Uvoz psa iz Srbije ???

MihaMiha · 21192

MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
: 19 Februar 2010, 11:52:57
Živjo!

Zanima me če je kdo od oseb prijavljenih na forum imel že izkušne s tem - uvoz psa iz Srbije v Slovenijo (pasemskega,z rodovnikom in namenjenega razstavam)??? Prosil bi za čimtemelitejši odgovor, če seveda ima kdo iskušnje (zanima me točno iz te države, ne pa okoliških in podobno,ker že recimo HR ma druge zahteve čeprav obe nista v EU)! Osebno sem že povpraševal na veterinarksih zavodih in po njihovem jih lahko že po 3-4 mescih pripelješ v SLO sam da imaš potrebne dokumente(kateri naj bi bili lahko izdani že vsi po 4 mescih). Izveterinarske urpave RS so mi pa to napisali to (da baje vsi dokumenti bi blahko bili izdani šele po 7 mescih):

"Ko bo pes starejši od 3 mesecev mora biti cepljen proti steklini, kar mora biti navedeno v identifikacijskem dokumentu. Poleg tega mora pes imeti opravljen test titracije z nevtralizacijo protiteles proti steklini pri čemer mora biti titer protiteles najmanj enak 0,5 IE/ml, v vzorcu ki ga je odvzel pooblaščeni veterinar najmanj 30 dni po cepljenju in tri mesece pred premikom. Se pravi pes lahko vstopi v SLO šele po 7 mesecih."

Sedaj me to zmede in ni neke srednje realnosti o tem. Ker 7 mesecev starega psa se mi zdi neumno tako ksno pripeljat v Slovenijo. In iz drugih držav ga trenutno nebi pripeljal, ker so bistveno predragi.

Je komu znan kak drugačen "dokaj nekako uraden" prehod v Slovenijo, s tem da morem imet vse uradne dokumente od psa, saj imam namen z njim se udeležiti razstav? Če mi ne morete tukaj odgovoriti, bi prosil če mi lahko vsaj na privat msg!


HVALA LEPA VSEM ZA ODGOVORE TER POMOČ!!!

Lep pozdrav!

Miha

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 19 Februar 2010, 12:09:38
Ni druge poti kot so ti že napisali na VURS. Ali sprejmeš ali pa ne kupiš v Srbiji. V primeru da nimaš izpolnjenih pogojev te lahko tudi oglobi vet inšpektor na carini, ti napiše dodatna testiranja in karanteno za psa. In te bo pes prišel mnogo več kot če bi kupil iz države EU in neboš nič prišparal ;)

Ne vem sicer katera pasma psa je, ampak še je mišljen za vzrejo, potem preveri da ima vse zdravstvene teste in preglede, kvalitetne starše,... no ja, če ima vse to mislim da bo tudi cena normalna in primerljiva z cenami znotraj EU.



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Februar 2010, 12:21:53
Ko sem šla pred tremi leti po psičko v Srbijo, je obstajala tudi opcija, da uvoziš psa, ki ni cepljen proti steklini (stara je bila točno dva meseca), vendar sem morala imeti potrdilo vzreditelja, da ni prišla v stik z divjimi živalmi. Poleg tega je morala biti čipirana z evropskim čipom (ne vem, ali imajo Srbi istega ali je pač tisti veterinar imel "naše" že na zalogi, v glavnem, čipa mi ni bilo treba pošiljat dol) in imeti naš potni list. Preden smo šli na pot smo se oglasili še pri veterinarju, ki jo je pregledal in izdal potrdilo, da je zdrava in sposobna za pot. :)

Možno, da se je zadeva vmes kaj spremenila. Povprašaj na Vursu, ali ta opcija res več ni mogoča.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Februar 2010, 12:34:07
andreychika  -> to zgleda da sedaj ni več možno,kajti so spreminjali in preurejali države glede na razširjenost stekline in ukrepih proti le tej.

