Piščal za odganjanje psov

anas · 19892

anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
: 28 Januar 2010, 22:21:30
Je kdo že preizkusil tole?

http://www.hov-hov.si/index.php/DOM-AVTO-VRT/Karlie-pi%C5%A1%C4%8Dal-brez-zvoka/flypage-ask.tpl.html

Če prav razumem, je namenjeno odganjanju nadležnih samo-sprehajajočih se psov na sprehodu.



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #1 : 11 Februar 2010, 21:46:40
Res nihče še ni sprobal te zadeve?

Jaz sem jo hotela včeraj kupiti v Alerju, pa me je prodajalec opomnil, da ni namenjena odganjanju, ampak klicanju psov  :-[
Meni se zdi, da gre za isto zadevo (proizvajalec Karlie) kot na hov-hov.si, kjer pa izrecno piše "odganjanje"  ???

Kdo ima prav? Hov-hov ali Aler?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 11 Februar 2010, 22:07:09
Kolikor je meni znana uporaba ima prav Aler  ;) Take piščali uporabljajo pri ptičarjih/lovcih. Mogoče lahko v njihovi temi vprašaš za več informacij.

Lp, nina



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 11 Februar 2010, 23:11:45
Jaz bom preveril deklaracijo, ampak vse besedilo je prepisano iz deklaracije uvoznika. Sta pa piščalki dveh vrst, ena je manjša in ena večja, mi prodajamo večje. Vsekakor preverim in javim.

Edit: sem umaknil produkt dokler ne pridem do pravega odgovora.


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #4 : 14 Februar 2010, 17:06:12
Ah, škoda... Sem že upala, da sem našla enostavno in neškodljivo rešitev za ta problem. :)

Se bom morala kar zadovoljiti s poprovim sprejem ::)



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Februar 2010, 22:46:53
Je morda že kaj več znanega o tej piščalki?
Danes se mi je namreč zgodilo, da sem imela svojega psa na povodcu, nakar je nasproti priletel spuščeni pes in vnel se je hud prepir. Bolj ko sem skušala svojega umiriti in se premakniti stran, bolj je napadalec rinil v naju. Lastniki pa nič, kar gledali so.  :'( >:( In to se je dogajalo sredi mesta, v bližini lokala, kjer so sedeli lastniki in mirno srebali kavo, kot da ni nič. Kaj storiti v tem primeru? Naj nosim s seboj poprov sprej?  ???



anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #6 : 26 Februar 2010, 09:22:04
@andariell: Je kaj novega glede piščaili?

@barbaroza: Po moje ta piščal ne obstaja, ampak je šlo le za napako v opisu.. Jaz imam ta poprov sprej, do sedaj ga nisem še uporabila, tudi dvomim da bom, ker zaenkrat ni bilo potrebe.. Odpodim pse stran z besedami... napadalnega pa na srečo še nisem nobenega srečala. Poprov sprej imam samo prevenitvno. Je pa zelo majhna embalaža, tako da se ga da imeti v žepu od jakne.

V primeru, ki ga opisuješ, pa bi jaz psa brcnila stran (če je manjši, zadostuje rahla brca). Bi vidla, kako bi potem takoj pritekla lastnica  >:D Pa še skregala bi te, da kaj se spravljaš na njenega bogega kužka.  ::) No, jaz sem se tega res enkrat poslužila, ko je en pes skakal po meni... sicer ni bil napadalen, je hotel samo priboljške, ki sem jih imela v roki, ampak mi je prekipelo, da ženska (200m stran) ni reagirala, čeprav sem jo klicala, da naj pride po cucka. Ne vem, pa če bi to spet naredila, ker imam od takrat naprej same probleme z njo (grožnje, opravljanje).



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Februar 2010, 09:43:21
Jaz bi pa prosila za nasvet kje dobim res učinkovtio sredstvo za onesposobit agresivnega psa, ki se ne da odgnati. V naši soseščini (srednji ok. 30 kg) živi en tak in izgleda tudi uide lastnikom. Napada samce in manjše pse, baje je ugriznil že več ljudi, a očitno ne tako, da bi ga že kdo prijavil na policiji. Zadnji vikend je pobegnil in na glavni cesti napadel mojega psa, ki ga je 14-letni sin peljal na povodcu. K sreči je bil tako pogumen, da je psa dva ali trikrat močno brcnil. Bilo je hudo, a  k sreči ni bilo hujših poškodb, le travme ...  >:(
Zato razmišljam, da bi začeli s sabo nositi nekaj ala "poprov sprej"- kje se to dobi? Ali je še kaj podobnega na trgu dovoljenega za obrambo pred takimi psi?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 26 Februar 2010, 09:54:19
@andariell: Je kaj novega glede piščaili?



