Prijava?

blob · 26064

blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
: 15 Februar 2010, 10:00:19
No, moja zgodba je taka.
Zanima me, komu prijavim lastnico psa, ki mi grozi.
Par dni nazaj se je drla name, kako si drznem voziti okoli 2 psa, da sta nevarna, da jih ne smem spuščat med ljudi in da me bo prijavila, ker so morilci.
Psa sta bila na štriku (oba!), moj jo je čudno gledal ker me je branil, saj se je drla.
Poleg tega me vsakič vpraša, če lahko jst svojega psa zadržim na štriku. (seveda!) Naj omenim, da ima ona nekega ogromnega psa, podobnega leonbrežanu. Kvečjemu ona svojega ne more zadržat če se zažene.

Danes se spet srečamo in ker je vidla da prihajam, se je ustavila na sredi poti in psa dala na sedi. Najprej se je dret začela, zakaj se mora ona meni umikati.
Grem mimo in ona se dere za mano da naj svoje pse imam doma, ker so nevarni in da kako si drznem imeti 3 (1 je moj, 2 sem čuvala par dni).
Sem se obrnila inji pribila da jih imam 5. Ona pa zalaufa za mano, in se dere da mi bo faco razbila, da če pride do mene bom zginla iz zemlje, da sem smrklja, da me itak pes ne uboga (ker se je naježil, valda me brani)..

Naj še omenim, da ima vedno zraven mamo/prijateljco/whatever. Sicer mi je en gospod povedal, da naj jo ne poslušam, ampak če laufa za mano s tistim ogromnim psom..  ???
Rada bi se samo v miru sprehaja s svojim psom.

Komu lahko to prijavim? Da se bo vsaj kaj premaknilo? Nočem vsak dan poslušat babe kako mi grozi >:(



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 15 Februar 2010, 10:10:32
bi rekla, da škoda časa za prijavljanje. Ignoriraj jo. Vsako pregovarjanje je brezplodno in samo poslabša stanje.
Najbolj jim zapre gobec, če se delaš da jih ni, ko greš mimo ker drugače ni možno, pa prijazno z našmeškom pozdraviš "dober dan", če že hočeš zajebavat. Ampak tudi to jih samo razp!"%i.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 15 Februar 2010, 10:22:50
Ampak je težko ignorirat ogromni ženski, ki teče za tabo z še bolj ogromnim psom in palico in se dere nate, da te bo ubila  :o ker sem ji pač nekaj zabrusila nazaj..



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3 : 15 Februar 2010, 10:37:59
 :(

Težko rečem, kaj je najbolje--ali ignorirati, kakor predlaga deteljica, ali uporabiti vsa sredstva proti njej in njenim napadom. Ker to, kar dela enostavno ni sprejemljivo.

Kako pa se obnaša njen pes, posebej takrat ko ona ponori?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 15 Februar 2010, 10:40:54
Če ignoriranje ne bo pomagalo, izkoristi priložnost za zabavo in jo na neškodljiv način začni živcirat. Tako kot recimo na cesti, ko se ti kdo na rit nalima in ti noro blenda - še bolj upočasniš al pa nenadoma zabremzaš, mal šipe spucaš, meglenke prižgeš, ipd. Ljudje so že itak celi živčni, sam to ne pomeni, da si lahko kar enga za tarčo zberejo in se izživljajo nad njim.




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 15 Februar 2010, 10:51:51
Mi smo to težavo rešili samo z grožnjo, da bomo prijavili... Od takrat naprej je mir. Sicer nismo nikoli imeli takih težav, smo pa imeli precej podobne. V vasi imajo namreč enega ogromnega mešanca z berncem, starega okrog 2 leti, napihnjenega, važnega in najbrž je glavni krivec to, da je večino časa na verigi, ko ga spustijo pa dela štalo. Tako je parkrat napadel mene s kraševcem in cairn terierko, ki sta popolnoma ignorirala, vendar je potem terierka vseeno pošizila, ko je začel renčati in nam hoditi za ritjo. Če si sam je velik problem- ker imaš eno malo mrcino, ki se šopiri pred 10x večjim psom, imaš enega dokaj skuliranega 30kg, ki pa bi ob napadu name zagotovo odreagiral in potem moraš še brcati stran nadležnega bernca. Najbolj me je razjezilo to, da je to vedno opazovala očitno lastnica tega psa. Ko sem se ji zadrla naj ga pokliče je ponavadi zagrnila zaveso ali se delala da ne sliši. Enkrat je celo cepetala, da itak samo izzivamo, pa kaj se gremo, pa da je prepovedano, pa 2 psa na sprehod pa gor in dol. Potem se je pa rešilo samo z enim preprostim Men je tega dost, bomo pa prjavl! Je bilo pa zanimivo, zadnjič ko smo imeli na obisku še 2 kraševki in tibetanskega mastifa, se omenjeni bernc, čeprav je bil spuščen ni upal niti pogledat v našo smer  8) Je pa ta pes sedaj več ali manj privezan in postaja še eden izmed verigarjev, ki cel dan letajo gor/dol... Jaz bi na tvojem mestu ignorirala, ne bi probala provocirat- glede na to, kaj vse se lahko zgodi če se ženski slučajno res spipa.  :-\



