Prijava?

blob · 26011

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 10 Maj 2011, 15:53:41
Odgovor zavetišča: "Podajte anonimno prijavo na VURS. Psi do 6. meseca ne smejo biti privezani"


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 10 Maj 2011, 17:48:56
Ja a še nisi prijavila?  :o Sem zgleda bolj površno brala, sem sicer vidla da si rekla da boš zavetišče kontaktirala, samo sem pa upala, da boš prijavo dala.

Res probaj to čimprej no, če ne bo star 6 mesecev prej predno boš sploh pisala. Komot anonimno. Pa malo več zaupanja imej v VURS.

V prijavi pa obvezno citiraj člen! Ne kar tako malo pisat, ker te ne bodo resno jemali, če boš tam jamrala v 3 dni, dejstev pa ne bo naštetih. Kratko in jedrnato, zraven pa točno opisan pes, lokacija, stanje.

Potem pa upat, da se čimprej prikažejo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 10 Maj 2011, 20:44:14
Sem mislila, da bom to preko zavetišča uredila / prijavila. Pa očitno ne... :-\


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 10 Maj 2011, 21:57:13
Oprosti, samo ne vem zakaj bi zavetišče namesto tebe pisalo in podalo prijavo... To ni njihova dolžnost.

Upam, da vseeno napišeš.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 10 Maj 2011, 22:27:31
Ker je bila omenjena ta možnost.

Sicer pa...zakaj ne...


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 10 Maj 2011, 22:36:39
Torej, zavetišče za to ni pristojno.
Škoda sicer, ampak tako je. Bom preko VURSa, če bo šlo anonimno.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 11 Maj 2011, 18:09:52
Anonimno se da ja.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 11 Maj 2011, 20:56:04
Za zdaj nobenega odgovora  :-\


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 11 Maj 2011, 20:58:02
Sicer sem pa od VURSa pričakovala kaj takega ::) Človek še prijave ne more dat :-X
Če se mi bo dalo, bom spisala pravi dopis in poslala po pošti...


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 11 Maj 2011, 21:02:07
Sicer sem pa od VURSa pričakovala kaj takega ::) Človek še prijave ne more dat :-X
Če se mi bo dalo, bom spisala pravi dopis in poslala po pošti...

Kdaj si pa prijavo oddala?



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 11 Maj 2011, 21:05:23
V bistvu ni bila prijava prijava, ampak celoten opis stanja in del zakona. Zraven je bilo podano vprašanje, če je to dovolj, da oddam prijavo in ali lahko to storim anonimno in bo prav tako resno upoštevano. Pač, da potrebujem dodatne informacije, da bom naredila vse tako, kot je treba, da ne bo kasnejših zapletov.
Poslala sem na dva naslova. Enega včeraj zjutraj in enega proti večeru.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 11 Maj 2011, 21:25:30
Potem si naslovila na VURS vprašanje in dvomim da kot tako spada v kategorijo "nujno" in da morajo odgovoriti v 24 urah.




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 11 Maj 2011, 21:34:13
Sem prosila za hiter odgovor, ker je treba čim prej ukrepati, da ne bo prepozno.
Ne potrebujem celih romanov od njih, samo kratko in jedrnato...


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 11 Maj 2011, 21:45:12
Če jutri ne bo odgovora, podaj anonimno prijavo, kot so ti svetovali v zavetišču.
Ne razumem ravno zakaj si šla sploh spraševat,saj mnenje zavetišča že imaš (če si bila v dvomu).
V dobro psa upam, da se ti bo dalo spisati dopis/prijavo in ga poslati po pošti.




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 11 Maj 2011, 22:22:15
Ker hočem odgovor z VURSa, da se bo prav tako resno upoštevalo anonimno prijavo.
Obstajajo dvomi glede tega. Po drugi strani pa tudi marsikaj ni ostalo anonimno (so ljudje vseeno povedali svoje podatke, da jih ne bi obtožili lažne prijave)...in se je razvedelo kdo je bil. Ne, hvala.
Odgovor zavetišča je bil zgolj glede prijave oz., da  psi do 6 meseca ne smejo biti na verigi in sem dolžna prijaviti. Ker oni vendarle niso pristojni za te zadeve, pričakujem, da mi bodo na VURSu pojasnili - je to v končni fazi njihovo področje.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 11 Maj 2011, 22:41:57
Upam, da ti čimhitreje odgovorijo. Pa ne zato ker mislim, da bi ti morali hitro na kaj takega odgovorit, ampak zato, da končno napišeš že to stvar in pošlješ. Ker se vleče kot klobasa že vse skupaj...

