Hraste na ušesih

isla · 19990

teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #30 : 17 Marec 2010, 12:49:59
Alma - tisto kar imaš zgoraj na linku ušesa zgledajo kar podobno ja. Samo pes nima nikjer drugje po telesu nič. Tudi name se ni nič preneslo v tem času.

Deteljica - meni je vet takrat dal Stronghold 15 kilsko dozo za 10 kilskega psa - razlike/učinka ni bilo nobene.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #31 : 17 Marec 2010, 12:54:41

Deteljica - meni je vet takrat dal Stronghold 15 kilsko dozo za 10 kilskega psa - razlike/učinka ni bilo nobene.
sej če ima glivice, bakterije ali kdo ve kaj  - potem strongohold seveda ne prime  ;).
Ker pa smo govorili o možnosti pršic, garij ipd pa je bila moja opazka,da na tovrstno golazen prijemlje sh- ampak je treba včasih dajat vsak mesec daljše obdobje.
Vsekakor se najbolj splača ugotovit z ostružkom in gojitvijo kaj sploh ima, stronghold pa nima kaj škodit  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 17 Marec 2010, 12:56:31
kaj pa pravi google:
There are several reasons that your dog might be scratching their ears. Below are some of the most common reasons given by various veterinarians:

1.Your dog might have to much earwax;
2.Your dog might have to much hair in their ears;
3.Your dog might have an infection;
4.Your dog might have fleas;
5.Your dog might have allergies;
6.Your dog might have extremely dry skin;
7.Your dog might have ear mites; or
8.Your dog might have polyps or thyroid disease.
If your dog does is scratching their ears, rest assured that there are steps you can take to help your furry friend overcome this ailment.

1.You might want to clean their ears with medication;
2.You might want to pin their ears up to air them out;
3.You might want to trim the hair from inside their ears;
4.You might want to put an Elizabethian Collar on them;
5.You might want to try giving them an anti-inflammatory;
6.You might want to put them on a special diet. finally,
7.You might want to put an ear drying fluid into your dog’s ears.
If none of the above remedies work then you should consult your vet to see what exactly might be causing the problem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #33 : 17 Marec 2010, 13:07:03
pa tole se zanimivo bere:
našteto razno +
Hormonal abnormalities.
......+
other causes:
There are variousrare heredity diseases that occour in different breads or lines and affect the ears. These incueds dermatomyositis in collies and shetland sheepdogs and prymary serborea in Shar Peis and west Highland white terriers. Squamous cell carcinomas,melanomas nad other tmors can be seen in the ears.

pa tole :
Dry air may be causing dry skin, so run a humidifier in the room she's in the most. For the moment, apply a thin film of Neosporin to the affected areas, and ask your vet if you can give her some Benadryl, to help with the itching.



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #34 : 17 Marec 2010, 13:27:55
http://www.ferarica.com/cms_view.asp?articleID=60
mogoče to?


Šuga so garije.

Dvojno ampulo strongholda je dobil. Drugače pa stronghold sigurno pomaga, vsaj pri ashu je ko je imel demodex.
Deteljica hvala za vse, bom še sama malo poguglala. Na živce, mi gre, da moraš k vetu pridet z končno diagnozo, ker drugače se njim sploh ne da razmišljat kaj bi še lahko bilo.  >:(



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #35 : 17 Marec 2010, 13:30:39

4.You might want to put an Elizabethian Collar on them;


Kaj pa je to?

Večino naštetega smo že probali in izključili, edino še dijeta in goišče mi ostane.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 17 Marec 2010, 13:35:24
Kaj pa je to?

Večino naštetega smo že probali in izključili, edino še dijeta in goišče mi ostane.

Tist satelit za okoli glave ;)

Pa vso srečo pri odkrivanju problema, meni je tudi padlo samo to na pamet da mogoče zadevi nista povezani, samo slučajno sovpadata.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #37 : 17 Marec 2010, 13:36:25
Kaj pa je to?

Večino naštetega smo že probali in izključili, edino še dijeta in goišče mi ostane.

