Pumi

Sammy · 51944

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 07 December 2010, 13:34:51
Sem malo preletela temo in ugotovila, da sem v opisih od Minu pozabila izpostaviti verjetno dokaj pomembno stvar-in to je njena nesigurnost. Namreč v primerjavi z ostalimi mojimi psi bi si upala trditi, da je imela najboljšo socializacijo od vseh-v prvih parih mesecih ji je bilo na pozitiven način predstavljenih ogromno novih, nevsakdanjih (pa tudi vsakdanjih) stvari. Šla je vsepovsod z mano (v vrečasti torbi :D) pa navkljub vsemu bi rekla, da ima najmanj stabilen karakter. Hitro jo zna kakšna nova stvar presenetiti in rabi malo več časa kot ostali, da se jo navadi. Verjetno to izvira malo tudi iz njene nezaupljivosti... Za vsakega bodočega lastnika pumija se mi zdi pomembno, da se zaveda, da večina teh psov rabi dobro socializacijo že od zgodnjega začetka :)
Drugače so pa super psi ;D

še malo mladičkaste Minu :-*


pa ne več tako mladičkaste :)



(kar se frizure tiče je še vedno ne znam prav postriči :-[ ah, enkrat mi bo že jasno :D)



pa še kosmata varianta ;D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #91 : 07 December 2010, 15:03:07
Citiraj
Sem malo preletela temo in ugotovila, da sem v opisih od Minu pozabila izpostaviti verjetno dokaj pomembno stvar-in to je njena nesigurnost. Namreč v primerjavi z ostalimi mojimi psi bi si upala trditi, da je imela najboljšo socializacijo od vseh-v prvih parih mesecih ji je bilo na pozitiven način predstavljenih ogromno novih, nevsakdanjih (pa tudi vsakdanjih) stvari. Šla je vsepovsod z mano (v vrečasti torbi Cheesy) pa navkljub vsemu bi rekla, da ima najmanj stabilen karakter. Hitro jo zna kakšna nova stvar presenetiti in rabi malo več časa kot ostali, da se jo navadi. Verjetno to izvira malo tudi iz njene nezaupljivosti... Za vsakega bodočega lastnika pumija se mi zdi pomembno, da se zaveda, da večina teh psov rabi dobro socializacijo že od zgodnjega začetka Smiley
Drugače so pa super psi Grin

Tole je pa isto kot bi opisovala kooikre :o Roo čisto ustreza tvojemu opisu Minu.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 07 December 2010, 18:44:01
ALG a veš, da nikoli nisem mislila, da so tudi kooikri takšni  ??? Se mi zdijo taki bolj odprti in pogumni 8)
Ja, v bistvu, ko Minu vidiš niti ne pomisliš, da je tak občutljivček... Ampak npr. tudi pri delu moram paziti, da je ne preteram, ker se zna hitro zapreti... Saj pravim: poseben pes, za posebne ljudi :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #93 : 07 December 2010, 19:09:22
Kooikri so redkokdaj odprti. Je njihova karakteristika prav ta nesigurnost (vzrediteljca mi jo je razložila tako nekako: Večina pasem bo brez premišljanja steklo za žogico na drugo podlago, led, kooiker pa se bo vedno ustavil in preveril, če je ta podlaga dovolj trdna in sigurna za njegov tek po njej, nikoli se ne bo lotil novih stvari nepremišljeno ampak z rezervo.) in nezaupljivost (kljub polno stikov z ljudmi, se zdaj upira iti do tujcev, če so obrnjeni proti njej ali jo vabijo itd). Roo je bila res deležna vsega možnega v leglu - zvokov, naprav, stvari iz vsakdanjega življenja, tudi odkar je pri meni ji trudim predstaviti čimveč stvari, pa jo še vseeno vse nepoznano zmede (pa naj bo to človek, snežak, velika roža, stvar, ki se premika v vetru, nekaj izstopajočega sredi poti, travnika, tudi s psi imava zadnje čase spet težave - ne vem zakaj se jih kar naenkrat spet toliko boji). Na začetku se je tudi zelo počutila ogroženo ponoči, ker se je vse tako slabo videlo - vsak zvok, piš vetra jo je prestrašil, niti lulat ni hotela, takoj pa ko sem vzela s seboj Iris in je videla, da se ona vede normalno in ne otrpne ampak je sproščena, je tudi ona takoj postavila svoj repek gor in odlulala svoje ::) Še zdaj, če se česa boji, moram vedno Iris vzeti s sabo do tiste stvari, da se Roo prepriča, da ni psom nevarna zadeva. Igrati se v neomejenem okolju je bilo na začetku groza, to so bili časi, ko sem večkrat pretekla del travnika kot ona, samo da bi jo sprostila in da bi se osredotočila name in ne na zunanje dražljaje.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #94 : 07 December 2010, 19:37:06
Hvala bogu, da nisem edina s takim psom. Ptičja hišica na drevesu-vov vov vov, velik kamen na poti, kjer ga prej ni bilo hitro skočit stran, se prihulit tlom, lajat, grbo delat in čakat da kdo drug preveri varnost (če je le možno, pod bodičastim grmovjem se ne plazim, da bi ji pokazala, da je bela cuna popolnoma ne-nevarna), nekdo kihne na drugi strani ceste-kaj pa je zdaj to, delavci tolčejo-ubibože...Nov sesalec-se ga boji. Ko z vodnim sesam, je pa vedno zraven mene. ::) Pa kdo bi jih razumel.