botticelli -> dvomim da bom sprejel vurs-ov predlog, če bom dobil potrebne dokumente do 4 mesecev, bo pes že po 4 mescih max v SLO,ne pa po 7. Sramotno da si kej takga lahko zmislijo(diplom.ing.pa nevem še kaj živinozdravniki, in vsi drugi ki se s tem ukvarjajo), da kupiš psa pri registriranih rejcih z vsem, in oni ti mutjo da ga lahko šele pri 7 mescih pripelješ h sebi. Med tem časom pa vprašanje kak postane pes glede vzgoje ter vsem drugim! :( Eno je če bi kakga mešenčka pripeljal pa po poti vzel, drugo je pa od rejcev.
Prišparal bi na psu od 400-600€ isto dobrih staršev, če ga v Srbiji vzamem napram drugim državam! :)

Lep pozdrav!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Februar 2010, 12:44:32
Zaradi istih razlogov naša Mea ne odhaja na Švedsko... je%&#ga



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 19 Februar 2010, 12:56:46

Prišparal bi na psu od 400-600€ isto dobrih staršev, če ga v Srbiji vzamem napram drugim državam! :)


Dvomim, da bi res, no v osnovi že na dolgi rok pa vprašanje ;) Malo moraš gledat tudi na zdr. preglede, ki jih imajo opravljene starši itd. Ne samo na ime staršev in psarne in končno ceno mladiča. Pa, a si res prepričan, da boš za 400€ dobil vrhunskega vzrejnega in razstavnega psa  ??? Poleg vsega če res želiš vrhunskega psa potem počakaj do teh 7 mesecev. Vrhunske vzrejne in razstavne pse se kupuje že na pol odrasle in ne 2 mesečne mladiče, ko vidiš kako se mladič razvija - se je razvil, ali ima pravilen ugriz itd.








botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 19 Februar 2010, 12:57:49
No good luck. Predvsem pa res res zaupaj vzreditelju, ogromno je svinjarij ki se dogajajo in srbija je pač ena izmed držav, kjer je tudi nemogoče mogoče pri rodovniških psih :)

Ne vem, pol sem očitjo jaz tako glupa, ko sem dala 600€ samo za letalsko karto za švedsko, da sem šla psa iskati, kamoli cena psa. AMpak klinc, dober pes je dober pes :) V srbiji bi dobial isto pasmo za 300€ :) no ja, kvaliteta bi bila nekje fičo-BMV ranga :):)

Sory za malo off topic :) Me pa zanima katere pasme bo pes, če ni skrivnost :) OK saj ni treba odgovoriti, samo mi je malo hecno da nekdo gre v srbijo po psa za vzrejo in razstave ker bo prišparal 400-600€ . Ampak to je moje mnenje, da nebo pomote. Če pa je dejansko tako nadstandradna vzreja in odličen vzreditelj, pa seveda razumem. Verjetno tudi nižajo nekateri cene, ker je tako zakomplicirano prodati psa v srbiji v tujino in verjamem da je to ful ovira.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Februar 2010, 13:08:49
Dvomim, da bi res, no v osnovi že na dolgi rok pa vprašanje ;) Malo moraš gledat tudi na zdr. preglede, ki jih imajo opravljene starši itd. Ne samo na ime staršev in psarne in končno ceno mladiča. Pa, a si res prepričan, da boš za 400€ dobil vrhunskega vzrejnega in razstavnega psa  ??? Poleg vsega če res želiš vrhunskega psa potem počakaj do teh 7 mesecev. Vrhunske vzrejne in razstavne pse se kupuje že na pol odrasle in ne 2 mesečne mladiče, ko vidiš kako se mladič razvija - se je razvil, ali ima pravilen ugriz itd.

Prosil bi da ne zaidemo temi, ker to pametovanje osebno mi ni všeč. Ker isto lahko rečem, če sem 100% da bom lahko dobil vrhunskega psa za katerege bi dal v kateri drugi državi 1200-1800€...tako da so te debate brezpomenske. Prosim držimo se teme. Mislim da ima pes po 7 mescih življenja z eno osebo oz. vzgojo kar nekaj časa vzgoje za sabo in učenja ter socializacije z ljudmi ter drugimi živali. In ga kasneje prilagajat na novo osebo in vzgojo je spet nekaj drugega in novega.

Brez zamere in hvala za razumevanje!

