prehranski dodatki za lepo dlako

_Dakota_ · 35278

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 08 April 2010, 09:08:11
Taar, Urška, kaj točno naj kupim in kako naj doziram za psico med 32 in 35 kg, ki ima trenutno malo presuho kožo in posledično prhljaj?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 08 April 2010, 10:37:12
Sem se malo poglobila v to temo :)

Kaj pa dodajanje alg (spirulina), te so tudi bogate z DHA. Pa recimo to lahko dodajaš v obliki praha ali kapsul, mogoče za pse ki ne prenašajo olja. Edino glede izkoristka iz alg moram še malo preveriti...


Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 08 April 2010, 17:41:39
Glede izkoristka iz alg za pse nimam pojma. Kakšna pa je koncentracija? V večini 1000 mg kapsul piše, da je notri 300 mg DHA in EPA.
Doziranje je nekako tako:
100 mg EPA in DHA na 5 kg telesne teže za vzdrževanje na dan
200 do 300 mg EPA in DHA na 5 kg telesne teže za terapevstsko dozo (na dan)

Tako je recimo moja 9-kg psica v času res hude kožne bolezni od veterinarke dermatologinje dobila priporočilo 2 kapsuli na dan (2x300mg).
Če je olje kakovostno (res iz ribjega telesa) tega ne moreš predozirati, ker nima A in D vitamina. Če pač črevesje tolerira (pri naši hiši vse pojemo in nič ne spustimo ven neizkoriščeno), če ne daš na začetku čisto po malo.

Torej pri algah je vprašanje, kakšna vemo, da je doza DHA in EPA notri? (Za izkoristek pa res ne bi vedela).



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 08 April 2010, 17:43:07
To zgoraj o 1000 mg kapsulah se je nanašalo na lososovo olje oz olje iz telesa rib.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 16 April 2010, 00:15:41
Tele tablete so sicer za ljudi, ampak so poceni (100 tablet za 6€) in imajo vse potrebno v sebi.

http://maxximum-nutrition.com/trgovina/product.php?productid=16351

SESTAVA (1 kapsula):
Ribje olje: 1000 mg
- od tega EPA: 180 mg (18%)
- od tega DHA: 120 mg (12%)
Koncentrat alfa tokoferola: 30 mg (300%*)
*RDA - priporočen dnevni vnos


A bi bile v redu za psa?

Torej glede na zgoraj napisano bi bili za 21kg psico dovolj dve kapsuli na dan, če so njena osnovna hrana visokokvalitetni briketi, ki nekaj omega 3 in 6 maščobnih kislin že vsebujejo?

Iščem primerne dodatke za psico pri kateri smo odkrili raka. Priporočajo redno dodajanje ribjega olja.

Certain fatty acids called Omega 3, 6 and 9 are required in fighting cancer. Fish oil is a good source of these specific fatty acids. We HIGHLY recommend fish oil be added to any cancer dogs diet.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 April 2010, 22:12:48
Hej,

najprej ti želim uspešno zdravljenje! OMega 3 definitivno pomaga pri raku, omega 6 pa ravno nasprotno. Omega 6 pojemo mi in psi, ki se hranimo z pitano živino (koruza in soja) 20x več kot pred 100 leti (s tem posledično jih je preveč že v vsakih briketih). V tem je poanta dodajanja omega 3 v prehrano, da stvari zbalansiramo. še več, pri miših in raku na dojkah je omega 6 (rastlinska olja) pospeševal razvoj raka, omega 3 pa zmanjševal:

http://jnci.oxfordjournals.org/cgi/content/abstract/85/21/1743

Spodnje kapsule so po koncentraciji omega 3 okej, ne vem pa kaj je s tokoferoli. Zdaj jih je moderno dodajat in tele kapsule jih imajo skoncentrirane.... Tokoferoli so primarno iz sojinega olja... Idealno bi jaz raje čisto olje BREZ soje, brez vsega, samo olje iz celega ribjega telesa.

Zdaj pregovorno pravijo, da se rakave celice lahko hranijo z oglj. hidrati, z maščobo pa ne... Tako da mastno meso recimo ovac (če pasejo travo seveda, da so bolj bogate z omega 3, ne pitane) bi bilo potemtakem fajn. Ampak pač kar kužku paše zdaj.




Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 18 April 2010, 01:19:07
Hvala za odgovor. Obstaja kak dodatek, ki vsebuje samo omega 3 brez omega 6? Trenutno dobiva poleg briketov TOLE (link).

A lahko predoziraš omega 3?

Kar se hrane tiče ostajamo na briketih, bom jo pa drug mesec dala na grain free hrano, ker sem prebrala med drugim tudi to, da je fajn ukiniti žitarice.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 18 April 2010, 02:48:11
U, tole od Hunterja mi je pa všeč! Lahko jim pa še na tisti mail pišeš in preveriš, če je notri kaj sojinega... kak mini dodatek. Ja, lososovo olje po sestavi vsebuje tudi omega 6, kot imajo oni napisano, ampak zelo malo v primerjavi z omega 3. Kar je idealno.

