renčanje - "prosim pusti me na miru" ali dominanca??

Maruša_Star · 34401

Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 22 Marec 2010, 12:05:25
Jaz mislim da mora biti pes navajen, da se ga boža ko jaz hočem, ne ko on hoče - saj to je spet stvar odnosa in kdo je ˝šef˝ :) Razumem da nekaterim psom ni všeč, se pač umaknejo oz morajo tudi tolerirati. Če veš da mu ni všče ok, pač ga ne čohaš toliko in pogosto, vendar mislim da mora vseeno tolerirati. če ne zaradi drugega, kaj pa v primeru da to naredi tujec, oz je pes kje v varstvu,...

Evo, točno tako jaz razmišljam. Mi je že par ljudi reklo, da ga pač naj ne božam, če mu ni všeč. Ampak meni to ni rešitev. :-\



kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 22 Marec 2010, 12:21:42
Pes in bolečina. Občutka varnosti, ki naj bi mu jo nudil vodnik, ne moremo pridobiti s klofuto. Psa je potrebno pomiriti. Nemške doge so občutljive za grobost. Klofuti sledi nezaupanje v vodnika. Ne samo v dotičnem primeru, bolečina, ampak se lahko začne pojavljati, tudi v tem primeru spanje, ker ni vzpostavljeno zaupanje med vodnikom in psom. S šolanjem poslušnosti ne pridobivamo naklonjenosti psa.

V nobenem od naštetih primerov ne gre za dominanco psa ampak za nezaupanje vodniku, ki naj bi reševal probleme, dejansko bil tisti, ki je prevzel skrb za varnost.

Vse kar je napisano je lahko samo neka iztočnica ne rešuje pa nobene težave, če vodnik ne (pozna) spozna  svojega psa.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 22 Marec 2010, 12:27:09
odpravljanje renčanja je  dvorezen meč. Meni je vsekakor ljubše, če pes, ki mu ni nekaj všeč zarenči, kot pa da bi ugriznil brez opozorila. sama bi se zadeve lotila nekako v tej smeri : v čimvečji meri se izogibaš situacijam, v katerih renči (božat med spanjem ga prav zares ni treba, če mu to ni všeč), če že zarenči, se renčanje odignorira kot da ga ni (kar pomeni, da se ne smeš ustrašiti in vseeno narediš tisto, kar si se namenil narediti). Renčanje v situacijah,, ki se ti zdijo povsem neprimerne, pa kaznuješ (tako, da psa vržeš ven iz sobe, zapreš v boks....). vsak poskus "od besed k dejanjem" torej da bi poleg renčanja tudi šavsnil recimo, bi sama zelo strogo kaznovala (psa bi recimo počila ob tla, potem bi moral še poljubno časa ležati na prstoru....) samo pri dogi bi to verjetno ne bilo tako lahko izvesti.
 Hkrati s tem, pa bi delala s psom po pravilih "nič ni zastonj" in to zelo dosledno. poleg tega bi bilo treba še intenzivno vaditi šolsko poslušnost, odnos vodnik - pes pa se izboljša tudi z trikci in drugimi igricami, ki jih ima ps rad (iskanje, prinašanje...)
če bi imel pes ob vsem tem še dovolj gibanja, da bi pokuril odvečno energijo, bi moral problem izginiti. Najkasneje v par mesecih, ko se tudi hormoni, ki preplavijo pasjega najstnika malo umirijo.


MANDY

  • Gost
Odgovori #33 : 22 Marec 2010, 12:40:47
Napad pubertete, mislim, da sem zasledila podobno temo pri dogah. Kot je napisala Lanabela, da se ne smeš ustrašiti in vseeno narediš tisto, kar si se namenil narediti.
Saj bo



