mops za parit

sk · 13146

sk

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 25 November 2008, 11:12:51
ne alba si blont in še NEUMA!!!!!!!!!!!!! začnete s provokacijo pa mene obtožte za žalitve!! na tako bednem foromu kjer se neznajo pogovarjat kot ljudje še v svojem dovgem življenju nisem bila!! odkar sem na tem foromu berem samo neko provokacijo, hvaljenje z druge strani... in še bi lahko naštevala

če pa ste rable informacije ma se mi zdi da se da vse lepo vprašat!!!

JOJ PUNCE KOLK VAM ŠE MANJKA V ŽIVLENJU TUDI GLEDE OBNAŠANJA



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 25 November 2008, 11:15:35
ko boste naredili vzrejno dovoljenje vam bodo na komisji lahko tudi dali naslove priporočenih samcev- z vzrejnim dovoljenjem

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 25 November 2008, 11:16:48
JOJ PUNCE KOLK VAM ŠE MANJKA V ŽIVLENJU TUDI GLEDE OBNAŠANJA
JOJ, KOLK PA TEBI MANJKA,DA BOŠ RAZUMELA KAJ JE TO MORALA  IN ODGOVORNOST :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #33 : 25 November 2008, 11:19:59
Joj Sk ne bom se spuščala na tvoj primitiven nivo, ampak ''Poslano: Danes ob 11:01:09Prispeval: Macika  
Vstavi Navedek
Vzrejno dovoljenje? '' zame ni provokacija, samo normalno vprašanje.

Sploh moji posti niso bili provokativni, imam še toliko energije da se trudim lepo odgovarjati na vsa vprašanja.

In še nekaj o obnašanju - ti me žališ, ne samo mene vse in pišeš z velikim črkami, kar pomeni, da vpiješ.

Punca pomiri konje, pa boš morda videla sliko malo drugače.
Itak pa če ti forum ni všeč, potem ne hodi nanj.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #34 : 25 November 2008, 13:06:25
Se strinjam z ostalimi.In res ti svetujem, da si malo prebereš okoli in se potem kregaj in zadiraj na druge.
Ker vem, da če bi vsaj MALO prebrala bi ti bilo žal za vse tole, kar si puncam rekla.
Le te-so ti prijazno svetovale.
ne alba si blont in še NEUMA!!!!!!!!!!!!! začnete s provokacijo pa mene obtožte za žalitve!! na tako bednem foromu kjer se neznajo pogovarjat kot ljudje še v svojem dovgem življenju nisem bila!! odkar sem na tem foromu berem samo neko provokacijo, hvaljenje z druge strani... in še bi lahko naštevala

če pa ste rable informacije ma se mi zdi da se da vse lepo vprašat!!!

JOJ PUNCE KOLK VAM ŠE MANJKA V ŽIVLENJU TUDI GLEDE OBNAŠANJA
Aha ona je zate neumna, ker ti svetuje in daje nasvete, ki so še kako koristni in dobri?  :o

Brez komentarja.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #35 : 25 November 2008, 13:43:11
Pa TI/VI niste normalni :o :o :o :o :o  ::) ::)

PS:Napiše se BLOND!!! :P :P :P in pa NEUMNA :D :D  !!! ampak se sploh ne strinjam ::) A poznate un vic: Zakaj so vsi vici o blondinkah? Da jih črnolaske razumejo! :D :D

PS2:Jaz sem tud že kar velikrat koga vprašala če je blond ::) :D pa mi je včasih žal :-[ Sej teb bo vrjetno tud ;) :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #36 : 25 November 2008, 13:47:19
Pa TI/VI niste normalni :o :o :o :o :o  ::) ::)

PS:Napiše se BLOND!!! :P :P :P in pa NEUMNA :D :D  !!! ampak se sploh ne strinjam ::) A poznate un vic: Zakaj so vsi vici o blondinkah? Da jih črnolaske razumejo! :D :D

PS2:Jaz sem tud že kar velikrat koga vprašala če je blond ::) :D pa mi je včasih žal :-[ Sej teb bo vrjetno tud ;) :D
jaz nisem nič glede tega rekla  ;)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #37 : 25 November 2008, 13:48:53
Kaj ??? jaz te sploh ne razumem  ::)

Napiš na ZS ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #38 : 25 November 2008, 14:45:30
SK, pozdravljena.