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 15 Februar 2010, 10:56:48
Ampak je težko ignorirat ogromni ženski, ki teče za tabo z še bolj ogromnim psom in palico in se dere nate, da te bo ubila  :o ker sem ji pač nekaj zabrusila nazaj..
mogoče se ji pa ne dalo letat za tabo ,če bi jo že od začetko ignorirala  8).?
Prazaprav ne vem kaj misliš, da boš dosegla? Sodno odločbo za prepoved približevanja  :D ? Še tam kjer oče skor familjo pobije jih te odločbe ne gredo od rok, ko pase izdajo ni nikogar , ki bi ukrepal, če so potem kršene  :(.
Imaš še eno možnost. Najemi tri bodybuilderje (še bolje če imaš kakšne konkretnejše kolege), u črno obleče in pobrite, naj ji gredo pozvonit in vljudno vprašajo, če pozna eno gospodično s psom in zakaj teka za njo. So njeni prijatelji in so prišli vprašat, če lahko kaj pomagajo  ;). Al pa naj bodo v bližini in pristopijo z istim vprašanjem, ko se bo pojavila .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 15 Februar 2010, 11:07:17
Jean.. ta njen pes samo gleda in čaka.. mi je pa že renčal na Bachota. Si ne predstavljam kaj bi se zgodilo, če bi ga napadel.  :-\

deteljica.. rada bi dosegla, da grem na sprehod brez težav. ona se pa prav ustavi in me čaka.. če bi vsaj kako kazen dobila..
pa ne zdi se mi prejemljivo, da mi govori da me bo ubila, ker imam pač staforda in je 'nevaren' (lahko Jean potrdi koliko je nevaren)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 15 Februar 2010, 12:45:33
Imaš mobitel? In ima ta tvoj mobitel funkcijo video?

Posnemi! :)

Prijavi na PP ...pa ne pozabi ji omenti, da jo snemaš :)

Potem bo pa mir. Dokler pa ne boš, bo pa še naprej stresala svoje frustracije nad teboj.

p.s. Ne moreš verjet kakšno čudodelno moč ima video posnetek.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #9 : 15 Februar 2010, 12:59:48
Snemanje kar tako ni dovoljeno. Jaz bi ji vseeno zagrozila, da jo bom prijavila, morda bi še celo naredila navidezen klic na policijo, da me pač nadleguje.

Drugače bi pa enostavno ignorirala.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 15 Februar 2010, 13:03:39
Snemanje kar tako ni dovoljeno. Jaz bi ji vseeno zagrozila, da jo bom prijavila, morda bi še celo naredila navidezen klic na policijo, da me pač nadleguje.