Lososovo olje nima vitaminov D in A, kar nas skrbi pri predoziranju. Tako da ga ne moreš predozirati, razen če ga pes ne tolerira. Za terapevtsko dozo je 200 do 300 mg dha in epa na 5 kg telesne teže (ponavadi je to v količini 1000 mg olja), to pa tako in tako ni tako veliko.

Kakšne barve in vonja pa je Hunterjevo olje? Kako doziraš? Jaz imam sedaj Grizzli, ki je lososove barve:)) in seveda smrdi malce po ribah. Ima šprico in tako nekako doziraš.

Tu je analiza kemijska lososovega olja:
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/cgi-bin/list_nut_edit.pl

Tukaj pa je olje iz jeter rib, pa je takoj vidno, da ima pol manj omega 3 in ogromno A in D:
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/cgi-bin/list_nut_edit.pl



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 19 April 2010, 00:48:00
Hunter Salmon Oil:

Feeding Recommendations:
01 – 10 kg: 1 tsp (teaspoon) daily
10 - 20 kg: 2 tsp daily
20 – 50 kg: 3 tsp daily
> 50 kg: 4 tsp daily


Ingredients:
Per 5 ml you will receive:
Saturated fatty acids 0.9 g, simple unsaturated fatty acids 2.0 g, complex unsaturated fatty acids 1.8 g, omega-3 fatty acids 0.9 g, DHA 235 mg, EPA 365 mg


Je malo svetlejši od Grizlijevega in nima tako močnega vonja po ribah. Kupila sem ga v bistvu zato, ker je bila pol litrska flaška v akciji. Ko tega zmanjka bom verjetno kar Grizlijevega kupila, ker ga je z brizgo lažje dozirat. Ok, potem bo z lososovim oljem vnos omega 3 dovolj velik. :)



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 25 Maj 2010, 14:53:56
Hm, dve vprašanji.

1. Trenutno psu poleg briketov [itak] dajem še tablete z glukozaminom. Je to preveč dodatkov [olje,glukozamin]? Za vitamine sem prebral da ni treba za zdravega psa.
2. Prebral sem temo.. Je torej trenutno najbolj priporočeno Grizzly Salmon Oil?



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 03 Junij 2010, 01:47:26
Jaz dajem ravno to, omega 3 olje in glukozaminske kapsule. Pač moja je stara 9 let let in prebolela erlihijo, tako da škodit ne more.

Jah, za olje je pa tako, da poglejte na embalaži, da ima primerno količino DHA in EPA v 1000 miligramih (skupno najmanj 300 mg DHA+EPA na 1000 mg).
Recimo Grizzly nima dodatkov, razen malo rožmarinovega ekstrakta. je v flaši in se dozira s šprico, v eni šprici je 385 mg DHA in 290 mg EPA, kar je kar primerna količina. Čisto iz praktičnih razlogov ga trenutno imam, ker se ga da kupit v Sloveniji.

Lahko pa kupite tudi kapsule za humano uporabo, po želji (baje da so pri olju za človeško uporabo še bolj striktni pri kakovosti).

MOj brat je na farmaciji ravno opravil izpit iz dodatkov k (humani) prehrani in ko sem ga vprašala, kaj so bile glavne teme/izdelki, je rekel ah, omega 3 olje in glukozamin:)))



PetSociety

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 12 December 2011, 10:46:39
Lep pozdrav,
svoji psički (BT) sedaj že tri tedne dajem v hrano algo spirulino in rezultati so odlični! Prej je imela zelo redko dlako brez sijaja ter prhljaj, zdaj... ima prav svetleč in mehak kožušček. Res smo zadovoljni in jo zelo priporočamo, psička jo ima rada, dobra je še za imunski sistem, za pasji zadah, pomaga pri alergijah (klopi,bolhe), ...
Bom probala še kakšno sliko prilepit, če mi bo ratalo :D



PetSociety

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 12 December 2011, 11:44:20
Evo še slikca.. prej (zgornja) in pri dodajanju spiruline (spodnja)




Kayya

  • Gost
Odgovori #43 : 28 December 2011, 11:35:58
Svojemu ne dajem nič.
Sem probala z jajcem, ni mogel kakat. Sem probala olje je driskal. Sem probala spiruline ni hotel kakat. Miška pa je jajca in se razlika zelo pozna.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #44 : 28 December 2011, 12:19:04
Lep pozdrav,
svoji psički (BT) sedaj že tri tedne dajem v hrano algo spirulino in rezultati so odlični! Prej je imela zelo redko dlako brez sijaja ter prhljaj, zdaj... ima prav svetleč in mehak kožušček. Res smo zadovoljni in jo zelo priporočamo, psička jo ima rada, dobra je še za imunski sistem, za pasji zadah, pomaga pri alergijah (klopi,bolhe), ...
Bom probala še kakšno sliko prilepit, če mi bo ratalo :D

