Chat o paličnjakih

T.M.T · 70712

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #60 : 23 November 2005, 19:07:52
em..Avstralske paličnjake  ;D , sem rekla listi, ker so zame listi, nisem vedela, da obstajajo tud drugi 'listi'  :D Jao, kak sem napisala
Kakšni so pa taj živi listi (kakšna slikica)  :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #61 : 23 November 2005, 19:24:44
Ahhh, škoda. :P

Evo nekaj slikic živih listov (več vrst):
http://www.stat.wisc.edu/~ifischer/Collections/Insects/Images/PhylliumF.jpg
http://members.lycos.nl/handamen/takken/species/psg010.htm
http://arthropoda.free.fr/index.php?page=phoph012

So podobni kot paličnjaki, samo da oponašajo zelene liste. Jih je pa veliko vrst, tako kot paličnjakov. Pa nikjer se jih ne da dobit. :(

Los je car!


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #62 : 23 November 2005, 19:27:54
Ok, defenitivno imamo Avstralske paličnjake, ti živi listi so pa tako lepi ;D (pa saj so vsi)

Glede bršljana sem pa na enem forumu maloprej zasledila, da je nekdo rekel, da lahko jedo bršljan, samo je treba paziti zaradi listnih uši, pa jih je potem eden nahranil z bršljanom, pa so mu pomrli... :-\


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #63 : 23 November 2005, 19:32:24
..... a veste , da sem se šele zdaj začel zanimati za paličnjake   :o :o :o , ko se tukaj tolk velik pogovarjamo o paličnjakih  ::) ....prej me pa sploh niso zanimali  :-X :-\ :) ! ( zdej bi jih pa kar imel  ;) )


lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #64 : 23 November 2005, 19:34:04
Sem malo spremenila linke, da niso direktno na slike, da ne bo slučajno kaj narobe.
Drugače pa tukaj ena stran z ogromno vrstami:
http://members.lycos.nl/handamen/takken/tak_specthumbs.html

Ja, gelde tega bršljana je veliko teorij kaj jim naredi. Od čisto dobre hrane do smrti pa eš kaj vmes. Če se le da se jaz izogibam bršljanu. ;)

Yure.... so zanimive žvalce, ane? :P

lp, rina

Los je car!


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #65 : 23 November 2005, 19:38:44
Ja ja, bolje, da si jih kar nabaviš  :P
Ko smo bili z OŠ v šoli v naravi enkrat, smo meli paličnjake (palce ;)), pa jih je enih par sošolcev domov neslo..dali so jim jih v plastične lončke, fantje so pa te lončke dali na avtobusu v prostor za prtljago spodaj..pol jih je ušlo, ostali so jim pa doma pomrli.. :( :-X
Drugače bi jih pa jaz tudi imela ja, samo ne vem, kako bi jih maček prinašal  :D , ko si jih bom pa res res želela, pa itak da jih bom imela (pol bo pa mama šla od doma ;D ;))

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #66 : 23 November 2005, 19:39:03
Ja zelo , zelo zanimivi :D !

Se sploh ne morem odločiti kateri so mi najlepši  ::) ampak nekako so mi najbolj  ::) : Avstralski  :o :o :o :) :) :) ;) ;) ;)


lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #67 : 23 November 2005, 19:46:41
Ja, večini so avstralski najbolj atraktivni.

Poglejte tole! :o :o :o :o :o
http://www.bugsincyberspace.com/phobaeticus_serratipes.html
Če sem prav razumela je to še majhen primerek. :o

lp, rina

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #68 : 23 November 2005, 19:47:32
Pa tukaj imate tudi veliko vrst:
http://www.bugsincyberspace.com/species_list.html

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #69 : 23 November 2005, 19:50:26
Rina , nekaj te moram vprašat  ::) ??? : tisti velikan na sliki ni avstralski a ne  :-\ ?


lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #70 : 23 November 2005, 20:01:28
Waw, kako velik je, jaz bi ga kar imela  ;D ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #71 : 23 November 2005, 20:28:51
Nisme rina ampak tistole 12421869412894128% ni avstralček.Tole je kar lepo palčka...avstralčki so rjavi in imajo neke izrastke ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #72 : 23 November 2005, 20:31:39
Hvala ;) !

