črni "prhljaj" pod bradico in pri brkih

Fitzgerald · 2817

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
: 07 Marec 2010, 03:31:16
Žal nisem našla podobne teme, pa sem se prebila čez vseh 6 strani.

Skratka, moja Pici ima pod bradico nekakšne črne pikice, zgledajo kot boljšji iztrebki, a jih ima samo pod bradico in pa tik zraven brkov, odraslih živali nisem videla, pa tudi Frontline je dobila pred 2 mesecema, ko je tudi imela to. Ob brkih se občasno pojavi "manjko" dlake. Ko jo popraskam po bradi (da ji odstranim te črne drobce), ji ful paše in se mi prou nastavlja. Sem pa videla včeraj, kako se divje praska po smrčku. Hmmmm, še ena ampula Frontline-a ali gre za kaj drugega?

Hvala za odgovor.



kimmi

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 07 Marec 2010, 06:14:59
Poznano iz prve roke. To so mačje afte, ponavadi se pojavijo pri mladih mačkonih. Jaz jih 2x dnevno očistim s plivaseptom in nato fino spreem z vodo. Z glavničkom jih nato izčešeš, pa je. Ponavadi traja 2, 3 dni, da izginejo.
Kolegi so mačka peljali k veterinarju, je dobil narkozo in so mu sčistili brado >:( >:(



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #2 : 07 Marec 2010, 11:40:40
Eni pravijo temu mačje akne, moj maček je imel isto kak teden nazaj, pa še mozoljček se mu je naredil. Sem samo čistila z blagim sredstvom, lahko pa še dodaš stronghold ;)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 07 Marec 2010, 14:43:42
Akne/afte so ponavadi NA KOŽI, teli drobci so pa v dlaki, kot recimo pepel.  :-\ Aha, saj se mi zdi, da mi je vet, takrat omenila akne,s amo ni pa nič povedala, kakos e jih da odstranit.

Jaz sem mislila, da izginejo same od sebe.  ::)

Plivasept imam tudi jaz doma, samo, a ne deluje to kot šampon??? To moraš ful previdno dozirat, da ne pride v gobček ali smrček.

In pol po čiščenju to dejansko zgine?  :o To bi bilo super.

Hvala za odgovore.  :)