če je to piščalka v takem stilu...potem ne odganja ;D


To je visokofrekvenčna piščal
In je namenjena za šolanje- oz usmerjanje psa ;)

Uporablja se jo pa res pri ptičarjih( lahko verjetno tudi pri šarivcih).... tako brez zvoka( nam slišnega) ali pa tako z zvokom....
Recimo dva psa... dve piščalki...vsaka s svojo frekvenco... če psa delata v tandemu, da jih posamezno lahko usmerjaš.

Dvomim , pa da kakšnega XY psa odganja


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


anas

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • Lu
Odgovori #9 : 27 Februar 2010, 20:36:47
@damayanti: Ja, neki podobnega  ;D Hvala za pojasnilo

@inka: Ta poprov sprej sicer še nisem preizkusila na nadležnem psu, sem pa pomotoma na sebi  :-[ Pošpricala sem na mizo in od daleč, res daleč povohala. Po moje ga ni junaka, ki ne bi bežal pred tem. Samo previdno, da sebe in svojega psa ne pošpricaš. Posebej previdno, ko je vetrovno.

Poleg tega obstajajo še dazerji. So dražja, ampak verjetno še boljša rešitev. O njih je tema tukaj: http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=9170.0



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Februar 2010, 08:18:43
Anas, hvala.
Sploh nisem vedela, da so te zadeve ala solzivci, poprov sprej ... tako dostopni v trgovinah. Rabiš samo os. izkaznico in starost 18 let! Saj ne morem verjet :-\. Ampak vsaj nekaj konkretnega bom lahko nabavila  8).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 28 Februar 2010, 11:14:43
inka poprov sprej namenjen prav za odganjanje psov se da celo preko neta narocit, pa ti ga posljejo po posti  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Februar 2010, 18:42:35
Anas, hvala za nasvete! Ja, to sem že slišala, da je treba psa, ki napada brcniti (nikakor pa ne posegati vmes z roko), ampak kaj vem, če lastnik sedi 5 metrov stran, mi je bilo malce čudno to narediti zadnjič. Ampak očitno bi ga morala, seveda sem pa 100 %, da bi jih potem slišala od njega, češ, kaj da počnem.  ???

Sem pa nabavila tudi ta sprej (sem mislila, da je poprov, pa piše gor "pepper", to se pravi, da je iz hudo pekočih paprik). Ga bom imela v žepu, čisto preventivno, pa tudi za obrambo pred napadi kakšnih človeških napadalcev (včasih greva s psom precej pozno ponoči na sprehod, mi tako paše, ker je vse mirno  :-[).

Sem pa v eni od pasjih trgovin videla te piščali (tri različne so imeli) in res so bile vse za vzgojo in ne za odganjanje.  :D



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 28 Februar 2010, 19:16:02
Angleška beseda "pepper" pomeni poper, lahko pa tudi paprika (chilli peppers, green peppers, yellow pepper itd.) Sprej bo kar poprov.



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Februar 2010, 19:42:55
Na tem, ki ga imam jaz, piše, da je aktivna substanca 10 % spojine pekoče paprike.  ???
Res sem tudi jaz mislila, da gre za poper ...

Edit: Aja, sem videla zgodaj, da sem napisala samo "pepper". Hotela sem napisati "red pepper". Vem, da je pepper tudi poper, zato mi je bilo čudno ...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 Februar 2010, 22:22:22
No, tako pri uporabi sprejev, kot morebitnih piščalk ipd. za namene odganjanja psov, morate paziti, da s tem ne povzočite težav tudi sebi in svojemu psu. Pri zvoku, sploh če ne gre za delovanje na principu usmerjenega zvoka (si niti ne predstavljam da bi se kaj takega sploh prodajalo), je lahko problem, pa tudi sicer, če se pes znajde v območju delovanja.. enako velja za spreje, Paziti morate tudi na to kam piha veter,...