Najprej nekaj o delovanju foruma. Poglej, tu se zbira skupina ljudi s podobnimi interesi. Kljub temu, da je v posameznem momentu skupina razpraljalcev naključna, jim je skupno to, da se držijo nekih osnovnih načel vljudnega in razumljivega komuniciranja. Skupini se lahko kadarkoli pridružiš, ampak da vklopiš kot je treba, pričakujemo nekaj osnovnih podatkov o tebi in tvojem psu. V tem se forum ne razlikuje dosti od realnosti. Samo zato, ker vsak od nas sedi v fotelju, še ne pomeni, da se lahko tu poljubno deremo (kar pomeni uporaba velikih črk in milijona klicajev) in nerazumljivo govorimo (neuporaba malih in velikih začetnic je za bralca prispevka skrajno moteča).

Čeprav je tvoja psička rodovniška in ima, denimo, tudi vzrejno dovoljenje, bi jaz potrebovala veliko več podatkov o tvoji psički, da bi sploh razmišljala o paritvi mojega psa (za zbiranje ženitnih oglasov bi forum uporabila zgolj kot referenco, edina prava pot je tista, ki jo je omenila Deteljica).

Tudi ti bi verjetno za iskanje stikov med sabo in nekom napisala (pa čeprav na forum) kaj več kot to, da iščeš nekaj, kar je podobno moškemu in ima jajca.

Svet se pa tudi ne bo podrl, če psičko nikoli ne pariš. Sploh pa ne takole na vrat na nos.

In dogs we trust!


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 06 Januar 2010, 14:12:24
LP!

Sterilizacijo ti odsvetujem po 1 gonitvi nima nobenega haska za tvojo psičko (razen zate problemčki menstruacije itd.) ,če se odločiš sterilizirati jo moraš pred  1gonitvijo ,če jo po nima smisla  .Jaz sem bila prepozna in niti nisem vedela,da jo moram pred 1 gonitvijo,zato zdaj raje počakamo tistih 14 dni nosimo hlačke in to je to.Dopade se ji pa tko noben  :DPa tudi z temi zdravstvenimi težavami je nebi dala pariti,ker nočem ,da še mladički podedujejo take probleme kot jih ima.

Overall mi jo imamo radi takšno kt je  :)naš sonček v družini

lep pozdrav 
Nisem vedela, da imajo živali lahko tudi ljubimce.

To da se ima enkrat mladičke je pa kar nekaj.

Najbrž ni rodovniška a ne?




Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 06 Januar 2010, 14:24:07
Strinjam pa se z tem,da je lahko eni osebi,ki ne ve veliko o pasmi o vzreji malo lepše razložite kako in kaj

lp



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 06 Januar 2010, 14:31:00
No, sicer je tema že stara (2008), ampak mislim, da ne bo čisto držalo, da sterilizacija po prvi gonitvi nima smisla...
Tule  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1653.0  so kar konkreten debate o tem kdaj, zakaj oz. če sploh sterilizirati...


Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 06 Januar 2010, 14:41:10
lp!

Svetoval nama je veterinar,ker sem jo tudi jaz mislila dati sterilizirati in je rekel,da nima smisla .Zaupam pa veterinarju 100% ,ker sem reszadovoljna z njegovim delom.

lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 06 Januar 2010, 14:46:16
Mogoče si zadovoljna z veterinarjem, vendar njegov nasvet o sterilizaciji ni pameten. Pravzaprav večina veterinarjev svetuje, da se s sterilizacijo počaka vsaj do šestega meseca starosti oziroma da se psička vsaj enkrat goni, ker so hormoni pomembni za razvoj in rast psičke. Če se je sterilizira pred prvo gonitvijo, teh hormonov ni več, pride do anomalij v rasti in razvoju itd.

Poleg tega, če pride pri nesterilizrani psici do zdravstvenih težav, kot so na primer tumorji na seskih, piometra itd., se to dokončno reši samo s sterilizacijo, torej je sterilizacija pozneje še kako smiselna.






Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 06 Januar 2010, 14:53:17
Hja zdaj ti zdaj jst .. tudi če bi zdaj tu nevem kolk govorile o tem o onem .. Meni je bilo tako svetovano.. smo zdrave ,debele, srečne in nama nič ne manjka .. Ravno zaradi tumorjev in teh bolezni mi je svetoval naj jo ne steriliziram ,ker nima smisla .Tebi tako meni tako ..Jaz vem ,da sva zdravi in mi je samo to pomembno !

lep pozdrav Hvala za tvoje mnenje  :)



Zarja

  • Gost
Odgovori #45 : 06 Januar 2010, 16:31:20
Kateri tumorji in katere bolezni pa ima? Če ni skrivnost?  :) 



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 06 Januar 2010, 18:41:33
lp !