Hec za tisti veliki plastični ovratnik. ;D



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #38 : 17 Marec 2010, 13:39:07
Aja to je to  :D. Ja očitno mu ga bom morala namontirat, ker je praskanje danes vedno bolj pogosto po vsej verjetnosti od kortikosteroidne kreme!
Ninci (farmacija), kako dolgo naj bi mu sploh mazala ušesa s tako kremo?
Vem da pri alergijah pri otrocih to predpisujejo ampak to naj bi blažilo srbenje, pri tej kremi, ki jo imam pa piše v stranskih učinkih da se lahko pojavi srbenje.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #39 : 17 Marec 2010, 13:47:10
Aja to je to  :D. Ja očitno mu ga bom morala namontirat, ker je praskanje danes vedno bolj pogosto po vsej verjetnosti od kortikosteroidne kreme!
Ninci (farmacija), kako dolgo naj bi mu sploh mazala ušesa s tako kremo?
Vem da pri alergijah pri otrocih to predpisujejo ampak to naj bi blažilo srbenje, pri tej kremi, ki jo imam pa piše v stranskih učinkih da se lahko pojavi srbenje.

Ponavadi se maže cca. 1 teden, ampak moraš res tenko mazat, čist po "gorenjsk"  :D, tanjša kožo za to lahko prekomerna uporaba pusti drugačne posledice.
Ja seveda lahko se na kremo pojavi alergijska reakcija, ki se izrazi tako kot precej alergij, s povečano srbečico. Če se praska full bolj kot se je preskal prej bi jaz prenahal z uporabo in šla do vet. ali ga vsaj klicala če je to normalno.
Katero kremo sta pa dobila?


Citiraj
Na živce, mi gre, da moraš k vetu pridet z končno diagnozo, ker drugače se njim sploh ne da razmišljat kaj bi še lahko bilo.

Žalostno ampak v nekaterih primerih žal resnično :-\






deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 17 Marec 2010, 14:02:52
če se po čemerkoli bolj praska, jaz tega ne bi uporabljala. Pa probaj še ovratnik in bepanten mazilo(za celjenje) preden greš v stroške. Enteden gor al pa dol itak ne bo bistveno spremenil zadeve.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 17 Marec 2010, 14:09:08
Čist ideja, kaj pa če bi te hraste umila z Plivasept šamponom, potem pa malo namazala z Bepanthen plus?




isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #42 : 17 Marec 2010, 16:56:52
Krema je Elocom. Ja mogoče bepanten plus ni slaba ideja. A Plivasept je nekakšen antihistaminik ali kaj?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 17 Marec 2010, 17:17:14
Jaz sem imela  eno tako situacijo kakšni dve leti nazaj. Zgodaj poleti..ko so se začela kopanja...in tudi kar na enkrat... sta se začela praskat..in ogulila sta si dlako. Najbolj izrazito je bilo po komolcih pa tudi po zadnjih nogah.

In isti sistem z veterinarjem... lučka, pa stronghold + neki antibiotiki.. plivasept  velik račun... nič boljše
Ponovno nazaj zopet pregled, še neke druge zadeve in nič boljše,.... psa pa že čisto zguljena in rdeče...in hrastasto na mestih.
In isto so mi rekli ... da ne vejo od česa bi to bilo)
In potem nisem več vedela kaj naj... sem šla v lekarno( slučajno po eno drugo stvar) in ker je imela lekarničarka še čas sva debatirali in je naneslo na pse...

In sem jih pripeljala, jih je pogledala... in  vprašala , če sta se slučajno v potoku kopala ( itak da sta se ::) ) ...
In mi je dala.... claritine s tablete...in  medicinski balzam za roke( podobna zadeva kot plivasept vendar mnogo ceneje - od ecolaba bela plastična 500ml steklenica z vijola belo nalepko)... in pa kremo bepanten plus
Vse brez recepta.... pa ne vem če sem dala tam 25 eur nekaj takega( vet. pa 170)
In se je začelo po dveh dneh celit..po claritin- s sta se pa nehala praskat ;)

Staknila sta pa nek ekcem v vodi...
Sicer potem kasneje  smo tisti vikend šli še na morje... in kot bi odrezal.... vse rešeno.

