Delna neješčnost, bruhanje in apatija

scythe · 10701

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
: 25 Januar 2006, 20:21:24
Ker tale Astorjev problem vsebuje toliko stvari, da se ne znajdem več, odpiram novo temo. Če spada kam drugam - potem prosim moderatorji prestavite Sama žal nisem našla primerne teme.

Jutri sicer pokličem veterinarsko kliniko, vendar vas vseeno lahko prej vprašam.

Astor že 2 dni odklanja hrano oz. od svojega obroka poje samo pest briketov, ostalo pusti. Ko sem včeraj zjutraj videla, da ni pojedel cele večerje, niti celega zajtrka, sem mu popoldne naredila doma kuhan obrok (riž, makaroni, popečena piščančja koža, korenje), ki ga je zmlatil v sekundi. Vendar večerje spet ni hotel jesti oz. je pojedel samo pol (briketi+jogurt). Ponoči je 3x bruhal in je izbruhal celoten popoldanski obrok in kar je pojedel od večernega. Zato sem ga dala na 24urni post. Na današnjem sprehodu je bil nenavadno miren - običajno leta naokoli kot zmešan, danes je bolj hodil oz. se sprehajal. Pije normalno. Danes je kakal zelo mehek kakec, ki je že mejil na drisko (kar se mi je zdelo normalno, glede na  to, da ni jedel nič konkretnega). Sedaj se je končal post in sem mu ponudila brikete. Spet jih je pojedel samo 1 pest in ostalo pustil. Z izjemo, da je postal malce živahnejši (vendar ne popolnoma).
Sem naredila napako in bi mu morala ponuditi dietno hrano?

Očitno je, da je nekaj narobe, vendar ne vem kaj....  :-\ In do jutri, ko pokličem na kliniko, je še dolgo....


Lp,
M

+1točka


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #1 : 25 Januar 2006, 20:44:24
Aja pa še to: vročine nima (oz. jo ima 38,1 - ampak kolikor vem je to normalna temperatura).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 25 Januar 2006, 20:59:04
Mi smo imeli kakšni dve leti nazaj z Smartom enak problem. Lahko je bil odvezan pa je hodil tik ob meni čisto počasi, kot da ima 100 let, nasplošni ni bil za nikamor. Prav tako je bil enak problem z hrano. Pri vetu. pa je po stalni praksi pokasiral antibiotike brez prave diagnoze, ne vedo kaj mu je, to je bil odgovor. Res pa je bilo potem po antibiotikih bolje.

Veliko sreče, pa poročaj, kaj vama bodo rekli.

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 25 Januar 2006, 21:09:39
Podobno je bilo pri Indiju.

Odklanjal je hrano. Jedel je samo iz roke pa to še samo kakšno pest briketkov. Pil je pa tudi zelo zelo malo. Včasih malo mlekca. Skupaj cel dan ni nič pil, čeprav je imel skoz na razpolago vodo. Brikete je imel skoz v skodelici pa se jih ni niti dotaknil. Ko sem mu ponudila riž ni jedel. Ko sem mu ga dala z roko pa je pojedel. Gibal se ni oz. je skoz sedel ali ležal. Ko sem mu ponudila brikete se je vsedel in malo jedel nato pa je kar "paledel" v prostor in jedel leže.  :-\ :'(

Sreča ni bilo hujšega, čeprav smo počakali en dan. Nato nas je že res začelo skrbeti oz. mene (v šoli sem skor jokala, ker me je skrbelo kako je z Indijem doma). Ko sem prišla iz šole ni pokazal navdušenja. Mirno je spal v koči, ko sem ga poklicala se ni oglasil. Ko sem prišla k boksu je vstal in lečpo počasi odkorakal k stopnicam. Največji šok zame, saj ponavadi kar odleti tja in čaka name.  :'( Večino dneva sem preživela z njim v kleti. Vedno bolj bogi se mi je zdel. On pa je samo sedel in mi deval tačko. Mislila sem, da ga boli tačka. Vse sem mu pregledala ampak ni bilo nič. Potem pa smo klicali veterinarja. Rekel je, da je možno, da ima vnete ledvice (ker so psi pač v boksu in če ne ležijo v hiški ležijo na betonu - kar je pri Indiju možno, čeprav ima po enem delu boksa deske).

