Velika šnavcerja Heart in Alba

heart_alba · 17166

heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
: 07 Februar 2010, 23:44:47
Mogoče že poznate naša 2 velika šnavcerja: Heart-a in Albo, mogoče pa tudi ne  :).
Zato mala predstavitev za tiste, ki jih ne poznate.

HEART

Heart oz. Harti (po domače), uradno Heart Boy Radinie, je samec star 4,5 let.
On je že moj 4. veliki šnavcer.
Veliki šnavcerji imajo v osnovi sicer neke skupne pasemske značilnosti, drugače pa se posamezni predstavniki pasme razlikujejo med seboj, odvisno od dednih lastnosti in okolja, kjer bivajo.

Heart je moj ljubljenček. Po karakterju je bolj umirjen, stabilen, prijazen, igriv, mogoče tudi malo otročji (meni je to všeč)  ;D.
Je pes, ki je zmeraj za stvar, hitro ga dvigneš in hitro ga umiriš.
Kot mladiček si je hitro poštudiral kakšno lumparijo  :P, kot odrasel samec pa je prijeten družabnik, ki mu lahko 100% zaupam in z njim grem kamorkoli.

O njegovem karakterju veliko povedo ti video posnetki:

Če je potrebno, dela :
http://www.youtube.com/watch?v=MwPG-mO3U9c


Nežen in prijazen:
http://www.youtube.com/watch?v=RzcSichbo78

Otročji in igriv:
http://www.youtube.com/watch?v=nhkFnfgQ9v0

Naš Harti je že tudi očka in mi smo obdržali 1 njegovo mladičko.

ALBA

Uradno ji je ime Alba of Heart, po domače pa jo kličemo Albi ali kar Babček. Marca bo stara 2 leti. Ona je ljubljenka naše družine, naša "mala".

Ati Heart je bolj umirjen, Albi je pa pravi "šviga-švaga". Je dinamična psička, ki rada dirka.
Je zelo lahko vodljiv pes, prijazen in zelo, zelo  cartljiv.
Pravzaprav sta cartljiva kar oba pa čeprav je Heart samec  :-[, se proti večeru zelo rad pride pocartat.
Včasih kar tekmujeta med seboj, katerega bomo prej počohali.

Tu je pa video o naši Albi:
http://www.youtube.com/watch?v=jpjUkJbnmQM

Ko bo kaj novega, se ponovno slišimo.

Imamo tudi svoje spletne strani, kjer sta tudi oba predstavljena:

http://www.heart-boy-radinie.info/index.html

lp  ;D




A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Februar 2010, 09:45:17
Čudovita sta!  :-* :-* Čestitke za vse uspehe!
Upam da se kdaj spoznamo :)
(sem namreč velik fan šnavcarjev; verjetno ga bom nekoč imela tudi sama, ampak pritlikavega)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #2 : 13 Februar 2010, 09:59:03
prov lepa sta! :) pr nam imamo tut kovinske posode po asfaltu... mmm harmonija za usesa. :D



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #3 : 13 Februar 2010, 11:26:31
Kašna lepotca.
Pa kako je lepo videti Hearta kako se igra tako lepo nežno. :-*

My best friend is a westie


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 14 Februar 2010, 00:43:05
Hvala, ja sta oba prikupna, vsak na svoj način. ;D

Heart združuje lastnosti: on je zelo pazljiv, nežen in pripaden pes in nič kaj ga ne vrže iz tira, zelo "cool".
Ko gremo na sprehod, zmeraj pazi in se obrača, če sem za njim.
Včasih se mu skrijem za drevo in hitro pridirka, češ le kje je. ???
On se zelo rad igra, v smislu, da se skrivama (seveda on išče  ;D), ali da me lovi, hehehe, okoli avtomobila parkiranega na dvorišču, ali si vzame skledo in si jo podaja po dvorišču.

Albi je njegova hčerka in je pravi mali "paglavec" :P. Je izredno prikupna in hitro zleze človeku pod kožo.




heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Februar 2010, 19:27:39
Albi je še pravi pasji "otroček", ki nagaja Heartu, ga poziva k igri...