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #34 : 22 Marec 2010, 13:00:24
odpravljanje renčanja je  dvorezen meč. Meni je vsekakor ljubše, če pes, ki mu ni nekaj všeč zarenči, kot pa da bi ugriznil brez opozorila. sama bi se zadeve lotila nekako v tej smeri : v čimvečji meri se izogibaš situacijam, v katerih renči (božat med spanjem ga prav zares ni treba, če mu to ni všeč), če že zarenči, se renčanje odignorira kot da ga ni (kar pomeni, da se ne smeš ustrašiti in vseeno narediš tisto, kar si se namenil narediti). Renčanje v situacijah,, ki se ti zdijo povsem neprimerne, pa kaznuješ (tako, da psa vržeš ven iz sobe, zapreš v boks....). vsak poskus "od besed k dejanjem" torej da bi poleg renčanja tudi šavsnil recimo, bi sama zelo strogo kaznovala (psa bi recimo počila ob tla, potem bi moral še poljubno časa ležati na prstoru....) samo pri dogi bi to verjetno ne bilo tako lahko izvesti.
 Hkrati s tem, pa bi delala s psom po pravilih "nič ni zastonj" in to zelo dosledno. poleg tega bi bilo treba še intenzivno vaditi šolsko poslušnost, odnos vodnik - pes pa se izboljša tudi z trikci in drugimi igricami, ki jih ima ps rad (iskanje, prinašanje...)
če bi imel pes ob vsem tem še dovolj gibanja, da bi pokuril odvečno energijo, bi moral problem izginiti. Najkasneje v par mesecih, ko se tudi hormoni, ki preplavijo pasjega najstnika malo umirijo.

No ja.. eno je renčanje zaradi bolečine drugo pa je renčanje če gospodu nekaj ne paše. Moje mnenje je, da pes nima kaj renčat na skrbnika pa tudi če spi. Jaz tega definitivno ne bi ignorirala, ker meja med renčanjem in trenutkom, ko se bo odločil šavsniti je zelo tanka. Naslednjič bo začel renčat, ko mu bo hotela vzeti hrano.
Probaj z odločnim in samozavestnim NE, drugače pa bi bilo res dobro kontaktirati še vzreditelja, sigurno ima kakšne izkušnje saj ima vsaka pasma malo drugačen pristop.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 22 Marec 2010, 13:11:13
Po moje je prvič zarenčal zaradi bolečine in bil silno prijetno presenečen nad vašo reakcijo. In poskuša, če se mu bo strategija enako uspešno obnesla tudi v drugih situacijah. Naj se mu ne obnese, in vse bo OK.

Drugače pa: vse moje psice veliko renčijo, vendar samo ena grozeče renči tudi  name in na sina. Veliko. To je njen način komunikacije, jaz se zaradi tega ne sekiram, če mi dojadi, ker res noče utihniti, jo preprosto primem za kravatelc in vržem ven. Njeno renčanje zgleda čisto resno in grozeče, vendar blefira. Nikoli, ampak res nikoli niti ne poskuša ugrizniti. Ne človeka, ne psa. Ji pa ne dovolim, da bi renčala na tujce.


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 22 Marec 2010, 13:13:32
Po moje je prvič zarenčal zaradi bolečine in bil silno prijetno presenečen nad vašo reakcijo. In poskuša, če se mu bo strategija enako uspešno obnesla tudi v drugih situacijah. Naj se mu ne obnese, in vse bo OK.


Tole bo do zdej še najbl prou pomoje! :D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 22 Marec 2010, 13:13:46
Po moje je prvič zarenčal zaradi bolečine in bil silno prijetno presenečen nad vašo reakcijo. In poskuša, če se mu bo strategija enako uspešno obnesla tudi v drugih situacijah.
Ali to ali pa se boji da bi ga spet bolelo. Maruša, kako se pa obnaša ko ne spi?



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #38 : 22 Marec 2010, 13:13:57

Drugače pa: vse moje psice veliko renčijo, vendar samo ena grozeče renči tudi  name in na sina. Veliko. To je njen način komunikacije, jaz se zaradi tega ne sekiram, če mi dojadi, ker res noče utihniti, jo preprosto primem za kravatelc in vržem ven. Njeno renčanje zgleda čisto resno in grozeče, vendar blefira. Nikoli, ampak res nikoli niti ne poskuša ugrizniti. Ne človeka, ne psa. Ji pa ne dovolim, da bi renčala na tujce.