Se  mi je prav zamerila tista vet. ambulanta :-X...

moj primer.... :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #44 : 17 Marec 2010, 20:28:33
A niso claritin tablete na recept? No saj ni važno bom našla koga z alergijo na sonce  ;D A se slučajno spomniš kako si dozirala? Ash ma tam cca 21kg.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 17 Marec 2010, 20:35:29
A niso claritin tablete na recept? No saj ni važno bom našla koga z alergijo na sonce  ;D A se slučajno spomniš kako si dozirala? Ash ma tam cca 21kg.

Claritin S dobiš brez recepta. Je pa notri 10tablet, doza pa enaka kot v tistih na recept ;) Bi pa to sigurno moralo srbečico odpravit, vprašanje samo če boš rešila problem dolgoročno ali samo za časa jemanja tablet. Odvisno s čim je povezano :-\ Doziraš kot za otroka, 1/2 do 1tableto, več kot 1 tableto dnevno mu jaz na to kilažo sigurno ne bi dala. Moraš računat, da je tudi za odraslega človeka predpisano 1-2 tableti dnevno. 2 prvi dan ali dva, če gre za hudo reakcijo potem pa naprej po eno.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #46 : 17 Marec 2010, 20:47:57
Kako dolgo pa dajem?

Pa hvala vsem za pomoč in trud.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #47 : 17 Marec 2010, 20:58:18
ja doziraš tako kot za otroka moja sta tam 30 in 35 kil ... kot je ninci povedala.... so pa zato, da se ti pes ne praska.... ;) in da se imajo ranice mir celit.
Ker  samo trobenta, je zgolj zato, da se ne doseže .. trpi pa še vedno, če ga srbi :-\
 umivaš redno z antiseptikom, in mažeš z bepantenom , se začne tudi celiti...potem pa pač nehaš s  claritinom.... je pa claritine s 100% brez recepta ;).
Škodovat pa tudi ne more... vsaj našim dvema ni...

Dej vprašaj še v lekarni... vem da obstaja   zadeva v obliki morske kopeli.. ali se še celo imanuje morska kopel ( kot nek prašek- ki ga rastopiš v vodi )... pa makar še s tistim umivaj.
našim dvema je morje pozdravilo... res ne moreš verjet... ful, tudi dlaka je začela takoj rast nazaj.
Sem jih prav namenoma pustila ,da sta slana okrog bluzila( nisem spirala)

Pomoje ne more škodit no... kvečjemu pomaga lahko.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #48 : 18 Marec 2010, 17:15:50
No tkole tole zgleda:






teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #49 : 18 Marec 2010, 17:19:46
Uf zgleda hudo. Zdaj vidim da imava verjetno kar različno situacijo  :-\



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 18 Marec 2010, 20:20:09
Uf ni lepo. Na tole jaz elocoma ne bi dala :-\ Daj res probaj kar z bepanthen plus.

Claritin se daje "do izboljšanja" po navadi cca. 1 teden, če ne gre za sezonsko alergijo itd. seveda. 





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #51 : 18 Marec 2010, 20:55:03
isla, jaz bi samo nekaj pripomnila...ponavadi za take kožne zadeve radi dajejo injekcije s kortikosteroidi, previdno s tem.
Meni so tako nafilali bokserko zaradi alergij z injekcijami in to ji je najverjetneje tako zvišalo sladkor v krvi, da je pospešilo razvoj sive mrene.
Po dveh letih je skoraj popolnoma oslepela. :'(

To je mišljeno za te veterinarske kure, ki se jih radi poslužijo nekateri, tudi, če niso ziher za kaj sploh gre...
Izgleda pa kar grdo, revež Ash, čimprej zrihtajte. :-*