Najbolj uživa, ko pripravi Hearta do tega, da jo lovi in seveda, je ne dobi, če ona tega noče. Je namreč zelo spretna in hitra, Heart pa od jeze, ker je ne dobi, kar cvili, ko dirka za njo. :P

Albi zna tudi ubogati, je zelo pridkana in lahko vodljiva psička.  ;D

VIDEO z zimskega sprehoda.

http://www.youtube.com/watch?v=1VBvB0PwTbk

Na koncu pa njuna fotografija




heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Februar 2010, 18:24:00
Malo prej sem opazovala Hearta in Albo in bom opisala dogodek.

Sicer imata vsak svoj kong, s tem da je eden malo bolj obgrizen kot drugi, vendar kot za šalo, oba želita tega obgriženega. :o

In enkrat ga dobi eden, drugič drugi.
Tokrat ga je dobil Heart. Heart ga je nekaj časa grizel, žvečil. Albi ga je opazovala z odaljenosti cca 2 m, njen kong je ni zanimal.
Potem pa se je dvignila in se čisto počasi ulegla v bližino Hearta. Zraven je godrnjala in spuščala neke glasove ;D.
Heart je ni niti pogledal in je glodal svoj kong naprej.
Čez nekaj časa se je naveličal in spustil kong, tako da je obležal v oddaljenosti cca 40 cm, se obrnil na drugo stran in obležal.

Albi je utihnila in se čisto počasi, res počasi, leže približevala kongu  ::). Počasi se je sklonila in ga zagrabila, kong je bil njen  :o.
Heart si je čez nekaj časa pogruntal, da mu je Albi sunila kong  ???.
Hmm  8), ne more ji ga vzeti, ker če se ji želi približati, ona zarenči  >:(. Kong je njen :).

Albi je naš mali prebrisanček  :P.
 



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 01 Marec 2010, 15:05:33
Danes ima naša Albi rojsni dan, stara je 2 leti.

Želimo si, da bi ostala še naprej tako prikupna kot do sedaj ter da bi zastopala pasmo VŠ kot odličen predstavnik pasme in da bi bila dolgo z nami.

Tu je njena fotka, ostalo pa na naših HP.



LP

http://www.heart-boy-radinie.info/index.html




***helena***

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 Marec 2010, 15:24:13
luštna sta =)  ;D velik uspeha

**helly**


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 28 April 2010, 14:13:26
Hvala  ;D

Naš Heart je že tudi ati, zato bom tokrat predstavila njegove potomce:

Heart ima 6 potomcev: 4 hčere in 2 sina:
Athos, Araba Jovana, Alissa Quenny, Aurora  Princess in naša Alba ter še 1 samček Bartolomeo.

Veliki šnavcer je pes, ki te dobesedno prevzame in vsi naši mladiči imajo super lastnike, ki jih imajo zelo radi.

Pošiljam nekaj fotografij iz njihovega vsakdanjega življenja.

Athos, po domače Toško, je ljubljenček, ki ga Alenka in Danilo vzameta povsod s seboj, kjer se le da.








Alissa, po domače Lola, je zelo prikupna psička (Anja in Lola)






Araba oz. po domače Vana je ljubljenka cele družine






Aurora oz. Đorđi je veliki cartljivček






Bartolomeo oz Barti - mali lump





in na koncu še Albi, najnovejša fotografija:



LP in en pasji pozdrav  :P



 



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 November 2010, 21:55:27
Od zadnjega javljanja je minilo že veliko časa zato najprej nekaj fotk in video za osvežitev.

video
http://www.youtube.com/watch?v=7blh85W2sww

fotke:
http://www.heart-boy-radinie.info/album%20za%20splet/Heart%20in%20Alba%202010/harti%20in%20albi%2010%202010/index.html

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 23 December 2011, 21:52:57
Vesel Božič in srečno novo leto,

vam želijo Karmen, Heart in Albi

nekaj novih fotografij:

tako se cartata



Heart bi se igral in igral in igral. Skače kot, da je star 7 mesecev in ne skoraj 7 let. :o





in Albi



še več fotografij je tu:

http://www.heart-boy-radinie.info/dec%202011/index.html

lp






heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Tokrat ne bom pisala o Heartu in Albi, temveč o Heartovih otrocih z Cheyenne Nuovi Ussari Neri.

To je bila zelo uspešna paritvena kombinacija. Mladiči so sedaj stari 1 leto in zaenkrat so 4 od 7 uspešni, 3 celo zelo uspešni.

