Poklici z živalmi

Annie. · 11332

Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
: 05 Oktober 2008, 09:29:08
Pozdravljeni vsi na forumu!
Že od malega želim po poklicu postati nekaj, kjer bom v stikih z živalmi. Lahko bi bila veterinarka, pasja frizerka, lahko bi delala v pasji šoli ali pa bi bila oskrbnica malih živali.. Mene zelo zanima, katero šolsko smer bi morala izbrati, v kateri smeri se bi morala šolati (srednje šole, faksi ...).
Za odgovore bi vam bila zelo hvaležna!
Lp, Anja  :-*

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #1 : 11 Oktober 2008, 02:35:12
BTŠ, nima ene smeri, veterinarski tehnik? Po štirih letih veterinarski tehnik, potem pa nadgrajuješ to znanje. Lahko pa delaš nekaj drugega, ob poklicu pa imaš recimo salon za male živali doma. Postranska dejavnost.

Tajček tolovajček


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #2 : 11 Oktober 2008, 09:07:49
Zeko, najlepša hvala! Ja, saj se jih zelo veliko odloči za veterninarskega tehnika. Za veterinarja pa ne preveč. ;D No, saj imam še veliko časa za premišljevat, tako da to ne bo nek velik problem. Salon pa tudi ni slabo.. No bom že še videla ko bom malo starejša in se bom lahko začela šolati. Šer dolgo bo trajalo, da bom sploh opravljala poklic. (;
No pa lp, Anja.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


zeko

  • *
    • Prispevkov: 237
    • Točke: 0
  • Mops lover
Odgovori #3 : 11 Oktober 2008, 11:17:02
Jah, glede na razmere po svetu, denar n stuff, se splača doma imet kaj za preživetje. Sej se boš znajdla, še vsak se je. ;D

Tajček tolovajček


peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Februar 2009, 20:52:13
jst bom pa verjetno šla na BTŠ samo pol naprej nevem kam naj grem
šla bi za veterinarko vendar slabo prenašam kri
na vsak način pa bi rada delala tam kjer bi se ukvarjala s psi



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 11 Februar 2009, 21:31:31
Pasja šola? --> bilokaj
Volonter v azilu? --> od pucanja boksov do začasnih domov in/ali prevzgoje
Sprehajalec psov?
Pasji hotelir?  ;)
...

Veterinarji so velikokrat na koncu inšpektroji za mesne izdelke ali pa delajo v klavnici, če sploh dobijo delo... Ni vse delo s kužki in mucami.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #6 : 12 Februar 2009, 10:27:13
Pasja šola? --> bilokaj
Volonter v azilu? --> od pucanja boksov do začasnih domov in/ali prevzgoje
Sprehajalec psov?
Pasji hotelir?  ;)
...

Veterinarji so velikokrat na koncu inšpektroji za mesne izdelke ali pa delajo v klavnici, če sploh dobijo delo... Ni vse delo s kužki in mucami.  :-\

kot študentka veterine to lahko potrdim  :) ampak se tega zavedamo, in upamo najboljše  ;)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 13 Februar 2009, 11:03:51
Mene pa zanima, zakaj vsi rinete v neke "pasje" poklice, kjer ni prihodnosti? Veterinarski tehnik ali veterinar....ali veste kako tezko je dobiti sluzbo v tej stroki? No, razen, ce ne odpres svoje veterinarske postaje ;D

Pa tako brez domisljije se mi zdijo vasi odgovori :(
Toliko je stvari, ki se jih da poceti in so povezane z delom z zivalmi. In pri nas v nasi mali drzavici si clovek pete obrusi, ce ima kaksno posebno zeljo, nikjer pa nikogar, ki bi mu jo izpolnil.
 Izdelovanje in sivanje pasje opreme. Predvsem dizajniranje je pri nas pod kritiko. Vse stvari se uvazajo iz tujine. Izdelava pasjih povodcev in ovratnic, oprsnic in dodatkov. Potem najti fotografa, ki bi imel smisel in voljo ter potrpljenje delati s pasjimi razvajenci.
Da ne govorim o tem, kako tezko je najti nekoga, ki bi uskladil pasje in cloveske  modne detajle. Se tezje je najti nekoga, ki bi imel voljo in interes, da bi solal psa po tvojih zeljah.
Kaj pa kaksna dobra ideja za izdelovanje in peko pasjih dobrot? Kaj res ze izumirajo poklici kot so siviljstvo, dizajniranje, peka, slascicarstvo? Kaj pa loncarjenje? Izdelava pasjih figuric, skulptur? In nikar ne recite, da to ni delo z zivalmi! Povsod potrebujete "muster" za obdelavo! In prodaja teh izdelkov - vsaki vikend si na pasji razstavi v drugem mestu ali drzavi.
Razmislite malo, da ni samo biti veterinar ali tehnik tisti, ki dela z zivalmi!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Marec 2009, 22:39:36
Miša dala si mi še eno izbiro mogoče bom pa jaz pekla za kužke ::)
Pa zelo si želim nevem kaj izdelovati za pse...
Kaj pa moraš "biti" če hočeš odpret trgovino za pasje sladkosnedce?(pekarno-slaščičarno za pse)



delfinčika

  • Gost
Odgovori #9 : 06 Februar 2010, 22:31:28
Na kero šolo moraš če hočeš ratat kinolog ali felinolog?



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 06 Februar 2010, 23:58:55
Na kero šolo moraš če hočeš ratat kinolog ali felinolog?

pri nas to ne obstaja kot poklic, torej ni šole, katera bi šolala za kinologa.

***
rest in peace my precious friend