Odgovornost vzreditelja

miško · 1700

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
: 17 Februar 2010, 14:11:37
No, mene pa zanima kako je z odgovornostjo vzreditelja ko se na mladičku pojavi dedna napaka. No,  to sprašujem za soseda, z mojima psoma ni nič narobe hvalabogu :)
No, sosed je kupil Rodovniško nemško dogo. Začelo se je z problemom na očesu. Peljal je k veterinarju na operacijo. Ko pa jo je peljal na ponovni pregled so opazili da ima tumor v glavi ki ji pritiska na oko, in da operacija ni mogoča. Veterinar mu je povedal da je to podedovano. No, psičko so dali uspavat da se ne bo mučila.
Zanima me kakšno odgovornost nosi vzreditelj, ter če lahko od njega pričakuje kakšno nadomestilo? On sicer pravi da ne kupi nobenega psa več.

Če ni to primerna tema pa me prosim prestavite.

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 17 Februar 2010, 14:27:25
Če ti veterinar, oz dva veta dokažeta da gre za dedno zadevo, bi moral odgovorni vzreditelj takega psa nadomesiti, posebno če je sledilo uspavanje psa. Vsaj jaz bi to naredila.
Ampak to je odvisno od poštenosti vzreditelja. Osebno dajem zraven prodaje psa tudi obsežno pogodbo, ki vključuje pogoje nadomestila psa v primeru dednih bolezni, med drugimi.



malfa

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Februar 2010, 17:21:17
Mislim, da je najbolj pošteno če vzreditelj vrne kupnino. Nadomeščanje z novim mladičem nima nobenega smisla - RAZEN če novi mladič ni popolnoma nič v sorodstvu s s psom, ki je imel dedno bolezen in še to le na željo lastnika bolnega psa.

"If you pick up a starving dog and make him prosperous, he will not bite you; that is the principle difference between a man and a dog." -- Mark Twain