Samička Minerva je bila že 2-krat na razstavah na Best in Show prva med juniorji (razstava februarja 2012 v Milanu in marca v Modici).
11.5.2012 na VDH Europasiegerschau v Dortmundu, Nemčija pa je bila Minerva evropski junior prvak v pasmi veliki šnavcer, samice.

Njen brat Murinho pa je bil evropski junior prvak pasma VŠ, barva črna, samci , tudi v Dortmundu.

Potrebno je vedeti, da kar se VŠ tiče, se vsaj meni zdi ta naslov veliko bolj pomemben, kot  naslov na Evrodogshow...
To pa zato, ker so na Evrodogshowu prisotne v glavnem ruske psarne VŠ, medtem, ko jih iz Z Evrope ni.
Na Evropasieger Schau v Dortmundu pa so prisotne vse glavne psarne Nemčije in ostalih iz Z Evrope.


Druga 2 mladiča pa sta bila odlična na razstavi v San Remu (Merlino je bil odlično 1 med juniorji, Maratea pa odlično 3. med juniorji.

Še fotografija Minerve iz Dortmunda:



Od Murinha pa na žalost nimam novejše fotografije.

LP



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Junij 2012, 11:23:50
Danes je pa naš Harti star 7 let. Želimo mu vse najboljše in da bo še dolgo z nami.






airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 28 Junij 2012, 11:57:05
Vse najboljše! :-* :)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 Junij 2012, 18:25:00
Hvala  ;D.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #16 : 29 Junij 2012, 11:22:16
Harti, vsaj še enkrat toliko  :-*



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 04 Julij 2012, 12:05:36
hehehe, Nika = Buda, hvala. Saj, Buda je menda 1 leto mlajši od Hearta in naj bo res še enkrat toliko let in še to bi mi bilo premalo. ??? 



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 Julij 2012, 14:31:30
Heartova otroka Minerva in Murinho sta bila ponovno junior prvaka in sicer v Nemčijai,Saarbrucken, in to 7.7., kjer je bilo klubsko prvenstvo šnavcerjev Nemčije in 8.7. ko je bil izbor šnavcerja leta v Nemčiji.

Minerva je bila na obeh tekmovanjih junior prvak med samicami, Murinho pa je bil 7.7. junior prvak med samci, 8.7. pa je zasedel 2.mesto.

Obema čestitam! ;D

Fotografije sledijo.

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 30 Julij 2012, 12:22:45
Fotografije Heartovih otrok:

Athos of Heartboy, starost 4 leta



Mlajši sinovi:

Murinho dei Nuovi Ussari Neri, starost: 1 leto







Murinho z sestro Minervo





Njun brat Merlino. Na fotografiji je star 11 mesecev:



Lp






heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 27 September 2012, 07:55:15
Minerva, hčerka našega Hearta, je bila na razstavi v Rimu:

22-9-2012 EXPO INTERNATIONAL LATINA: INTERMEDIATE CLASS 1à EXC CACIB+CAC+BOB (BEST RIESENSCHNAUZER)

23-9-2012 EXPO INTERNATIONAL ROMA special schnauzer JUNIOR CLASS :1°EXC JUNIOR BEST IN SHOW + WINNER OF THE TROFY "G.CRIPPA" BEST FEMALE ABSOLUT

Čestitke Minervi! :)

Lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 01 Oktober 2012, 21:02:58
Fotografija Minerve in njena trofeja








LacenS

  • Gost
Odgovori #22 : 01 Oktober 2012, 22:20:52
res je lepa  :)
eno vprašanje.
koliko nege(kako pogosto) in kakšna nega je potrebna za tak izgled in tako lepo dlako(vsaj po sliki sodeč).
Sama imam srednjo šnavcerko(stara skoraj pol leta) in je bila pred 2 mesecema pri frizerju in je bila takrat fantastično urejena(potrimana), ampak hitro potem je dobila nazaj "razbojniški" videz  ;D.
Trimam je ne-ker je ne znam, ampak največji problem mi je dlaka na nogah ter glavi-po telesu veliko spravim s furminatorjem. k frizerju pa jo nameravam vozit na 3 mesece.
Kako pa psa uredite za razstave?
Pa recimo, da bi se kdaj v prihodnosti odločila za leglo(če se psička izkaže za v redu predstavnika pasme) je nujno da jo vozim na razstave?
hvala,
lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 04 Oktober 2012, 12:30:13
Kako pogosto urejati in da izgleda zmeraj tako dobro, je ogromno odvisno od kvalitete dlake.

