Uvoz psa iz Srbije ???

MihaMiha · 21587

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #30 : 20 Februar 2010, 08:05:45
Citiraj
2.- Titracijo bo potreboval če bo cepljen pa to dolej v Srbiji pa čipiran, če ne bo,pa vprašanje če bo rabil (če pol logično sklepam iz tega ven). Lahko bi vse to v sloveniji naredu a?

Ne pozabi, da bo pes imel Srbski potni list, torej je njegov izvor znan ne glede na to ali je čipiran ali ne.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 20 Februar 2010, 08:19:02
Ne pozabi, da bo pes imel Srbski potni list, torej je njegov izvor znan ne glede na to ali je čipiran ali ne.

Jp to je res ja da ga bo imel. Samo odvisno kako pol ti pripelješ psa oz. prijaviš psa itd...  ::)  :) Bmo vidli no koga pa kaj bo počasi.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 20 Februar 2010, 10:31:13
MihaMiha,pa kolikor jaz vem v Srbiji ni od EU potrjenega laboratorija,kjer bi opravljali FAVN test na steklino.ZA njih se to dela v Budimpešti ali pa lahko tudi v Ljubljani.
Sicer pa boš imel probleme v Sloveniji po uvozu psa iz Srbije in ne na meji.Na nobeni vet.postaji,kjer boš prijavil psa ne bodo namreč mogli mimo tega,da ima pes tuj čip(ta je obvezen zaradi prehoda meje) in NIMA EU potnega lista,kar posledično privede do tega,da nima zdravstvenih papirjev.Tako si boš v momentu nakopal na glavo vet.inšpekcijo in pa karanteno za psa,ki bo trajala toliko časa,kolikor je potrebno od cepljenja proti steklini,trimesečnega čakanja na odvzem krvi in rezultatov titracije.
LP Tjaša



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 20 Februar 2010, 10:40:30
MihaMiha,pa kolikor jaz vem v Srbiji ni od EU potrjenega laboratorija,kjer bi opravljali FAVN test na steklino.ZA njih se to dela v Budimpešti ali pa lahko tudi v Ljubljani.
Sicer pa boš imel probleme v Sloveniji po uvozu psa iz Srbije in ne na meji.Na nobeni vet.postaji,kjer boš prijavil psa ne bodo namreč mogli mimo tega,da ima pes tuj čip(ta je obvezen zaradi prehoda meje) in NIMA EU potnega lista,kar posledično privede do tega,da nima zdravstvenih papirjev.Tako si boš v momentu nakopal na glavo vet.inšpekcijo in pa karanteno za psa,ki bo trajala toliko časa,kolikor je potrebno od cepljenja proti steklini,trimesečnega čakanja na odvzem krvi in rezultatov titracije.
LP Tjaša

V Srbiji je odobren laboratorij v Novem Sadu; http://ec.europa.eu/food/animal/liveanimals/pets/approval_en.htm#serbia ). Hja to je teorija. Me me pa zanima praksa. Nekaj postov nazaj sem opisal, da še živinozdravniki točno ne vedo koga pa kaj je treba,tako da to je relativno gledano zgleda kdaj ga pripelješ in kako.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 20 Februar 2010, 11:56:49
To,kar sem ti napisala drži kot pribito.Sem imela primere od uvozov pa do izvozov psov v tretje države.Še nedavno(pred koncem lanskega leta) je isto veljalo za pse uvožene iz Hrvaške.Oni sicer niso rabili titracije,so pa mogli biti cepljeni proti steklini.Se je pa to potem spremenilo.Zgleda,da se je spremenilo tudi kar se tiče laboratorija v Srbiji.Lepo.Ampak to ne spremeni dejstav,ki sem ti jih napisala.Pes iz Srbije lahko pride v Slovenijo resnično po dopolnjenem 7 mesecu starosti.Tudi naši mladiči gredo lahko v Skandinavijo šele po dopolnjenem 7 mesecu starosti,pa smo mi tako kot oni v EU.Pač taki so predpisi.
LP Tjaša



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 20 Februar 2010, 12:05:37
Zanimivo mi je bilo, ker sem danes v Kranju pri veterinarju videla podatek, da mora biti pes star 3 mesece za uvoz iz Srbije pa še par drugih podatkov, ki se jih žal ne spomnim.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 20 Februar 2010, 12:10:19
Zanimivo mi je bilo, ker sem danes v Kranju pri veterinarju videla podatek, da mora biti pes star 3 mesece za uvoz iz Srbije pa še par drugih podatkov, ki se jih žal ne spomnim.

Se pravi si videla oz. slišali isto kot jest pri veterinarju. :) Al si hotela rečti kaj drugega s tem?