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 19 Marec 2010, 07:38:18
 Ja podobno izgleda kot je pri naših dveh... edino da naša dva še nista imela tako velikih hrast( ker sem jaz  takoj paniko zagnala, ko sta se začela praskat in je dlaka začela odpadat..-> beri dvakrat toliko je bilo treba pometat in sesat :-\)... drugače pa uno spodaj  vnetje in une pikice... zelo podobno.

naša dva sta se namakala v potoku, in to staknila... lekarničarka je takrat rekla ,da je podobno kot impetigo( pri ljudeh) bakterijska okužba...
zato mi je tudi dala claritin , da omili srbečico potem pa spiranje... (sicer ne vem kako je pri ljudeh- kura zdravljenja) ampak našima je pomagalo umivanje/ spiranje in potem morje)

razen če ga boš še k kakšnemu vetu peljala , da še enkrat pogleda.

Je pa res da je bilo potem pri nas po cca enem tednu ok.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #53 : 19 Marec 2010, 08:03:37
meni zgleda,kot da so poškodbe od praskanja- se pravi sekundarne.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #54 : 19 Marec 2010, 09:56:20
Sem pozabila pripomnit, da je slika zelooo povečana in mogoče zato zgleda še huje kot je v resnici.
Zadeva je ratala takšna oz slabša kot prej po kortikosteroidni kremi, pomoje mu je hraste "požrla"
Deteljica mogoče je res od praskanja, ampak ni mi jasno kaj naj bi ga v ušesu motilo saj ni ničesar videt, po mnenju dveh vetov ima uho lepo kot najbolj zdrav pes.
Danes grem po claritin, z bepantenom pa že mažem, ker ga imam doma. Spiram pa mu kar z fiziološko razstopino.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #55 : 19 Marec 2010, 10:12:47
ne pretiravat z namakanjem in spiranjem. Karkoli že ima svetujem, da čim manj pereš in orng posušiš, ker večini nepridipravov vlaga izjemno paše.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 19 Marec 2010, 10:17:32
Če so slučajno glivice, jih bo treba odpraviti s primernim sredstvom, ker vse drugo ne bo pomagalo.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #57 : 19 Marec 2010, 10:20:16
Ma ne vem če so glivice... Pri glivicah, se ponavadi pojavi tudi smrdljiv vonj pa še na notranji strani ušesa bi se kaj poznalo, on pa ima to samo na zunanji.
Mogoče je res od praskanja, ker prvo ni bilo nič, samo stresal je z glavo in zacvilil če si ga pod določenim kotom potegnil pa še praskal se je. Hraste so se pojavile šele po 2 mesecih.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #58 : 19 Marec 2010, 10:32:09
Ma ne vem če so glivice... Pri glivicah, se ponavadi pojavi tudi smrdljiv vonj pa še na notranji strani ušesa bi se kaj poznalo, on pa ima to samo na zunanji.
Mogoče je res od praskanja, ker prvo ni bilo nič, samo stresal je z glavo in zacvilil če si ga pod določenim kotom potegnil pa še praskal se je. Hraste so se pojavile šele po 2 mesecih.

aja to je že dalj časa?... pismo?... pri naših dveh je bilo to v roku enega tedna...in potem panika, zdravljenje( in letanje okoli veterinarja) ...in uno kar sem napisala.. v drugem tednu- konec.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #59 : 19 Marec 2010, 10:56:31
Ma ne vem če so glivice... Pri glivicah, se ponavadi pojavi tudi smrdljiv vonj pa še na notranji strani ušesa bi se kaj poznalo, on pa ima to samo na zunanji.
Mogoče je res od praskanja, ker prvo ni bilo nič, samo stresal je z glavo in zacvilil če si ga pod določenim kotom potegnil pa še praskal se je. Hraste so se pojavile šele po 2 mesecih.
ni nujno- glivice niso samo v ušesih, so lahko tudi na koži kar tako. In same po sebi nič ne smrdijo. Smrdi odmrlo tkivo,ki je psledica njihovega delovanja.
Ekcemi pa tudi ne marajo vlage in običajno je tako,da bolj ko ekceme z nevem čim vse tretiramo, slabše postaja vse skupaj. Taka stanja res rabijo dermatologa.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!