strah pred temo

gala88 · 8508

gala88

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
: 13 Januar 2010, 19:17:53
lep pozdrav!
jst imam problem z mojo psičko od kar so začele pokati petarde psička noče hodt ven v temi. to mi je ful čudno ker prejšna leta to ni počela. ko grem po temi z psičko se enostavno usede na tla in se ne premakne nikamor tudi če jo vlečeš z vso močjo.
 prosim da mi svetujete kaj naj naredim

psi so zakon


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2010, 08:30:12
Ja ker so petarde, predvsem pa rakete, spuščali največ ko je bila tema, je sedaj to povezala.. Je že moralo biti nekaj, kar jo je letos toliko bolj vznemirilo.. pa itak je v temi vse bolj strašno. Moja se vsako leto, čeprav s petardami in prestrašenostjo sicer nimamo posebnih težav, še malo obotavlja it na sprehod v tem "novoletnem" času.. ampak jo prvih 20m malo povlečem, potem pa gre.

Nimaš kaj dosti narest. Predivevam da je preveč prestrašena da bi reagirala na hrano, igro,.. Odvleči ali odnesi (se mi zdi, da ni velika) jo dalje toliko metrov, dokler se ne bo sama odločila da bo hodila, ko se bo pa odločila da bo hodila, jo pa zaposli z igranjem,.. Če ne živiš ob kakšni cesti oz. imaš varianto da v nekem dokaj varnem okolju to narediš, jo daj na dolg povodec, ki se vleče za njo in se poskusi toliko oddaljit od nje (brez da gledaš nazaj), da bo sama izbrala da ti sledi (naj bi, ker bi moral strah, da ostane sama tam v temi, premagat strah da hodi v temi za tabo). Če bo izbrala, jo ful nagradi.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 14 Januar 2010, 18:09:54
...In kmalu bo verjetno minilo...

Se pa fobije s starostjo poslabšujejo. Z mojo prejšnjo je bilo na stara leta kar hudo. Celo 2 meseca po novem letu ni sproščeno hodila na sprehod zvečer. Verjetno so bila zadnja 3 leta njenega življenja najmanj stresna kar se tega tiče, ker je čisto oglušela. Sreča v nesreči ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 Januar 2010, 08:30:47
Andreja, jaz pa opažam pri moji ravno obratno. Vsako leto je manj občutljiva na poke. Možno, da bo šlo čez nekaj let spet na slabše, ampak zaenkrat kaže da fobija (kolikor jo je sploh možno označiti za fobijo) z leti izginja  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 15 Januar 2010, 11:24:02
Fobije ne izginejo same od sebe, ampak se z vsakim ciklom strahu okrepijo. Pač pa lahko izgine kakšna manjša občutljivost, ko pes dozori in ugotovi, da ni nič hudega. Strah pred temo pa bo počasi izginil, ko nekaj časa ne bo več pokalo.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 15 Januar 2010, 14:02:00
Ja, saj to sem mislila.. pri moji mogoče ni šlo za samo fobijo, ampak za občutljivost in odraščanje.. je pa treba seveda tudi ob tem pravilno ravnat, ker z nepravilnim ravnanjem lahko občutljivost preraste v fobijo  ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Februar 2012, 10:06:46
Jaz imam pa problem, saj se samček pasme madžarska vižla zvečer boji iti na sprehod. Ni streloplah, saj je navajen poka puške, raket in petard tudi opazil ni...
Ko gremo zvečer na sprehod kar gleda nazaj, kot bi negdo hodil za nami in bevska..Ker bevska on bevska tudi moja starejša psička pasme beagle, čeprav tega prej nikoli ni delala... :) Kljub temu, da je zelo požrešen, ga takrat hrana ne zanima, niti igrače...samo gleda v prazno in bevska.
Kakšna ideja oz. nasvet?? ???

LP, Lara

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


MANDY

  • Gost
Odgovori #7 : 13 Februar 2012, 10:45:36
Tudi pri nas se malo bojimo teme. Vendar to ni povezano z petardami saj se pokov Bella ne boji. Sicer ni tako hudo, da bi bežala samo repek nosi niže kot ponavadi in če je možno hodi za mojimi nogami ali čisto zraven mene. Ja pa tudi bevska na "čudne predmete" pred dnevi je lajala na kip splavarja v Celju za Savinjo, ki ga je že velikokrat vidla samo ponoči je vse drugače  ;). Morala sem nazaj do nje, da je šla naprej. Malo pomaga igra, vendar se ne obremenjujem s tem in se vsi obnašamo kot da ni nič drugače, v preteklosti je imel takšne težave naš škotski ovčar in ga je z leti "srečala pamet".