Se mi je kar zdelo , da ni  ;D ampak sem raje vprašal  :-\ ...


lp Jure


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #73 : 23 November 2005, 20:51:27
Vav kak je  :P :P Upam da moji ne bodo tako zrasli ke rnimam dost velike posode  ;D No ja Indijski prav gotov ni  ;D Ampak a si predstavljate da vam tole po roki leze Meni se tisti hlodi namesto nog ne zdijo prav preveč prijetni  :-[ :-X ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #74 : 23 November 2005, 21:35:56
Nene, tisto ni avstralski. ;D Slovenskega imena za tisto vrsto vrjetno ni, latinsko pa je Phobaeticus serratipes.

Če mogoče kdo ne ve zakaj so dobra latinska imena.
Latinsko ime je nekakšno uradno ime neke vrste (živega organizma; živali, rastline, glive, ceplivke). Eno latinsko ime se uporablja samo za eno vrsto. Ne pa kot npr. živi list, ki pomeni vse paličnjake, ki so podobni listom. Tako da pol latinskemu imenu točno vemo za katero vrsto gre.
In še nekaj je. Cel svet uporablja latinska imena, tako da če napišeš Extatosoma tiaratum (ali po domače avstralski paličnjak) te bodo vsi razumeli. Od Američana, Angleža, Japonca, Nemca, Francoza, Hrvata.. do Slovenca.
Pa še eno fino lastnost ima. Latinsko ime je vedno sestavljeno iz dveh delov. Pri del je ime roda, v keterega organizem spada (saj veste: vrsta, rod, družina...), drugi pa ime vrste. Včasih je še tretji del, ki pa pomeni podvrsto. In če naletimo na dve imeni, ki imata enak prvi del, pomeni da sta si ta dva organizma sorodna. :)

In če kdaj iščete kakšne slike rastline ali živali, poiščite njeno latinsko ime, vtipkajte v brskalnik in ni vrag da vam ne bo kaj našlo. ;)

Neyka, res ne vem kakšno sobo morajo imeti te paličnjaki. ;D So res ogromni. Bi ga rada enkrat videla, ampak doma jih pa nebi imela.

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #75 : 24 November 2005, 14:59:11
In pa še nekaj...če pa katerega latinskega imena ne veste se obrnite na Rino ker vam bo zagotovo znala pomagati...preizkušeno :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #76 : 01 December 2005, 20:18:15
rina ma ti planiras it na biologijo, ker toliko ves? ;)

Moja izkusnja s palicnjaki: enkrat sem imela dva, mislim da vietnamska, po barvi sodec. So se mi ful gnjusili pa sem rekla, ok bom probala jih imet, mogoce se jih pa navadim... Ko sta zrasla na ene 5 cm, si ju vec nisem upala prijet - in jima zato nisem menjala robide - in sta umrla :'( Poskus propadel in mene je se zdaj sram  :-[ :-[ :-[ :-[

battito animale


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #77 : 01 December 2005, 21:10:54
rina ma ti planiras it na biologijo, ker toliko ves? ;)

Kam pa naj gre eno tako dete, kot sem jaz? ;D

Hehe, Lilit. :P Zakaj pa si se jih sploh hotela navadit?

Je pa ful zanimivo, kako eni sploh ne prenašajo take golazni, eni si dajemo pa ful opravka s tem. ::)

lp

Los je car!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #78 : 01 December 2005, 21:14:05
Dobra odlocitev 8)

Zakaj sem se jih hotela navadit, ne vem, ni mi bilo vsec, da se cesa bojim - ampak ocitno, tako pac je :-[

battito animale


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #79 : 01 December 2005, 21:18:24
Jaz se tudi bojim paličnjakov.Lol