Drugače bi pa enostavno ignorirala.
ne vem če je res. Samo napis mora bit npr., da je območje pod videonadzorom  ;)
Če jo torej opozori, da bo snemala je torej njen problem, če ostane v kadru. Lahko se tudi umakne, če ne želi bit posneta. S tem so njene pravice dosežene in v končni fazi pa tudi cilj a ne   :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 15 Februar 2010, 13:14:15
Ne ni tako, vsaj pri uradnih postopkih ne. Na žalost vem, ker niti fotografije ne veljajo, če niso od uradne osebe. Na sodišču take stvari ne zdržijo. No sicer pa itak veliko ljudi tega ne ve, tako da kak pameten efekt bi pa vseeno bil.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 15 Februar 2010, 13:29:18
sej mislila sem na efekt, pa da nisi v prekršku, če kaj snemaš, v kolikor oseba ve, da snemaš in se ima možnost temu izognit. Ne tredim pa, da to velja kot dokaz. Ker na sodne postopke se spoznam samo toliko, da vem,da so itak vsi ena štala naše "pravniške države" namesto pravne, kot je bilo nekje v zadnjem času pravilno definirano.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #13 : 15 Februar 2010, 13:36:15
Mah najboljš nič jezikat takim babam in it naprej. Se mi zdi, da imaš vsakič ko te napade potrebo razpravljat z njo. Drugače pa pokliči policijo oz ji povej da jo boš klicala in fertik.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #14 : 15 Februar 2010, 14:34:43
A Deteljica to pa seveda lahko ja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 15 Februar 2010, 14:44:24
Snemanje kar tako ni dovoljeno. Jaz bi ji vseeno zagrozila, da jo bom prijavila, morda bi še celo naredila navidezen klic na policijo, da me pač nadleguje.

Drugače bi pa enostavno ignorirala.

Kot dokaz na sodišču verjetno da ne zdrži...
Ampak " recimo" da še nismo na sodišču. :)

Torej nasprotna oseba ima poleg sebe mamo/ oz še eno osebo.
Ona pa je sama.... ta druga oseba v duetu jo psihira.... ko bo podala izjavo... bo druga kompanjonica vehimentno lagala za prvo psihotičarko...in takratko bo potegnila ona.
Torej.... kaj bi jaz naredila.

Normalno bi se odpravila na sprehod ... ko bi  mi prišla psihička( v duetu) nasproti in, ko bi se začela na daleč dreti... bi enostavno vklučila telefon( snemanje) .
In bi se ustavila...in bi ji rekla vse kar ste sedaj povedala je posneto na video posnetku.... vse vaše grožnje in vsi vaši izpadi.
Tudi v bodoče vas mislim snemati...in vsa snemanja bodo dokumentirana.
Ko se bo vaših izjav in vaših izpadov nabralo.... bom pa podala na policijsko postajo prijavo... poleg tega, da se bodo ti posnetki istočasno znašli na internetu.. da ves vesoljni svet videl, da ste zreli za zdravljenje......

Če ima kaj soli v glavi bo takoj nehala...
kam in kako bi posredovala posnetke ... do tega še ni prišlo ;D...

Če pa ne bi nehala.... bi pa s tistimi posnetki odšla na policijo.....in jih na podlagi posnetkov  prosila za nasvet... kaj naredit?...( ne bi podala prijave ;))...in če bi naletela vsaj na enega policaja z zdravim razumom, bi mi verjetno predlagal , da se bo z omenjeno gospo pogovoril....
( če bi se.... če bi res tako daleč prišlo... potem bi bil efekt.... )


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 15 Februar 2010, 14:53:33
p.s. Glede snemanja na prostem..... lahko si ljubitelj ptičkov....in snemaš ptičke zunaj kako letajo in čivkajo .... v kader se ti pa ujame oseba, ki pride z ogromnim psom in palico in ti grozi ,da te bo ubila.
Temu se pa reče... naklučje :o
 ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #17 : 15 Februar 2010, 15:43:23
pa ta ni normalna.

jz se strinjam z drugimi ignorerej prvo pa,če ti bo še težila jo posnem pa  reč,da jo boš na polcijo prjaula


men je mami rekla,da bi ona tko nardila



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #18 : 15 Februar 2010, 21:13:34
p.s. Glede snemanja na prostem..... lahko si ljubitelj ptičkov....in snemaš ptičke zunaj kako letajo in čivkajo .... v kader se ti pa ujame oseba, ki pride z ogromnim psom in palico in ti grozi ,da te bo ubila.
Temu se pa reče... naklučje :o
 ;D

damayanti ti si carica!  :o


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Februar 2010, 08:01:06
damayanti sedaj si me pa nasmejala  ;D

bomo videli kako bo danes, namreč vsak dan se srečamo.
če ne bo zaleglo ignoriranje jo bom pa posnela in bo mir! (upam)  :D



SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #20 : 16 Februar 2010, 12:57:06
jz tud



SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #21 : 16 Februar 2010, 21:05:42
p.s. Glede snemanja na prostem..... lahko si ljubitelj ptičkov....in snemaš ptičke zunaj kako letajo in čivkajo .... v kader se ti pa ujame oseba, ki pride z ogromnim psom in palico in ti grozi ,da te bo ubila.
Temu se pa reče... naklučje :o
 ;D


