Chat o paličnjakih

T.M.T · 70705

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 05 November 2005, 12:11:19
Ja Klemen ma tud avstralske paličnjake...une ta tanke (palčke ali kaj so že) pa nima več...ima pa zato 8 pajkov.Čudak :P ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 05 November 2005, 15:57:39
robidovje morjo met notr ...  :) jst bom pa enga dobila ... paličnjaka ... ne vem od koga ... od rine al pa od Neyke ...  :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #2 : 05 November 2005, 16:05:22
Nastja v ponedeljek bom vprašala pa bomo vidli kaj lahko dobim zate  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 05 November 2005, 16:20:44
mami nč ne sme vedet ... lol ... če ne me s paličnjaki vred nažene od doma!!! ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #4 : 05 November 2005, 18:14:39
Kot je že Nastya rekla, paličnjaki jejo robidovje. Lahko tudi vrtnice, hrast, jagode (liste)....
Enkrat so mi ušli (ker niso bili zaprti) in so pogrizli vse sobne rastline. ;D ;D ;D Jih je bilo po celi bajti polno. ;D ;D
Edino bršljana naj ne bi jedli. Nekateri pravijo da jih pobije, nekateri da jih stelirizira (sicer ne vem kaj to pomeni, če se nespolno razmnožujejo), nekateri pa pravijo da je čisto vredu. Prejšnjo zimo sem dajala bršljan (je pač ga najlažje najti - na balkonu ;D) pa so potem čez nekaj časa vsi pomrli. Ampak so bili že kar nekaj časa odraslli. Ta Palca, ki jo imam pa sedaj pa še ni videla bršljana in se mi zdi da že ful dolgo živi. Tako da je mogoče res kaj na tem da bršljan ni vredu.

Nastja, ja kako pa misliš imeti paličnjake, če jih bo tvoja mami iz hiše vrgla pec ko jih bo videla? ??? ::)

Trigi, veš da so paličnjaki lahko prav fine domače živalce. :) Če se kdaj spravim učit, vzamem enega paličnjaka, ponavadi Kravo in jo imam na roki. :D Se umiri in potem je tam. Ali pa jo dam na vrh svinčnika in potem je tam. :) In mi dela družbo. :)

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 05 November 2005, 18:25:34
Ko smo že na tem , da  bo  Nastjo  mami vrgla iz hiše  :P... sej veš Rina kaki so starši pravjo eno storijo pa drugo  ;D  ;)

 

lp Jure




PS : ( tud pri meni je bilo isto za.. ribe , želvico , papagaja....) , tku da Nastja ti se ne sekiraj  ;)





*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 05 November 2005, 18:49:31
ja sej na začetku ko ga vidi, koj a ne ... takrat bi me najraj vrgla iz bajte ... sam pol bi se navadla, sam zihr ne bi hodla v mojo sobo več ... juhu ... sam jaz nikakor ne bi mela onga k je listu podobn ker on mi ni lep ... men je palčka dost bol lep!! ;D



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 05 November 2005, 19:04:59
A zdej se boš pa še zmišljevala al kaj  :P ;D :D



lp Jure



PS : ( da ne boš vzela resno , Nastja  ;) )


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #8 : 05 November 2005, 19:46:52
Hehe, Jure. :D

Aja, no potem pa vredu Nastaj. :) Pa če boš lahko izbirala v čem jih boš imela, izberi tako posodo (akvarij), ki je čimVIŠJA. Ker je dobro, da lahko daš velike veje robidovja not in ker paličnjaki pač bolj potrebujejo višino, kot širino. ;)