Ampak ti imaš z psmi ogromno izkušenj, Maruša_Star pa po pisanju sodeč malo manj. Najbrž tudi veš kako bi ravnala, če bi pes šavsnil. Jaz pravim "bolje priječiti nego liječiti".



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #39 : 22 Marec 2010, 13:28:03
saj ravno zato. Če bi se meni zazdelo, da mi pes resno grozi, bi ga počila, da bi vse zvezde videl. Če bi se mi zdelo potrebno. Zato, ker imam izkušnje in ker se psov ne bojim. tistim, ki nimajo izkušenj in se ustrašijo tudi lastnega psa, odsvetujem kakršnokoli uporabo sile pri renčanju, ker se lahko slabo konča. pri teh je boljša taktika "okoli riti v varžet" = izogibanje konfliktu/ignoriranje + izgradnja odnosa vodnik - pes + utrjevanje avtoritete + poslušnost.
Če pes zarenči nate in mu rečeš NE, je fino. Če te uboga in neha renčati. Kaj pa če renči naprej in mu na kraj pameti ne pride, da bi utihnil? potem moraš ali v direkten konflikt in zmagati (kar pri dogi ni ravno mačji kašelj) ali pa se umakneš in pes zmaga, vedenje se še okrepi. Torej?


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #40 : 22 Marec 2010, 13:36:20
saj ravno zato. Če bi se meni zazdelo, da mi pes resno grozi, bi ga počila, da bi vse zvezde videl. Če bi se mi zdelo potrebno. Zato, ker imam izkušnje in ker se psov ne bojim. tistim, ki nimajo izkušenj in se ustrašijo tudi lastnega psa, odsvetujem kakršnokoli uporabo sile pri renčanju, ker se lahko slabo konča. pri teh je boljša taktika "okoli riti v varžet" = izogibanje konfliktu/ignoriranje + izgradnja odnosa vodnik - pes + utrjevanje avtoritete + poslušnost.
Če pes zarenči nate in mu rečeš NE, je fino. Če te uboga in neha renčati. Kaj pa če renči naprej in mu na kraj pameti ne pride, da bi utihnil? potem moraš ali v direkten konflikt in zmagati (kar pri dogi ni ravno mačji kašelj) ali pa se umakneš in pes zmaga, vedenje se še okrepi. Torej?

Se strinjam z vsem napisanim, ampak še vedno ne vem če  s tem, ko se izogibaš "konfliktom" ne daš psu vedeti, da ima prav in da je renčanje ok. Oz. da je že zmagal.
Kaj naredit če bo naslednjič zarenčal, ko bo šel kdo mimo njegove sklede, pa naslednjič, ko bo kdo hotel iz sobe? Karakterja dog sicer ne poznam prav dobro ampak jaz se tudi ne bi preveč bodla z njimi  ;D.
Zelo dvorezno vse skupaj.



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 22 Marec 2010, 13:44:03
mislim da pri dogi ni problem karakter, ampak velikost...:D

Obe varjabti dajeta rezultate, kera je pa pri tem psu prava naj pa lastnik sam presodi...

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 22 Marec 2010, 13:44:58
ko si uspeš pridobiti avtoriteto na drugih, nekonfliktnih področjih, bo prvotni problem izginil sam od sebe. Recimo; pes grozi, ker noče dol s postelje. OK, ga pustiš pri miru, delaš na drugih področjih, nazadnje enkrat opaziš, da se ti pes umakne s postelje sam od sebe. Pes zarenči, ko greš mimo sklede, OK, hrane sploh ne dobi več iz sklede, ampak si mora vsak grižljaj sproti zaslužiti. nekako v tem smislu.


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #43 : 22 Marec 2010, 14:33:05
naš pa začne renčat ko miške lovi in seveda koplje lukne.....in ko ga primem za ovratnico da ga odvlečem stran začne renčat in tudi ugriznt me hoče.....in nikakor ga ne morem odvadit.  :-\

če ga imam pa na slednem povodcu, že takoj ko vidim da začne kopat,  ga začnem vlečt stran in govorim FUJ...ampak se ga čisto nič ne prime  :-\

če je pa brez povodca ga pa potem seveda težje dam stran ker pride do primera ki sem ga na začetku opisala  :-\

Zanimivo je tudi to: ko mu prinesem hrano, če jo mam v roki, ga božam nić ne bo renčal...čim jo spustim na tla že začne renčat....vzamem spet posodo v roko, neha. Dostkrat tudi delam tako, da ko je že posoda na tleh pri njemu, malo mešam z roko brikete....takrat ne renči....


