Cufe

pupa t. · 70284

Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 02 Januar 2011, 18:55:35
Živjo!

Iščem kakšno primerno cufo za vižlo, ki se ne cufa prav rad. Za igro doma imamo kar eno mojo staro majico, na katero je totalno usekan; zdaj pa iščem nekaj manjšega za na sprehod, da lahko stlačim v žep. Odločam se med

to

pravo krzno, raztegljivi ročaj,

to

umetno krzno,

in to

umetno krzno, raztegljivi ročaj.


Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? Kako se obnese umetno krzno? Mogoče moram tukaj povedat še, da vleče/cufa predvsem zato, ker bi on potem igračo "razturil", tako da mu vedno kakšne dele majice iz gobca vlečem; med samim vlečenjem je pa precej nežen za svojo velikost. :-[ Bi bilo umetno krzno potem dovolj zanj?

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 02 Januar 2011, 20:45:08
Koliko je to krzno močno? Umetno mislim.
Jaz bi rabila nekaj takega za psičko okoli 45 kg. Zelo rada se cufa, ampak more cufa zdržat njeno težo. :-\ Do sedaj nam je malo cuf zdržalo.



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 02 Januar 2011, 22:10:11
Mi imamo za našo tole cufo iz umetnega krzna (slika 2) in smo zeloo zadovoljni, psica je nora na njo, vzamemo ji jo lahko samo v menjavi za pribolšek  :D

Na sliki sicer cufe zgledajo tako mini, samo naša se mi zdi konkretno velika- 20cm brez ročaja ??? v žep je ne morem stlačiti, tako da jo polovica ven gleda  :) Pa tudi zelo kompaktne so, edino vsake toliko časa pri intenzivni igri odpade kakšna dlaka...ampak pri cufi se nič ne pozna  ;) Tako da zelo priporočam  ;)



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 02 Januar 2011, 22:36:02
Hvala za tale odgovor. Bomo probali, izgubiti nimamo kaj.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #94 : 03 Januar 2011, 17:14:53
Moja se občasno s strašnim vseljem cufa. Najraje se je z bikovim repom.  ::) Se s tem lovski nagon še bolj spodbuja, če uporabim cufo iz pravega krzna ali se ne?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 07 Januar 2011, 21:58:36
Všečna! :) Izbrala sem tako iz umetnega krnza. Zaenkrat zgleda tudi Bart kar zagret zanjo, čeprav jo zelooo previdno prijema... do zdaj še ni imel tako dolgih dlak v gobcu. :P (Vsaj kolkor jaz vem.) Mislim, da bomo zadovoljni. :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 12 Januar 2011, 23:27:13
Mene pa zanima, če ima kdo tole tamalo cufo za v žep: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=67_160&products_id=836
Ninci, koliko je velika in a je morda možna kaka primerjalna slika magar vseh cuf na kupu? Mene je samo strah da ni premajhna, bi pa nekaj kar je lahko pospraviti ali skriti da mi je med delom res lahko dosegljiva...

Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #97 : 13 Januar 2011, 07:53:17
Azu ima tako in je ok. Sicer pa če rabiš za v žep se fino obnesejo tiste flisaste "kače" spletene iz razrezanih dekic, ker se čist na majhno zrolajo oz nabašejo, ko se raztegnejo so pa dolge, tako da ni treba prstov preveč pazit. Za mene, ki imam tudi majhne pse je pa fino,da se mi ni treba sklonit za igro.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #98 : 13 Januar 2011, 08:11:43
Tamala cufa gre lahko v žep, samo meni je boljša cufa iz ovčje kože z enojnim ročajem. Obe gresta komot v žep, samo iz ovce je bolj 'elastična' pa še po igri, je ovčja vedno manj umazana in slinasta kot ta iz umetnega ali pravega krzna. Pa tudi očistim jo veliko lažje in hitreje. ;) Da ne omenim daljšega ročaja, ki je boljši za igro s srednjimi in majhnimi psi.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 13 Januar 2011, 08:43:04
No jaz o tamali razmišljam ravno zato, ker ima krajši ročaj (imam večjo pasmo), pa še ta je raztegljiv.. Ovčja cufa je pa na pasji.net le tista z dvojim ročajem, pa še daljša je tako da ne pide v poštev ker zdaj iščem majhno zadevo :) (imam tisto gladiator sfero, pa jo samo po rokah prelagam, ker mi v pasjo torbico ne gre).