lp, rina

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 05 November 2005, 19:54:35
ja jz mam biuši akvarij od ribic!! sam ni tolk visok .. je tak pribl. 20 cm ... sam to je premal ... bom mogla neki višjega dobit a ne?? ;D :D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 05 November 2005, 21:44:38
Ja Nastja, probaj kaj višjega dobit, če ti bo ratalo kakšnih 40 cm. Tist moj akvarij je visok 30 cm, pa se mi zdi ful premajhen. Moram robidovje ukrivljat pa manjše veje not dajat. Če bi mela možnost bi prec za kaj višjega zamenjala. Tako da če imaš možnost, vzami čimvišje. Pa tudi ni nujo da je akvarij. Lahko je kakšna šlastična posoda, samo je pa lepo če se skozi vidi. :) Pa ne imet neprodušno pokrito, ker bo vse preveč vlažno in se lahko začne plesen delat. Imej kakšno mrežo če imaš, ali pa gazo... Pa na robovih s kakšnimi knjigami obteži, ker paličnjaki ful hitro uidejo. Potem bi pa tvojo mami kap. ;D ;D

Mašy, ne rutke pa Witty nima. :( Nikoli ne nosi nobenih rutk oz ničesar razen ovratnice. Tado da rutke nimamo.

lp, rina

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 06 November 2005, 09:51:51
neki bom pa že našla ... sam prosim Neyka, ne mi rihtat kakega lista (paličnjaka) .. jst bi sam palčko mela ... kr edin tisti so mi lepi pa bi jih pribla ... druge pa pomoje ne ...  :D



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #12 : 06 November 2005, 20:37:48
Trigi, veš da so paličnjaki lahko prav fine domače živalce. :) Če se kdaj spravim učit, vzamem enega paličnjaka, ponavadi Kravo in jo imam na roki. :D Se umiri in potem je tam. Ali pa jo dam na vrh svinčnika in potem je tam. :) In mi dela družbo. :)

Hehhehe.... si prav predstavljam kako se ti guga na svinčniku ;D Ampak na svinčnik verjetno lahko daš samo ta manjše... BTW... koliko pa je velik tvoj največji paličnjak?? Sploh me zanimajo tisti avstralski... navadni so dolgočasni :) Pa brez zamere.

LP, Črt



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #13 : 06 November 2005, 21:02:29
Mnei so tudi avstralski najlepši...palčke so grozne!!

Mi smo imeli največjega dobrih 10cm...ampak sedaj je že pokojni.Je pa tudi ta nekoč ušel Klemnu...po 1 tednu ga/jo našel na omari...revež jo moral jesti prah,lol ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #14 : 06 November 2005, 21:25:40
To bi ga blo pa že treba prjavt na društvo za zaščito živali... je božček mogu pršice jest :)

Mislm da bo treba odpret eno temo za paličnjake :)

Lp, Črt



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #15 : 06 November 2005, 21:46:07
navadni so dolgočasni :) Pa brez zamere.
Eh, kakšna zamira neki! Se strinajm s tabo! ;D ;D ;D
Je bilo tako, da sem najprej dobila indijske in so zrastli, umrli in zlegli neštetooo jajčk. Ampak je trajalo dolgo da so se mali paličnjački izlegli, tako da sem za nekaj časa jih čisto zanemarila - ker pač ni bilo nobenega živega. Pa sem enkrat pogeldala in je bilo polno tamalih. Ampak sta preživela samo dva (ostali se niso dobro zvalil in umrli, eni so pobegnili in so jih ujeli pajki v svoje mreže, eni so padli v vodo...), ki sta malo zrastla in pobegnila med tem ko smo bili na morju. Potem sem našla samo Palco. Tiste vietnamske je Neja (tamala) prinesla iz šole in sem jih hotela samo zato ker so druga vrsta, da vidim koliko se razlikujejo.
Ampak ves ta čas sem čakala na avstralske. Ker avstralske je ful težje dobit, so ful bolj zahtevni. Da se izvalijo iz jajc lahko traja tudi 3 leta. :o

Ok... sem malo se razpisala. :-[ O velikosti. Palca je velika tam nekje 8 - 9 cm. Največja Krava (ki pa še ni dokončno zrastla) pa kakšnih 7 cm z zavihanim repom. Saj če pogeldaš slike paličnjakov, so slikani tako, da je zadaj en ravnilček in si lahko pribljižno ustvariš predstavo kako so veliki. ;)

lp, rina

p.s. Bom napisala nekaj osnovnih podatkov o paličnjakih in odpremo novo temo. Samo povej kje. Pod razno, pod zabava... ali kaj?

