Ste po kastraciji kaj spremenili prehrano?

**Abby** · 17292

**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Veterinarka mi je svetovala, da naj pri svojem, zdaj kastriranem mačku spremenim prehrano, zaradi možnosti, da se zredi in ker bi naj potreboval prehrano, ki ga bo varovala pred boleznimi sečil. Star je 6 mesecev, torej bi pravzaprav še moral jesti hrano za mladiče. Veterinarka mi je svetovala RC hrano za mlade kastrirane samčke iz veterinarske linije. Kako ste ravnali vi? Ste spremenili sicerjšnjo prehrano ali ste ostali na hrani za mladiče?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 29 Januar 2010, 09:49:25
Mi nismo pri nobenem spreminjali hrane. 2 mački imamo sterilizirani, enga mačka kastriranega, nobeden pa se po posegu ni zredil (opažamo samo poletna in zimska nihanja), so pa vsi izgubili linijo - trebušček se jim je povesil, tako da iz strani zgledajo debelejši, kot resnično so. Najstarejša je stara 17 let, sterilizirana že vsaj 10let in je brez zdravstvenih problemov.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 29 Januar 2010, 09:58:05
Pri nas je enako kot pri Niki. Poleti je mačkon lepo eleganten, pozimi malo bolj "zavaljen", visi mu "špehec" ampak ni debel. Star cca. 6 let, kastriran ko je bil najden, pri starosti cca. 2 leti je imel vnetje mehurja smo ga pozdravili od takrat (trkam na les) niti enega problema več. ;)

Aja večino časa je all life stages hrane ;)




**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Januar 2010, 10:48:42
Ja... jaz sem mu zdaj želela dajati Orijen... ampak pri njegovi starosti naj bi pojedel RES velike količine hrane... in me je strah, da se bi zaradi tega zredil... poleg tega je pa obupno neješč in komajda spravi vase tistih 60 gramov RC. Orijen sem mu dala za poskusit, pa je bil konkretno nenavdušen.  :-\ A je še kakšna hrana, po kvaliteti primerljiva z Orijenom, ki bi jo mogoče rajši jedel?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 29 Januar 2010, 11:01:25
Ja... jaz sem mu zdaj želela dajati Orijen... ampak pri njegovi starosti naj bi pojedel RES velike količine hrane... in me je strah, da se bi zaradi tega zredil... poleg tega je pa obupno neješč in komajda spravi vase tistih 60 gramov RC. Orijen sem mu dala za poskusit, pa je bil konkretno nenavdušen.  :-\ A je še kakšna hrana, po kvaliteti primerljiva z Orijenom, ki bi jo mogoče rajši jedel?

Grain free imaš od Power of nature natural cat. Pri nas ne odstopa od Felidae, sicer mu občasno dam kaj drugega ampak je blazno nezadovoljen ::)



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Januar 2010, 11:39:20
Felidae praviš...pa je res na enaki stopnji kvalitete kot Orijen? Mislim... a vsebuje res vse potrebne vitamine in minerale? Vse encime itd.? Enako me zanima za Power of nature... če veš, seveda. Pri Orijenu mi je bilo všeč, da imajo res popolno analizo objavljeno na internetu...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 29 Januar 2010, 12:22:00
Sestavi obeh imaš tule:

Felidae

PON natural cat

Osebno se mi obe zdita čisto ok ;)



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Januar 2010, 12:48:59
Hvala. :) A slučajno veš, če se da kje dobit vzorčke od PON? :-[ Ali pa vsaj kaj manjše pakiranje od 2kg?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 29 Januar 2010, 12:52:15
Hvala. :) A slučajno veš, če se da kje dobit vzorčke od PON? :-[ Ali pa vsaj kaj manjše pakiranje od 2kg?

Za vzorčke kontaktiraj uvoznika http://www.sen.si/ mi jih občasno imamo na voljo ampak smo trenutno žal brez.


Lp, nina



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 Januar 2010, 17:48:23
Jaz nisem nikoli spreminjala hrane niti česarkoli drugega (OK, razen malo omejevanja gibanja pri samicah v prvih dneh) ne po sterilizacijah, ne po kastracijah. In ne pri psih, ne pri mačkah. Noben se zato ni zredil ali imel kakršnihkoli težav.

p.s. Velja za moje in za tiste "na pol moje" (beri: začasneže).