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #44 : 22 Marec 2010, 15:13:28
Bina sicer ni zarenčala name, ko sem jo odvlekla stran od lukenj-rada lovi mišii itd. Ampak ima eno dovoljeno območje, drugje pa ne sme. Pika. Je tudi poskušala šavsnit-no ja, slaba beseda, samo nakazala je, nič grozeče, roka ni bila v gobcu. Bolj v stilu "tooo je takooo fajn početi".... Je pač probala, če ji bo uspelo. In ji ni. Nisem pa delala drame iz tega. Najprej rečem NE, Pridi...Če me ne sliši, primem ovratnico in ponovim NE. Mirno, odločno. Zdaj v večini primerov samo še ovratnico primem, pa že sama gre stran. Če so v igri dreki-no tam jo moram še vedno fizično prestavit.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 23 Marec 2010, 07:21:45
Lanabela, točno to sem tudi jaz razmišljala. Prvič ko je zarenčal sem bila enostavno tako presenečena, da vem, da nisem prav odreagirala, ker sem šla stran od njega in je tako dosegel svoje. In očitno sedaj res poskuša to še naprej.

TibiQ, ko ne spi se obnaša čisto normalno. Dejansko ni nobenega problema, dokler se zvečer ne spravi spat.

Isla, ja, renčanje je zame nedopustno. Star se nasplošno ogromno pogovarja – nekakšno godenje, ampak čisto nekaj drugega kot to renčanje. Tisto mu pustim, ker mi je čisto normalno.

Včeraj se je zgodba spet ponovila. Enostavno sem se usedla zraven njega in čakala – ušesa so bila cel čas pokonci in napeta, po telesu se je tresel. Ko sem se ga dotaknila je »trznil« in zarenčal, 1x se je poskusil tudi umaknit. Sem enostavno sedela zraven njega, dokler se ni umiril, potem sem ga pa ful pohvalila. Bomo videli če bo to delovalo.

To pa tudi mene bega – če bi ga sedaj pustila pri miru in bi se enostavno izogibala tem konfliktom – ali bo mislil, da je dosegel svoje ali bo enostavno pozabil na to vedenje. ??? ???



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #46 : 23 Marec 2010, 07:46:07


– če bi ga sedaj pustila pri miru in bi se enostavno izogibala tem konfliktom – ali bo mislil, da je dosegel svoje ali bo enostavno pozabil na to vedenje. ??? ???


Prej kot ne ...po mojem mnenju, bo imel občutek da je dosegel svoje.( če je res v vprašanju zgolj dominanca)

Čeprav mi pa tole njegovo vedenje ni ravno povšeči. To da se trese in da trza... pa potem še renči.... ne vem no ... jaz bi najprej pomislila, na kakšne zdravstvene težave. In bi ga sigurno vlekla v veterinarju, na kakšen bolj podroben pregled.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 23 Marec 2010, 08:47:31
Meni se tudi to kar opisuješ ne sliši kot nek "klasičen" primer ki bi bil povezan z dominanco. To, da se pes prej trese,.... ne vem no, ampak vsekakor je pod stresom, zakaj, boš pa morala ugotovit.

