LESENE PALICE IN KAJ JE VSE NOTRI

HALLY · 9680

HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
: 15 Februar 2010, 06:36:29
Moj pes je že parkrat na sprehodu pošteno oglodaval lesene palice, ki mu jih ponavadi mečem, da se znori, ko nima pasje družbe.
Včasih pa kaka zelo razcvetela palica postane malica in jo malo po malo začne jesti. Ko lahko, ga skregam in mu jo vzamem, vedno pa
mi tudi ne uspe.. Danes zjutraj pa je bruhal in sem videla med koščki lesa črnega črva..  ??? :(
Zdaj pa me skrbi, da mu je še kakšen kje v želodcu ostal in lahko povzroča kakšne težave?  ???
Je imel že kdo podobno izkušnjo? Kaj bi bilo dobro narediti?

LP, Tina



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 15 Februar 2010, 08:18:41
Črv se bo prebavil :) Saj tudi človek nevede poje veliko žužkov :)

Tako da razen običajnih skrbi - endoparaziti gliste, trakulje,... mislim da ni panike :) Na srečo pri nas vsaj za enkrat ni nobenih exotičnih parazitkov.


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Februar 2010, 09:26:41
Joj.. hvala bogu.. :) Sem se že ustrašila, da bi lahko kam drugam odtaval.. :D



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 15 Februar 2010, 10:18:19
Živjo,

tista larva najbrž res ne bo naredila nekih problemov psu, saj psi pojejo marsikatero večjo packarijo pa so čisto okej.
Pri palicah je veliko bolj nevarno, da se psu palica pri divjanju kam zatakne in npr. prebije nebo ali jezik... ali pa da pes leti za palico po bregu navzdol in si na kakšni manjši, štrleči veji ali tankem deblu predre prsni koš.
Tako, da s palicami previdno, raje malo več igre z vodnikom.

Lp, Laura



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Februar 2010, 15:37:12
Palice niso tako pogoste.. bolj se z njimi zabava, ko so drugi psi in se potem lovijo.
S palicami načeloma nimamo problemov.. vedno pazim, kje mu mečem in da ni preveč razvejana,
problem pa je, ker jih je sprva naglodaval pa je bilo vse podrobljeno, zadnje čase pa jih prav jé..  :-\



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #5 : 16 Februar 2010, 19:00:45
Pri palicah je veliko bolj nevarno, da se psu palica pri divjanju kam zatakne in npr. prebije nebo ali jezik... ali pa da pes leti za palico po bregu navzdol in si na kakšni manjši, štrleči veji ali tankem deblu predre prsni koš.
In ne samo to - nevarno je lahko tudi če pes palice grize saj se mu kakšen košček, trska, ki ni dobro prežvečen lahko kam zatakne. Pa naj bo to dlesen ali še huje kje v črevesju, želodcu itd.



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #6 : 21 Julij 2010, 12:48:25
nekaj ti predlagam, glede na to, da tvoj pes rad žveči mu kupi tiste stisnjene kože v obliki kosti in mu jih meči kot palice. pa ne bo ne črvov ne trsk ;)

love animals4everandalways