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Februar 2010, 12:28:36
Samo to, da je pri veterinarju na info tabli obešen list za uvoze iz držav Hrvaške in Srbije in kaj rabiš za psa in mi je bilo zanimivo, da se tu govori o 7 mesecu starosti tam je bil pa list (overjen z žigom) in starost je pisala 3 mesece in spodaj naštete stvari, ki jih rabiš za uvoz...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 Februar 2010, 13:09:47
Ja no pol zgleda da so še vsi veterinarski zavodi na istem nivoju osveščeni. Danes če mi rata,grem na veterinarski zavod in bom prosil če mi lahko povejo katere VSE dokumente rabim in teh se bom držal,in kasneje jih spišem sem gor,da bo še komu drugmu kaj dodatnega mogoče pomagalčo. Če mi pa sedaj ne bo ratalo pa maximalno v ponedeljek in sporočim!!! :D Ker tok kot sem slišal v zadnjih dneh enih verzij koga pa kaj,mi skor nič več ni jasno... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 20 Februar 2010, 13:16:27
To,kar sem ti napisala drži kot pribito.Sem imela primere od uvozov pa do izvozov psov v tretje države.Še nedavno(pred koncem lanskega leta) je isto veljalo za pse uvožene iz Hrvaške.Oni sicer niso rabili titracije,so pa mogli biti cepljeni proti steklini.Se je pa to potem spremenilo.Zgleda,da se je spremenilo tudi kar se tiče laboratorija v Srbiji.Lepo.Ampak to ne spremeni dejstav,ki sem ti jih napisala.Pes iz Srbije lahko pride v Slovenijo resnično po dopolnjenem 7 mesecu starosti.Tudi naši mladiči gredo lahko v Skandinavijo šele po dopolnjenem 7 mesecu starosti,pa smo mi tako kot oni v EU.Pač taki so predpisi.
LP Tjaša

So predpisi, sam če so to normalni predpisi, me je sram mene za njih, da taka NEUMNA načela pišejo! Da je tak problem ČISTOKRVNEGA,RODOVNIŠKEGA,KUPLNJENEGA PRI REGISTRIRANIH REJCIH z vsemi dokumenti itd.pripeljat v Slo......hm.......Po Sloveniji se pa vsakih par km klati pes pa mačka z BISTVENO večjo možnostjo obolelostjo za steklino in drugimi boleznimi...SRAMOTA!!!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 20 Februar 2010, 15:43:34
Tudi sama sem informativno gledala enega mladiča v Srbiji. Cena je bila enaka kot pri nas, ko sem pa vprašala, kako je z mejo pa karanteno, itd.
pa so mi rekli, da ni problema - da imajo madžarski potni list. To je očitno ustaljena praksa "vzrediteljev", ki bi radi na veliko prodajali.. poleg tega pa je dobro znano, da na Madžarskem se lahko marsikaj priskrbi..  >:(

Na tvojem mestu ne bi tvegala, ker če ne prej, bo pes ob cepitvi za steklino avtomatsko v registru in bodo vse preverjali.. kazni res niso majhne.

Če pa se odločiš za to, pa res VELIKO SREČE (tako s švercanjem kot s samim mladičem)!  :P

LP



_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 20 Februar 2010, 15:51:48
Hej!
Ti ne svetujem, ker se mi zdi, da so veti začeli kar prijavljati, ker imajo tudi oni po novem bistveno večje kazni, če tebe kot lastnika ne prijavijo. Se strinjam, da je malce bv, ampak zakaj bi hotel plačat 500 evrov kazni?
Lp
Nina



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 20 Februar 2010, 16:23:46
Tudi sama sem informativno gledala enega mladiča v Srbiji. Cena je bila enaka kot pri nas, ko sem pa vprašala, kako je z mejo pa karanteno, itd.
pa so mi rekli, da ni problema - da imajo madžarski potni list. To je očitno ustaljena praksa "vzrediteljev", ki bi radi na veliko prodajali.. poleg tega pa je dobro znano, da na Madžarskem se lahko marsikaj priskrbi..  >:(

Na tvojem mestu ne bi tvegala, ker če ne prej, bo pes ob cepitvi za steklino avtomatsko v registru in bodo vse preverjali.. kazni res niso majhne.

Če pa se odločiš za to, pa res VELIKO SREČE (tako s švercanjem kot s samim mladičem)!  :P

LP

Nevem s katerimi rejci ste se menili, sam osebnoso mi VSI Srbski rejci omenjali samo Srbske potne listne in nobene druge. Če je mogoče bi vas prosil če mi lahko na privat napišete katere psarne so bile to. Hvala!
Kaj pa VSE naj bi baje preverjali pri veterinarju ko ga 1.x pripeljete cepit in čipirat?  ;D

Hej!
Ti ne svetujem, ker se mi zdi, da so veti začeli kar prijavljati, ker imajo tudi oni po novem bistveno večje kazni, če tebe kot lastnika ne prijavijo. Se strinjam, da je malce bv, ampak zakaj bi hotel plačat 500 evrov kazni?
Lp
Nina

