Pasma za "začetnike" / neproblematična pasma

Sammy · 96113

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #90 : 02 Februar 2006, 19:54:51
rajši odgovorite tistim k majo kej vprašanj... miši pa še men:
am, umrl mi je kuža samojed in bi želela novega psa. sem navajena ga 3krat vn peljat, ga rihtah in skrbet zanj... ampak so mi starši postavili pogoj, velikost - srednji ali majhen, da gre lahko komot v avto jaz pa si želim, da bi bil tud luškan ( upam, da me ne bo zdej kdo nadru) in mi prosim svetujte, ker jaz ne vem več kaj naj, ker sem use knjige že skos dala in se ne morem odločit...
lp

Glede na to da si že imela samojeda in če si želiš psa s približno podobnim karakterjem mogoče lahko razmišljaš o kakšnem špicu. Meni osebno je najbolj všeč Nemški volčji špic po videzu, karakter pa je zame že malo preveč ampak tudi to bi šlo čez če bi bila le volja.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #91 : 02 Februar 2006, 20:02:49
ja špice sem že gledala, od pomeranca do nemškega špica ;)
čakam na kakšne ideje profesionalcev ampak so zgleda bolj zaposleni z drugimi pomembnejšimi stvarmi, ki se mi zdi, da so zašle in ne pašejo ravno v to temo ampak bolj na ZS.
lp

Zala & Ares


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #92 : 02 Februar 2006, 20:11:11
Zala, mislim, da je odločitev predvsem na tebi. Po mojem bi bilo najbolje, da si izbereš nekaj pasem in poveš kaj ti je pri kateri všeč in kaj ne in tako prideš do zaključka. Potem, ko boš recimo imela izbrane ene 3 pasme pa kontaktiraš lastnike in spoznaš pasme še v živo, če jih še ne poznaš-

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #93 : 03 Februar 2006, 13:00:23
Zala, špici so samojedom samo na zunaj malo podobni. Po karakterju so pa kilometre narazen.


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #94 : 03 Februar 2006, 13:08:57
lanabela itak...ampak vsaj jaz sem vedno sama poiskala informacije o pasmah, ki sem si jih nato tudi omislila in nikoli nisem nekoga "pooblastila", da v mojem imenu sprašuje kaj o pasmi, ki sem jo hotela imeti :P



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #95 : 03 Februar 2006, 14:30:36
Ampak ravno to se je zgodilo z zlatkoti, labi (tudi koker španjeli - kao primerni za otroka, ni šans) ipd.

Samo to bi rada povedala, da je splošno mnenje, da kokri niso za otroke povsem napačno. Razlikovati moramo med vrstami kokrov. Angleški in ameriški so po karakterju kot noč in dan. Govorim iz lastnih izkušenj - imamo ameriškega kokra in je zelo primeren za otroke, tudi sestrična ima ameriškega kokra-samičko in tudi ona je zelo, zelo prijazna do otrok. Je pa seveda veliko odvisno od socializacije psa v mladosti, in ne od same pasme. Če mladiček nima stika z otroki, je skoraj vedno nekoliko "nepotrpežljiv z njimi".

To je le moje razmišljanje in ugotovitve.

LP! Januša



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #96 : 03 Februar 2006, 15:15:48
lanabela itak...ampak vsaj jaz sem vedno sama poiskala informacije o pasmah, ki sem si jih nato tudi omislila in nikoli nisem nekoga "pooblastila", da v mojem imenu sprašuje kaj o pasmi, ki sem jo hotela imeti :P

jaz pa rajši prašam še koga, če ima kakšen predlog, ker se ne bom kar nekam zaletela in kupila psa samo, da ga bom imela!

ja saj imam že tako kar ozek izbor. finski laponski pes mi je najbolj všeč, ampak ko pa ne vem kje naj ga dobim. potem pa še šetlandski ovčar pa schipperke (upam da je prav napisano), pomeranec, mogoče zlati prinešalec, pa bernski planšarski pes...
s špici imam pa že izkušnje, ga ima moja sestrična, ampak ji moram pomagat in sem se spoznala z nego, značajem...