No good luck. Predvsem pa res res zaupaj vzreditelju, ogromno je svinjarij ki se dogajajo in srbija je pač ena izmed držav, kjer je tudi nemogoče mogoče pri rodovniških psih :)

Ne vem, pol sem očitjo jaz tako glupa, ko sem dala 600€ samo za letalsko karto za švedsko, da sem šla psa iskati, kamoli cena psa. AMpak klinc, dober pes je dober pes :) V srbiji bi dobial isto pasmo za 300€ :) no ja, kvaliteta bi bila nekje fičo-BMV ranga :):)

Sory za malo off topic :) Me pa zanima katere pasme bo pes, če ni skrivnost :) OK saj ni treba odgovoriti, samo mi je malo hecno da nekdo gre v srbijo po psa za vzrejo in razstave ker bo prišparal 400-600€ . Ampak to je moje mnenje, da nebo pomote. Če pa je dejansko tako nadstandradna vzreja in odličen vzreditelj, pa seveda razumem. Verjetno tudi nižajo nekateri cene, ker je tako zakomplicirano prodati psa v srbiji v tujino in verjamem da je to ful ovira.

Zakaj bi dajal za psa od 1600€ ko lahko zanjga dam od 1000-1200€? Cane corso(katerega gledu že ful časa in se zdej dokončno odločil da ga vzamem).

Lep pozdrav

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 19 Februar 2010, 13:15:09
Pa saj cena kvalitetnih legel v Evropi je 1000-1200€ ::). Višja cena je mogoče pri kakšen leglu sem in tja ko gre za res kakšne starše z samimi vrhunskimi rezultati in dajejo preverjeno odlične potomce, ali pa morda celo za ponovljeno kombinacijo.  ::)  Tako da iz tega vidika torej ne boš nič prišparal. Če ti je pa kombinacija všeč je pa stvar druga. Kontaktiraj Kajo, ki ima Blu, ona je pred kratkim pripeljala psičko iz SM in definitivno še ni stara 7 mesecev ;) Pa naj ti da, nasvet kako se to da.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #9 : 19 Februar 2010, 13:18:29
Če misliš aktivno razstavljat verjemi da boš teh "prišparanih" nekaj 100 € zapravil v nekaj mesecih. In še ena stvar je, predvidevam,. da boš dobil kuipiranega mladiča, kar pa ti pri razstavljanju prej škodi kot koristi.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 19 Februar 2010, 13:21:34
Pa saj cena kvalitetnih legel v Evropi je 1000-1200€ ::). Višja cena je mogoče pri kakšen leglu sem in tja ko gre za res kakšne starše z samimi vrhunskimi rezultati in dajejo preverjeno odlične potomce, ali pa morda celo za ponovljeno kombinacijo.  ::)  Tako da iz tega vidika torej ne boš nič prišparal. Če ti je pa kombinacija všeč je pa stvar druga. Kontaktiraj Kajo, ki ima Blu, ona je pred kratkim pripeljala psičko iz SM in definitivno še ni stara 7 mesecev ;) Pa naj ti da, nasvet kako se to da.


Sem gledal pa cen pod 1400€ mi ni noben omenjal, še manj pa kar se tiče rezanih uhljev in repa kar osebno sam tudi iščem pri tem psu(kar je pa spet druga tema). Jo bom kontaktiral,hvala za napotek!

Če misliš aktivno razstavljat verjemi da boš teh "prišparanih" nekaj 100 € zapravil v nekaj mesecih. In še ena stvar je, predvidevam,. da boš dobil kuipiranega mladiča, kar pa ti pri razstavljanju prej škodi kot koristi.

Kaj se profitira in kaj škodi se vidi vse sproti! :) Življenje je lepo, če ni zmeraj vse monotono in predvidljivo! :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 19 Februar 2010, 13:31:09
Sem gledal pa cen pod 1400€ mi ni noben omenjal, še manj pa kar se tiče rezanih uhljev in repa kar osebno sam tudi iščem pri tem psu(kar je pa spet druga tema). Jo bom kontaktiral,hvala za napotek!

Jaz sem lani gledala za mladiča iz Italije zelo zanimive kombinacije z izjemnimi starši... postavljena cena je bila 1.200 EUR.

