Gost · 152588

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #30 : 25 Januar 2006, 16:36:28
Vse kar mi pride na misle s hoditi po:

Tla, Poden, Tepih, Tapison, Parket, Ploščice, Trava, travnik, Tepih, Hrib, Gora, Les, Beton  ;D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 25 Januar 2006, 16:44:24
s.a.r.: lahko pod imenom ene psarne vzrejas vec pasem?
Kolikor vem, imata vidva dve psicki, primerni za vzrejo, razlicnih pasem... moras to posebej prijaviti na KZS...?

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #32 : 25 Januar 2006, 16:46:43
midva imava dve psički istih pasem, ki so za enkrat namenjene za vzrejo.
Z mami sem zadnjič govorila pa je rekla, da je lahko več pasem. Nisem pa čisto prepričana.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #33 : 25 Januar 2006, 17:15:57
Kako dve psicki istih pasem? A zdaj imata ze 5 psov?

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #34 : 25 Januar 2006, 17:41:44
skoraj že. Saj pravim, da so bile priprave dolgoročne.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #35 : 25 Januar 2006, 18:05:52
kakor sem jaz razumela ti ne registriraš psarne kot firne, ampak samo avtoriziraš ime. Mislim, da ni nobenih davkov in takšnih stroškov. Miša a ti veš kaj več o tem.

Kolikor jaz vem, do danes še nihče, ki se ukvarja z vzrejo, pa naj bo to posameznik ali psarna, ni tega prijavil na davčno, da bi potem plačal davek na zaslužek. Tudi kakšnega posebnega letnega stroška ali dodatka ni na psarno, kot sprašuje flatka.

Čeprav lahko na osnovi teh papirjev odpreš pri banki TRR, daš delat žig, ter prodajaš doma vzrejene pse z računom. Pa seveda potem tudi še kaj drugega. Npr:: doma izdelane pasje pripomočke, pasje rutice, majčke, ročno izdelane posodice, lahko se legalno ukvarjaš s pasjim hotelirstvom, sprehajanjem psov, striženjem, hendlingom in ostalimi dejavnostmi povezanimi s kinologijo.

Glede tega koliko vrst lahko vzrejaš pod isto psarno pa jaz vem tako: ko imaš enkrat od FCI priznano registrirano psarno, daješ svojim mladičkom k imenom tudi naziv psarne, ki je kot "priimek ", ne glede na to ali vzrejaš eno, dve, tri ali več različnih pasem. Lahko pa za vsako pasmo registriraš posebaj ime psarne in za vsako registracijo ponovno plačaš 42.000 sit.

 Nekdo je pisal, da je psica vezana na psarno ali nekaj takega, zato je nujno lastništvo psice. Po moje zgrešena teza. Zakaj ? Koliko jaz vem, so psice "doma" v eni psarni in če se z lastnikom samca ali koga drugega ob paritvi lastnika dogovorita, da bodo mladički dobili priimek druge psarne, se to naredi s preprostim začasnim odstopom lastništva v točno določene namene. Tukaj nima lastništvo nobenega pravega pomena. Gre za odstop ali posojo. V praksi to zame pomeni, da grem k Lilit in si "sposodim" njeno brejo  psičko, ter mladičke prijavim pod svojo psarno. Nato samičko lepo vrnem.

 In samo sledljivost psice ni vezana na psarno kot zopet nekdo misli, ampak ima KZS zato vpis v rodovno knjigo.  Preko tega vpisa so delno sledljivi vsi psi, tudi samci. Če so vzreditelji vestni in KZSju pošiljajo podatke novih lastnikov mladičkov ali psice, če so jo prodali. Samci morajo ravno tako biti vpisani v SLR, če se želijo pariti.

Samo registracijo psarne je bolje opraviti čim prej. Iz čisto ekonomskega vzroka: do 01.01.2005 je stala registracija celih 8.ooo sit. Zadnje leto je ta cena zrasla na celih 42.000 sit. Ker pa cene ne morejo biti dolgo časa pri miru, se zna zgoditi, da se bo kdo spomnil, da že dolgo ni bilo podražitev... :o

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #36 : 25 Januar 2006, 18:20:40
Čestitke za psarno.
Pa saj se psarna itak ne nanaša samo na eno pasmo. Nanaša se pač na lastnika in to je to.V Sloveniji ima en lastnik lahko registrirano samo eno psarno in potem pod tem lahko vzreja več različnih pasem.