Ko pa je prišel k nam mu je najprej zmeril vročino .. šok .. 40°C (dosti več kot Astor .. temperatura je ponavadi med 38, 5-39 - vsaj zdi se mi tako). Pretipal ga je celega. NIČ. Nato pa je pogledal najprej levo uho .. NIČ, nato desno uho kjer je imel nekaj povečano. In verjetno ga je uho bolelo in je zaradi tega odklanjal hrano in se ni gibal. Dobil je 2 injekciji, bivacyn smo imeli sami in pa še Chloramfenikol (Ninci sm si zapomnla-mogoč ni prav napisano) od prej za vnete oči.

Zdaj pa je Indi že dosti dosti boljši oz. že normalen, samo verjetno ga še malo uho boli, saj ga še zmeraj odmika ko ga malo božamo. Mogoče samo zaradi strahu, da bo dobil kapljice .. kar pa naravnost sovraži.


Lp, Nastja

P.S. mogoče ni to to ampak vseeno želim da bi bil Astor čimprej "zdrav" oz. da ne bi več odklanjal hrane. Pa čimprej pokličite ali obiščite veterinarja.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 25 Januar 2006, 21:57:23
Pri nas ni tako hudo...pa tudi vzrok vem. Blazna neješčost, tuljenje, povečana želja po cartanju, neveselje do laufanja (če ni njegove drage)

Slednja pa je tudi vzrok k vsemu. No ja ravno zdajle mi mali bošček zavija v kleti da se mi srce para.  :'(  :(  ::) Res je prov revež. Edini razlog da komaj čakam da se zadeva zaključi  :-\

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 25 Januar 2006, 22:01:12
ah .. Indi pa je čisto zadovoljen s kletjo, le da je radiator ugasnjen  :D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 25 Januar 2006, 22:16:56
Mogoče je v tem času kak virus,samo dvomim,ker je tako mraz.Namreč Rina je že včeraj ves dan driskala,danes ni pojedla nič(hrano izpljune ven) čeprav je zvečer pojedla nekaj riža.Je pa vseeno živahna,sicer ne tako kot ponavadi ampak je. Dobila je linex in če bo jutri še driskala bo imela celodnevni post(boga revčka bo lačna ::) ;D -hec)

LP,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #7 : 25 Januar 2006, 22:44:29
Pri Astorju apatija ni tako huda, kajti ko ga pokličeš z veseljem priteče do tebe (trenutno ga imamo zaradi mraza že 2 dni v hiši). Na sprehodu na povodcu ne vleče (velika razlika s prejšnjimi dnevi!). Ko je spuščen pa ne dirja naokoli kot običajno (drugače res 100 na uro dirja), ampak se bolj šeta naokoli, včasih malo teče, 1x je celo orng zdirjal... v glavnem - to niso stvari, ki so mu podobne. Na domačem dvorišču je še vedno normalno navdušen nad svojimi igračami - edina razlika je, da se je prej z njimi ganjal gor in dol ter skakal naokoli, sedaj pa si jo zatlači v gobec, naredi 1 krog in se butne na tla.

Prejle je bil na sprehodu in je bil že malo bolj živahen - zelo veliko ovohaval, si privoščil malo potepa izven nadzora, poskušal požreti (nekajkrat uspešno) vsako stvar, ki jo je lahko dal v gobec (sklepam, da to nakazuje na lakoto?). Doma je nato pojedel še 1 pest briketov, ki so mu ostali od večerje. Sedaj sem mu na preostali ostanek briketov dala tune in malo riža - je zmlatil vse skupaj v sekundi.

In sedaj ne vem - ali imam doma bolnega psa ali samo zelo izbirčnega psa (po tanovem)  >:(

Če ponoči ne bo izbruhal zadnjega obroka, potem sklepam, da smo po tanovem zelo izbirčni in ne jemo več briketov.  >:( V tem primeru bom sicer vesela, da je zdrav, ampak z blazno naježenimi lasmi, ker imam doma zalogo - 30kg briketov.  ::)

Če pa se bo bruhanje ponovilo, potem jutri pokličemo in najbrž tudi obiščemo veterinarja.  :-\

Aja - pa še nekaj. Ko takole razmišljam, sem pomislila na veliko "diagnoz" - med drugim zapacan želodec (od vseh traparij, ki jih je že požrl), kakšen virus ali celo trebušno gripo (čeprav ne vem, če jo psi sploh lahko imajo...  :-[ ). Lahko pri tem kakšno vlogo igra ogromno žretje snega, ki si ga je privoščil to zimo?  :(

Aja, kakal pa od dopoldanskega sprehoda ni več - kar se mi zdi normalno glede na skoraj zanemarljivo količino zaužite hrane.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #8 : 25 Januar 2006, 23:19:53
Hm...Neon si je včasih kar tako za foro privoščil kak dan neješčosti in poležavanja. Samo brez bruhanja in driskanja. Tako hudo kot je zdele ni blo še nkol ampak saj sem rekla...mamo razlog. Njegovae drage ni v bližini.

Nastja nihče ni rekel da mu klet ne odgovarja. 10000x bolj kot pesjak niti ga v tem mrazu ne pustim zunaj. Tuli zaradi svoje punce, ki ga vsak dan obišče za tiste par urc pol pa spoka. Na srečo samo še jutr pol pa zdravimo njegovo zlomljeno srce ker je ne bo več blizu,  ;)  ;D  :o ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 26 Januar 2006, 06:44:04
Aja Neyka, sem mislila, ker bi rad bil zunaj .. pomota  :-[

Ko Indi ni nič jedel oz. ko je bil bolan ni driskal .. samo jedel ni, se gibal ..  :( sreča je zdaj že bolje  ;D :D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #10 : 26 Januar 2006, 07:20:12
Rina danes zjutraj spet ni jedla.Zdi se mi bolj mirna,a ponoči ni driskala.Zunaj pa nisme nič vidla,ker je tema..moram potem pogledat.Res ne vem kaj bi to lahko bilo.Da je izbirčna to skoraj ne verjamem,ker poje vse kar ji pade pod nos.Ali pa ji ta hrana ne paše...čeprav jo je že najman 14 dni jedla brez problema :-\ ???

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #11 : 26 Januar 2006, 07:41:34
Tudi Atos zadnje čase ne zmaže briketov več s takim navdušenjem, kot jih je včasih. Drugače je popolnoma normalen, žiivahen, crkljiv, na sprehodu dirja.. Zjutraj je pojedel le tri četrtine merice, zvečer sicer vse, ampak zato, ker je imel malo konzerve umešane. Sem se sprijaznila, da pač briketi verrjetno ne gredo več tako v slast- malo je ratal izbirčen ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 26 Januar 2006, 09:04:27
Meni pa se ni zdi tako sprejemljivo, da Astorju briketi ne dišijo več tako. Sploh, ker je ta sprememba kar čez noč.  >:( In predvsem ker je povezana z bolj mirnim obnašanjem drugače hiperaktivnega psa.

Moram pa povedati, da danes ponoči nismo bruhali, vendar zajtrka spet nismo pojedli celega. Bomo videli kaj bo na sprehodu....  :-\


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 26 Januar 2006, 10:23:41
Naša psička zadnje dni tudi skoraj nič ne je briketov, se pa goni. Ker je drugače čisto normalno živahna, smo neješčnost pripisali gonitvi. Upam, da se ne motimo. Možno, da je postala tudi izbirčna, ker kaj drugega bi zmazala takoj.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #14 : 26 Januar 2006, 10:48:59
No za Astorja je sigurno, da ga ne muči ljubezen.  ::) Vsaj en vzrok izločen....   :-[

Drugače pa ugotavljam, da bi pojedel vse - vse kar niso briketi.  >:( In mi ni jasno kako je lahko postal čez noč tako izbirčen!  >:( Sploh pa mi ni všeč to, ker imam 2 žaklja briketov na zalogi.....  :'(

No kakor sem rekla, bomo videli kakšen bo danes na sprehodu (čakam, da se zunaj otopli  :-[ ). Upajmo na najboljše...