Kaj se profitira in kaj škodi se vidi vse sproti! :) Življenje je lepo, če ni zmeraj vse monotono in predvidljivo! :)
L.P.

 :D :D :D



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Februar 2010, 13:51:40
Jaz sem lani gledala za mladiča iz Italije zelo zanimive kombinacije z izjemnimi starši... postavljena cena je bila 1.200 EUR.

 :D :D :D

In kaj se na to odločila ?  ;D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 19 Februar 2010, 14:01:57
A pol se še lahko razstavljajo kupirani mladički pri nas in v tujini?


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 19 Februar 2010, 14:03:32
In kaj se na to odločila ?  ;D

 :D :D
Da si pustim kvalitetnega, nekupiranega mladiča iz svoje vzreje, odličnih staršev doma  ;)  :P



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #15 : 19 Februar 2010, 14:09:01
A pol se še lahko razstavljajo kupirani mladički pri nas in v tujini?

Kakor kje. Pri nas zaenkrat še  :-X  :-X . So pa super pogoji na svetovni letos...mogoče se bo tako kaj omejilo. :)

:D :D
Da si pustim kvalitetnega, nekupiranega mladiča iz svoje vzreje, odličnih staršev doma  ;)  :P

Pred 7 mescem, brez švercanja :P

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 19 Februar 2010, 14:26:56
A ni enkrat veljalo, da se psi skoteni po nevem katerem datumu, ne smejo več kupirati in se tudi kot taki ne smejo razstavljati?


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #17 : 19 Februar 2010, 14:28:20
ne pri nas ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 19 Februar 2010, 14:40:17
No vidim da spet zašli temo,sam ok nej bo, ker mogoče bo še kdaj mene zanimalo to glede razstav kao ... :P :D hehehe Še kdo kake izkušnje pa to glede uvoza al pa tega?

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 19 Februar 2010, 14:54:33
Uradno pot so ti povedali na VURSU, vse drugo je lastno odgovornost.

lp



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 19 Februar 2010, 16:09:32
Aham ja to razumem, sam vseeno me zanima če je samo čez mejo prehod problem al je še kej druzga? Ker če imaš dokumente že pred določenimi meseci lahko pol nekako poštimaš. A?

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 19 Februar 2010, 16:36:42
Mislim da moraš v 7-ih dneh po prihodu v SLo, psa prijaviti pri našem veterinarju.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Februar 2010, 17:04:09
Mislim da moraš v 7-ih dneh po prihodu v SLo, psa prijaviti pri našem veterinarju.

Ja to je obvezno ja,pač prijava in vse.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 19 Februar 2010, 17:08:34
Aham ja to razumem, sam vseeno me zanima če je samo čez mejo prehod problem al je še kej druzga? Ker če imaš dokumente že pred določenimi meseci lahko pol nekako poštimaš. A?

Pojdi z glavo skozi zid in plačuj kazen. Na VURSU so ti povedali, da uvoz psa pred starostjo 7 mesecev in srbije ni mogoč. Verjetno da z razlogom, a ne? Ti že papirje lahko dobiš prej, samo ti papirji ti v EU ne veljajo nič.
Na meji ne rabiš konec koncev čisto nobenega papirja. Pokažeš modro knjižico, rečeš da je mešanček  star eno leto in to je to, ali pa ga po stari dobri navadi večine "pametnjakovičev" enostavno prešvercaš tako, da ga pokriješ  rjuho ali pa potisneš pod zic med tem, ko greš čez mejo.

Samo ne jokaj potem tukaj, ko ti bodo nabili kazen in ko boš imel ful sranja s svojim psom.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 19 Februar 2010, 17:18:54
Papirje moraš ob prevzemu psa itak dobit. potni list v katerem so napisana cepljenja in eksport rodovnik na katerem si vpisan kot lastnik. Nekatere države sicer eksport rodovnike izdajajo full pozno ampak mislim, da Srbija ni med temi.
Problem pa je, ker nimaš papirja o titraciji, torej ti za uvoz takega psa lahko dajo kazen.

Citiraj
ali pa ga po stari dobri navadi večine "pametnjakovičev" enostavno prešvercaš tako, da ga pokriješ  rjuho ali pa potisneš pod zic med tem, ko greš čez mejo.


