Povodec

Nelči · 1644

Nelči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 11 Februar 2010, 19:59:14
Pozdravljeni, berem in berem, ampak ne najdem. Imam 2 meseca in pol staro psičko Beaglico. Počasi jo navajamo na ovratnico. Sedaj pa je prišel na vrsto povodec in tu se vse ustavi. Noče it nikamor, niti za milimeter se ne prestavi. Po dalješm prigovarjanju in rahlemu nekajkratnemu vleku, se ne vda,pač pa začne neustavljivo tarnati in jokati. Tako, da mi že rata nerodno in raje dvignem in dam nazaj v hišo. Ima kdorkoli kakšen nasvet?

Hvala

Lep pozdrav



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Februar 2010, 20:08:49
Meni je pomagalo, da sem uporabljal daljši "sledni" povodec, tako da je blo več manevrskega prostora - na ta način se je naš navadil v roku par dni.



Nelči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Februar 2010, 20:20:04
Povodec imam dolgi pet metrov. Poizkusila sem tudi različne dolžine, ampak nama ne gre.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 11 Februar 2010, 20:27:48
Kaj pa če bi probala s kakšnim lažjim povodcem/tanjšo vrvico/trakcem  krajše dolžine? pa najprej nekje, kjer se psička počuti ok, recimo doma, da ji pač ta lahek povodec visi dol z ovratnice in se vleče za njo? (seveda pod vašim nadzorom, da ne bo prišlo do kakšne nesreče)


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 Februar 2010, 22:43:11
Mogoče bi bilo fino da začneš z oprsnico in slednim povodcem ali pa fleksijem; tako se ne bo čutila tako omejeno... potem pa z veliko potrpljenja in priboljškom vadiš še hojo na malo krajšem povodcu (ne prekratkem!) in ovratnici. Predvsem veliko nagrajevanja pa ji bo postalo všeč! Priporočam še knjigo My dog pulls, what do i do? kjer je super opisano kako navadit na lepo hojo...



Nelči

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Februar 2010, 19:07:11
No,se lahko pohvalim, da se je moja Neli že malo navadila ovratnice in povodca. Vsako jutro imava 15 minut vadbe na cesti,kjer že lepo hodi ob kraju oz ob nogi. Tko,da mi je prov veselje jo pelati na povodcu. Seveda brez priboljškov pa ne gre.
Hvala vsem za nasvete.