Zakaj bi pa tel psa imeti v Slo šele po 7 mesecih... :D hehe Kot že povedu, povprašal bom veterinarja,in tako kot mi pove tako bom tudi naredu...kar pa mislim da ČE bo šlo vse po sreči bo lahko mladiček že pri 3 mesecih v Slo.ne pa po 7. :D Konc koncem vterinarji vedo kaj delajo!!! :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 20 Februar 2010, 16:47:30
Veterinarji vedo, kaj delajo, ampak dvomim, da se bodo dolgo izpostavljali.. prijava podatkov psa je namreč zakonsko obvezna.
Ko daš psa cepit za steklino, gre avtomatsko vpis v računalnik in podatki so na voljo VURS-u. Vse pa pregledujejo - namreč so
poostrili pregled. ;) Aja.. pa še to.. če ima srbski potni list, mora imeti tudi srbski čip, saj mora to sovpadat.. Zakaj - ne vem.
Tako so mene obvestili, ko sem si pripeljala psa iz Italije in se je moralo vse klapat.. no.. moj je že imel čip.  ;D

To so registri, na katere veterinarji nimajo kaj veliko vpliva - razen če ne vpiše, da je bil pes cepljen, kar pa mislim, da je še huje - v vsakem primeru
pa sledi kazen - vrtijo se nekje med 200 in 800 euri.  ::)

Z marsikaterim zakonom se tudi sama ne strinjam, ampak žal se zato ne bo spremenil.  ;)

LP



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 22 Februar 2010, 13:26:27
Živjo!

Danes sem bil na par različnih veterinarskih zavodih in prišel do zaključka, da za vstop v Slovenijo na uradno legalen način moreš imeti oz. izpolnjevati nasledne pogoje:

1.- Pes more biti star vsaj 3 mesece;
2.- More bit čipiran;
3.- Cepljen;
4.- Imeti pašaport ali pa certifikat o exportu(eno al idrugo).
5.- Zaželjeno še kake druge dokumente katere predloži rejec (različno čisščenje proti zajedalcem itd.),niso pa obvezni.

Se pravi po 3 mesecih bo pes lahko legalno doma. Če vas ustavijo na meji in vas po čem vprašajo jim pokažite kar imate in če kaj mutijo jim pač poveste da to je vse kar imate in se Francoza nardite. :D Ker baje rabite še dokument o titraciji, sam za to reč skor nobeden tam ne ve da obstaja. :) Itak ta dokument rabite pa samo ob prehodu meje kar sem razumel veterinarje, drugač baje vas oni po tem ne sprašujejo.

Lep pozdrav!

PS: ne rabim sedaj pametovanj "to je na lastno odg.,na Vursu pravijo drugače itd" in podobne fore,ker me ne zanimajo več! :) Pa brez zamere! :) Jst sem samo povedu kar so mi na več različnih veterinarskih zavodih povedali in tega se bom držal! :)

Lep pozdrav!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 22 Februar 2010, 13:31:37
Inšpektroji na meji vedo, da mora imeti pes narejen titer. Tako da sedaj ti samo preostane, da upaš  da te nobeden nebo nič spraševal.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 22 Februar 2010, 13:35:33
Inšpektroji na meji vedo, da mora imeti pes narejen titer. Tako da sedaj ti samo preostane, da upaš  da te nobeden nebo nič spraševal.


No edin to je mogoče največji problem v celoti. :) Bomo vidli čez par 3 mesece,pa ti bom znal povedat. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 23 Februar 2010, 08:54:50
Jaz bi na tvojem mestu rajši poklicala na VURS,kaj potrebuješ za uvoz psa iz Srbije,ker ti bodo dali direktno informacijo.Zelo veliko veterinarjev namreč nima pojma kakšni so pogoji za uvoz ali izvoz psa.
Poleg tega veterinarji ne prijavljajo psov pri vpisu v CRpsi.To naredi program avtomatsko(obvesti območni urad) v kolikor ima pes tuj čip in pa tuje papirje,ki niso iz območja EU.Sem pred časom vnašala v CRpsi dva psa lastnice,ki se je iz Srbije preselila nazaj v Slovenijo.Psa sta bila čipirana,z srbsko knjižico,opravljeno titražo,potrdilom veterinarskega inšpektorja,da sta bila pregledana z njegove strani.In je to zadostovalo.Pri cepljenju proti steklini smo jim potem knjižice zamenjali z EU potnim listom.
Z srbsko knjižico pes namreč ne more potovati po EU.
LP Tjaša



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 23 Februar 2010, 10:36:16
Živjo!

Hvala za odg.,sam to že vem, ker sem jih povprašal pa vse. :) Saj pravim, bom povedu čez par mesecev kaka bo situacija glede tega. :) Nikoli ne veš,do takrat se lahko še spremeni zakonodaja! :) :P Hehehe

Lep pozdrav!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.