Mislim, da je tole kar precej ustaljena praksa. Ampak če se veterinarji držijo tega kar je rekel VURS bi morali tudi veterinarji prijavit lastnika, ki pripelje mladiča mlajšega od 7 mesecev "na prijavo"? Pa ga povečini ne. Zakaj pa najbrž samo oni vedo. Ampak očitno pojma nimajo saj kot je rekel Miha v prvem sporočilu je vprašal tudi njih in ne vidijo problema z uvozom mlajšega psa ???



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 19 Februar 2010, 17:43:25
Papirje moraš ob prevzemu psa itak dobit. potni list v katerem so napisana cepljenja in eksport rodovnik na katerem si vpisan kot lastnik. Nekatere države sicer eksport rodovnike izdajajo full pozno ampak mislim, da Srbija ni med temi.
Problem pa je, ker nimaš papirja o titraciji, torej ti za uvoz takega psa lahko dajo kazen.

Ja sej edino to me skrbi najbolj,čeprav če gledam da večina veterinarjev tega niti ne ve(konc koncev smo vsi ljudje in vsega ne more vsak vsak dan ažurnirat podatkov v glavah) in podobno,zato  bom poskusil kaj skombinirat. :P :)


Mislim, da je tole kar precej ustaljena praksa. Ampak če se veterinarji držijo tega kar je rekel VURS bi morali tudi veterinarji prijavit lastnika, ki pripelje mladiča mlajšega od 7 mesecev "na prijavo"? Pa ga povečini ne. Zakaj pa najbrž samo oni vedo. Ampak očitno pojma nimajo saj kot je rekel Miha v prvem sporočilu je vprašal tudi njih in ne vidijo problema z uvozom mlajšega psa ???

[/quote]


Točno tako pomojem še sami ne vedo...ali pa vedo, in se jim to zdi popolnoma nesmiselno komplicirati saj je pes konc koncev rodovniško kupljen in bistveno bolj pažen kot mešančki. Bmo vidli no. Še kdo kaj za povedat,pripomnit,svetovat? :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #26 : 19 Februar 2010, 23:33:22
v kar nekaj temah smo že govorili o premikih hišnih živali. Če ljudlje najdejo pse v tujni je prav smešno, da ne znajo najti tem na slovenskem forumu.
Ni problem psa pripeljat čez mejo. Problem bo nastal, ko boš prijavil psa pri veterinarju, ker boš potreboval titracijo. To pa boš lahko imel šele ko bo pes star 7 mesecev - to so ti napisali na VURS-u.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 19 Februar 2010, 23:49:47
v kar nekaj temah smo že govorili o premikih hišnih živali. Če ljudlje najdejo pse v tujni je prav smešno, da ne znajo najti tem na slovenskem forumu.
Ni problem psa pripeljat čez mejo. Problem bo nastal, ko boš prijavil psa pri veterinarju, ker boš potreboval titracijo. To pa boš lahko imel šele ko bo pes star 7 mesecev - to so ti napisali na VURS-u.

1.- Za vsako državo je drugače, zato sem eksplicitno za Srbijo vprašal. Ker sem skor 100% da bo to temo še ful folka si ogledalo in komentiralo in jim bo mogoče še prav prišla.
2.- Titracijo bo potreboval če bo cepljen pa to dolej v Srbiji pa čipiran, če ne bo,pa vprašanje če bo rabil (če pol logično sklepam iz tega ven). Lahko bi vse to v sloveniji naredu a?
3.- V veterinarskem zavodu so mi rekli da ne potrebujem nič druzga kot samo to, da je star vsaj 3 mesce in cepljen + certifikat o izvozu in še čip. To je pa to. Tako da Vurs pa bom kar opustil mimo. Če bodo sitni na veterinarskem zavodu bodo in bmo vidli kaj bodo pol rekli, če ne bodo, bo pa tolk boljše.


Lep pozdrav

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 19 Februar 2010, 23:53:53
Vso srečo in sporoči kako je šlo ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 19 Februar 2010, 23:57:09
Vso srečo in sporoči kako je šlo ;)

To pa 100%!!! :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.