Bolezni na rodilih razni tumorji etc. Mislila sem povedati,da mi je veterinar rekel,ker se nisva pred 1 gonitvijo sterilizirali (kar v dvojini :D) ,da je čisto vseeno ,če je sterilizirana ali ne te bolezni lahko vseeno dobi.Če bi jo pa sterilizirala pred 1 gonitvijo ,da pa v tem primeru veliko pomaga .,da psička ne dobi raka ali teh tumorjev etc. ..

Drugače smo jo pa dali testirati je zelo veik alergik(razni konzervansi, goveje meso,svinjsko meso,  spomladi trava , cvetni prah ,da ne naštevam , posoda mora biti steklena ne plastična ,na šampone , alergična je tudi na nekatera cepiva , tiste igračke ,ki jih tolk rada nos sem pa tja nekatere imajo taka polnila ,da še na tisto.
En ušesek ji malo nagaja..
Morali smo zamenjati posode , hrano, igračke .. bolj gledati kam jo vodimo ven na sprehode v hribe bolj malo,ker zmerom kaj narobe ..Zdaj vsaj vemo kaj ji je bilo in smo ji lahko pomagali vsaj to ,ker  na začetku smo bili že čisto obupani.
lep pozdrav
Kateri tumorji in katere bolezni pa ima? Če ni skrivnost?  :) 



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 06 Januar 2010, 19:03:56
Sterilizacija lahko tudi zelo omili razne alergije, saj je zaradi delovanja hormonov organizem med gonitvenem ciklusom zelo pod stresom in prav takrat pri marsikateri psici alergije izbruhnejo (še bolj) na plan.

Ne zagovarjam sterilizacije kot nekega čudežnega posega, ki vse uredi, vsekakor pa ublaži marsikatero zdravstveno nevšečnost.

Psici, ki je imela tumor na sesku  in jo posledično zaradi tega sterilizirajo, se tumor ne bo več ponovil, saj k nastanku tumorjev na seskih pripomorejo spolni hormoni, ki jih po sterilizaciji ni več. Torej, sterilizacija lahko prepreči nastanek tovrstnih tumorjev.

PS: Na vašem mestu bi zamenjala veterinarja za drugega, ki je bolj na tekočem z dognanji svoje stroke.




Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 06 Januar 2010, 19:16:07
lp!

Hvala za nasvet!
On the negative side, spaying female dogs
• if done before 1 year of age, significantly increases the risk of osteosarcoma (bone cancer); this is a
common cancer in larger breeds with a poor prognosis
• increases the risk of splenic hemangiosarcoma by a factor of 2.2 and cardiac hemangiosarcoma by
a factor of >5; this is a common cancer and major cause of death in some breeds
• triples the risk of hypothyroidism
• increases the risk of obesity by a factor of 1.6-2, a common health problem in dogs with many
associated health problems
• causes urinary “spay incontinence” in 4-20% of female dogs
• increases the risk of persistent or recurring urinary tract infections by a factor of 3-4
• increases the risk of recessed vulva, vaginal dermatitis, and vaginitis, especially for female dogs
spayed before puberty
• doubles the small risk (<1%) of urinary tract tumors
• increases the risk of orthopedic disorders
• increases the risk of adverse reactions to vaccinations Upam,da znaš angleško :P
http://www.naiaonline.org/pdfs/LongTermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf malo si preberi študije so dobre in slabe ..  :)

Lep pozdrav



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 06 Januar 2010, 19:21:33
Hvala za tale seznam, in ja, znam angleško. Se pa sprašujem, če znaš angleško tudi ti, ker pri nekaj od teh negativnih posledic sterilizacije piše, da se pojavi, če je psica sterilizirana pred 1. letom starosti in/ali pred puberteto. Torej si s tem seznamom predvsem zanikala lastno trditev, da je treba psice sterilizirati pred prvo gonitvijo, drugače ni pravega učinka.  :P

Pa še nekaj - v prejšnjih postih sem pisala o sterilizaciji kot o posegu, ki pripomore k prenehanju določenih zdravstvenih težav psice. Bi ti psico s tumorji torej pustila raje nesterilizirano in tvegala, da se tumorji ponovijo (kar nedvomno bi se)?  ???