Ne poznam tvojega psa niti tebe, ampak možno tudi, da pes čuti tvojo živčnost, ko pričakuješ kaj bo naredil ko ponavljaš situacijo v kateri se je parkrat napačno odzval in ga to spravlja v stres in se odziva na to,.....



kodr

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 23 Marec 2010, 09:16:08
Če si bila in kot praviš si bila, poišči pomoč v praksi, saj bi moral obstajati kdo med inštruktorji, udeleženci tečajev, ki bi ti znal svetovati. Tudi vzreditelj posebno, če nimaš dovolj izkušenj s psmi. Imeli smo nekaj dog pa nikoli negativnih izkušenj z njimi.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #49 : 23 Marec 2010, 09:23:10

Včeraj se je zgodba spet ponovila. Enostavno sem se usedla zraven njega in čakala – ušesa so bila cel čas pokonci in napeta, po telesu se je tresel. Ko sem se ga dotaknila je »trznil« in zarenčal, 1x se je poskusil tudi umaknit. Sem enostavno sedela zraven njega, dokler se ni umiril, potem sem ga pa ful pohvalila. Bomo videli če bo to delovalo.


Očitno renči iz strahu. Tako se obnaša naš Ash kadar ga silim v nekaj česar noče oz se boji. Nekaj časa sem imela gromozansko potrebo spoprijateljiti njega in našega otroka in čim je videl, da ga dajem na prostor zato, da bi se mu Martin približal se je začel tresti kot šiba na vodi. Seveda sem s tem po hitrem postopku prenehala in se zdaj lepo obojestransko ingnorirata.
A je bil takrat, ko si ga klofnila prvič na svojem prostoru, tam kjer spi? Mogoče to povezuje s tistim dogodkom.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 23 Marec 2010, 09:40:07
Vedno najprej zarenči, me pogleda, potem se začne trest. Ko umaknem roko in se ga ponovno dotaknem, da bi ga pobožala (čisto mirno), včasih "trzne".

Ne vem, meni je zanimivo to, da čez dan ni nobenega problem - lahko ga božam na prostoru, lahko se vležem k njemu.. karkoli.

Mogoče to res povezuje s tisto klofuto, ki jo je dobil ko je zarenčal - bilo je na prostoru, bil je večer..Ne vem, no. Razumela bi, da bi jih večkrat dobil, da bi ga res sklofutala in bi si zapomnil. Ampak od 1x..  ???



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #51 : 23 Marec 2010, 09:45:09
Eh eni psi so pač bolj presrani. Kolikor vem so doge bolj nežne po duši mogoče ga je res to tako vrglo iz tira. Probaj mu premaknit prostor za spanje, mogoče ga res čas in prostor asocirata na tisto klofuto.
Ash je tud tak presranc, pri njemu je dovolj, da samo povzdigneš glas pa se že plazi naokoli, kot da bi ga vsak dan pretepala  ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 23 Marec 2010, 09:46:21
Samo ideja, ampak jaz bi naredila tako, da psa ko spi pokličem, se pravi da bo pozoren na tebe in mu dam nek priboljšek ali igračo, kar mu je pač ljubše - in seveda ful pozitiven pristop. priboljšek seveda v primeru da ne zarenči. naj poveže spanje in tebe z pozitivno stvarjo.


NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #53 : 23 Marec 2010, 11:03:07
Ash je tud tak presranc, pri njemu je dovolj, da samo povzdigneš glas pa se že plazi naokoli, kot da bi ga vsak dan pretepala  ::)

joj, ko bi bil moj tak. mojga nahrulim, in NE, NE pa FUJ...pa še bolj dobi veselje da dela tisto kar ne sme.  >:(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 23 Marec 2010, 11:44:41
Če bi šlo za domimnanco: ko sedeš k njemu na kavč zarenči. Ti me odreagiraš, mirno se obsediš  in ga pustiš pri miru -ni dosegel svojega - nisi se mu umaknila. če ga je strah - ti si ostala mirna, on se je umiril...Torej v obeh primerih jeOK.