Mehka, tenka , zelo kodrasta  dlaka je slaba dlaka za šnavcerje, ne samo v smislu standarda, temveč tudi za negovati in pes hitro izgleda zanemarjeno .

Naš Heart ima fantastično dlako in (to ni stvar hvale), temveč sem zelo, zelo redko videla VŠ, ki bi imel tako dlako.
Ima bleščečo, gladko, ostro, črno, debelo in gosto ter hitro rastočo krovno dlako in črno, gosto  podlanko.

Alba ima tudi zelo kvalitetno dlako, vendar, ne tako kot Heart. Njena krovna dlaka je rahlo valovita, črna, zelo ostra, vendar ne tako gosta kot Heartova in tudi ni tako hitro rastoča. Podlanko ima črno in gosto.

Naša 2 zmeraj izgledata super. Brijem ju na cca 2 meseca, Albo bi lahko na 3 mesece.
Imam 2 trimerja, oba Marsova, 1 za podlanko, 2. za krovno dlako.

Trimam ju cca na 10 dni in to traja za enega cca od 10-15 minut.

Če se to redno počne in pod pogojem, da ima tako dlako kot sem navedla, potem je izgled VŠ skoz lep.

Pri ostri, ravni, gladki , debeli in trdi dlaki, se VŠ v bistvu sama čisti dlaka, še posebej, če ga počešeš. Če pa je dlaka, mehka, puhasta kodrasta, se umazanija nabira notri.

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 04 Oktober 2012, 14:05:34
Naša Alba je enako odlična VŠ, kot je Minerva, samo mi smo pač prenehali z razstavljanjem, ker je Heart star že skoraj 7,5 let, Albi pa 4 leta in pol.

Minerva je stara 1,5 let, Albi pa 4,5 let, zato je Albi tudi močnejša, bolj mišičasta.
Če nevtralno ocenjujem obe Heartovi hčeri: Minervo in Albo sta obe izredno dobri, odlični, vendar ima vsaka nekaj bolje od druge, vendar so to zelo, zelo male razlike - nianse.

Naša Albi  avgusta 2012 na sprehodu in september 2012





lp




heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Oktober 2012, 16:25:23
Odgovor glede ostalega za "LacenS".

Tu je link, kako se trima šnavcerja (ta sicer nima v redu dlake, ampak prikazano je pa dobro):

http://www.draxpark.cc/grooming.php

Mi našim tace pustimo pri miru, jih počešemo in z škarjami postrižemo samo špičke. To naredimo na cca 3 mesece. Seveda, če se gre na razstavo, se vse oblikuje bolj natančno.
Meni je všeč, da je šnavcer lepo urejen in kljub temu, da sedaj ne razstavljamo več, mi ni problem oba počesati, potrimati, saj sem v bistvu hitro gotova in to ni noben problem.

Glede legla in razstav

Moje osebno mnenje je, da je sicer fino, če se samica nekajkrat razstavi in dobi odlično oceno in kakšen naslov.

Veliko bolj pomembno je, da se razstavlja samca - plemenjaka. Zato da ga vidijo vzreditelji, ki imajo samice. Lastnik samice izbira samca za parjenje.

Ponavadi je v paritveni kombinaciji samec boljši od samice. Ni pa rečeno, lahko sta enako dobra, ali pa npr. vzreditelj samice skuša dobiti kakšne lastnosti, ki jih ima samec,...

Meni je bilo razstavljanje všeč, sedaj ga pogrešam. Na razstavi sem spoznala druge vzreditelje, vzpostavila kontakt, videla druge šnavcerje, skratka bilo je fino. Sploh sem rada razstavljala v tujini, kjer so bile velike mednarodne razstave, kjer je bil čisto drug "feeling" in ko si videl vse tiste lepe pse - super.

Torej, če kdo želi imeti leglo je dovolj, da je samica bila mogoče na kakšni razstavi, da si izbere odličnega po možnosti znanega samca z odličnim rodovnikom in da ima spletne strani, kjer objavlja informacije.

