mucek bruha...

Nataša · 4868

Nataša

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 23 Januar 2006, 21:49:22
mucek je star 9mesecev, zadnjih nekaj mesecev pa občasno bruha. vem, da muce izbruhajo dlako, vendar moj muc precej pogosto bruha in me zelo skrbi zanj. peljala sem ga že k veterinarju, kjer niso vedeli vzroka za bruhanje, dobil je samo dietno hrano in injekcijo proti bruhanju. v tem mesecu je bruhanje pogostejše, bruhal je včeraj in danes tudi. izbruha velike količine tekočine (rjavkaste), vmes je tudi dlaka in seveda hrana. zalo pazim, kaj muc je, saj je pred pol leta izbruhal vso hrano takoj po zaužitju in je takrat veterinar rekel, da naj jo menjam. zdaj, z drugo hrano, je ne izbruha v takšnih količinah, ampak izbruha več tekočine. res ne vem, kaj naj storim, ne zdi se mi smiselno ga vozit k veterinarju, saj ne poznajo vzroka in je pol muc celi prestrašen in zdelan zaradi injekcij, doma pa mu očitno tudi ne morem pomagat z ničemer. muc je cepljen proti mačji gripi in notranjim zajedalcem, prav tako je razglisten... kaj naj storim???



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Januar 2006, 21:52:41
Mucek bruha zeleno? Mogoče gre za preveč kisline :-\. Ste mogoče pomislili na drugo mnenje? In poiskali drugega veterinarja če vaš ne ve za kaj se gre. Sploh če zadeva traja že dlje časa, gre mogoče za kakšen resen problem.
Je muc dolgodlak? Injekcije katerega zdravila je dobival?? Reglan??

Lp nina



Nataša

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Januar 2006, 22:11:03
mucek izbruha rjavkasto tekočino, vmes je nekaj hrane in nekaj dlake. muc ima res daljšo dlako. ne vem pa, katere injekcije je dobil-zdravnik ni povedal.



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 23 Januar 2006, 22:34:10
Nataša vzdrži mirno kri  :)...sej se bo že našla kakšna rešitev ::),...
Ali pa ima tvoj maček pač obdobje krize :-\...kot vsako bitje...
Ja,kot je že Nina rekla pelji ga k drugemu vetu. ???
Bljuvanje hrane in dlake ???....
A je´ redno ? ???
Ker ...
A si mu v tem času zamenjela hrano,mogoče ???
Al....

Ne-vem več :-[...kaj bi to lahko bilo :-\...

Pa še enkrat !Sej bo sčasoma vse v redu :)



lp Jure


Nataša

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Januar 2006, 22:38:23
lahko je rečt...če se tak muči pa grozne zvoke spušča pri bruhanju  :'(
veterinar je daleč, mucka pa je zelo strah vožnje...



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #5 : 23 Januar 2006, 22:40:38
Ufff taki primeri so mi znani  :'(....,ne ne ne iz moje strani pač pa to se velikoooo-krat dogaja  :'( :'(.....
A...pol ni še nč znanga kaj bi bilo ? ???

Lep pozdrav in čimprejšno okrevanje želim ! :-*



Jure


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #6 : 23 Januar 2006, 22:51:00
Nataša,

pri katerem veterinarju ste bili oz. na kateri kliniki? Ali muc to počenja že od kar ga imate? Kako se pa drugače obnaša (počutje...)?

Katere preglede je opravil veterinar?

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Nataša

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 23 Januar 2006, 23:00:31
klinika za male živali d.o.o. zdravnik je opravil splošen pregled, temperature muc ni imel povišane, celjen je proti mačji kugi, gripi, črevesnim zajedalcem...
muc bruha že nekaj mesecev, odkar je bil star približno 5-6mesecev. počuti se vredu, živahen je, apetit ima (tudi takoj po bruhanju), zgleda pa malo shujšan, zaradi bruhanja.

yure: hvala



Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #8 : 24 Januar 2006, 23:05:49
Nataša,

s čim pa hraniš mucko? Si morda zamenjala hrano, pa je od takrat slabše? Morda ne bi bilo slabo, da jo daš na dietno hrano, npr. Hills?

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 23 Februar 2006, 16:48:17
Ali ima na voljo mačjo travo ali oves? Glede na to da bruha dlako ji mogoče manjka nekja kar bi ji dlako spravilo skozi prebavila. Pri našem Maxu je pomagalo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com