Drugače pa ja, psi povezujejo med seboj čudne stvari. Nikakor ni nujno, da povežejo kazen s svojim vedenjem pred kaznijo (čeprav se nam to zdi logično). Sem že napisala, kako je moja tamlada psica povezala udarec z bičem (za katerega ni vedela od kod se je vzel) s krajem in časom dogodka, ne pa s konjem, jezdecem ali pa boh ne daj celo s svojim obnašanjem (hotela je pasti konja z jezdecem vred). K sreči je ta kuzla hudo trde sorte, tako da je edina posledica ta, da na tistem kraju ob mraku vedno sama od sebe pride na varni šolski poleg - takole za kakšnih 100m.
Ali pa tole: psice so včasih v veži pogosto polile vodo. Če sem prišla domov in našla polito vodo, sem seveda se jezila in rentačila, kaznovati itak nisem mogla nobene, ker nisem vedela kdo je kriv. No psice so vseeno dojele, da ne smejo polivati vode. Sem mislila jaz. potem je pa med neurjem voda prišla v vežo, ko sem prišla domov, so bile psice vse poparjene in jih je silno "pekla vest". Torej niso sklepale: če polijem vodo, bo baba jezna na nas, ampak: če je voda na tleh, bo baba jezna na nas.


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 23 Marec 2010, 12:00:51
Torej niso sklepale: če polijem vodo, bo baba jezna na nas, ampak: če je voda na tleh, bo baba jezna na nas.
;D ;D ;D

Čisto res je da psi prej povežejo neko okolje in čas z kaznijo kot pa njihovo obnašanje...

Jaz mam pa probleme z odvajanjem puljenja trave okoli igrač, ker se je to sedaj preneslo že na deke iz kavča...
Situacija: nagrajena je z igro (za nekaj kar je dobro naredia) potem to igračo odnese malo stran na travnik (doma na kavč)
in okoli nje, verjetno v igri, puli travo (ali deko:).
sedaj pač to vedenje probam izničiti z "ne" in pohvalo ko pravilno prime igračo...
a mislite da mi bo uspelo!?:P

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #56 : 23 Marec 2010, 14:30:40
Jaz mam pa probleme z odvajanjem puljenja trave okoli igrač, ker se je to sedaj preneslo že na deke iz kavča...
Situacija: nagrajena je z igro (za nekaj kar je dobro naredia) potem to igračo odnese malo stran na travnik (doma na kavč)
in okoli nje, verjetno v igri, puli travo (ali deko:).

Moj isto dela, ampak samo tisti del, zunaj na travi.. Cisto vedno.. Zacne se s puljenjem trave, nadaljuje se s kopanjem luknje.. In mu je tezko dopovedat, da se recimo v KDju ali na vikendu to ne dela, ker je pac sranje ker traja, da se trava zaraste nazaj  ::) ::)

Pomoje ti ne bo uspelo to odvadit.. Meni ni no, ker mu pac ni jasno kje lahko in kje ne.. Tudi ukaz "koplji" alpa "ne kopat" ne pomaga  :-\


Drugace pa, imam jaz tudi problem z rencanjem. Ampak ne name, ampak na pse vecje od njega (ni vazno, ali so samci ali samice). Dobil je nezaupanje v pse odkar sta ga dva malinovca napadla in pregriznila uho (visel je na njem in ga grizel po glavi). Od tega je skoraj ze dve leti, ampak mi ne uspe odpravit rencanja, ceprav pri vsakem takem dogodku ko renci recem ne, in ga odstranim iz situacije. Zadnjic je celo zarencal nad njufka, ki ga drugace pozna.. In sta se povohala, je se veselo mahal z repom, se ze hotel igrat, potem se je pa obrnil stran, njufko se je malo sklonil nanj (ker je pac vecji), moj je pa zacel grozno rencat.. In spet, zavpila ne, ga odmaknila stran, potem smo se s kolegico se ene 5 minut pogovarjale, Cosmo je pa njufkota dobesedno ignoriral. Kakor da ga nebi bilo..

Ima kdo kaksno idejo kako odpravit taksno rencanje? Jaz sicer mislim, da to pocne zato, pac, preventivno rencim, da jih nebi fasal. Ampak s takim vedenjem bo od kaksnega dominantneza pokasiral napad recimo. Sploh ko je tok odvezanih psov zadnje case tu naokoli. Sicer ga h psom, za katere sem prepricana, da ne bojo odreagirali na rencanje z napadom probam priblizat, da bi dobil nazaj zaupanje, ampak takih, katerim bi 100% zaupala ni veliko. Ker pomoje more pac res samo dobit nazaj zaupanje v pse. Ampak kot pravim, od tega je sedaj ze 2 leti, in bistvenega napredka ni videt.  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #57 : 23 Marec 2010, 14:44:55
Moj isto dela, ampak samo tisti del, zunaj na travi.. Cisto vedno.. Zacne se s puljenjem trave, nadaljuje se s kopanjem luknje.. In mu je tezko dopovedat, da se recimo v KDju ali na vikendu to ne dela, ker je pac sranje ker traja, da se trava zaraste nazaj  ::) ::)