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 06 Januar 2010, 19:30:26
Nisem nič zanikala nasprotno ravno ta post sem poslala,da vidiš(Preberi vse) ,da so veterinarji do nedavnega sterilizirali psičke pri 6 mesecih .Ta članek pa svetuje nasprotno .
Povedala sem tudi,da mi je to priporočil veterinar ne jaz. :P

Preberi cel članek je zelo zanimiv .Se človek kar malo upraša .

Lep pozdrav



Zarja

  • Gost
Odgovori #51 : 06 Januar 2010, 19:35:31
Ravno na to kar pravi kalsang sem ciljala tudi jaz s svojim vprašanjem - naša psica , recimo, je nekaj let nazaj dobila tumorje na seskih, živo se spomnim obiska pri veterinarju, ki nam je povedal, da je samo odstranitev tumorja popolnoma brez haska, če je istočasno ne steriliziramo, ker se bo zaradi hormonov stvar ponavljala in ponavljala. In niti pomislili nismo na to, da je ne bi sterilizirali. Ni mi jasno, da se ve, da je pes bolan, ve se kako se to lahko prepreči in se ne naredi nič? Še bolj mi je čudna izjava veterinarja, v smislu da se itak nič ne da?  V tem primeru se pač gre po drugo mnenje, ne?  :-\



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 06 Januar 2010, 19:35:48
To pa sigurno ne ,če bi prišlo do tega bi se tudi jaz odločila seveda po nasvetu veterinarja za tak poseg ..Še enkrat ponavljam ,da mi veterinar svetoval ,da se ne sterilizirava tako,da ne vem več kaj naj rečem ..
Lep pozdrav



Zarja

  • Gost
Odgovori #53 : 06 Januar 2010, 19:38:32
Bolezni na rodilih razni tumorji etc. Mislila sem povedati,da mi je veterinar rekel,ker se nisva pred 1 gonitvijo sterilizirali (kar v dvojini :D) ,da je čisto vseeno ,če je sterilizirana ali ne te bolezni lahko vseeno dobi.Če bi jo pa sterilizirala pred 1 gonitvijo ,da pa v tem primeru veliko pomaga .,da psička ne dobi raka ali teh tumorjev etc. ..

Kot jaz razumem je do tega že prišlo?  :-\



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 06 Januar 2010, 19:41:07
LP!
KK je vaša psička zdaj?Upam ,da uredu ..
Normalno ,da greš drugam še po kakšno mnenje ..
lep pozdrav

Ravno na to kar pravi kalsang sem ciljala tudi jaz s svojim vprašanjem - naša psica , recimo, je nekaj let nazaj dobila tumorje na seskih, živo se spomnim obiska pri veterinarju, ki nam je povedal, da je samo odstranitev tumorja popolnoma brez haska, če je istočasno ne steriliziramo, ker se bo zaradi hormonov stvar ponavljala in ponavljala. In niti pomislili nismo na to, da je ne bi sterilizirali. Ni mi jasno, da se ve, da je pes bolan, ve se kako se to lahko prepreči in se ne naredi nič? Še bolj mi je čudna izjava veterinarja, v smislu da se itak nič ne da?  V tem primeru se pač gre po drugo mnenje, ne?  :-\



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 06 Januar 2010, 19:45:01
LP!
Jao ma ne .. to sem jo hotla iz preventive dati sterilizirati in sem ga uprašala kako to gre ..pa mi je rekel,da ni haska če jo dam zdaj ,da ne bomo nič spremenil ali je sterilizirana ali ne te bolezni še lahko dobi  :P...Je zelo zdrava drugače razen ,da je velik alergik .. To smo jo pa testirali ,da zdaj vemo kako ji pomagati..

lep pozdrav
LP!
KK je vaša psička zdaj?Upam ,da uredu ..
Normalno ,da greš drugam še po kakšno mnenje ..
lep pozdrav




Zarja

  • Gost
Odgovori #56 : 06 Januar 2010, 19:50:08
Aja, potem sem pa narobe razumela, se opravičujem. :)

Eh, to je bilo skoraj 10 let nazaj, zdaj je seveda (če odštejemo "starostne fore") super.   ;D



Barchica

  • *
    • Prispevkov: 117
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 06 Januar 2010, 20:08:59
lp!
U potem pa že ornk gospa  :DNič hudega se mi je zdelo,da sva se narobe razumeli :)

Lep pozdrav obema  ;D

Aja, potem sem pa narobe razumela, se opravičujem. :)

Eh, to je bilo skoraj 10 let nazaj, zdaj je seveda (če odštejemo "starostne fore") super.   ;D