Ampak, da je nekdo dober vzreditelj, je potrebno tudi, vsaj za moj okus, veliko znanja o pasmi, ki jo ima in srce na pravem mestu (da dobro skrbi za samico, mladiče, skratka da ne gleda vse skozi komercialni vidik).

lp







LacenS

  • Gost
Odgovori #26 : 04 Oktober 2012, 22:01:32
Joj.
Hvala za res obsežen odgovor.
Ni niti približno tako zanemarjena kot na linku(pred urejanjem), ampak ni pa tako lepa kot vaši na slikah.
Ne vem ali se mi splača kupovat vso potrebno opremo, da bi jo tako uredila, ker nimam res nobene žilice za to. Ker ni pa poceni-od kvalitetnega trimerja, škarij, itd...
S frizerko sem bila res zelo zadovoljna, samo jo nameravam vozit na nekje 3 mesece-že zaradi finančnega vidika. Samo bi pa rada, da je vmes tudi približno urejena.-največji problem so mi noge, ker tudi ko jih počešem(s slickerjem) niso tako lepe, kot jih imajo na razstavah :D. Saj se bom poglobila v  link, pa da vidim kako se stvari streže.
Kar se tiče razstav. Bi hodila, ampak sem zaenkrat še študentka in so finance malo problem in pa tudi starši niso najbolj navdušeni nad tem in ker še živim pri njih...

Kar se tiče legla. Psičke nisem kupila za vzrejo. Ampak, ker so črni srednji šnavcerji v Sloveniji dokaj redki, bi dopustila možnost, da če se izkaže, da je res v redu primerek, da bi imela eno leglo. Samo to bi se potem pozanimala o pasmi, paritvenih kombinacijah in seveda kako najboljše poskrbeti za leglo.

Grem pa še v soboto na vzrejni pregled(samo pogledat), pa jim bom še tam malo zagnjavila :D.

Res hvala za obsežen odogovor!!!!!

lp



LacenS

  • Gost
Odgovori #27 : 04 Oktober 2012, 22:07:08
recimo, da se tukaj vidi kakšno je trenutno stanje:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=471823086183897&set=t.1761928527&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=219591398168510&set=t.1761928527&type=3&theater

Tu pa je sveže od frizerja:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2399243398114&set=a.2399242998104.68031.1761928527&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2399245118157&set=a.2399242998104.68031.1761928527&type=3&theater

Verjetno bom jo res morala sama začet urejat. Vsaj na "grobo". :)

Joj pa še 1 vprašanje. Trenutno ima na nogah in  malo po brkih že prav očitno rjavo dlako. Ste imeli kdaj podoben problem?
Ker se ne morem odločit ali je dejansko kriva hrana, ali da ji mora it stara dlaka ven. Ker po nogah se mi res zdi, da je stara dlaka, samo ne vem kako jo naj spravim ven.

Hvala!!!! :)



LacenS

  • Gost
Odgovori #28 : 04 Oktober 2012, 22:09:32
Aja pa vaši psi so res fantastični!!!

lp



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Oktober 2012, 08:22:24
Luškana psička  ;D.

Trimerji, glavnik, škarje bi prišlo cca 100 eur, ne več (zelo kvalitetni, ki bi preživeli tvojo psičko in najbrž še njeno potomko).
Jaz imam 1 trimer (Marsov)  za podlanko, ki je že star cca 17 let (. Sedaj stane cca 17 eur.

Vsak lastnik pač po svoje: ali k frizerju, ali pa sam.

Naša 2 gresta zvečer v hišo oz.sta z nami notri. Jaz jima na cca 1 teden odstranim podlanko (10 minut dela) zaradi tega, da jima "prevetrim" dlako.
To je dobro zaradi tega, ker potem nimata prhljaja, ne smrdita in tudi dlaka jima ne odpada.

Rjavo dlako lahko odstranite s trimerjem za podlanko. Rjava dlaka je najbrž bolj tanka, puhasta.

Rjava dlaka pri šnavcerjih (črnih) je lahko posledica hrane. Jaz bi na vašem mestu menjala hrano. Seveda je to stvar presnove psa, npr. naš prejšnji VŠ je po Royal Caninu dobil rdečkasto dlako okoli gobčka. Ko smo jo zamenjali, je postopoma izginila.

Lahko jo dobi tudi, če ste z njo bili na morju in je bila vse dneve v vodi,...., to potem čez nekaj časa izgine (ko se zamenja dlaka).

LP