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #15 : 26 Januar 2006, 11:08:18
Mojca, pri meni je enako. Vse drugo bi požrl, briketi gredo pa malo težje po grlu. ;) In pravtako se je to zgodilo čez noč. Je pa drugače čisto normalen.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 26 Januar 2006, 12:48:08
Scythe: Take neješčnosti z občasnimi bruhanjem in drisko imajo lahko tisoč vzrokov. Če bi imel pes pri tem še vročino, bi šlo skoraj zanesljivo za infekcijo in bi morala k veterinarju takoj. Kadar pa ni vročine in pes ni preveč potrt, lahko malo počakaš kaj bo. najprej mu privoščiš enodnevni post (kar je tvoj že prestal) potem pa ne greš takoj nazaj na brikete ampak mu daješ kuhano dietno hrano  - začneš lahko s juho z piščancem in korenčkom, s tem da prvi dan dobi skoraj samo juho, naslednji dan pa dodaš še spasirano piščančje meso in korenje, naslednji dan lahko, če je vse v redu temu dodaš še malo riža in tako lepo počasi prehajaš na normalno hrano. Brikete lahko dodaš šele ko je pes čisto v redu in to postopoma. Namesto piščanca lahko vzameš tudi ribo. Lahko dobi tudi jogurt, če ga mara, lahko dodaš laneno sluz, ki še zlasti pomaga, če se psu po črevih packa kaj neužitnega. Pri tem bi moral biti pes po enem tednu, mogoče največ 10 dneh povsem v redu. Če ni, se po njem packa kaj bolj zoprnega in ker so simptomi nejasni, je ponavadi treba vsaj pregledati kri, torej narediti pošten pregled in se ne zadovoljiti z injekcijo antibiotika "za vsak slučaj, potem bomo pa že videli kaj bo".

+1točka


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #17 : 26 Januar 2006, 13:29:12
Lanabela: sedaj sem že naredila napako, da sem mu po postu dala brikete.  :-\ Lahko enostavno prešaltam na dietno hrano, kljub tej napaki?

Drugače pa smo danes na sprehodu že šprintali, kopali luknje, bili malo neubogljivi, malo vlekli povodec...etc. Skoraj je bil že pravi Astor. Tudi kakal je 2x (normalen kakec). Ko sva prišla domov pa je pojedel ostanek zadnjega obroka. Ponovno sem mu izmerila  temperaturo in nima vročine. Danes ponoči pa ni več bruhal (mogoče mu prejšnji večer ni ustrezal jogurt - čeprav običajno zaradi jogurta nima prebavnih težav).

Razmišljala sem tudi, da je mogoče na njegovo vedenje vplivalo to, da je zadnji teden večino časa notri (zunaj je bil samo čez noči in za sprehode), zadnje 2 dni pa je notri tudi ponoči. Torej je skoraj ves čas z nami. Sicer ne vem kako - ampak ali je mogoče, da se je zaradi tega umiril?  ???

Glede na današnje izboljšanje še ne bova šla h veterinarju, ampak bom poizkusila z dietno hrano.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 26 Januar 2006, 13:45:06
Ena od možnih variant za take znake je tudi erlihioza (tako se je obnašala tudi Bučka). Svetujem vam, da izključite to možnost s testom (pa ne hitrim). Res pa je vzrokov lahko več, to je le eden od možnih, ki bi se ga splačalo prečrtati.

LP, Maša

+1 točka



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #19 : 26 Januar 2006, 14:26:35
Ena od možnih variant za take znake je tudi erlihioza (tako se je obnašala tudi Bučka). Svetujem vam, da izključite to možnost s testom (pa ne hitrim). Res pa je vzrokov lahko več, to je le eden od možnih, ki bi se ga splačalo prečrtati.

LP, Maša
Misliš,da je lahko tako? Nevem,ker se mi zdi da nas mal izkorišča...vso drugo hrano bi pojedla samo briketov ne.Danes jo še pustimo brez(bo imela na voljo,če bo hotela),jutri bomo pa videli.Sigurno gremo na preglet krvi,ker imam to doma obljubljeno že nekaj časa. Drugače je pa normalno živahna,danes šiba gor dol...le kakca še nismo našli,mogoče bo na sprehodu.. ???