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 07 November 2005, 20:30:19
Ko bi vedel kam :) Bo treba ustvariti nov forum :)

Ja.. ti daj kar pod Zabava :) Pa bomo že kasneje premaknili nekam :)

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 13 November 2005, 18:37:26
men so pa glih palčke corti ...  ;D :-*



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #18 : 13 November 2005, 18:55:49
Nastya! Pred pred tremi dnevi se je izlegel en mali indijski paličnjak! Zgleda da se bodo začeli izvaljevat. Jajc je še polno. Ko jih bo malo več in bodo malo zrastli lahko dobiš kakšnega. ;)

lp

Los je car!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 13 November 2005, 22:04:13
Nastja jaz mam paličnjake zate. Dobiš 3 ker mi jih je prfoksa 6 dala pa bo ko zrastejo rahla prostorska stiska. Je pa en velik (lahko dobiš tega) pa 3 manjši pa 2 mikro  ;D

Imam pa jaz za posodo kar 5 literski kozares za vlaganje  ;D Pa so popolnoma zadovoljni.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 14 November 2005, 06:58:37
o bog ... a res jih maš??? :o :) kaki zgledajo ...  ;D :D a mi jih boš po pošti poslala .. hecam se ;D :D



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 14 November 2005, 18:10:38
Ne nastya po e-mailu ;).

Meni so vsi grdi.Enkrat mi je Klemen eno odraslo palčko na roko dal...buma!!!!!!!!! :-[Saj mikro so vredu,odrasle pa čutiš kako hodijo...brrrrrr

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 15 November 2005, 18:52:27
ej kako se pa paličnjaki množijo rina ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #23 : 15 November 2005, 19:00:33
Čist na hitro - z jajci. ;D
Saj bom kmmalu odprla temo o paličnjakih, pa bom not napisala.

lp

Los je car!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 15 November 2005, 19:31:41
Ne nastya po e-mailu ;).

Meni so vsi grdi.Enkrat mi je Klemen eno odraslo palčko na roko dal...buma!!!!!!!!! :-[Saj mikro so vredu,odrasle pa čutiš kako hodijo...brrrrrr

Smešno  ;D ;D ma js sm se navadla. Zdej sicer spet mal rišpekta ampka sem spet ulavfana pa jih brez problema primem. Mikroji so pa carji ja. Sam ta tavelik je tut ful car. Sam je že precej star. Je že precej temno rjav.

Rina kok maš ti paličnjakov zdej? Še kakšno palčko al same avstralce? Jaz dobim avstralce spomladi če bo vse po sreč :p

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #25 : 15 November 2005, 21:03:38
 O , jst bi tud mel paličnjake  ;) :) !







 





T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #26 : 16 November 2005, 14:54:41
Rina je pa mučiteljica!!!!!!!!!!!!Paličnjake pošilja v šolo >:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #27 : 16 November 2005, 15:03:09
Rina je pa mučiteljica!!!!!!!!!!!!Paličnjake pošilja v šolo >:(



LOL ! jst jih pa nikooooooooooooli  ne bi dal v šolo  >:( !


lp Jure


p.s. ( Rina pomisli v šoli ne bodo imeli mira :(  ( no razen popoldne , zvečer je pa itak  :) )  ,  no  ? ? ? :o )


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #28 : 16 November 2005, 15:25:03
 LOL , kulk sem jst firbčen :-\ :-X ::) !

No , da preidemo k bistvu  :) ; " kulk  pajčolank pa imaš , Anana ? ??? "



lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #29 : 16 November 2005, 15:33:00
Hvala :) !



Zdej pa res samo o Rini in njenih živalih  ;) !


lp Jure