Citiraj
Azu ima tako in je ok. Sicer pa če rabiš za v žep se fino obnesejo tiste flisaste "kače" spletene iz razrezanih dekic

Tele? http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=67_160&products_id=829

Lp



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #100 : 13 Januar 2011, 08:50:07
Samo tole - tale ročaj pri žepnih cufah je sila malo raztegljiv. Meni lahko 15kg psica gor visi v zraku pa se sploh ne raztegne.
Meni je najboljša varianta samo ročaj, pa sama na konec privežem igrače (zdajle imam na enem sfero, na drugem velik gumjast obroč, na tretjem pa filcan obroč). Je fino, ker lahko redno menjam igračo na koncu ali pa če jo psa uničita, samo zamenjam igračo pa je. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #101 : 13 Januar 2011, 08:51:37
ja te. oz sorodne narejne doma - jih majo tudi razna društva (in so čist poceni). U bistvu je ta material tolk elastičen,da ne rabi še še elastičnega ročaja. Se pa umažejo oz napojijo, predvsem v blatu in vodi je to problem, ker so pol ogabne. Sicer se lepo operejo v pralnem stroju pa posušijo se (oprane ali ne) na radiatorju v urci- ampak med treningom so pa včasih gnusne. V lepem , zmrznjenem ali zmernem vremenu so idelane, za slabo vreme se pa najbolje obnese naravna ovčja, kot pravi Azu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 13 Januar 2011, 09:27:42
Citiraj
Samo tole - tale ročaj pri žepnih cufah je sila malo raztegljiv. Meni lahko 15kg psica gor visi v zraku pa se sploh ne raztegne.
Meni je najboljša varianta samo ročaj, pa sama na konec privežem igrače (zdajle imam na enem sfero, na drugem velik gumjast obroč, na tretjem pa filcan obroč). Je fino, ker lahko redno menjam igračo na koncu ali pa če jo psa uničita, samo zamenjam igračo pa je. Smiley

Vi pa imate igrač!! ;) Saj, razmišljam.. Si bom verjetno brezrokavnik omislila pa not spravljala igrače.. Je pa res, da jaz že imam raztegljiv ročaj oz imam povodec z bungee vrvico, saj res :o! Pa ni zelo dolga.. Bom poskusila kako se mi bo obneslo.. Pa moja je nora na plišaste igrače, vedno jih krade povsod po stanovanju, zato se zdaj odločam za cufo, da imam še kaj za zunaj takega mehkega.

Citiraj
ja te. oz sorodne narejne doma - jih majo tudi razna društva (in so čist poceni). U bistvu je ta material tolk elastičen,da ne rabi še še elastičnega ročaja. Se pa umažejo oz napojijo, predvsem v blatu in vodi je to problem, ker so pol ogabne. Sicer se lepo operejo v pralnem stroju pa posušijo se (oprane ali ne) na radiatorju v urci- ampak med treningom so pa včasih gnusne. V lepem , zmrznjenem ali zmernem vremenu so idelane, za slabo vreme se pa najbolje obnese naravna ovčja, kot pravi Azu.

Jaz sem pa tako sebična, da v slabem vremenu nikoli ne vzamem s sabo neplastičnih igrač... Ker mi je ogabno pobirat in packat z blatom prepojene igrače hehe.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #103 : 13 Januar 2011, 10:14:37
Moramo imet veliko igrač, ker jih pogosto izgubljamo in zalagamo na najbolj čudne kraje. :-[

Od ročajev imam jaz doma 1 tegale: KLIK! in je res zelo zelo dolg.
Potem imam pa še 3 ročaje, kjer je sam bungee in so le kakšno 1/3 tega prejšnjega (v bistvu je samo bungee del, brez dodatnega traka na koncu).
Tadolgega imam trenutno bolj kot spring pole za terierčka, ostali so mi pa idelane dolžine za cufanje. Ta tadolgi je pa zame malo predolg za navadno igro, za spring pole imitacijo je pa super. :)
Pa včasih gor navežem kakšnega pliškota ali pa več trakov iz flisa (da izgleda kot kakšna hobotnica). ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 13 Januar 2011, 11:06:05
Meni je pa zaenkrat samo en bad cuz zginil neznano kam, pa sploh ga nisem na sprehod vzela ??? ;D

Drugače se pa moja ne cufa ravno zelo.. Pri naju zgleda nekak tako: jaz jo dražim pa maham, ona skače in lovi, ujame, potem pa pač drži v gobcu, kdaj malo pocufa, kdaj se pa usede in čaka da spustim da si lahko igračo odnese nekam ::)... Nekak sem cufo mislila uporabit tudi pri vaji odpoklica, ker ji hrana ni nevemkaj, igrače kakor kdaj ker so zadnje čase vedno iste..
Njena naaajljubša igra pri kateri dobim TAKOJ odpoklic pa je lovljenje in grizenje zmrznjene kepe snega (ne take, ki jo naredim jaz, ampak tiste, zmrznjene ob cesti, ki nastanejo ko se sneg stali pa spet zmrzne... Jo moram brcat okoli ona pa nori. Navadne kepe so zeloo nezanimive..) :o. In ko jo uničiva mi pomaga novo najt in skače okoli in mi s taco kaže kaj bi ::) ;D. Če kdaj najdem igračo ki ji bo tako všeč, potem sem pa v raju :)



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 15 Januar 2011, 23:07:52
Tamala cufa gre lahko v žep, samo meni je boljša cufa iz ovčje kože z enojnim ročajem. Obe gresta komot v žep, samo iz ovce je bolj 'elastična' pa še po igri, je ovčja vedno manj umazana in slinasta kot ta iz umetnega ali pravega krzna. Pa tudi očistim jo veliko lažje in hitreje. ;) Da ne omenim daljšega ročaja, ki je boljši za igro s srednjimi in majhnimi psi.