bila bi vesela, če bi mi pomagali s konkretnimi primeri ;) ;) ;)

lp :)

Zala & Ares


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #97 : 03 Februar 2006, 15:45:51
Jaz imam svojo neproblematično pasmo! In seveda je to novofundlandec!  :P
Njufka bi priporočila prav vsakomur, ki še nima izkušenj z vzgojo psa, kajti v najslabšem primeru lahko dobiš trmoglavca, ki bo delal malce po svoji glavi in ko se bo njemu zahotelo, kakršen koli strah pred hiperaktivnostjo, tečnostjo, napadalnostjo itd. pa je skorajda izključen. Seveda priznam, kot vsi psi znajo tudi njufi dominirati in se postavljati tja, kjer jim ni mesto, ampak kljub temu imajo toliko mehek karakter in v svojem dominiranju niso ravno ne vem kako prepričljivi oz. samozavestni, zato jih z lahkoto obvlada tudi neizkušen človek. Otroke zelo dobro tolerirajo, če ne celo obožujejo. Če njufu kdo teži, se rajši sam umakne, kot, da bi šavsnil. Sploh pa ne brez jasnega in vidnega opozorila! Bog ne daj, njufi, ki to naredi, zame karakterno ni pravi njufi. Kar se gibanja tiče, se "neizkušenemu" lastniku ne bo treba ravno pretegnit, da bo njegov pes zlaufan in zadovoljen.
Edini problem je (mogoče) dolga dlaka, ampak na to se hitro navadiš, glede na to, da je karakterno njufi krasen pes. Za dolgo dlako si vzameš čas nekajkrat na teden (ali pa tudi samo enkrat, če ti več ne znese) in skoraj ne more bit problema.
Seveda potem tu obstajajo zdravstevi problemi in še kakšen nasvet glede dlake bodočemu lastniku ne bi bil odveč, ampak to sodi že na kakšno drugo, višjo stopnjo odločanja za psa (konkretno njufa).
Nas je kar nekaj, ki smo si za prvega psa omislili njufka, pa smo se vsi zmozgali skozi.

Pa še to bi mogoče navedla, ljudje, ki hočejo pri vzgoji psa izziv (bodisi v obliki močnega in dominantnega značaja bodisi v obliki velikih potreb po gibanju ali zaposlenosti), se po mojem mnenju ne bodo odločili za njufa. Zato je njuf zame en čisto soliden pes za začetnika.

Tko, to je moj čisto konkreten odgovor, kaj je zame "neproblematična" pasma.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #98 : 03 Februar 2006, 19:42:47
NO ja v najslabšem primeru res lahko dobiš trmoglavca ampak ne tako malega ampak precej velikega, ki lahko postane tudi neobvladljiv. Res pa da po vsej verjetnosti ne bo problemov z agresivnostjo. Brez opozorila...Neon ni pravi njuf. V Šada je nazjal brez opozorila, ko skakal po njem. V ljubljani se je iz naveličanosti in utrujenosti zagnal v dva psa. No ja za agresivnost tega ne bom štela, ker sem se 10min kasneje brez problema z njim sprehajala med folkom in psi, kasneje pa je v rokah prijateljev sedel ali ležal na tleh kljub zaganjanju drugih psov. Njufi je lahko pes za začetnika. Ampak rabi pa nekaj vzgoje. OK res kot je rekla sara najslabši primer neobladljivost, ki je povsem OK če psa ne voziš okol in je tvoj kavč pes. Za kam it se mu pa splača v glavo vbit da naj uboga vsaj osnovne komande. Za začetnika je pa še vedno loh vsak pes...sam za popolnga začetnika ki ni niti povohal nobene knjige za moje pojme psa ni.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #99 : 03 Februar 2006, 21:03:34
Ja, se strinjam. To pa, da vsak pes rabi vzgojo, se mi niti ni zdelo vredno pisat, ker je že logično in normalno in poleg vsega najbolj pogosta pasja informacija na vseh pasjih straneh in knjigah.