Hja no. so dal pa dve popolnoma drugačni fotki, prva je neostra, druga je fotkana s flešem in že samo zaradi tega pride do velikih razlik med barvami na fotki. Če bi bile obe v enakih pogojih, s primernimi nastavitvami bi bilo bolj verdostojno.  :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


PetSociety

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 03 Januar 2012, 15:18:36
Tudi mi smo bili skeptični. In smo prebrali, sprobali in doživeli pozitivne učinke. In nadaljujemo v tej smeri. Če je imel kdo podobne težave z dlako pri ljubljenčku, naj poskusi. Mogoče bo presenečen. Prva slikca je mogoče res slabše kvalitete, se pa lepo vidi, da je dlakca ponekod redka. Je pa sedaj tudi brez fleša dlaka zelo svetleča :P :D

Kayya bi bilo možno, da si dajala prevelik odmerek? Jaz imam spirulino v prahu in pesjanarki dam četrt čajne žličke na dan  (9kg) in nimamo težav z zaprtostjo.

Srečno 2012



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 12 Junij 2013, 11:45:12
Jaz dajem mojim dvem jedilno eko konopljino olje, in sem več kot zadovoljna z rezultati. Dlaka mehka, se blešči, kakec super, prhljaj je pri tamali mešanki izginil v enem tednu. Je sicer kar draga zadeva, a je res zdrava, tako za ljudi,kot za živali.

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 13 Avgust 2013, 13:17:29
Kopiram še tukaj, čeprav sem že dala v temo o prhljaju:
 
Olje svetlina od Dorwest herbs stane 100 kapsul 18,94 eur.
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina (10% GLA), vitamin E 4 mg.
Doziranje: 1 kapsula / 10 kg teže.
Olje svetlina od Nutrilab (za ljudi) stane 60 kapsul 7,25 eur ( v DM 7,45 eur).
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina, od tega linolna kislina 375 mg, GLA 45 mg, vitamin E 10 mg.
Doziranje: 3 kapsule / dan.
Po tem lahko povzamemo, da lahko kupujemo za pse svetlinovo olje za ljudi, ker je cena ugodnejša?



pasjeljubec

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 04 November 2013, 23:47:13
Jst sm pred časom enemu mojih dajala LIVERVIT +, ampak samo 14 dni, vendar je bila takoj razlika v gostoti in bolj se je svetila.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 12 November 2013, 18:10:15
Sedaj bom dodala še Omega 3 od DM, 60 kapsul stane nekaj manj kot 3 eure.
Sestava: koncentrat ribjega olja (nedefinirano in lososovo): 1000 mg, omega 3: 300 mg, od tega EPK 160 mg in DHK 100 mg; vitamin E: 12 mg. Doziranje za ljudi: 1 do 2 kapsuli na dan.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 13 November 2013, 09:34:27
Jaz mojim dajem te kapsule, ko menjavajo dlako, pa se mi zdi da se kar pozna.

battito animale


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 13 November 2013, 09:43:55
O, super!
Od mojih je imel le Magi neke nedefinirane težave z dlako, vsi tri pa dobivajo isto hrano. Najprej sem mu dala en cel liter lososovega olja, potem 200 kapsul svetlinovih kapsul od Dorwest herbs in šele po vsem tem se vidi opazno izboljšanje. Prhljaj in suha koža sta izginila, dlaka se je začela gostiti. Sedaj sem zase kupila Omega 3 od DM, pa sem mislila, da lahko dam tudi njim. Sedaj bi nadaljevala s tem, vsaj nekaj časa. Ne vem, kaj je pri njem pozvročilo tako suho kožo in opazno redčenje dlake, pa tudi trša in nekvalitetna je postala.



Nes

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 13 November 2013, 13:52:58
Ali kdo uporablja tole? Na prvi pogled se mi zdi kar v redu, ampak jaz se ne spoznam ravno na te stvari.  ;D
http://www.kosmatincki.si/canis-plus-lososovo-olje

Pa še tole za blazinice pozimi bo počasi aktualno. Bom dala kar v to temo, ker naj bi bilo dobro tudi za dlako. Kakšne izkušnje s tem?
http://www.kosmatincki.si/skrb-za-zdravje/canis-plus-zascita-tack-blazinic



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #53 : 13 November 2013, 19:19:02
Če bi živela tam, kjer posipajo in ne bi imela možnosti sprehodov po travnikih etc, bi psu dejansko kupila čevlje, sicer je problem tudi trd sneg-ledena skorja čez, ki zelo, zelo rada poreže blazinice in scefra nohta (nam jih je 6 lani!).


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!