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 Januar 2010, 22:15:38
Pravzaprav me zanima bolj zato, ker je hrana za mladiče še dosti bolj kalorična... in ne vem, če naj še dalje hranim za mladiče ali lahko že kaj prej adult... in če bi katero od teh, ki imajo za vsa življenska obdobja enako, koliko naj dajem... Orijen ima po mesecih razdeljeno... in saj pravim... ni šans, da bi moj maček pojedel tako ogromno količino hrane, kot bi jo naj, četudi mene ne bi skrbelo za njegovo težo...



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Januar 2010, 08:37:52
Star je 6 mesecev, ne? Jaz pri taki starosti dajem ponavadi malo mešano. Nekaj še za mladiče, nekaj pa že kar za odrasle. Je pa res, da jim dajem tudi doma pripravljeno hrano zraven.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Januar 2010, 14:19:08
Ja... trenutno tudi jaz mešam. Hmm... a je okej, če namesto doma pripravljene hrane dobi Schessirjeve konzervice? Ali je to premalo mesa?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 30 Januar 2010, 15:38:14
Ne, čisto v redu, čeprav jaz jih ne dajem, ker za isto ceno doma pripravim hrano za 1 teden.


**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 30 Januar 2010, 18:04:46
Kolikokrat pa misliš, da bi moral dobiti še konzervico? Na koliko dni? Ali kar vsak dan?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 30 Januar 2010, 22:35:32
Jaz imam svoje tri (K/S) macke ze ves cas na all stages hrani.
MAkis dobiva zgoraj omenjeno hrano ze ves cas (od kar ni dudar) in nima nikakrsnih tezav. Ce ze, je prej suh kot debel.
Mini je res prvih 14 dni jedla RC babycat 34, ker drugega ni mogla, potem pa sem jo presaltala na Orijen (+ Felidae/PON/Totally Ferret/Applaws + surovo meso). Nima nobenih tezav, po sterilizaciji, ki smo jo opravili relativno pozno, mi je prav lepo shujsala in ima postavo direkt za na pisto.
Ciki dobiva eanko hrano kot ostali moji, je predebel, ampak je tak tudi ze bil, ko sem ga dobila. Problem je v tem, ker imajo hrano ves cas na voljo in ga ne morem kolicinsko kontrolirat, ostali pojedo kolikor pac rabijo. Se tuhtam kako naj izvedem to, da mu hrana ne bo ves cas dostopna ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 31 Januar 2010, 13:30:41
Kolikokrat pa misliš, da bi moral dobiti še konzervico? Na koliko dni? Ali kar vsak dan?

Jaz nisem pristaš konzervic, jih dajem občasno, bolj takrat, ko jih dobimo za kakšno darilce  ;)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 31 Januar 2010, 14:17:39
ninci, torej so pasji.net spet začel uvažat Feldiae? Ker vem, da so jih nekoč nehali (ravno, ko sem se pripravljala, da jih poskusim).

Mene pa moti, ko ima Pici (9 mes.) tisti mali viseči trebušček - sicer se trudim jo držat na liniji, samo zgleda ji bo to ostalo, kajne? Je pa že taka sorte muc, ki imajo majhno glavo in veliko telo. Ni debela ali kaj, samo vitka pa tudi ni preveč.  :-\

Kolikšen delež % maščob oz. beljakovin v hrani (briketih) je dobro za odraščajočega mladiča, da se obenem ne zredi?

Drugače pa hvala za linke - bo treba kak testerček dobit prej.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 Avgust 2014, 11:44:17
Če se mačjega mladiča kastrira/sterilizira pri starosti 4 mesecev mu moraš spremeniti hrano ali lahko še naprej daješ hrano za mladiče - in do kdaj?

 Jaz mojim nisem spremenila hrane po temu ko so bile s/k ampak so mačke zunanje in dejansko pokurijo vse kar pojejo.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 12 Avgust 2014, 12:53:13
Moja samčka sta do približno enega leta jedla kitten, s tem da je bil en kastriran že kot mladič, drug pa kot mlad odrasel. Prvi je čista glista, drug se na zimo poredi in potem do poletja shujša, ampak mislim da čas kastracije na to nima vpliva in sta pač taka po naravi. Starejša samica pa je bila sterilizirana pri nekje 6 mesecih in je do nedavnega jedla navaden friskas in nič hrane za mladiče.