Ja, ta iz umetnega krzna (na drugi slikici mojega zgornjega posta) je hitro vsa zlepljena. Js jo samo notri uporabljam in je samo od sline, pa je že vsa pocasta...  :D Ven v blato pa niti ne pomislim da bi jo vzela. :P Gre pa kar lepo v (malo večji) žep.

Sicer pa - a te doma narejene flisaste kitke zdržijo, če narediš samo vozel na obeh straneh? Al še kaj povežete, zašijete? :-[

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 26 Januar 2011, 12:01:17
Dobili cufo, po nasvetu sem potem vzela ovčje krzno... In nam nii žal hehe, danes sva šli med cufanjem mirno mimo enega psa, spuščenega! Nisem vedela da se moja sploh zna cufat, samo je čisto zmešana.
 :D


(kupili smo še turnup, cel žur, zdaj spi ker sem jo tako zgonila. Popolna kombinacija, samo še metalec bi mogoče rabila, ko bom šla kam kjer je rees velik travnik)



Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 31 Marec 2011, 14:17:37
Dobili cufo, po nasvetu sem potem vzela ovčje krzno... In nam nii žal hehe, danes sva šli med cufanjem mirno mimo enega psa, spuščenega! Nisem vedela da se moja sploh zna cufat, samo je čisto zmešana.
 :D


(kupili smo še turnup, cel žur, zdaj spi ker sem jo tako zgonila. Popolna kombinacija, samo še metalec bi mogoče rabila, ko bom šla kam kjer je rees velik travnik)

To z ovcjim krznom si kupila prek pasji.net? Jaz bi tud se eno taksno z ovcjim krznom kupila...saj je res super da cufa! Moja je cist nora na njo!  :o
Sem zelo zadovoljna z nakupom.  8)

I rather die than stay away from my big love- dogs !


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 31 Marec 2011, 14:36:24
Ja, sem! Pa kmalu bom še eno ker jo je čisto uničila, ročaja ni več :'(.. Je pa ful vzdržljiva, sem si sama kriva ker sem ji jo enkrat pustila zunaj da se je igrala zdaj pa mam!



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 31 Marec 2011, 18:47:59
Hihi DOB  :D Mi imamo tisto z umetnim krznom pa sem bila super zadovoljna dokler nisem videla iste cufe s pravim krznom...kera razlika, z umetnim krznom se rada igra, ampak ob pravem se ji pa čisto scufa..tko da ob priliki bom še tako kot imaš ti naročila :)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 31 Marec 2011, 19:17:24
Jaz pa za svoje pse ne bi nikoli kupila cufe iz pravega krzna.



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 03 April 2011, 11:06:47
Zakaj pa ne? Se bojiš da sem jim prebudi nagon? :P



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #112 : 03 April 2011, 12:38:14
Najboljše so iz pravega krzna. Dalj zdržijo in ko jih spreš z vodo(jaz dam tuš mlačno vodo na močan curek) so spet čiste in enake oblike. Sintetičnim gre bolj dlaka ven,bolj blato pijejo, se sprijema in ko jih opreš so spolstene do neke mere vedno, Pa še samo s splakovanjem se slabo sperejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #113 : 03 April 2011, 18:53:06
Kako psi vejo kaj je kaj: Moja odkar ima pravo krzno, umetnega še pogledat noče ::)


AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 03 April 2011, 22:53:24
A mogoče kdo ve kje bi lahko dobila cufo iz pravega krzna (najraje zajec/kunec), ki bi imela na sredini squeaker (ne vem kako se reče po slovensko - skratka, da bi piskala)?

Iščem ultimativno cufo za mojega izbirčneža ;)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 09 April 2011, 20:37:21
Zakaj pa ne? Se bojiš da sem jim prebudi nagon? :P

Sploh ne zaradi tega...mi niti na misel ni prišlo...

Niti ne maram prijemati pravega krzna, niti si ga ne želim v svoji okolici, še manj za svoja psa...sploh ne prenašam pravega krzna, imam svoje razloge.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 10 April 2011, 19:32:15
...aja, pa še moj pes bi jo najbrž požrl.  :D



Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 04 Februar 2012, 20:26:31
mene pa zanima ali bo pasji.net zopet imel na razpolago cufe + kdaj :) ali se dajo še kje v sloveniji dobiti?

Bambi Beauty Butterfly


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #118 : 04 Februar 2012, 21:35:34
Če koga zanimajo flis cufe, bodo te kmalu na volju po naročilu :). takšni in drugačni vzorci, bolj trpežne, za mladičke in male pse...skratka za vsakega nekaj ;). Več info kmalu

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #119 : 04 Februar 2012, 22:02:53
za predstavo, nekaj načinov, ki bodo na voljo

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...