kakšno muco imate doma

airedale10 · 26847

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #30 : 24 Avgust 2013, 23:12:52
Ja jaz najprej brke opazim, ne vem zakaj  ;D Mi je zanimivo, kako ima vsaka mačka drugačne; moj Val npr. ima fuuul dolge, Pasha pa čisto kratke.  :D Potem pa lahko noč, mi tudi delimo posteljo  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 27 Avgust 2013, 10:54:47
Jaz imam ''mačko iz domačega legla''. :) Stara je 7 let, njena mama je bila prav tako moja (kot najstnica žal nisem bila dovolj ozaveščena, da bi jo dala sterilizirat). Tako da je pri nas pravzaprav od svojega rojstva. :) Ime ji je Scaramouche, ampak jo vsi kličemo Scary. :P Je razvajena dolgodlaka trikolorka, ki je ne zamenjam za nič na svetu.  :-* <3




Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #32 : 27 Avgust 2013, 15:55:48
še moja tigrasta afna :)
http://shrani.najdi.si/?5/13t/2M92XzaC/12062013.jpg
http://shrani.najdi.si/?2f/6/2izOf95T/17062013.jpg
http://shrani.najdi.si/?2o/Lv/26v30IZD/30062013.jpg
http://shrani.najdi.si/?36/vh/4tJvdBlE/18072013002.jpg

tudi js imam svojo že od čistega začetka, bila sem zraven ko se je skotila :) njeno mamo smo sedaj posvojili, sterilizirali.
 
2 meseca nazaj smo se pa preselili v novi dom kjer uživa z dvema dvonožnežema in psom ter malo zajklico ;) njeno mamo gremo še občasno obiskat in se prav lepo drži :)






Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 20 September 2013, 12:35:42
Juuj  :-[ :-* :-*

MOJA DVA NOVA POSVOJENČKA :-*
Spoznala sem ju na šolski praksi, ko smo šli  v zavetišče za živali v Mariboru. Že takrat sem vedela, da je to ljubezen na prvi pogled. Točno takšnega mucka sem si želela, a pasemskega, ki bi ga morala kupiti.

Doma   sem ju omenila mami in je bila več kot navdušena nad mojim opisom muckov.   Zmenili sva se, da vzameva enega izmed njiju.

 
Ponoči nisem mogla spati, saj sem imela občutek, da se oddajata skupaj in da ju ne bom mogla imeti. Ko smo  se zjutraj odpravili v zavetišče sta mucka prosila, da ju vzamem, tiščala tačke iz kletke, lupčkala, se cartala, vzela sem ju ven in ju stisnila k sebi. Neverjetna carteka. A žal ni bilo vse tako popolno, oskrbnica v zavetišču mi je povedala, da ju pod nobenim pogojem ne bodo ločili.

Starša se nista strinjala, da vzamem oba, jaz pa tako navezana naju pričela jokati.

Ko smo se vozili domov sem ves čas upala, da se bomo obrnili nazaj, a se nismo.

 

Srčno sem si ju želela zato sem ves dopoldan jokala.

Na koncu mi je uspelo, ker sem bila tako obupana so doma popustili in  poklicali smo v zavetišče. Še sta bila  tam, kljub velikemu povpraševanju.

 Bila sem presrečna!   

V zavetišču sta bila srečna, ko smo prišli in ves čas predla in "sesala" mojo roko.

V zavetišču smo podpisali papirje, pogodbo, vprašalnik in tako kot je edino pravilno so nas vsaj 5x vprašali če bosta mucka notranja, seveda bosta!

Saj nikdar ne bi želela tvegati življenj nobene živali.
Vožnja je potekala mirno, mucka sta se stiskala drug k drugemu, kajpda navezana bratca pač.

Vzela sem ju s seboj v trgovino za živali in jima kupila Acano brikete. Prodajalka, ki jo poznam je bila nad njima seveda zelo navdušena.

Ko smo prispeli domov sem ju seznalila s psičko, ki ju je sprejela brez problemov, neprestano se trudi, da bi ju bolje spoznala Oscar pa neprestano piha, Nero je bolj priden in se že razumeta s psičko in ovohavata.Pa saj  tudi z Oscarjem ni problemov, le kdaj pa kdaj pokaže svojo mačo naravo.

Mucka sta ves dan hodila za mano, sesala mojo roko, kot bi to počela pri materi.

Raziskovala sta celotno staovanje, celo tuš kabina ju je navdušila. Ko sem si končno privoščila svoj prvi obrok sta mi kradla makarone iz krožnika, falota.

Imata tudi navado, da pležeta po meni, izjemna plezalca, nimaš kaj.

Vedno želita biti v središču pozornosti. Kar mi seveda ugaja, saj sta prekrasna.

Naša muca Nelly ju še ne sprejema najbolje a se bo že uredilo


Me pa veseli, da so bili v zavetišču tako skrbni, prejšnja oskrbnika, ki sta ju spravila na svoje tačke sta se prišla posloviti in se skoraj zjokala od sreče.


Takrat em vedela, da ju moram obvezno čuvati  kot svoj zaklad, kar tudi počnem.
Oscar je še večji hiperaktivček od Nera, je tudi večji in težji, ter temnejši.

Nero pa je tako kot Oscar super karakter, le da je včeraj ves čas bil ob meni, tudi kadar je Oscar šel po svoje. Ponoči sta menjala vlogi in je Oscar vso noč spal ob meni. Noč je bila bolj ali manj neprespana kljub mirnosti muckov, sajsem bila jaz presrečna, da ju imam.

Zdajle pišem tale opis zanju in mi Oscar leži v naročju, zaspal je, veseli me, da mi muc tako zaupa. Prekrasna mladička sta!












































screen shot on a pc


VEČ:

http://anjak12.wix.com/my-animal-world#!oscar-in-nero/c1hot
 


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #34 : 20 September 2013, 14:43:01
uff sta lepa, podobno odlakana kot moja tigrica, samo da ima ona črn nosek :) Veliko sreče z njima ;)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #35 : 20 September 2013, 16:31:36
Vesela, da si posvojila  ;) Zelo sta lepa! (če bosta imela dostop do odprtih oken in balkona, pa le zamrežite, da ne padeta dol  :-[) Z Acano smo pa tudi mi zelo zadovoljni.  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 20 September 2013, 22:05:33
Hvala obema  :-*

Brez skrbi okna so zastekljena, zaprta  :)

Zdaj ko sta okusila riž in piščančje meso in ledvičke sploh več nočeta povohati briket  :D Bomo itak zrihtali  :)


BlueLucky

  • *
    • Prispevkov: 83
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 September 2013, 22:12:24
Jaz imam pa doma 4 razvajence :D
3 mačke in 1 mačko. 2 sta črno bela, 1 je tak kot tisti iz whiskas reklame, ter 1 je mešanček med mačko in risom :) dolgodlaki mačkonček :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 05 Oktober 2013, 14:36:33
Še nekaj od mojih popolnežev  :-*
















greenshot