Kar se pa Neona tiče, za moje pojme to ni blo brez opozorila. Pri primeru Šado-Neon, vemo, kdo je bil kriv - moja zgaga, ki takooo rada naskakuje.  >:(  ::)  V bistvu, če mene vprašaš, je bilo tisto Neonovo rentačenje neke vrste opozorilo. Če bi hotel Šadota fentat, bi ga brez problema takoj zagrabil in ne bi samo skočil nanj in zarentačil. :o
Pri tistem v Ljubljani si pa že sama zapisala. Malo je bil nervozen, cel dan v gužvi, milijarda vonjav in glasov...še vsega vajenmu človeku to zraste čez glavo, kaj šele psu. No sej potem se je pa pomiril in je bil pravi angelček.  :-*  ;D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #100 : 04 Februar 2006, 15:08:04
jaz bi bodočega lastnika njuifija najprej opozorila na to, da se njufiji skrajno radi potepajo, če jim damo priložnost. Jim pa tega ni težko preprečiti, če se samo malce potrudiš.
Njufija nimam, imam pa zelo lepe spomine na njufije, ki so se potepali po naši ulici in so mi bili v tolažbo tistih nekaj let, ko smo bili brez lastnega psa. Bili so najboljši prijatelji nas, otrok, žal pa so tudi vsi po vrsti mnogo prezgodaj nesrečno končali.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #101 : 06 Februar 2006, 09:26:49
Zala, kaj pa švedski lapphund? V Sloveniji je vzrediteljica.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #102 : 06 Februar 2006, 18:32:16
oh ja, nanj mislim kar veliko, pa na finskega tudi. samo finski je baje najbližje v Švici...

Zala & Ares


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #103 : 10 Februar 2006, 22:39:26
Ja mam tud s potepuštvom izkušnje. Ne z mojim malčkom - je pravi domoljubec na mojo velko srečo. Sam zadne case mu gre mal po glavi na sosedov travnik hodit. Ampak sam mal odtisnt sapce pa domov  ::) Ga morm vseen odvadit. Zakaj potepanje ? RADOVEDNOST! Sam da loh vse prešnofajo, imajo dovolj pozrnosti svojega človeka pa so srečni... Jaz sem po enem tednu iz nemčije...ma me je Neon skor pojedu pol k se je pa ornk pocartal pa začel užaljenga delat.  ::) ::) :-[ :-[ Brihta pasja vse ve kdaj je trebva kako faco narest  >:( >:( ;D :D :D ;) :)

No po kamniku se pa šeta njufko. Lep sam neurejen in je oh ti groza v lasti nekoga ki dela na veterini.  >:( >:( >:( Zgled pa tak >:( >:( :( :'( :'( :-\ :-\ :-X :-X

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #104 : 07 April 2006, 10:14:25
vsi psi so problematični.
Nekoliko lažje gre s tistimi na baterije, če jim le te odstranimo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 01 December 2006, 22:36:38
ojla ! a mi lahko kdo pove kako se naredi nova tema :-[ :-[ :-[(js sm nova tle) ::) 


hvala že vnaprej za odgovore



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #106 : 01 December 2006, 22:54:26
ojla ! a mi lahko kdo pove kako se naredi nova tema :-[ :-[ :-[(js sm nova tle) ::) 


hvala že vnaprej za odgovore

Preberi tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=34.msg82972#msg82972
in tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=504.msg32747#msg32747

Lp nina



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #107 : 31 December 2006, 23:35:54
Lej Meta jst se ne mislim prepirat :).

Sam za koker španjela in pudla (in take,ki imajo dolgo dlako) ::)..to ni pasma za začetnike :-\...

Za tadva sem prepričan..,ker kokra imam doma ...pudelj pa je podobno(veliko dlake,krtačenje...) ::)





lp Jure

Hej!
S tem, da koker ni primeren pes za začetnike, se nikakor ne strinjam! Vsi priporočajo kokre za začetnike!
Bono je moj prvi pes(oči je imel prej NO ;)), in mu je čisto fajn pri nas... ::) ::) ::)
In nega sploh ni tako zahtevna, kot si rekel ti... ::) ::) ::)
No ja, res pa je, da je razlika med angleškim in ameriškim kokrom... Verjetno si imel bolj v mislih tega... ;) ;) ;)
Pri Bonotu je v bistvu najbolj treba paziti na ušesa, dlako je dovolj, da razčešemo enkrat na dva dni!