In ko trikcama za ravnotežje, moram pazljivo izbrat pripomočke in postavitev, da se ne prevrže kaj, ker bog ne daj, da se to zgodi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 08 December 2010, 11:52:38
V bistvu sta  si Minu in Roo res kar podobni :o Pa Nisha se včasih tud ustraši, če npr. kdo na hitro rolete spusti... Od vseh mojih sta papillona še najbolj ignorantska do nenadnih zvokov :D Ravno zaradi tega sem jaz rada Energya skupaj z mladičem s sabo jemala, ker je tak flegmatik, da ga redko kakšna stvar spravi iz tira (razen enkrat, ko ga je Ara v ZOOju na smrt prestrašila >:D). Medtem, ko s podlagami pa res nima težav. Sem zadnjič dala iz pečice na stol tisto železno plato  na kateri se peče, pa jo je Nisha s svojo ritjo na tla vrgla in je kar počilo pa se ni nihče ustrašil, medtem, ko je šla Minu nanjo stat, ker se ji je zdelo, da je to nov objekt za shaping ::). Ko recimo role po dnevni sobi dela in ji zmanjka prostora se s tacami zaleti in zaplete v kovinsko kletko ji je tudi čisto vseeno. Tako, da pri trikcih res nima nobenih težav (verjetno ker so ji tak žur). Minu od vseh recimo sedaj najbolj trza na petarde :-\ Skratka močni zvoki ji ne pašejo.
Če pa se ustraši kakšnega snežaka ipd. pa sploh ne posvečam nobene pozornosti, mirno gremo naprej in čez pol sekunde pozabi, da je tam kaj bilo. Sem včasih tudi probala kazati, pa sem ustvarila še večji konflikt tako, da se mi to bolje obnese-če namreč vidijo, da meni stvar ni niti malo zanimiva ali strašna potem ugotovijo, da verjetno tudi njim ne bo :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 15 December 2010, 19:23:06
Gllede na to, da ima Minu "glavno" vlogo v našem najnovejšem videu, ga bom objavila še tukaj :) Tako, kot smo se zabavali ob snemanju tega videa se že dolgo nismo :D

čas je za PASJI NOGOMET
http://www.youtube.com/watch?v=LZMO6FYbfjs

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 21 December 2010, 19:37:14
zimska idila...



Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 23 Januar 2011, 18:03:41
Uživamo na sončku  :)





frizbi tudi še znamo loviti...



Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 29 Januar 2011, 18:48:38
Včeraj  28 01 2011 se je za vedno poslovila moja pumi z imenom PUMI vpisana v Slo rodovno knjigo pod št.000001,stara je bila trinajst let.Bila je odlična pastirica in čuvajka,zelo privržena gospodarju,kateri jo bo zelo pogrešal.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #100 : 29 Januar 2011, 18:57:59
Sozalje..  :'( :'(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #101 : 29 Januar 2011, 19:27:54
Emil - sožalje. Puma in Feri sta bila - zakon... Njuni mladički pa še vedno so...

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 29 Januar 2011, 20:39:20
Sožalje...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 01 Februar 2011, 22:02:28
Še k malo bolj veselim temam :)
Minu je pred kratkim spoznala Dodi- pol leta staro pumiko, ki je tudi bodoča agilitašinja. Mala je cuker za pojest in, če jo ne bi tako skrbno pazili bi jo že zdavnaj ugrabila :-[ ;D Dodi je še malo previdna v novih situacijah, drugače pa igriva, živahna in s svojo belo barvo nadvse simpatična :-*

Vse kar imam od njunega 2. srečanja je tale slaba slika, ampak glede na to, da se 2 pumija v Slo ne srečata pogosto jo bom vseeno pokazala :P Sva sicer hotela poslikat samo njiju, pa se je Dodi odločila, da ne bo sama sedela blizu Minu-naša madam ji je namreč jasno pokazala, da naj se ji ne približuje preveč, če imam jaz na dosegu roke brikete ::) No, ko ni briketov v bližini se pa lepo razumeta :)


Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 02 Februar 2011, 15:52:48
OOO,čudovito, lahko nekaj vprašam ? Kje so dobili belo pumiko ? ;D
Vsem lepa hvala za sožalje,moja Pumi je bila zares zakon. Ko bi ljudje vedeli kako super kuža je to ,bi jih bilo v Slo dosti več.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 02 Februar 2011, 21:28:19
Dodi so dobili iz Madžarske  :) Se mi zdi, da se zadnje čase kar več vzreja fawn in bele barve...