Lep pozdrav, Ivana


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #37 : 26 Januar 2006, 21:10:28
js tud že počas razmišlam da bi registrirala svojo psarno... zdaj sem ravno pri denarju :D razmišlam pa o imenu ____  ;D :P ;D da bi blo združeno ime _____  ___ in pač ime od prve psičke  :) :) upam da bo šlo vse po načrtih  ;D

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #38 : 26 Januar 2006, 21:15:15
pssst o imenu ne smeš govorit dokler ni potrjeno, da ti ga kdo, ki je brez idej ne prevzame ;)

Lp nina



Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #39 : 26 Januar 2006, 21:17:31
hehe imena ni več   :P :P upam da ga ni dost ljudi vidl  :D :D :D :D hehe  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 26 Januar 2006, 21:18:55
hehe imena ni več   :P :P upam da ga ni dost ljudi vidl  :D :D :D :D hehe  ;)

Upam, da res ne ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #41 : 26 Januar 2006, 21:20:20
Nala jaz sem ga videla... ne bom ukradla obljubim ;)

Ampak, glede na to, da je 1. angleski 2. najbrz pogost priimek... je verjetno ze zdavnaj bil izbran :-\

battito animale


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #42 : 26 Januar 2006, 21:21:12
jah pomoje tud...  :( ampak lahko še vseen kej dodam  ??? bomo vidl :P

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #43 : 26 Januar 2006, 23:07:33
nala da ne boš predolga ker je z imenom psarne lahko skupaj s presledki v imenu psa največ 30 znakov...pa hitro zmanjka. Jaz imam na nek način ime zbrano (ja no mal sem zgodnja ampak pusti norcu veselje)...ampak razmišljam o skrajšavi, pa mi ne pride skupaj  >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #44 : 27 Januar 2006, 12:08:33
hmmm... hvala za opozorilo  ;) jah za ime psarne zdej računam tm na ene 10-15 znakov pol pa še ime 20 znakov pa mislm da bo dost.... ???  ::)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #45 : 27 Januar 2006, 12:59:03
najbolši imeni psarn sta mi : -from valvasor land  in pa ronraj


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #46 : 27 Januar 2006, 14:21:49
pa še ena je fajna .. from orsina's land  ;D

pa Ursinus Velutus pa Lacrima negra mi je všeč  :D



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #47 : 27 Januar 2006, 14:22:44
Meni po eni strani prav nič ni všeč, da ste tako zagrabili: ˝Ooo... jaz bom tudi imel svojo psarno˝
Pa ne, da bi vas odvračala od tega, vendar bi samo opozorila ozr. omenila.

Sem se spomnila (pa ne mislim na vas), da bi recimo imel sosed samo zato psarno, ker se mu fino zdi, da ima tudi njegov sosed to.  :D
Če tako pogledaš se s tem lahko ukvarja vsak, ki se mu zazdi in ne potrebuje nobenega znanja, vednosti o tem,... Saj pravzaprav nihče ne preverja tega.
Se mi zdi, če so iz 8000 sit prišli že na 42000 sit, bi pa vseeno lahko uvedli kakšen predhodni tečaj (ali kaj podobnega), da se nekateri ljudje vsaj malo spoznajo s tem (vzreja, kinologija, genetika,...) in bi bili opozorjeni na kakšne stvari, čeprav mogoče malenkost...
Ne pa, da potem od kakšnega vzreditelja slišiš kakšno zgrešeno o genetiki in je v to trdno prepričan.  :-\ Potem bolje, da je tak raje tiho ali pa vsaj reče: nisem prepričan, se bom pozanimal, mislim da,...
Pri nekaterih ostalih živalih je tako, da se z vzrejo ukvarjajo tisti ljudje, ki so za to poučeni,... Pri kinologiji, se mi po drugi strani zdi, da bi lahko to imel kot za svoj ˝hobi˝.


Lp


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #48 : 27 Januar 2006, 16:11:04
ja, ampak midva z očijem sva že od nekdaj govorila da bova imela psarno, v bistvu bo name ime ampak bova oba "sodelovala".  ;)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #49 : 27 Januar 2006, 16:22:54
s.a.r a boste kmalu registrirali?mene tako firbec matra no...

Meni je zelo všeč ime Hopi point's :P 8)...mogoče ker vzrejajo Am ampak pustimo to.Čeprav sem s edolgo mučila,da sme vsaj delno ugotovila pomen imena :-\.Mi je pa from valvasor land tud kul ime...no saj je vsak nekaj posebnega...