Če so zunaj bodo sproti hujšal in ni panike, pri večini notranjih je pa res treba pazit na linijo, ker zelo radi kipijo. Mladiča bi vseeno imela na kitten hrani, sej itak vse pokurijo.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 12 Avgust 2014, 16:02:51
Hvala ji bom povedala, da jih še ima lahko malo dlje na Kitten hrani, njeni so izključno notranji in večji kot moji. Nobena izmed mojih treh nima več kot 2,5 kg.

Eden izmed mojih mačkov se tudi grozno zredi vsako zimo. Ta druga dva pa ostaneta takšna kot sta. Me vsi sprašujejo če je moja "mačka" breja.  ::)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 12 Avgust 2014, 18:31:04
Kake mačke pa imaš? Naša pokojna je bila že po konstituciji drobčkena pa je imela normalno 4-5kg, šele na koncu ko je bila že čist koščena je imela 2,5kg. Res se mi zdi to zelo malo in bi js mal bolj kalorične brikete dajala.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 12 Avgust 2014, 18:56:41
Ne vem. Po mojem so takšne rasti? Trenutno dobivajo Sanabelle Sensitive, sem že razmišljala o temu da bi jim zraven mešala hrano za mladiče. Miki je najbolj suh od vseh treh (slikan zraven pritlikavega ovnača). (Dobivajo tablete proti glistam, trakulji)




Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #23 : 12 Avgust 2014, 19:25:40
Taki pujski majo mal čez dve kile? Super so rejeni res, sploh za zunanje mačke.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 12 Avgust 2014, 19:41:23
Tam sedijo zato zgledajo kot bajski, ko jih dvigneš ne tehtajo skoraj nič.  Mikija je sama dlaka. :) Sestrine mačke so dvakrat večje od mojih, pa niso neke posebne pasme (iz zavetišča).  Tehtala sem jih ko sem potrebovala podatek za veterinarja (tablete za gliste). Pozimi bi morala stehtati mačka, ko je v svoji okrogli verziji.  ;D Se mu verjetno teža več kot samo podvoji.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 12 Avgust 2014, 20:02:01
Edit: Sem šla po največjo in jo ponovno stehtala 3,4 kg  ;D Se vidi da jih že dolgo nisem tehtala.  :-[ Se opravičujem.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #26 : 12 Avgust 2014, 21:26:18
Kila gor al pa dol, še vseen se mi zdijo težji. So pa čist tapravi  :-* Iz istega legla? Žlahta se vidi da so  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 Avgust 2014, 12:12:07
Koliko misliš da kunec kaj tehta?  :) Ja tole je družina - mama in mladiča. So pa zelo glasne.  ::) Vedno mjavkajo kot da že par dni niso dobile za jest namesto par ur. Jih je pa včasih zelo tečno hranit, ker takoj ko vidijo kakšno drugo mačko (ki jih je v okolici veliko) zbežijo in moraš zraven počakat da pojejo - drugače ti spet naredijo zbor čez 15 minut, ko druga mačka odide (in jim jasno poje vso hrano). Občasno v njihovi posodi najdem tudi kakšnega ježa.

Kako pa kaj tvoje izgledajo? Imaš kakšno sliko?  :)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 13 Avgust 2014, 16:21:34
Koliko misliš da kunec kaj tehta?

Kilo dvajst!  ;D

Zanimivo, da ne marajo tujih mačkov, moja dva na veliko sklepata prijateljstva ko smo zunaj, tuji se pa ob njiju dveh niti psov ne spomnejo bat. A pol jih prav hranite parkrat dnevno, ni da bi imele lahko skoz zunaj?

Par mojih je pa tule http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9390.msg517467#msg517467



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Avgust 2014, 19:10:38
Ne, če jim hrano pustiš zunaj jim jo pojejo tuji mački ali pa psi. Dejansko mečeš hrano stran. Da ne omenjam koliko živali si s tem nakopaš na glavo. Moji se mačkov bojijo tudi zaradi tega ker ti znajo napast če hočejo hrano.

Tvoji pa so veliki. Eden ti cel bide zasede.  ;D Kako pogosto pa jih pelješ na sprehod in kako daleč?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.