Hraste po telesu

unry · 6445

unry

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 08 Marec 2010, 13:50:57
Pozdravljeni,

imam psička pasme shitzu.
Najprej so se mu pričele pojavljati hraste po sprednjih tačkah, nakar se je stvar začela širiti po vsem telesu.
Psička sem peljal v bolnišnico za živali v postojno, pri katerem so ga cepili proti garjam ter srbljenju, ter mu dali antibiotike ter olje za zdravljenje.
No skratka stvar ni nič pomagala, bil sem v bolnišnici znim že 4x, ter me opominjajo da je bolše jaz pa nevidim bistvenih izboljšav, rekli so mi pa da ni alergičen an nobeno hrano, ker so mu odvzeli kri.
Trenutno ima hraste po repu ter zadnjem delu telesa in psiček prav trpi, ker se tudi na določenih delih nemora srbeti, poleg tega je dobil še kot nekakšen prhljaj, katerega smo se ga znebili z rednim tuširanjem.

No če kdo je že imel tak primer ali pa pozna, če mi prosim pove kaj je za narediti, bi mu bil res iskreno hvaležen.

Lep dan še naprej, Uroš




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #1 : 08 Marec 2010, 13:53:50
A test na garje je bil pozitiven?

Mogoče bi mu vseeno probal zamenjati hrano, kri včasih ne pokaže vseh alergij (govorim iz človeških izkušenj).



unry

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Marec 2010, 14:14:16
Ne garij nima, glede hrane sem že menjal za določen čas iz briket na šiščančje konzervice.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 08 Marec 2010, 14:23:35
Piščanec je znan alergen, zato tale menjava mogoče ne kaže realne slike.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 08 Marec 2010, 14:35:34
Klinc je piščanec kriv, se opravičujem... dajte malo razmisliti kaj vse pa je v konzervicah not???? Ljudje avtomatski obsodijo piščanca, ki v veliki množici primerov sploh ni kriv, ampak je krivda na vseh dodatkih, konzervanskih, barvilih in kemiji, ki je v konzervah, briketih, ...  Ne vem, pri našem se je izkazalo da so bile alergene ribe,... tako da ...

Spravi se za štedilnik in daj psa na doma pripravljeno hrano - kuhano ali surovo - nič industrijskega in konzervice in podobno sranje, ki lahko naredi več škode v primeru ko je pes že hiperobčutljiv.

Čeprav iz posta ni razvino kaj so na psu delali in kaj so izključili in za kaj točno ga sedaj zdravijo???



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 08 Marec 2010, 14:49:34
unry,a paranalne žleze so mu preverili če so prazne?Prva stvar pri pretiranemu praskanju,prhljaju je kontrola paranalnih žlez!
LP Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 08 Marec 2010, 15:06:25
Aja še to, ker ni napisano nič glede starosti psa. Kraste neznanega izvora so lahko povezane tudi z na videz nepovezanim drugim bolezenskim stanjem. Recimo zobni kamen in vnetje oz parodontoza obzobnega tkiva. Na zunaj se mogoče sploh ne vidi, da ima pes na zobeh veliko kamna, lahko so zadeve skrite. Tako da dajte to preveriti še, načeloma psu bi vsaj smrdelo iz ust.

Sem pa videla primer, kraste so se pojavljaje po sprednjih tačkah, na vratu, na zadnjih stegnih notri,... po posegu v ustih in odpravljanju te težave so čudežno izginile.


unry

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 08 Marec 2010, 17:28:58
Pozdravljeni,
cepiva je dobil proti srbljenju in garjam, ter trdil  da se stanje mora izboljšati.
Dobil pa je tablete po imenu Cefa-Cure 200mg katere mu dajem 2 meseca  in ivomec inekcijo pred tednom dni.
Pregleda glede paranalnih žlez mu niso naredili, kajti osebno se ne spoznam na veterinarska dela.
Kaj mi priporočate, da obiščem še bolnišnico ali mi svetujete da mu sam pripravljam hrano ter kakšno zdravilo ?

Lp, Uroš




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 08 Marec 2010, 17:48:33
Proti čem ga torej zdravijo???

Kot rečeno, doma pripravljena hrana lahko samo pomaga, preberi si v sorodnih temah o tem.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 08 Marec 2010, 19:10:47
Cefa cure so antibiotiki, ne vidim razloga, da bi jih jemal že dva meseca, saj imajo vendar stranske učinke, pa tudi ne vem, zakaj mu jih sploh dajete. Ivomec je ivermectin, ki pobija vse notranje in zunanje zajedalce, tudi garje.
Moj nasvet: zamenjaj hrano in počakaj, da se njegov organizem sčisti od vsega, kar ste mu neprimernega natrpali vanj. predvsem pa konec z raznimi priboljški. Za nagrado lahko dobi le delček hrane, s katero ga hranite (napr.brikete).



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #10 : 08 Marec 2010, 19:52:43
a na gljivice so ga testirali?


unry

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 Marec 2010, 22:00:36
Ne na glivice ga niso testirali.
skratka tudi nevem zakaj ga zdravijo, ali me samo nategujejo da jim tedensko vozim psička in denar.
Probal bom ga hraniti z doma pripravljeno lahko hrano.




skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #12 : 08 Marec 2010, 22:56:55
hraste in prhljaj so lahko znaki za gljivice, tko da dajte to pogledat ;)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #13 : 09 Marec 2010, 00:59:25
OK, lepo po vrsti... a psa voziš k veterinarju, plačuješ, pa ne veš kaj delajo z njim in kaj mu je? Ja potem pa vprašaj zaboga, saj plačaš, ane?

Kakšna je diagnoza?
Kakšna je terapija?
Kako dolgo je potrebna in zakaj?
Kakšna zdravila je dobil, kako učinkujejo? Imajo kakšne stranske učinke?
Priporočajo morda še kakšne dodatne zadeve?

Tole je minimalno kar bi jaz na tvojem mestu želela vedeti. Oz. brez česa sploh domov ne bi šla.

Ker brez tega vsi ostali brcamo v temo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 09 Marec 2010, 08:37:05
No o tem sem jaz govorila, moraš vedeti kaj delajo psu. Ne vem, meni je to prvo da vprašam. pa v postojni si tudi vzamejo čas tako da tudi popolnemu laiku vse razložijo tako da je razumljivo.
Kraste na telesu so samo posledica nečesa in poiskati moraš vzrok in če ne drugo ti vsaj povejo kaj so izključili in kaj so še variante.


unry

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 Marec 2010, 10:44:45
Naslednja varjanta je odvzem koščka kože ter dati na analizo da preverijo kaj točno je.
Kot je vidno niti sami nevedo zakaj se gre.
V naslednjem tednu ima psiček pregled, tako da vam več sporočim zakaj ga zdravijo in čemu je namenjeno.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 09 Marec 2010, 11:05:25
Glej sedaj že 3 pišem, kraste so lahko posledica nečesa čisto drugega. mogoče slabega imunskega sistema? ki se je razvila lahko zaradi raznoraznih drugih faktorjev.