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #108 : 01 Januar 2007, 11:59:51
Pri sosedih imajo tudi kokra za prvega psa in bog ne daj da ga srečaš. če je sam ali pa če ima koga zraven je isto. pes je agresiven do ljudi in sploh psov ni važno pes, psica. enostavno ga ne morejo krotit. zdaj so se odločili, da ga bodo prodali in vzeli drugega psa. in ker so jim zelo priporočali zp so hoteli imeti zdaj zp-ja, dokler zato nisem jaz slišala in jim malo stvar razložila.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #109 : 01 Januar 2007, 17:39:34
Pri sosedih imajo tudi kokra za prvega psa in bog ne daj da ga srečaš. če je sam ali pa če ima koga zraven je isto. pes je agresiven do ljudi in sploh psov ni važno pes, psica. enostavno ga ne morejo krotit. zdaj so se odločili, da ga bodo prodali in vzeli drugega psa. in ker so jim zelo priporočali zp so hoteli imeti zdaj zp-ja, dokler zato nisem jaz slišala in jim malo stvar razložila.

lp
Hej!
Aja, sej možno... Ampak, nam so vsi govorili, kako ga lahko vzgajaš,itd...

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #110 : 01 Januar 2007, 18:22:45
Pri sosedih imajo tudi kokra za prvega psa in bog ne daj da ga srečaš. če je sam ali pa če ima koga zraven je isto. pes je agresiven do ljudi in sploh psov ni važno pes, psica. enostavno ga ne morejo krotit. zdaj so se odločili, da ga bodo prodali in vzeli drugega psa. in ker so jim zelo priporočali zp so hoteli imeti zdaj zp-ja, dokler zato nisem jaz slišala in jim malo stvar razložila.

lp
kakor se meni zdi ni dobro socializiran!!1 :-\


drugače se pa meni primeren pes za začetnike zdi zlati prinašalec(lahko učljiv,primeren za otroke,primeren tudi za blok pa še kaj bi se našlo!)

lp,tjaša



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #111 : 01 Januar 2007, 18:51:32
Jaz pa menim, da je lahko pasma še tako nezahtevna in mila - prijazna, so posamezniki, ki so bolj dominantni in je potrebno z njimi še več oziroma še bolj dosledno delati....

Vsak pes je lahko agresiven, karakterno, gensko ali pa ga uničijo lastniki z nepravilno vzgojo in z pomanjkanjem socializiranosti, ampak po mojem mnenju prevladujejo napake lastnikov - ni pa nujno.

Vsak se mora sam pri sebi poglobiti in razčistiti katero pasmo bi imel in pa, če sploh ima pogoje za določeno pasmo ali na splošno za psa.

Moramo se tudi zavedati, da nekateri, ko se odločijo za psa, razmišljajo samo o mladičku, kako je luškan in tako naprej.... ampak zavedati se moramo, da s tem mladičkom pride veliko dela, vzgajanja le tega in neprespanih noči in vsega kar spada zraven. Zato se moramo pred nakupom psa zares vprašati ali smo sposobni psa vzgojiti v socializiranega in okolici prijaznega psa, ter ali imamo dovolj časa in potrpljenja za njega.

Mislim pa, da bi moral vsak ki si želi imeti psa, imeti psa, ki mu je resnično všeč in za katerega ima pogoje - ti dve poglavitveni stvari je treba nekako združiti in narediti kompromise glede tega in za vsakega se bo našel kosmatinček, ki mu bo prinesel ogromno veselja in ljubezni, če se bo lastnik le ukvarjal z njim, kot je treba.

In pa o vsaki pasmi, ki si jo kdo želi se mora dobro o njej pozanimati in poučiti... in glede tega tudi ugotoviti, če bo pripadniku te pasme vsaj v okvirnem pogledu kos.
Mislim pa, da ni pasme točno določene za začetnike... ker vsak je enkrat lastnik psa začetnik - pa nismo vsi začeli z isto pasmo - kajne... ;).
Zato naj si vsak sam pri sebi izbere pasmo, ki mu odgovarja in kateri pasmi bo sam odgovarjal kot lastnik.