Glede hrajenja pa...pri nas smo imeli 2 želvi.In jih je Klemen dajal v drugo posodo,ko jih je hranil.In nekdo jih je mogel lepo prestaviti (on je lepo sp**** v šolo >:()In to nedolžno dete sme bila jaz.Želve?Ne hvala.In sme šla po ono prijemalko za žar in smo to lepo prestavili-lepo vas prosim kdo bo pa to šlatal :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #80 : 02 December 2005, 15:26:56
Eeeeejjjjjjjjjjj  >:( >:( >:( >:( ...zdej si me pa razočarala  >:( :) :D , da uboge želvice prijemaš  s prijemalko za žar  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( .....tud jst imam želvico ... , pa jo imam tud veliko časa zunaj ( izven terarija )::) ::) ::) ( tak , ko Rina njene paličnjake ! ) ......... želvice so tak prijazne , luštkane , ..... :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

lp Jure

p.s. ( zakaj jih pa ne maraš T.M.T  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ? ? ? )


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #81 : 02 December 2005, 19:12:21
Je pa ful zanimivo, kako eni sploh ne prenašajo take golazni, eni si dajemo pa ful opravka s tem.

Moja prijateljica se tako boji 'golazni' ;) , pajkov, paličnjakov, hroščev.... postane čisto panična, fobije so za en šit ja, sem lahko hvaležna, da se ne bojim česa (od živali mislim  ;) )
Pol pa js tam zravn, ko se ne bojim, pa se vse tak čudijo, mislim.... ::)

T.M.T. khm..želve ? Pa ja niso tako strašne  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #82 : 02 December 2005, 20:38:37
Želve...stokrat bol kjut so mi pajki.Želve pa grizejo...

In mi je čisto vseno...al sem jih prestavljala s tistim ali pa naj bi jih pustila v tisti umazani vodi.Sory!

Drugače pa želve niso čisto nič kaj prijazne!!!Poznam rdečevratko,ki je mini kopensko želvo skoraj ubila.Odgriznila ji je 2 ploščice na oklepu in zadnjo nogo!prijazno...zelo.Kopenske da vodne ne!!!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #83 : 02 December 2005, 20:44:05
Poslušaj T.M.T jst po pravici povedano ne vem ali imam rdečevratko ( , ker nima rdečega vrata :-\ ) ampak jo imam v vodi  ::) ::) ::) ::) ::) ::) ....... Rina , kaj pa ti misliš kakšne vrste želvico imam  ??? ??? ??? :) :) :) :) ? ? ? ?



lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #84 : 02 December 2005, 21:42:14
Ja saj vem, da nekatere niso prijazne, samo po videzu ne zgledajo take bav-bav, tak kot za ene recimo pajki, ker so pač gomazeči in kosmati  ;D :-* , pol se pa čudno sliši, da se nekdo boji želv (pa saj se čudno tud sliši, če se kdo psov boji, pa navsezadnje, men se zdi čudno, če se kdo kač boji..), pač vsak ima svoje strahove... ;)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #85 : 02 December 2005, 22:05:25
.....no , ko smo ravno na tem jst se pa kač bojim  :o :o :-[ :-[ :-X :-X :-\ :-\ .....LOL !....

lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #86 : 02 December 2005, 22:29:04
Ja saj pač vsak se nečesa boji...tak pač je..tud jaz nisem brez strahov, recimo od živali se bojim čebel in os, pa se mi vsi režijo ko vpijem ko en norc, ko me kera 'lovi'  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #87 : 02 December 2005, 22:45:26
No , potem nisi edina ::) , ker tud jst se bojim čebel in os  :-[ :-\ ...



lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #88 : 03 December 2005, 18:07:55
A čmo odprt novo temo o želvah? :P No, jure, daj jo odpri in pokaži kakšno sliko tvoje želve, ali pa jo bolj opiši, pa bomo ugotovili kakšna je.

Mene pa ful zanima kako je, če se bojiš kakšnih živali, paličnjakov recimo. Jaz se nobenih takih živalc ne bojim in sploh ne vem kako je. ;D

lp, rina

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #89 : 03 December 2005, 18:09:54

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/