Pomoje ti ne bo uspelo to odvadit.. Meni ni no, ker mu pac ni jasno kje lahko in kje ne.. Tudi ukaz "koplji" alpa "ne kopat" ne pomaga  :-\


Drugace pa, imam jaz tudi problem z rencanjem. Ampak ne name, ampak na pse vecje od njega (ni vazno, ali so samci ali samice). Dobil je nezaupanje v pse odkar sta ga dva malinovca napadla in pregriznila uho (visel je na njem in ga grizel po glavi). Od tega je skoraj ze dve leti, ampak mi ne uspe odpravit rencanja, ceprav pri vsakem takem dogodku ko renci recem ne, in ga odstranim iz situacije. Zadnjic je celo zarencal nad njufka, ki ga drugace pozna.. In sta se povohala, je se veselo mahal z repom, se ze hotel igrat, potem se je pa obrnil stran, njufko se je malo sklonil nanj (ker je pac vecji), moj je pa zacel grozno rencat.. In spet, zavpila ne, ga odmaknila stran, potem smo se s kolegico se ene 5 minut pogovarjale, Cosmo je pa njufkota dobesedno ignoriral. Kakor da ga nebi bilo..

Ima kdo kaksno idejo kako odpravit taksno rencanje? Jaz sicer mislim, da to pocne zato, pac, preventivno rencim, da jih nebi fasal. Ampak s takim vedenjem bo od kaksnega dominantneza pokasiral napad recimo. Sploh ko je tok odvezanih psov zadnje case tu naokoli. Sicer ga h psom, za katere sem prepricana, da ne bojo odreagirali na rencanje z napadom probam priblizat, da bi dobil nazaj zaupanje, ampak takih, katerim bi 100% zaupala ni veliko. Ker pomoje more pac res samo dobit nazaj zaupanje v pse. Ampak kot pravim, od tega je sedaj ze 2 leti, in bistvenega napredka ni videt.  ::)

Kako ne pomaga NE, NE kopat....Primeš za ovratnico in prestaviš psa, simpl, saj ZP ni tele od 50kg. Bo že dojel. Lahko pa se domisliš kaj bolj izvirnega in brezkompromisnega.

Renčanje na pse-kako pa renči? Iz dominance al strahu-je razlika v "obliki renčanja". Kako ima telesno držo, viher, ušesa? Renčanje preprečiš tako, da pes ne gleda drugega psa-v začetku mogoče rabiš halt. Zakaj bi ga približevala drugim psom, če pa jih ne mara. Bog ne daj da z renčanjem doseže podreditev drugega psa-kvečjemu ignoriranje.

Midve sicer nimama problem z renčanjem-je pa vseeno pretirano razburjena v bližini psov. Klikam in nagrajujem vsak pogled proti kateremu koli psu-na taki razdalji, da je še sproščena (vedno in povsod). Zraven sem vidno veselain sproščena in jo tudi z besedami potrjujem. Sčasom se usede in gleda psa-nagradim, če se hoče približat-vprašam lastnike kako njihov pes reagira itd... Če sem slučajno živčna-bo tudi psica.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 23 Marec 2010, 14:48:36
jst upam da mi bo ratal... :D nism pa zihr.... bomo vidl!

na ostale pse pa ni alergična, mela pa je par mescov mal strahu k jo je ena pitbulkanapadla čist iz ljubga mira k sta se povohale.
oćitno uni neki ni blo všeč... :P sam je to minil in smo spet korajžni do vseh... ::)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #59 : 23 Marec 2010, 14:59:17
Mogoč je pa tvoja psica izvala napad.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!