Lp, Tina

+1



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #112 : 01 Januar 2007, 18:59:00
taj točno tako.

drugače se pa meni primeren pes za začetnike zdi zlati prinašalec(lahko učljiv,primeren za otroke,primeren tudi za blok pa še kaj bi se našlo!)
nekaj strani nazaj, če se še spomnim smo o tem pisali.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #113 : 04 Januar 2007, 18:51:40
ZP - primarno lovski pes. Še vedno ima marsikateri predstavnik pasme lovski nagon ki ga je treba krotiti  ::)

Tyashy ne verjemi opisom v knjigah pač pa lastnikom psov in njihovim izkušnjam. Sploh tisitm ki so že imeli več psov in/ali vsaj spremljajo sceno neke pasme in poznajo predstavnike.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 04 Januar 2007, 19:42:06
Ko se nekdo odloči imeti psa, mora vzeti v zakup tudi to, da se lahko kaj "sfiži" in ne bo vse tako, kot piše v knjigah. Moja pudljica npr. je bila blazno pametna, še bolj učljiva in zahtevna in predvsem zelo dominantna. Škotski ovčar je bil do amena trmast, hkrati občutljiv in zamerljiv, če ni bil zunaj z mano, tudi velik potepuh. Mešanec s terierjem... hm, nemogoč, histeričen, hiperaktiven, zna biti popadljiv, se pravi, je treba nanj pazit 1000% in ga ni varno nikjer spuščat (močan lovski nagon). Še najmanj problemov je s pitbulko, ki se je očitno odločila, da jo lahko vsak pes manjši od nje pretepa, ona pa se zadovolji z "na smrt nevarnim lizanjem" ljudi. Univerzalnega recepta ni!
Aja, nega. Pudelj - redno česanje in striženje (doma ali kje drugje), nikjer odvečnih dlak.
Škot - kupčki dlak ob "misenju", ki jih primeš in odneseš v smeti in jih ni več.
Mešanec s terierjem - resasta dlaka - dlake ob misenju povsod, še kar lahko odstraniti.
Pitbulka - kratke trše dlake - se jih ne znebiš za nič na svetu.
Pol pa bodi pameten...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #115 : 27 Januar 2007, 13:03:52
Pasma za začetnika? Mislim da ni take pasme. Odvisno je od tvojega karakterja in kako se s pasmo in seveda posameznim kužkom ujameš. Mogoče bo začetnik bolje vzgojih zahtevno pasmo recimo kakega molosoida, kot pa nekdo, ki že ima izkunje z drugo pasmo.

Jaz še nisem imela "svojega pravega" psa. Mislim, da bi ga vzgajala in zanj 100% skrbela. Pa si zelo želim samojeda, vsi a mi govorijo (tisti ki se na pse ne spoznajo  da je to trmast, neposlušen pes...ja seveda je lahko tak.Amapk če našega dominantnega dalmatica kolikor toliko obvladam...Očarala me je sosedova psička.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #116 : 24 Februar 2007, 19:35:21
Bi bil za začetnika primeren BEAGLE ali (ANGLEŠKI)KOKER ŠPANJEL?
Če ne,mi lahko svetujete?
Iščemo majhnega psa,ki bo živel v stanovanju,in ga ne bomo rabili vozitik pasjemu frizerju!(prosim ne naštevajte terierjev)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #117 : 24 Februar 2007, 19:46:14
Beagle in koker španjel imata pomoje preveč lovskega nagona.

Ti je mogoče všeč kakšen kuža iz 9 FCI skupine? Tam so bolj družni psi.
Tukajle je seznam vseh pasem v tej skupini http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1626.msg57086#msg57086

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #118 : 24 Februar 2007, 19:53:15
Saj na te sem mislila!Katero priporočate? ???



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #119 : 24 Februar 2007, 20:05:17
Tam mi je všeč papilonec,vešča(?),cavalier king chares spaniel,...ampak raje bi bolj nezahtevnega!