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #20 : 26 Januar 2006, 14:34:47
Indi je tudi hotel vse drugo pojest .. za igračke se ni menil, letal ni  :-\



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 26 Januar 2006, 14:36:46
To je definitivno lahko tako, saj smo to dali skozi. Ne pravim pa, da je. Če boste že jemali kri ni nič narobe, če boste dali še tole testirat. Saj verjetno ni, pa si boste potem mislili, da ste stran vrgli 6 jurjev, ampak po drugi strani... S to boleznijo smo se na žalost srečali in lahko povem, da so znaki tako različni in potuhnjeni, da se velikokrat zdravi raznorazne reči in to čisto brez učinka, samo na škodo psu. Oglasila sem se pa zato, ker opisuješ pač zelo podobne znake, kot sem jih eno obdobje opažala pri Bučki. Če se ob takih znakih pojavlja še kakšno vnetje (npr. uho) pa bi sploh testirala.

LP, Maša



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #22 : 26 Januar 2006, 14:39:21
Pri nas ni problem denar,lahko jaz plačam,če moji nebi hotli.Samo oni si 'vbijejo' v glavo,da itak ni ker je normalna..pa sem jim zadnjič razložila,da je to zelo zahrbtna bolezen..pa so se takoj premislili in ob prvi priliki gremo dat kri na pregled.

Malo off topic ;)

LP

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 27 Januar 2006, 14:14:51
Če zdaj normalno je brikete in ni nič narobe ne vidim vzroka, zakaj bi šli nazaj na dijeto. Lahko pa greš, škodilo mu ne bo. Jaz se zaradi ene take epizode z bruhanjem in drisko ne bi prav nič sekirala. če pa bi se zadeva ponovila, bi šla v postavljanje točne diagnoze - kar pa bi seveda pomenilo kar znatne stroške.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #24 : 27 Januar 2006, 17:00:42
Ker ne vem komu si odgovarjala v zadnjem postu Lanabela (je pač tako naneslo, da sva obe z Rinchy govorile o podobnih problemih  :-[ ), bom kar odgovorila (četudi ni mogoče namenjeno meni).

Torej Astorju sem po 24urnem postu dala ponovno brikete. In mu niso dišali. Zato sem upoštevala tvoj nasvet in šla raje na dietno hrano (kar bi morala že sprva - ampak ok, na napakah se učimo). Prvi obrok "dietne kuhane hrane" je dobil včeraj zvečer, danes zjutraj drugega.
In danes na sprehodu je bil že čisto pravi Astor - šprintanje gor in dol, neposlušnost, preganjanje navideznih pošati med koruzo, vlečenje povodca... V glavnem vse traparije, ki jih želim odpraviti, so spet tu!  :o Na moje veselje seveda....  ::)
Z dietno hrano bova nadaljevala še nekaj dni, da počasi uvedem nazaj brikete. Upam, da jih bo jedel in upam, da sva tole "packarijo mešanih simptomov" spravila že skoraj čez.

Lanabela: 100x ti hvala za nasvete!  :-[


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 28 Januar 2006, 15:52:30
Me veseli da je bolje. Z dijeto raje nadaljuj kakšen dan preveč kot premalo. Brikete začni dodajati postopoma, jaz bi jih na začetku samo v majhnih količinah in namočene dodajala kuhani hrani. Pa pazi, če se bodo simptomi ponovili, pa čeprav v bolj blagi obliki, pojdi h kakšnemu resnemu veterinarju.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #26 : 28 Januar 2006, 16:11:42
Brikete začni dodajati postopoma, jaz bi jih na začetku samo v majhnih količinah in namočene dodajala kuhani hrani. Pa pazi, če se bodo simptomi ponovili, pa čeprav v bolj blagi obliki, pojdi h kakšnemu resnemu veterinarju.

Sem začela tako.... Je dobil najprej samo malo namočenih briketov. Potem malo več. Danes je dobil že malo namočenih + malo suhih briketov + dietna hrana. In je vse z veseljem zmazal in tudi hiperaktiven je še vedno. Bom pa res nadaljevala še kakšen dan ekstra..