  :o se strinjam



delfinčika

  • Gost
Odgovori #22 : 16 Februar 2010, 21:32:34
Pa postan ljubiteljica ptičkov, kot je rekla damayanti  :P ;D

Sposodi si v knjižnici knjigo o ptičih, se lepo used na klopico (če je) beri knjigo potem pa kar po damayantinih navodilih  >:D :o ;) :P

Pa če posnameš ga pa men pošli  :o

Se bom gotov nasmejala posnetku na katerem boš ti kakšnega kosa snemala, pol bo pa prišla ženska s palico in velikim psom, k ti bo kričala, da maš nevarne pse  :D :D :o :o



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #23 : 17 Februar 2010, 13:08:26
kakšno ignoriranje neki ? nekateri  bi res požrli vse

Glej , naslednjič imej nekoga s seboj, da imaš pričo, če ti bo ponovno javno grozila, sploh z kakšnim fizičnim nasiljem, direktno poklicati policijo , prijavit in počakat, gre namreč za jasno kršite. V večini primerov tole reši problem, če se pa bo stopnjevalo pa stopi do kakšnega odvetnika ( takšni delikti so načeloma rešeni zelo hitro)

Ravno zato ker smo rado takšni troti in se ne zavedamo svojim civilnih pravic pride do takšnih situacij že na prvem mestu 


p.s : ko prijaviš obvezno poudari da se počutiš ogroženo in si prestrašena, pa bodo tam v par minutah namesto pol ure,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


blob

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 17 Februar 2010, 13:50:01
no, včeraj je nisem srečala, ker sva šla drugam na sprehod.
Bom pa drugič definitivno imela koga s sabo in takoj policijo klicala.
Sem tudi od drugih slišala, da jim teži in grozi.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 19 Februar 2011, 17:05:45
Ne vem če spada ravno sem oz mogoče je v kateri drugi temi že blo govora o tem - mi lahko kdo pove komu in kam se prijavi lastnike, ki imajo pse prosto spuščene 24 ur na dan, in pes seveda pokriva svoj teritorij oz celotno naselje in se prosto sprehaja in napada druge pse?
Na VURS predvidevam, zanima me pa če ima kdo z tem izkušnje in mogoče točno kako ta postopek poteka in če je sploh kaj koristi od tega? Kolikor vem pes v naselju ne sme biti odvezan, brez lastnika, tkao da že zaradi tega ima da kaznujej lastnika, + tega pes itak serje po naselju in lastnik ne pobira tega tako da tudi zaradi tega bi ga lahko oglobili.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 19 Februar 2011, 17:39:53
Policijo. Tudi kakšen uradni dopis v nabiralnik lastnika, kjer je napisan zakon, čen in kazni. Lahko tudi pohopsaš psa in ga pelješ v zvetišče in poveš, da se že 7 dni sam sprehaja naokoli in da nihče ne ve čigav je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 20 Februar 2011, 19:19:34
Aha tako da ne javiš potem direktno na VURS?

ne z dopisom se nebom hecala, jih imam pol kufer, tako da bo direktna prijava. ker če e dobijo konkretne kazni tudi če tega psa zgubijo bo sledil naslednji tako da očitno deluje samo to ko koga kaj po denarnici vdari.

In pokličeš policijo in rečeš kaj? da prijaviš psa ki se prosto sprehaja? ali je potem sploh možna anonimna prijava?


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 20 Februar 2011, 20:55:37
pomoje če pokličeš na 080 - 1200 lahko podaš tudi za to anonimno prijavo (številka je anonimni telefon policije)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 09 Maj 2011, 12:04:52
Kako pa je s tem, če ima nekdo na verigo privezanega mladiča? Sem ugotovila, da je pes star komaj 4 mesece. In nikoli in nikdar ga niti ne odvežejo ali peljejo na sprehod ali karkoli. V začetku je bil noter, ker so imeli zunaj še prejšnjega psa, ki so ga dali potem kar uspavat (pa je zgledal čisto ok, po mojem so se ga naveličali, pa "star" je bil :-X), sedaj pa je že kar nekaj časa na verigi :'(
Katastrofa. Jaz pa z mojim malčkom kar naprej zunaj, se igrava, crkljava...tisti malček pa...sameva :-\