Po Zakonu o inšpekcijskem nadzoru uradne osebe vaših podatkov ne smejo razkriti prijavljeni osebi:
”Inšpektor je dolžan varovati tajnost vira prijave in vira drugih informacij, na podlagi katerih opravlja inšpekcijski nadzor.”

Če oddaš anonimno tudi ne dobiš nobene povratne informacije o ugotovitvah/ukrepih VURSa. (to pišem zgolj v vednost)


Res ne razumem tega kompliciranja več, nas je že več napisalo da so anonimne prijave dovoljene. Me ne bi čudilo, če te sploh ne bi preveč resno jemali, ker takole po ovinkih vse skupaj sprašuješ... Seveda je dovolj, da opišeš stanje. Pa da ima prijava formalno obliko (datum, zadeva, itd...).

Še 1x, prijava naj vsebuje:
- točno lokacijo domnevnega mučenja (po možnosti podatke lastnika živali, naslov,...),
- točen kronološki opis dogajanja, podkrepljenimi z dokazi in/ali izjave morebitnih prič,
- natančen opis prepovedanih ravnanj (po možnosti navedba členov, ki so domnevno kršeni).


Zdaj pa naredi kakor češ...



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 11 Maj 2011, 23:03:48
Zavetišča in razna društva niso pristojna za te zadeve. Ko gre za kršitev, je pristojen VURS.

Glede na to, da s psom tako ravnajo, bi v prijavo dodala tudi to, naj preverijo, ali je pes cepljen in čipiran, saj bi morali to opraviti že pri 3 mesecih.

Prijavo lahko podaš anonimno in jih prosi, naj lastnika obiščejo nenapovedano, saj bodo le tako lahko videli pravo stanje (privezan premlad pes). Kot so že ostali povedali, pa ne boš upravičena do obvestila o ukrepih. Strah pred kaznijo zaradi lažne prijave pa je več kot odveč.  ;)

V kolikor rabiš pomoč pri pisanju prijave, mi lahko pošlješ zs in ti bom pomagala.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 12 Maj 2011, 00:18:53

Vem, da naj ne bi objavili kdo je prijavil, če to zahtevaš, pa se vseeno dogaja. To hočem povedat. Poznam nekaj primerov, slišala za nekaj primerov...tudi po ZS sem dobila razne nasvete in izkušnje.
In ne vleče se kot klobasa, ne pretiravajte, no.

Marjeta, hvala za opombe, bom še to dodala.

Če jutri v dopoldanskem času ne dobim odgovora, pošljem v papirni obliki.


Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 12 Maj 2011, 22:34:56
Citiraj
Če jutri v dopoldanskem času ne dobim odgovora, pošljem v papirni obliki.

V bistvu imajo 15 dni časa za odgovor, ne glede na to, ali pošlješ po elektronski pošti ali po navadni.

V kolikor se komu zgodi, da inšpektor ne varuje tajnosti vira prijave, je potrebno ukrepati - oglasite se mi na zs.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 13 Maj 2011, 10:48:36
V bistvu imajo 15 dni časa za odgovor, ne glede na to, ali pošlješ po elektronski pošti ali po navadni.

A tudi če elektronsko ne pošlješ dejanske prijave ampak samo vprašanje? Ker kolikor vem tukaj po e-pošti ni bila poslana dejanska prijava... A se motim ???



Marjeta_

  • *
    • Prispevkov: 178
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 14 Maj 2011, 22:16:19
A tudi če elektronsko ne pošlješ dejanske prijave ampak samo vprašanje? Ker kolikor vem tukaj po e-pošti ni bila poslana dejanska prijava... A se motim ???

Tudi za to je rok 15 dni.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 15 Maj 2011, 00:55:03
Nisem vedla, hvala.  :)