še mala Minu pri 3,5 mesecih :-*


Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


marusa024

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 27 Februar 2011, 10:36:45
Po dolgem času sem spet prišla pogledat malo na forum in vidim žalosno novico o Pumi.  :(
Emil, moje sožalje, čeprav sem jo videla samo enkrat in že veliko let nazaj in še na parih slikah, je bila čudovita psička in mamica moje Aje..



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #107 : 07 Marec 2011, 19:25:29
V psarni, od koder je naš Dixi, bodo imeli mladičke. V principu tete in strice našega sivega škrata  :o.
No, Dixi pa je opravil slikanje kolkov in pregled patele (kar se pričakuje za vzrejo na Madžarskem) in smo na A1/A1 in 0/0.  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #108 : 20 Marec 2011, 17:43:57
Včeraj je šel Dixi na vzrejni pregled. Pa ne, da bi se v Sloveniji trlo interesentk zanj - samo zaradi vzrediteljice.
Sedaj ima uradno oceno odlično in pa uradno višino 42,5 cm. Samo še odločiti se moram, na kateri tekmi štartamo  :o




Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 20 Marec 2011, 18:24:04
Sicer Dixija v živo še nisem videla, ampak takole po slikici mi ne zgleda, da bi bil tako visok-se mi zdi manjši od Minu (ki je uradno izmerjena 42cm ;D). Je pa res, da ima Minu dolge tace in se mi verjetno zaradi tega zdi manjši...
Ja, potem pa upam, da se kmalu vidimo na kakšni tekmi :)

Pa še ena naša današnja

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #110 : 20 Marec 2011, 18:54:03
EnNa, jaz sem tvojo Minu videla in se mi tudi zdi vsaj tako visoka kot Dix.  ;). Ampak - če imaš uradno zmerjeno 42 cm, bo že pravo, a ne. A si jo na kakšni razstavi merila? Drugače je pa Dixijeva sestra, edina, ki je že zmerjena, visoka 38 cm, tako, da je bilo kot izgleda tole leglo kar nizko.
Seveda se bomo videli tudi na tekmah - samo - midva sva bolj amaterja kot vidve  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 20 Marec 2011, 19:10:58
Na razstavi mi jo je zmerila Lidija 42cm, v Prestranku smo jo tudi merili (2 sodnika) in ni variante, da jo nameriš več kot 42cm, pa tudi kadarkoli sem jo doma merila je bilo enako. Tako, da v njeno uradno izmerjeno velikost ne dvomim :) Bo pa lažje, ko se srečamo na tekmi in še v živo predstavimo Dixija in Minu in realno vidimo kako velika sta, ko sta skupaj  :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #112 : 20 Marec 2011, 19:12:34
Mogoče bom z njim že na razstavi na Barju, pa bo tam pumi žur. Sem pa slišala,  da mogoče  pride še en pumi/ka v Slovenijo to poletje. Lahko samo rečem - odlična odločitev - za pasmo in za leglo  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 20 Marec 2011, 19:19:05
Super :o Ko bo kaj več jasnega pa le povej ;) A Dodi si že videla? Ona je tudi tak cuker pa zelo nežna kužika :-*

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 20 April 2011, 22:13:46
Po zaslugi Maje Rokavec ena super luštna slikca od Minu  ;D


Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 20 April 2011, 22:17:00
Kakšen spoliran smrček :D!



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 21 April 2011, 17:52:18
Kakšen spoliran smrček :D!
ane  ;D

pa še ena bolj športna 8)

(slikal Nejc)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #117 : 21 April 2011, 19:05:15
Po zaslugi Maje Rokavec ena super luštna slikca od Minu  ;D



Moj otrok je še kar prepričan, da bi mi imeli eno Minu ::) Ne smemo več v vajino bližino  >:(



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #118 : 21 April 2011, 21:07:34
EnNa, jaz bi pa Minujine cone gledala še mal v zamegljeni tehniki :P :D zadnjič je manjkala pri Giju in Nari >:D

Ampak tale šnoflja je pa res posrečena! :-*


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 21 April 2011, 21:31:25
Moj otrok je še kar prepričan, da bi mi imeli eno Minu ::) Ne smemo več v vajino bližino  >:(
pametno dete :D čeprav ne vem, kako bo to z bližino uresničljivo glede na to, da smo kuhani in pečeni na vašem štantu >:D :D

EnNa, jaz bi pa Minujine cone gledala še mal v zamegljeni tehniki :P :D zadnjič je manjkala pri Giju in Nari >:D

Ampak tale šnoflja je pa res posrečena! :-*
Hja, Minu pa nima takšnih con kot Gi in Nara-so bolj "special edition"- kot ona  :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu