Mačja afera

ninci · 3851

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 23 Januar 2006, 09:34:14
Nekateri se spomnite (no ja težko verjamem, da je sploh kdo ki zgodbe ne pozna) gorenjskih mučiteljev mačk, ki so jo zelo poceni odnesli z družbeno koristnim delom. Življenje mačk je pač ničvredno, vsaj v te primeru se je tako izkazalo, kaj pa je tistih par ur dela v primerjavi z življenjem. Ampak ok vlačili so jih po tv-ju, časopisih, povsod kjer je bilo mogoče, povsod se je govorilo samo o tem, izključili so jih iz šole in nekateri so se sprijazili in rekli ok, plačali so svoj davek z tem, da jih slovenija ne mara. Zgražali so se stari in mladi, izobraženi, bogati in revni, ne glede na družbeni sloj.

Ampak danes ob odkritju tega članka, se mi zdi, da vsa medijska izpostavljenost za njih ni bila nič drugega kot zabava. V tem so uživali, zakaj za hudiča bi se po vsem tem spet želeli izpostavljati in to z tožbo države. Ne razumem res ne.

Tule je članek: http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=161712

in še... najbrž bo ta mučitelj tožbo dobil >:( >:( >:( Slovenija pač...

Lp nina >:(



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 23 Januar 2006, 12:21:06
Je že tako, da se morajo tudi organi pregona držati določenih pravil. če nanje pozabijo, se lahko zgodi, da jo tudi morilec ljudi, ne le mačk odnese brez kazni in celo toži državo za odškodnino. Če se prav spomnim, so policaji pridobili nekatere dokaze (mislim da dnevnik) na nezakonit način, zato pač ne more veljati kot dokaz. Nekaj takega. ( navsezadnje, v velecenjeni Ameriki tudi ne sme policaj pozabiti prebrati aretirancu njegovih pravic, če ne se lahko zgodi, da bo odletel svoboden kot ptiček od nebom.)
Omenjeni tip ima vso pravico tožiti državo, pa šolo pa kaj jaz vem koga še in ima čisto realno možnost, da bo s tožbo tudi uspel. Meni se pet miljončkov ne zdi dovolj velika vsota zato, da se vsa zgodba še enkrat začne vlačiti po medijih, s slikami, pa obsojanji... sedaj, ko je malce potonila v pozabo. Ampak tip ima očitno zelo debelo kožo.
Imajo pa vsi trije smolo. Namreč, če bi ubili človeka, bi zadeva sčasoma potonila v pozabo. pomor mačk pa še zelo dolgo ne bo. Zato se mi zdi namerno obujanje spomina res neumno z njihove strani.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 23 Januar 2006, 14:31:44
Jaz imam dvojno mnenje o tem...

1. To, da bodo tozili drzavo, se mi zdi popolnoma ameriska varianta >:( >:( >:( sploh razlog - "dusevne bolecine" :-X :-X :-X :-X
(dve po riti, pa bi bil mir.press ;D)

2. Ampak - reakcije ljudi so pa tudi mogoce malcek pretirane - sem malo brala komentarje na clanek, na delo.si recimo, pa na med.over.net - ma, saj sem tudi jaz jezna, ampak vecina ljudi primerja pokol teh mack z umorom cloveka ??? ne vem no, meni se ne zdi lih smiselna primerjava ??? tako da iz enega vidika je tudi to malo bolano.

battito animale


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #3 : 23 Januar 2006, 16:24:51
Njegova mama ga pa še brani haha  ::) >:(
Ma meni je žalostno vse skup..že to, da se gre kdo spravit pobit 42 mačk....pol pa se nekaj zgovarja kak je bogi slotek, pa sam opominja vse na ta dejanja.....tožbo pa bo tud po moje dobil  :'( >:(  sicer pa se jim ne bi bilo treba prepisat, a jih ni ravnatelj izključil samo za eno leto ???
Glede tega..da primerjajo umor muce s človekom....hja, že ne more biti taka dobra duša, če gre tolk mačk mučit in stran spravit....kdo ve kaj ga/jih prime..pa bojo zaželi z ljudmi..... :-X :-X >:(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #4 : 23 Januar 2006, 20:38:09

2. Ampak - reakcije ljudi so pa tudi mogoce malcek pretirane - sem malo brala komentarje na clanek, na delo.si recimo, pa na med.over.net - ma, saj sem tudi jaz jezna, ampak vecina ljudi primerja pokol teh mack z umorom cloveka ??? ne vem no, meni se ne zdi lih smiselna primerjava ??? tako da iz enega vidika je tudi to malo bolano.

Ja Lilit, samo tukaj ne govorimo "zgolj" o ubitju ene mačke. Tu govorimo o  nečloveškim izživljanjem nad več kot ali vsaj 42 mačk!! Govorimo tudi o pisanju dnevnika, kjer so opisovali vse brutalnosti in si izmišljali vedno nove in nove, katere so bile vedno krutejše...In, ja zanimivo bi bilo slišati mnenje kakega psihiatra na to temo, kajti kdor je sposoben biti toliko brezčuten, brezsrčen do nedolžnih in ničhudega slutečih mačk - je sposoben marsikaj storiti tudi človeku..vprašanje je pa KAJ...

In ja, za mene so to človeški izmečki...ki so lahko srečni, da ni odločanje o kazni v mojih rokah. Za take nimam ne razumevanja, ne milosti (sploh pa ne na tak način, na kakršen se kaže/kažejo tudi zdaj!)...

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #5 : 23 Januar 2006, 21:01:50
Mel, tudi jaz se pridružujem tvojemu mnenju.

Tožba omenjenega dijaka je zame posmeh - sedaj bodo morali država in gimnazija dokazovati, d aje bila izključitev omenjenega dijaka pravztaprav najboljše za njega, saj če bi ostal, bi ga sigurno najmanj enkrat prebutali.  >:(

Sploh se ne čudim, da so dijaki bili tako izprijeni, če pa imajo takšne starše, ki v tej tragediji vidijo samo denar namesto, da bi bili srečni, da se njihovi sinovi niso prelevili v serijske morilce, kajti Lillit ne gre za to, da je mačka manj vredna od človeka, temveč zato, ker kaže na naravo človeka, ki takšno dejanje zagreši, reče se mu "sociopat" in čisto vsi serijski morilci so pričeli z mučenjem in ubijanjem živali. >:(

Brez zamere, ampak to ni normalno in tile pubeci so jo resnično dobro odnesli glede na to, kaj so počeli. Če bi katera izmed teh muc bila moja, bi verjetno sedaj jaz sedela v zaporu, ker gledam na Busterja in Piko kot na člana naše družine in ne bi dovolila nikomur, da ju muči ali še kaj hujega!  >:(



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #6 : 24 Januar 2006, 10:57:50
Tudi jaz sem bila presenečena nad člankom, ki je bil objavljen po časopisih.

Glede na to, kakšna je naša država, bo po vsej verjetnosti tožbo dobil  >:(  >:(
Kazen, ki so jo takrat dobili, je še premila. Ampak kaj čmo...to je pač Slovenija.

Se pa popolnoma strinjam z Mel in puppo --- Če so se takrat spravili na mačke, bi se kasneje lahko na pse, na koncu pa tudi na ljudi. Tudi mačka je živo bitje, in zato ni nič manj vredna od psa ali človeka.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #7 : 24 Januar 2006, 23:06:49
Tudi mačka je živo bitje, in zato ni nič manj vredna od psa ali človeka.

AMEN!

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/