Pa dajte čim prej registrirat...mene mikajo imena 8)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #50 : 27 Januar 2006, 16:30:12
ja, ampak midva z očijem sva že od nekdaj govorila da bova imela psarno, v bistvu bo name ime ampak bova oba "sodelovala". ;)
ne, ne,... saj nisem mislila tebe, ubistvu nobenega konkretno. Govorila sem na splošno.  ;)


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #51 : 27 Januar 2006, 16:31:38
pa sej ni blema. Priznam da se tud js šele učim ampak mladički bojo šele čez kšn let. ampak bi rada mela čimprej registrirano zarad cene, da se ne bo dvignla. :)

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #52 : 27 Januar 2006, 16:40:00
No, saj se vedno znova učimo in spoznavamo, tudi sproti. Teorija vedno ni dovolj in potrebna je tudi praksa.  ;D
Mi je pa všeč, da si pripravljena se naučiti in tudi poiskati vire, če nimaš druge možnosti, da bi bil kdo učitelj,... Nekateri se pa pač tega lotijo na slepo in take stvari me malo skrbijo.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #53 : 27 Januar 2006, 17:28:23
Hm, Nala in Fly, saj psarne ne moreš registrirati če nisi polnoleten. Ali se motim?

lp

Los je car!


Fly`s line

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 1
  • Fly's line-Border Collie kennel
Odgovori #54 : 27 Januar 2006, 21:55:08
hmm.. upam da se motiš  :-\ čene bomo pa na očija naredl, sej on pa je povnoletn čeprov ne zgleda ;D ;D ;D hahaha  ;D ;D ;D

Fly's line border collies: www.armic.si/flys_line


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 28 Januar 2006, 15:46:22
Kaj pa je narobe s tem, da si lahko kar vsak registrira psarno? Saj nikjer ne piše, da če nima psarne pa ne bo vzrejal (rodovniških) mladičev. Je pa nekaj drugega, nekateri se kar odločijo za malce večjo vzrejo ( recimo da mislijo začeti več kot z eno psico), ne da bi premislili, če sploh obstaja trg za njihove mladičke. Pri tem sploh ni važno, ali registrira psarno ali ne. predvidevam pa, da se vsak, ki zadevo vzame toliko resno da si registrira psarno, pred paritvijo nauči iz literature toliko kot se lahko. Prakso pa itak lahko dobi samo z lastnimi izkušnjami.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #56 : 28 Januar 2006, 18:59:22
lanabela. se popolnoma strinjam z zadnjim delom.
zelo pomembno se mi zdi, da stvar načrtuješ in na tem nekaj časa delaš. mi smo si si zastavili dve leti. In sedaj smo ravno na polovici. Zaenkrat gre hvalabogu vse po načrtu. Seveda pa nam brez pomoči izkušenih ne bi uspelo nič. Rabiš nekoga, da te vzpodbuja in takrat ko je treba, te mora tudi postaviti na realna tla. Mi imamo hvalabogu odličnega vzreditelja, ki je ob enem od vsega začetka tudi naš mentor.



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #57 : 28 Januar 2006, 19:49:19
No meni se ne zdi ravno fino, da lahko vsak prijavi psarno in vsak vzreja (rodovniške) mladiče. Saj ne rečem, s tem so tudi dobri vzreditelji, vendar vsem pa ne uspeva ravno najbolje (po domače, se ti na slepo userje ali pa ne, da zadaneš). Če ne drugega bi bila tako večja zaščita same pasme in na splošno psov, če bi se z vzrejo ukvarjali ljudje, ki bi bili za to usposobljeni in naučeni in seveda da bi jih to delo tudi veselilo.
Je pa čisto druga pesem pri takih vzrediteljih, ki to načrtujejo in se pozanimajo in pripravijo na to,... Z raznimi izkušnjami, priporočili, nasveti,... kot je povedala tudi search.and.rescue zase. Tako vzrejo podpiram in sem vesela zanjo, da se ji človek posveti. Ne slišim pa rada, da vzreja kar vsak (z registrirano psarno ali brez), ker vseeno mislim, da je to dovolj odgovorna stvar, ki potrebuje tudi vednost in odgovornost.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #58 : 28 Januar 2006, 20:20:04
Vsak vzreditelj se MORA zavedati, da bodo njegovi otročički nekomu pomenili zelo veliko, da bo vsak lastnik s svojim psom preživel ogromno časa. Naša želja in poglavitni cilj je, da bomo oddajali takšne pse, ki bi jih radi tudi mi prejeli od vzreditelja.
Žal pa to ni miselnost vseh. Saj ne rečem. Tudi pri mojih psih se lahko zgodi kakšen kiks. Vendar upam, da jih bo čimmanj.
To kar seješ to tudi žanješ.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #59 : 28 Januar 2006, 21:10:54
Ma, ne vem... meni se zdi vzreja in genetika strasno komplicirana stvar (pa sem studirala biologijo)... ce se bom kdaj jaz lotila vzreje, bom najprej par let sudirala, kaj sploh hocem dosec s tem, da jaz vzrejam.
V smislu, kaj bom jaz s tem prinesla pasmi.

battito animale